فیدیبو نماینده قانونی راشین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب مدیر تحول‌گرا

کتاب مدیر تحول‌گرا
مدیر قرن بیست‌ویکم

نسخه الکترونیک کتاب مدیر تحول‌گرا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب مدیر تحول‌گرا

این کتابی دیگر از مجموعه فشرده «آموزش‌های برایان تریسی» است. این مجموعه برای کسانی تهیه شده است که می‌خواهند با صرف وقت کمتر از آموزش‌های برایان تریسی حداکثر بهره را ببرند بدون آنکه مجبور باشند شخصاً تمام آثار متعدد این انسان موفق و معلم بزرگ موفقیت را مطالعه کنند. این مجموعه عصاره کتاب‌ها، مقاله‌ها، سخنرانی‌ها، نوارها و دوره‌های سمعی ـ بصری تریسی را بیرون کشیده و به صورتی موجز، مختصر و مفید در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. هر یک از کتاب‌های مجموعه «آموزش‌های برایان تریسی» یکی از موضوعات اساسی و محوری آموزش‌های وی را عنوان قرار داده و مطالب مربوطه را در بخش‌های کوتاه بدون حاشیه‌روی و مثال‌ها و تفسیرهای طولانی ارائه می‌دهد.

ادامه...
  • ناشر راشین
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.36 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۲۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب مدیر تحول‌گرا

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:بخش یک: مدیر تحول گرا

وقتی کیفیت کار کسی مدام بهتر شود و در انجام وظایف شغلی اش پیشرفت کند، از شغل کارمندی به سرپرستی، مدیریت و بالاخره به رهبری ارتقا پیدا خواهد کرد. مدیران و رهبران وظیفه دارند که از افراد و منابعی که در اختیار دارند بهترین استفاده را بکنند تا به نتایج تعیین شده برسند. وقتی توانایی کسی در انجام امور افزایش پیدا کند، مدیران و رهبران از او در جای بهتر و مناسب تری استفاده می کنند و طبیعتاً از نظر شغلی ارتقا پیدا می کند.

مدیر قرن بیست ویکم:

در بین انواع مدیریت و رهبری، «رهبری تحول گرا» در بالاترین رده قرار دارد. رهبری تحول گرا نوعی از مدیریت است که عواطف و احساسات کارکنان را برمی انگیزد و از منابع احساسی و روانی سازمان به خوبی استفاده می کند. یک مدیر تحول گرا موجب توانمندی کارکنان سازمان می شود به طوری که از حدود عملکرد قبلی شان بسیار فراتر می روند.

کلید رهبری موفق:

کلید موفقیت رهبران تحول گرا در توانمند کردن دیگران است. رهبران تحول گرا آنهایی هستند که مردان و زنان عادی را به سطح عالی عملکرد ارتقا می دهند. نقش مدیر برتر مانند یک کاتالیزور در فرآیند شیمیایی است. کاتالیزور خودش مستقیماً در واکنش شیمیایی شرکت ندارد بلکه باعث می شود سایر مواد با یکدیگر ترکیب شوند. رهبر تحول گرا نیز کاری می کند که کارکنان به نحو بهتری با یکدیگر همکاری کنند. باید بتوانید با کارمندان حرف بزنید و آنها را تهییج کنید.

کنار آمدن با نسل جوان:

در قرن بیست ویکم برای رهبران مهارت توانمند کردن کارکنان روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند چرا که هر روز تعداد افراد جوانی که وارد محیط کار می شوند بیشتر و بیشتر می شود و این افراد شدیداً به توانمند شدن نیاز دارند. جوانان این قرن بسیار فردگرا هستند. آنها در زندگی خود بیش از نسل های پیش در جستجوی معنا و هدف های والا هستند. چنین افرادی کمتر تحت تاثیر سلسله مراتب و قدرت مدیریت قرار می گیرند و اگر رضایت شغلی نداشته باشند به سازمان دیگری می روند. آنها هر چه مهارت بیشتری کسب کنند، راحت تر کار جدید پیدا می کنند. مدیری تحول گرا باشید و با دادن انگیزه کافی به نسل جوان کاری کنید که پس از کسب مهارت شما را ترک نکنند.

چسبی که همه واحدها را به هم متصل می کند:

استفاده از نیروی انسانی و منابع برای انجام کار ضروری است ولی این رهبر تحول گراست که با برانگیختن افراد سازمان مانند چسبی واحدهای مختلف را به هم متصل می کند، به سازمان یکپارچگی می دهد و موجب عملکرد برتر آن می شود.
با مطالعه بخش های بعدی این کتاب با اساسی ترین تکنیک های پیشرفت در مدیریت قرن حاضر آشنا می شوید. این روش ها که به صورت تئوری و عملی ارائه می شوند به شما کمک می کنند تا همگام با نیازهای سازمان و کارکنان همیشه با بهترین عملکرد به بهترین نتایج برسید.
تمرین عملی:
۱ـ با شور و شوق کار کنید. وقتی شما به عنوان مدیر یا رهبر با اشتیاق و تعهد فعالیت کنید، اطرافیان شما هم همین طور عمل می کنند. رهبر همیشه پیشگام و الگوی دیگران است.

۲ـ مدام به تشویق و تحسین افراد زیردست بپردازید. هر چه احساس آنها نسبت به عملکرد خودشان بهتر باشد، توانمندتر خواهند بود و احساس تعهد بیشتری به سازمان می کنند.

بخش دو : انتخاب با شماست

شما در زندگی همیشه انتخاب دارید. می توانید همه کارها را خودتان انجام دهید یا برای انجام بعضی از کمک دیگران استفاده کنید.
تمام بافت اقتصادی جوامع پیشرفته روی اصل تخصص پایه گذاری شده، یعنی بعضی از افراد در انجام پاره ای از کارها مهارت زیادی پیدا می کنند و برخی دیگر در انجام کارهایی دیگر. اصولاً با واگذار کردن کار به دیگران است که مدیریت و رهبری معنا پیدا می کند.
در واقع، هر انسانی رهبر زندگی شخصی خویش است و همه موفقیت ها و شکست های زندگی اش به عهده خود او و نتیجه انتخاب های اوست.
اما وقتی کسی در یک سازمان مدیر است یا می خواهد به رهبری برسد، انتخاب هایش اهمیت بسیار بیشتری پیدا می کند چون انتخاب های او نه فقط روی زندگی شخصی خودش بلکه روی آینده سازمان و زندگی سایر افراد نیز تاثیر جدی می گذارد. رهبر کسی است که تصمیم های مهم را اتخاذ می کند و در بنیادی ترین و حیاتی ترین موارد «انتخاب با اوست».

به فکر دیگران باشید:

یک راه ساده و ثابت شده وجود دارد که از آن می شود برای نزدیک شدن به هر کس و تاثیر گذاشتن روی هر فردی استفاده کرد. من هر وقت برای غذا خوردن به رستوران شلوغی می روم، همیشه اسم پیشخدمت را می پرسم. بعد او را با اسم کوچک صدا می زنم و با مهربانی می گویم: «به نظر می آید روز سختی داشته ای.» از آن لحظه به بعد پیشخدمت توجه خاصی به من می کند، چرا؟ چون به جای اینکه از او توجه و دلسوزی بخواهم با او همدردی کرده ام.
این نحوه برخورد را با همه همکاران در محل کار آزمایش کنید. به وضعیت آنها توجه کنید و سپس در باره اینکه چقدر سخت کار می کنند، مشکلات زیادی دارند و بار زیادی بر دوش آنها گذاشته شده همدردی کنید. اگر همانطور که به فکر خودتان هستید به دیگران هم توجه کنید، آنها هم احساس خیلی خوبی نسبت به شما پیدا می کنند.

انرژی تان را متمرکز کنید:

برای رسیدن به شکوفایی کامل باید بیشترین مشارکت را داشته باشید و بالاترین ارزش های ممکن را ارائه دهید. باید همه انرژی تان را روی فعالیت های خاصی متمرکز کنید که می توانید آنها را به بهترین وجه ممکن انجام دهید، تا اینکه به درآمدی که تصمیم دارید سازمان به آن برسد دست پیدا کنید و به سرعت پیشرفت کنید. ولی برای اینکه بتوانید تخصص های لازم را گرد آورید و آنچه را که خیلی خوب از عهده آن بر می آیید انجام دهید، ضروری است که انجام کارهای دیگر را به سایر افراد یا منابع بیرون از شرکت واگذار کنید.

واگذاری دائمی:

بعضی از کسانی که مدیر نیستند فکر می کنند واگذاری کار به دیگران چیزی است که به آنها مربوط نمی شود ولی اینطور نیست. همه ما مدام داریم کارهایمان را واگذار می کنیم. موقعی که از فرزندتان می خواهید روزنامه را به شما بدهد، دارید کاری را واگذار می کنید. هنگامی که برای صرف غذا به رستوران می روید، به جای اینکه خودتان آشپزی کنید، این کار را واگذار کرده اید. همین طور است موقعی که به پمپ بنزین می روید و می دهید باک بنزین اتومبیل تان را پر کنند. در واقع از زمان بیدار شدن تا موقع خواب مرتب در حال واگذاری کارهای مختلف هستید. سوال مهم این است: عمل واگذاری را چقدر خوب انجام می دهید؟

قدرت دادن به دیگران:

واگذاری موثر سرعت پیشرفت شما را تعیین می کند. شما از طریق واگذار کردن اختیارات به دیگران به آنها قدرت عمل می دهید و آنها را برای کمک کردن مشتاق تر می کنید. میزان درآمد، کیفیت کار، میزان بهره وری و نهایتاً موفقیت مالی شما در زندگی به واگذاری موثر کارهایتان بستگی دارد. پس باید این کار را با دقت بسیار و پس از همه بررسی های لازم انجام دهید.
تمرین عملی:
۱ـ با دیگران همدردی کنید چون هر کس در سازمان وظیفه سنگینی به عهده دارد. به آنها خوبی کنید تا آنها هم به شما خوبی کنند.

۲ـ هر کاری را که می شود واگذار کرد واگذار کنید تا وقت لازم برای انجام مهم ترین کارها را به دست آورید. همیشه وقت و توان تان را روی وظایفی متمرکز کنید که بیشترین ارزش را دارند یعنی بیشترین نتایج مثبت را به بار می آورند.

نظرات کاربران درباره کتاب مدیر تحول‌گرا