فیدیبو نماینده قانونی راشین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب خدا نزدیک است ۱۰۱ راه برای گفتگو با خدا

کتاب خدا نزدیک است ۱۰۱ راه برای گفتگو با خدا

نسخه الکترونیک کتاب خدا نزدیک است ۱۰۱ راه برای گفتگو با خدا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب خدا نزدیک است ۱۰۱ راه برای گفتگو با خدا

همیشه می‌گوییم «خدا با ماست» اما اکثر ما فقط وقتی وحشت‌زده، غمگین، گیج یا سردرگم می‌شویم به یاد خدا می‌افتیم و نیاز پیدا می‌کنیم با او حرف بزنیم. در روزهای عادی و اتفاقات روزمره زندگی حضور خدا را در کنارمان از یاد می‌بریم و در نتیجه از دریافت راهنمایی و کمک او غافل می‌شویم. این کتاب از موقعیت‌های عادی زندگی، از قبیل راه رفتن در هوای بارانی، تمیز کردن کمد، رفتن به کتابخانه و... برای گفتگو با خدا استفاده می‌کند تا به خواننده بیاموزد که او هم در حین تجربه‌های معمول زندگی می‌تواند راه‌های ملموسی برای ارتباط با خدا بیافریند.

ادامه...
  • ناشر راشین
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.34 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۰۵ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب خدا نزدیک است ۱۰۱ راه برای گفتگو با خدا

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

پیشگفتار

همیشه می گوییم «خدا با ماست» اما اکثر ما فقط وقتی وحشت زده، غمگین، گیج یا سردرگم می شویم به یاد خدا می افتیم و نیاز پیدا می کنیم با او حرف بزنیم. در روزهای عادی و اتفاقات روزمره زندگی حضور خدا را در کنارمان از یاد می بریم و در نتیجه از دریافت راهنمایی و کمک او غافل می شویم.
این کتاب از موقعیت های عادی زندگی، از قبیل راه رفتن در هوای بارانی، تمیز کردن کمد، رفتن به کتابخانه و... برای گفتگو با خدا استفاده می کند تا به خواننده بیاموزد که او هم در حین تجربه های معمول زندگی می تواند راه های ملموسی برای ارتباط با خدا بیافریند.
از طریق گفتگوی بیشتر با خدا نه تنها آگاهی، اقتدار، مهربانی... او را بهتر می شناسیم بلکه شناخت بهتری از نقاط قوت و ضعف خودمان به دست می آوریم. به این ترتیب می توانیم به بهبود جسم و روح مان بپردازیم، موفقیت های بیشتری به دست آوریم و در نتیجه از زندگی بیشتر لذت ببریم.
با خدا حرف می زنیم و نیازهای عمیق خودمان و دیگران را بهتر درک می کنیم، با خدا حرف می زنیم و می فهمیم که چطور باید سهم دوستی را ادا کنیم، با خدا حرف می زنیم و حقیقتاً می فهمیم که «خدا همیشه با ماست» حتی زمان هایی که خودمان را سزاوار این لطف نمی بینیم، با خدا حرف می زنیم و می فهمیم که هیچ وقت تنها نیستیم.
نویسنده کتاب، خانم دندی دیلی مک کال، با شوهر و سه فرزندش در یکی از روستاهای ایالت اوهایو در آمریکا زندگی می کند. او نویسنده بیش از ۲۰۰ جلد کتاب کودک و ۲۷ کتاب برای بزرگسالان است و تا به حال بیش از یک میلیون جلد از کتاب های او در سراسر دنیا به فروش رسیده است.

اشرف رحمانی ـ کورش طارمی

هدیه ای از یک ناشناس

به کسی هدیه ای بدهید یا لطفی به او بکنید، کسی که به هیچ وجه نمی تواند حدس بزند شما این کار را کدده اید. این هدیه می تواند فرستادن چند میوه تازه یا مقداری پول برای کسی، کاشتن یک نهال در باغچه نزدیک خانه یک نفر یا تمیز کردن جلوی خانه کسی باشد.
از خدا برای موقع هایی که اصلاً انتظار نداشته اید ولی هدیه ای به دست تان رسیده تشکر کنید: مثلاً آن روزی که بعد از مدت ها یکی از دوستان تان به شما تلفن کرد، آن کارت تبریکی که از یک دوست یا فامیل به دست تان رسید، آن ظهر سرد زمستان که به دور از انتظار شما ناگهان خورشید از پشت ابرها بیرون آمد و هر چند کوتاه اما سخاوتمندانه پرتوهای گرمش را نثار کرد یا لحظه های به یادماندنی که حضور خدا را در کنارتان به خوبی احساس کرده اید.

کسی را ببخشید

در حالی که با خدا راز دل می کنید، موضوع کسی را که در حق تان بی انصافی کرده یا با شما رفتار خوبی نداشته، به شما دروغ گفته یا دروغی را به شما نسبت داده، به شما تهمتی زده یا به عهدش وفا نکرده با او در میان بگذارید.
سپس نامه ای به خدا بنویسید و در آن تمام درد و رنج، ناامیدی و یا هر احساس آزاردهنده دیگری را که این فرد در شما ایجاد کرده توصیف کنید. از خیانت، دورویی، بی عدالتی و... او بگویید. بعد نامه را پاره کنید و در سطل آشغال بریزید. او را ببخشید. و دست آخر، از خدا به خاطر اینکه همیشه اشتباهاتی را که در زندگی کرده اید بخشیده تشکر کنید.

فقط یک نجوا فاصله

تنها کسی باشید که در حساس ترین لحظات مسابقه، با خدا در باره چیزی جز برنده شدن تیمش صحبت می کند! در لحظه های پرهیجان بازی، در اوج فریادهای پرشوروحال طرفداران تیم با خدا آهسته حرف بزنید. از او تشکر کنید که حتی در جمع و در اوج همهمه و شلوغی در کنار شماست و فقط یک نجوا با شما فاصله دارد.

پیدا کردن نور

وقتی می خواهید تصمیم مهمی بگیرید، می توانید در تاریکی مطلق تنها بنشینید و با خدا در باره راه هایی که پیش رو دارید و می خواهید تصمیم بگیرید کدام را انتخاب کنید صحبت کنید. سپس ساکت بنشینید و به پاسخ او گوش بدهید.
در تاریکی نور را پیدا کنید.
***

معجزه بکارید

خاک باغچه را بکنید و پیاز گل یا نهالی را در آن بکارید. تجسم کنید گل یا نهال تان بعد از یک سال، ده سال و صد سال! چه شکلی به خود می گیرد. به معجزه خدا در رشد و نمو گیاهان فکر کنید و از او به خاطر رشد و پرورش خودتان قدردانی کنید.
***

تماشای طلوع

به تماشای طلوع خورشید بروید، آن هم از جایی که چشم انداز زیبایی ندارد، مثلاً از یک قطعه زمین، ساختمان یا کارخانه متروکه و یا از یک پارکینگ شلوغ و دودآلود. تجسم کنید خدا در کنار شماست و باهم طلوع را تماشا می کنید. در هر لحظه از بالا آمدن خورشید، به تغییرات آسمان دقت کنید. ببینید نور خورشید چقدر زیبا از تکه شیشه شکسته ای که روی زمین افتاده منعکس می شود. دقت کنید چطور پرتوهای گرم خورشید خودش را در آن فضای سرد و بی روح گسترده می کند.
از خدا بخواهید در همه حال گرمای امید را با شما همراه کند، حتی در شرایط سخت زندگی.
در پایان روز به جایی که دوست دارید بروید و غروب خورشید را در حضور خدا تماشا کنید و به این ترتیب روز را تمام کنید.

پالایش روح

شروع به تمیز کردن چیزی مثل وان، میز تحریر، زیر تخت یا داخل کمدتان کنید. در حالی که می بینید آن شی چطور رو به تمیزی می رود، از خدا به خاطر پاک کردن روح تان قدردانی کنید.
با او در باره شرمندگی که در اعماق وجودتان احساس می کنید حرف بزنید، مثلاً اشتباهی که در زندگی مرتکب شده اید و همیشه سعی کرده اید آن را پنهان کنید.
هدیه ای را که خدا دارد به شما می دهد با کمال میل بپذیرید. این هدیه شروع یک زندگی تازه، آن هم در کنار اوست، زندگی جدیدی که در آن از گذشته های ناپاک خبری نیست. از او به خاطر این هدیه تشکر کنید.
***

هدیه پزشک

اگر در مطب پزشک یا دندانپزشک منتظر هستید تا نوبت تان شود، به جای خواندن مجله های قدیمی، با خدا شروع به صحبت در باره وضعیت سلامتی تان کنید. الآن موقع خوبی است که از او به خاطر آن قسمت هایی از بدن تان که در سلامت کامل هستند تشکر کنید. ضمناً اگر دوست داشته باشید، می توانید از او به خاطر ضعف های جسمانی تان که باعث شده به او بیشتر توجه کنید نیز تشکر کنید. با او در باره ترس هایی که در زندگی دارید حرف بزنید، ترس از بیماری و مرگ. هیچکس بهتر از خدا از وضعیت جسمی شما باخبر نیست، حتی پزشکتان.
***

قدرت خدا را درک کنید

دفعه بعد که باد شدید یا طوفان شروع به وزیدن کرد، اگر رعد و برقی در کار نبود، از خانه بیرون بروید و بگذارید باد شما را احاطه کند تا شدت و قدرت آن را با تمام وجود حس کنید.
در آن حال به قدرت باورنکردنی خدا نیز توجه کنید! سعی کنید او را به عنوان قدرتی که تمام جهان و از جمله این باد شدید به آن متکی است بهتر حس کنید.
***

ترس هایتان را مطرح کنید

با دوست تان در باره ترسی که مانع موفقیت شماست صحبت کنید، ترس از قبول مسئولیت بیشتر در کار، ترس از رها کردن شغل فعلی و شروع یک کار جدید، ترس از متعهد شدن به دیگران یا...
بعد باهم برای از بین رفتن آن ترس دعا کنید یا از او خواهش کنید بعداً برایتان دعا کند. خدا حرمت این دعا را که با محبت و همدلی همراه است نگه می دارد.
حالا شما از دوست تان بخواهید او از ترس هایش حرف بزند و این بار شما با نیروی دعایتان او را حمایت کنید.
***

از زندگی عادی لذت ببرید

در خیابانی که زندگی می کنید شروع کنید به قدم زدن و خوب به جزئیات توجه کنید، به چیزهایی که معمولاً به آنها دقت نمی کنید: ترکیب رنگ ها در ساختمان خانه ها، انعکاس نور پنجره ها روی چمن یا آسفالت خیابان، دودی که از دودکش ها بیرون می آید، غنچه ها و گل های داخل باغچه خیابان و...
حالا می فهمید هر روز که از این خیابان می گذرید زیبایی های زیادی هست که آنها را نادیده می گیرید.
اگر دیگر بوی گل رز را خوب احساس نمی کنید، سعی کنید بفهمید به چه بوهای دیگری بی توجه شده اید. از خدا بخواهید به شما کمک کند در زندگی کمتر شتاب داشته باشید تا بتوانید از زیبایی های زندگی روزمره بیشتر لذت ببرید.

یک آلبوم سپاسگزاری درست کنید

به آلبوم تان نگاه کنید و عکس هایی را که به شما می گوید چه نعمت های باارزشی در اختیار دارید پیدا کنید، همان نعمت هایی که به خاطرشان از خدا سپاسگزار هستید: مثلاً درخت مورد علاقه تان، منظره ای که از ایوان یا پنجره تان تماشا می کنید، گوجه هایی که تازه در باغچه کاشته اید، آسمان، خانواده، دوستان و...
همه این عکس ها را بردارید و داخل یک آلبوم جداگانه بچسبانید و اسمش را «آلبوم سپاسگزاری» بگذارید. در حالی که به عکس ها نگاه می کنید و آنها را توی آلبوم می گذارید، آرام و آهسته از خدا تشکر کنید.
اگر دوست داشتید، می توانید زیر هر کدام از عکس ها بنویسید که چه شخص یا شیئی در آن عکس هست که به خاطرش از خدا قدردانی می کنید.

با خدا قرار بگذارید

از قبل با خدا قرار بگذارید که یک وعده ناهار در کنارتان باشد. یادتان باشد هیچ کس جز شما و او نباید از این قرار اطلاع داشته باشد. موقع ناهار در ذهن تان شروع کنید به صحبت و بحث با او در باره روابط، مسائل و برنامه های شغلی و نیز کارهایی که در نظر دارید در آینده انجام دهید.
از راهنمایی ها و توصیه هایی که به این ترتیب در اختیارتان قرار می گیرد برای بهبود و پیشرفت در کارتان استفاده کنید.
***

پیدا کردن خدا

به جایی که عده ای مشغول خواندن دعا هستند بروید. فرض کنید شما دارید همان دعا را بلند می خوانید و فقط خدا در آنجا حضور دارد و به شما گوش می دهد. به دعا و مناجات ادامه بدهید و گوش به زنگ باشید تا خدا از طریق افکار خودتان با شما ارتباط بگیرد و گفتگو کند.
***

یک انسان پاک پیدا کنید

گذشته را به طور کامل مرور کنید و از میان آنهایی که می شناسید کسی را پیدا کنید که برایتان سمبل یک انسان پاک باشد، کسی که او را به خاطر داشتن شخصیت قوی ستایش می کنید، مثلاً معلم ادبیات که شما را به شعر علاقه مند کرده، معلم ریاضی که با حرف هایش شما را به ریاضیات علاقه مند کرده و یا برادر همسرتان که به زن و فرزندانش خیلی خوب رسیدگی می کند و الگویی برای شماست.
نامه ای به آن شخص بنویسید و بگویید که معتقدید خدا او را سر راه شما قرار داده تا از او چیزهایی یاد بگیرید. ضمناً برایش بنویسید که چطور شخصیتش روی شما و زندگی تان تاثیر گذاشته است. در پایان نامه از خدا برای این لطف تشکر کنید و از او بخواهید کمک کند تا شما هم بتوانید چنین انسانی باشید.
نامه را پیش خودتان نگه دارید و هر موقع لازم می دانید آن را دوباره بخوانید.

نظرات کاربران درباره کتاب خدا نزدیک است ۱۰۱ راه برای گفتگو با خدا

راه کارهای خوبی برای داشتن آرامش بیشتر
در 3 ماه پیش توسط نرگس