فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آوین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب سخنانی از نابغه اوماها

کتاب سخنانی از نابغه اوماها
وارن بافت از زبان خودش

نسخه الکترونیک کتاب سخنانی از نابغه اوماها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب سخنانی از نابغه اوماها

امروزه کمتر کسی است که نام وران بافت را نشنیده باشد. او یکی از شاخص تربن کار آفرینان، بازرگانان، سرمایه گذاران و نیکو کاران آمریکایی است که به عنوان موفق ترین سرمایه گذار قرن حاضر شناخته می شود. وارن بافت، به رغم موفقیت ها، و تجارب بسیار ارزشمندش، تاکنون کتابی به قلم خودش ننوشته است. لذا، تفاوت کتاب حاضر با برخی دیگر از کتاب هایی از این دست، در اینجاست که مطالب ذکر شده در این کتاب نقل قول های مستقیمی از وارن بافت، طی مصاحبه ها و سخنرانی های او و البته با لحنی ساده و بی تکلف است. در کتاب حاضر با برخی از ایده های وارن بافت در زمینه های سرمایه گذاری رخدادهای کنونی جهان و راه و رسم زندگی آشنا می شوید.

ادامه...
  • ناشر انتشارات آوین
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.67 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۲۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب سخنانی از نابغه اوماها

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه

وقتی به سن من برسید، معیارتان برای موفقیت در زندگی این خواهد بود که چند نفر از کسانی که می خواهید دوستتان داشته باشند، حقیقتاً به شما عشق می ورزند. من کسانی را می شناسم که پول خیلی زیادی دارند، ضیافت های شام یادبود برایشان برپا می شود، آمبولانس های هوایی شخصی در اختیار دارند و کارهای خیلی زیادی انجام می دهند. اما، حقیقت این است که هیچ کس در دنیا دوستشان ندارد. وقتی به سن من برسید و هیچ کسی دوستتان نداشته باشد، هر قدر هم که حساب بانکی تان پر و پیمان باشد، این برایتان یک فاجعه خواهد بود.

وارن بافت

می توان به وارن بافت حق داد چندان هم متواضع نباشد. او با داشتن یک دفتر کار در اوماها، نبراسکا(۱)، بدون حتی یک رایانه، توانسته در عرصه ی سرمایه گذاری، از رقبای خود در وال استریت یا هر کس دیگری در جهان پیشی بگیرد. زمانی که شاخص های عمده ی سهام در فاصله دهه ۱۹۵۰ تا ۱۹۹۰ سالیانه حدود ۱۱ درصد سود را نشان می داد. بافت انتخاب هایی صورت داد که ارزش آنها حدود ۲۹ درصد در سال افزایش می یافت، مسیری که به شرکت سرمایه گذاری برکشایر هاتاوی(۲) منتهی شد، شرکتی که هم اکنون هشتمین کسب و کار بزرگ جهان با ارزش خالص ۴۴ میلیارد دلار است.
با این حال، نابغه اوهاما با فروتنی از توانایی هایش سخن می گوید. در عین حال که تصدیق می کند توانایی منحصر به فردی در ارزیابی شرکت ها دارد، اما قبول ندارد که همین توانایی چنین ثروت عظیمی را برای او به ارمغان آورده است. در عوض، می خواهد بگوید با مجموعه ای از مهارت های مناسب، خانواده مناسب و در مکان و زمان مناسب به دنیا آمده است و این شرایط را نوعی لاتاری خدادادی توصیف کرده است. اگر او چند قرن پیش، یا در جهان در حال توسعه به دنیا آمده بود، توانایی اش برای تخصیص سرمایه ممکن بود فاقد ارزش باشد. به همین دلیل او متعهد شده بخش اعظم درآمدش را از طریق بنیاد بیل و ملیندا گیتس(۳) و بنیادهای خیریه ای که توسط سه فرزندش اداره می شوند، به امور خیریه اختصاص دهد.
گرچه وارن بافت در مورد خودش با فروتنی سخن می گوید، اما از روشن شدن برخی از زوایای کارش شرمسار نیست. او با کمال میل ایده های خود را در خصوص نظریه سرمایه گذاری، رخدادهای جاری، سیاست مالیاتی یا راه و رسم زندگی ارزشمند شرح می دهد. او ساعت ها در شبکه سی ان بی سی(۴) در خصوص سرمایه گذاری هایش صحبت می کند، در روزنامه نیویورک تایمز(۵) مقالاتی از او منتشر می شود و در خلال گزارش سالانه خود به سهام داران برکشایر هاتاوی، برخی از وقایع روزمره اش را بازگو می کند (منتخب هایی از هر یک را در صفحات آتی می خوانید.)
بافت، در حوزه ی سرمایه گذاری قوانینی دارد. او می گوید، به دنبال کسب و کارهایی باشید که دارای «مزیت رقابتی پایدار» هستند، شرکت هایی که می توانند همین فردا، قیمت کالا یا خدماتشان را افزایش دهند و در عین حال مشتریان خود را از دست ندهند. وقتی یکی از این شرکت ها را پیدا کردید، در صورتی که قیمت سهام آن معقول بود آن را بخرید و سپس نفروشید. به گفته ی وی، یکی از بزرگترین اشتباهات سرمایه گذاران، خرید و فروش دائمی سهام و پرداخت کارمزد به کارگزار است که شامل هر معامله می شود. این یکی از دلایلی است که برکشایر هاتاوی (در کنار حس وفاداری شخصی) تقریباً هرگز سهامی را که می خرد، نمی فروشد، حتی وقتی شرکت های مزبور عملکرد نامطلوبی داشته باشند.
توصیه ی بافت برای زندگی نیز ساده است. حرفه ای را که دوست دارید پیدا کنید، با فرد مناسب ازدواج کنید و بی قید و شرط به خانواده خود عشق بورزید. توانایی های خودتان را باور داشته باشید و به گفته های دیگران چندان اهمیت ندهید. این توصیه ای است که بافت طی هشتاد و اندی سال زندگی به کار بسته است، روشی که نه تنها ثروت شخصی عظیم، بلکه از آن مهم تر، زندگی سرشار از عشق و شادمانی را برای وی رقم زده است.

نقل قول ها

فصل ۱: سرمایه گذاری

تحقیق در خصوص سرمایه گذاری ها

وقتی سهامی را می خرم، نحوه نگرش من به خریدن کل یک شرکت، مثل این است که بخواهم مغازه ای در گوشه ی خیابان بخرم. اگر می خواستم مغازه ای بخرم، مایل بودم از تمام جزئیات آن مطلع باشم.

فوربز(۶)، ۱ نوامبر ۱۹۶۹

سرمایه گذاری و ورزش

من سرمایه گذاری را عظیم ترین کسب و کار جهان می دانم، زیرا هرگز مجبور به تغییر نیستید. در دفتر کارگزار می نشینید، و او به شما سهام جنرال موتورز(۷) را به قیمت ۴۷ دلار و سهام یو اس استیل(۸) را به قیمت ۳۹ دلار پیشنهاد می دهد! هیچ کس شما را تحت فشار قرار نمی دهد. هیچ جریمه ای در کار نیست، مگر اینکه این فرصت را از دست بدهید. تمام روز منتظر سهام مورد نظرتان هستید؛ آنگاه وقتی سایر رقبا خوابند، برمی خیزید و آن را بدست می آورید.

فوربز، اول نوامبر ۱۹۷۴

تد ویلیامز این مطلب را در کتاب خود تحت عنوان دانش موفقیت(۹) توصیف نموده است. او چنین شرح داده است که مهم ترین کار هر خریدار موفق، این است که منتظر معامله سودآور باشد. و این دقیقاً مطابق فلسفه من در سرمایه گذاری است. منتظر فرصت درست و معامله درست باشید. و خواهید دید که خودش از راه می رسد. این کلید سرمایه گذاری است.
اخبار سی بی اس(۱۰)، هشتم فوریه ۲۰۱۲
میزان دشواری، در المپیک به حساب می آید، نه در کسب و کار. در اینجا به خاطر این حقیقت که انجام کاری بسیار دشوار است، امتیاز بیشتر نمی گیرید، پس بهتر است ابتدا از مانع یک متری پرش کنید، تا اینکه سعی کنید از موانع هفت متری بپرید.

سی ان بی سی، ۱۸ اکتبر ۲۰۱۰

اندیشیدن به سرمایه گذاری

بهترین روش اندیشیدن به سرمایه گذاری این است که در اتاقی تنها باشید و فقط فکر کنید. اگر کارساز واقع نشد، هیچ روش دیگری کارساز نخواهد بود.

کنفرانسی در دانشگاه فلوریدا، ۱۵ اکتبر ۱۹۹۸

روحیه یک سرمایه گذار

موفقیت در سرمایه گذاری، به این ارتباطی ندارد که بهره هوشی شما بالاتر از ۲۵ باشد. چنانچه از هوش و فراست معمولی برخوردار باشید، آنچه نیاز دارید، روحیه مهار انگیزه هایی است که سایر مردم را در زمینه سرمایه گذاری با مشکل مواجه می سازند.

بیزینس ویک(۱۱)، ۵ جولای ۱۹۹۹

بررسی داده های مالی

در صورتی که صرفاً بررسی داده های مالی گذشته، شما را نسبت به وقایع آینده مطلع می سازد، فهرست فوربز ۴۰۰(۱۲)، شامل چنین داده هایی است.

نامه به سهام داران برکشایر هاتاوی،فوریه ۲۰۰۹

صلاحیت معمولی، نتایج خارق العاده

کاری که ما انجام می دهیم فراتر از شایستگی هیچ کس دیگری نیست. من نسبت به مدیریت نیز احساسی شبیه حوزه سرمایه گذاری دارم: کسب نتایج خارق العاده، صرفاً مستلزم کارهای خارق العاده نیست.

فورچون(۱۳)، ۱۱ آوریل ۱۹۸۸

سادگی سرمایه گذاری

دور کسب و کارهایی که آنها را درک می کنید دایره ای ترسیم کنید و آنگاه کسب و کارهایی را که فاقد ویژگی های مربوط به ارزش بنیادین، مدیریت خوب و راهکارهای محدود در برهه های سخت هستند، حذف نمایید.

فوربز، ۱ نوامبر ۱۹۷۴

آنچه را در ۱۹ سالگی هنگام خواندن ] کتاب بنجامین گراهام تحت عنوان «سرمایه گذار بافراست»(۱۴)[ درک نمی کردم، اکنون هم درک نمی کنم. تا هجده سال قبل از آن، تحلیل گر نموداری بازار سهام بودم. من عاشق این کار بودم. دائم در حال ترسیم نمودار بودم. آنگاه ناگهان یک نفر برایم شرح داد که نیازی به این کارها نیست، کافیست سهامی را به قیمتی کمتر از ارزش واقعی اش بخرم.

سخنرانی در دانشگاه نوتردام، بهار ۱۹۹۱

هر روز صبح، این فرآیند پیچیده را پیش رو دارم؛ در آینه نگاه کنم و تصمیم بگیرم چه کاری انجام دهم. و در آن لحظه احساس می کنم، هر کسی حرف خودش را زده است.

کتاب گلوله برفی(۱۵)، ۲۰۰۸

نظرات کاربران درباره کتاب سخنانی از نابغه اوماها

یک سری جملات جالب داره وقتی خودت و جای وارن میزاری بیشتر جذاب میشه ولی کتاب قوی نیست چون ماهیتش جمع اوری جملات و نامه های وارن بوده و این دلیل اصلی گیرا نبودن و سطح پایین بودن کتابه ولی در کل باید به هر کتاب با دید مثبت نگاه کرد ۱ کلمه هم ۱ کلمه است‌
در 2 ماه پیش توسط سینا دهقان