فیدیبو نماینده قانونی راشین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ۲۳ راز سرمایه‌گذاران موفق

کتاب ۲۳ راز سرمایه‌گذاران موفق
آموزش‌های برايان تريسی

نسخه الکترونیک کتاب ۲۳ راز سرمایه‌گذاران موفق به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب ۲۳ راز سرمایه‌گذاران موفق

برایان تریسی زندگی‌‌اش را از صفر شروع کرد و قدم به قدم راه خود را به سوی موفقیت طی کرد. زندگی او با تحصیلات پایین، بدون داشتن هیچ نوع مهارتی و با بیکاری آغاز شد. خانه او اتومبیلش بود و هر کاری که پیش می‌آمد انجام می‌داد. در جوانی کنجکاوی شدیدی نسبت به نحوه عملکرد امور و اینکه چرا و چگونه روی می‌دهند نشان می‌داد. در طی مسافرت‌ها، مطالعات و صحبت‌هایش با مردم متوجه شد که یک نوع نظم قابل پیش‌بینی در امور وجود دارد. فهمیدن این موضوع جهت زندگی او را تغییر داد و نهایتاً منجر به یافتن اصول و ایده‌هایی شد که محتوای کتاب‌های او را تشکیل می‌دهند. او مانند یک محقق یا دانشمند تک‌تک این اصول را مورد تجربه و آزمایش قرار داد و نتیجه را با دستاوردهای دیگران مقایسه کرد. همراه با تغییر از یک شغل به شغلی و از موفقیتی به موفقیت دیگر و گاهی از شکست به موفقیت، خود را در معرض این آزمایشات قرار داد تا درستی یا نادرستی آنها را ثابت کند. تأثیر یادگیری و به‌کارگیری این اصول جهانی دقیقاً همانطور بود که او پیش بینی کرده بود. امروزه برایان تریسی یکی از بهترین مشاوران کسب و کار در آمریکا و یکی از محبوب‌ترین سخنرانان حرفه‌ای در جهان است. او با بیش از۵۰۰ شرکت کوچک و بزرگ، که تعدادی از آنها جزء ۵۰۰ شرکت برتر جهان بوده‌اند همکاری داشته است. وی هر ساله برای بیش از ۰۰۰/ ۳۰۰ نفر در سراسر دنیا در باره افزایش کارایی فردی و سازمانی سخنرانی می‌کند. برایان تریسی تا کنون چندین جلدکتاب نوشته که تعدادی از آنها به بسیاری از زبان‌های مختلف ترجمه شده است.

ادامه...
  • ناشر راشین
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.34 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۲۵ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب ۲۳ راز سرمایه‌گذاران موفق

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:بخش ۱: پیش از شروع

مهم ترین اصل موفقیت در سرمایه گذاری و زندگی، خوش بین بودن است. افراد خوش بین از میزان موفقیت خود انتظاری فراتر از حد معمول دارند، در نتیجه دیر ناامید می شوند و آمادگی دست زدن به کارهای زیادی را دارند. همچنین به علت این خوش بینی غیر واقعی پشتکارشان خیلی بیشتر از افراد معمولی است. خوش بینی صفت بسیار خوبی است ولی به شرطی که تحت کنترل باشد.

خوش بینی تان را تعدیل کنید:

برای موفقیت در هر نوع فعالیتی که در آن سرمایه گذاری کرده اید باید خوش بینی را با قدری بدبینی ترکیب کنید. شما باید به سودهای احتمالی با خوش بینی و هیجان فکر کنید و در عین حال به همه راه هایی که سرمایه تان ممکن است از دست برود نقادانه، با بدبینی و بدگمانی نگاه کنید.

به نظرات منفی توجه کنید:

به دنبال پیدا کردن اظهار نظرهای منفی باشید و به آنهایی که نظرشان در مورد ایده سرمایه گذاری شما منفی است به دقت گوش بدهید. این نظرات ممکن است جلوی هدر رفتن سرمایه و وقت شما را بگیرد. یکی از دوستان من حقوقدان است و مورد مشورت بسیاری از سرمایه گذارن قرار می گیرد. برای این کار تنها کاری که می کند این است که وقتی کسی وارد دفترش می شود و می خواهد در باره یک سرمایه گذاری که در مورد آن مطمئن نیست با او مشورت کند، به او می گوید: «بیایید پشت میز من بنشینید. حالا من وارد می شوم و ایده شما را مطرح می کنم. شما خودتان را به جای من فرض کنید و آن را نقد کنید.»

بررسی نقادانه داشته باشید:

دوست من می گوید وقتی مشتری شروع به بررسی نقادانه سرمایه گذاریش می کند و با نظر منفی به آن نگاه می کند، بسیاری از مواقع از نامناسب بودن آن تعجب می کند. او با این روش، یعنی با قرار دادن آنها در موقعیتی که اجباراً به جنبه های منفی ایده شان فکر کنند، تا کنون موفق شده جلوی هدر رفتن میلیون ها دلار سرمایه مشتری هایش را بگیرد.

ذهن تان را باز بگذارید:

مراقب باشید که زیاد هم تحت تاثیر افکار منفی قرار نگیرید و فقط آنها را مدّ نظر قرار دهید. ماجرای خانم مری هودسِن معروف است. او در دوران رکود شدید اقتصادی آمریکا با ۲۰۰ دلار سرمایه یک پمپ بنزین را اجاره می کند که قبلاً دو بار صاحبان قبلی در اداره اش با شکست مواجه شده بودند. اما او نه تنها در اداره پمپ بنزین موفق می شود بلکه شرکت بزرگی به نام «هودسن اُیل» تاسیس می کند که در حال حاضر بزرگ ترین توزیع کننده مستقل سوخت و روغن در آمریکاست. خانم هودسن این کار را با ۲۰۰ دلار شروع کرد درحالی که همه معتقد بودند موفق نمی شود. بنابراین به یاد داشته باشید که باید به افکار منفی توجه کنید ولی لازم نیست حتماً آنها را قبول کنید.

تمرین عملی:

برای عملی کردن فوری ایده هایتان سه اقدام زیر را انجام دهید:
۱ـ همه اقدامات و ملاحظاتی را که ضروری می دانید از زمان شروع کار تا به دست آوردن سودی را که در بانک می گذارید لیست کنید. مشاور مدیریت خودتان باشید: تصور کنید می خواهید شیوه عملکرد شرکت را برای یک نفر توضیح بدهید و نظرش را در مورد بهبود کار بپرسید.
۲ـ اینکه قرار است نحوه فروش و کسب سود شرکت تان به چه صورت باشد را دقیقاً روی کاغذ توضیح دهید. با این کار در واقع یک مدل از تجارتان می سازید.
۳ـ موانع و عوامل بازدارنده ای که سرعت دست یابی به مهم ترین هدف هایتان را تحت تاثیر قرار می دهند مشخص و برای کاهش تاثیر آنها برنامه ریزی کنید.

بخش ۲: تفکر خلاق و مرزشکن

یک مانع عمده برای تفکر خلاق ترس از انتقاد، تمسخر، توهین یا مقبول دیگران قرار نگرفتن است. ما از دوران کودکی یاد گرفته ایم که سعی کنیم دیگران تاییدمان کنند و آن را به عنوان یک ارزش تلقی کنیم و اگر احساس کنیم ایده جدیدمان باعث تمسخر دیگران می شود یا احتمال دارد پس از ابراز آن احساس حماقت کنیم ترجیح می دهیم اصلاً آن را مطرح نکنیم.

اساس مرزشکنی در کار:

بهتر است به یاد داشته باشیم ایده هایی که در آغاز مسخره به نظر می رسند اغلب موجب مرزشکنی های عمده ای می شوند.
در آغاز رقابت سفر انسان به کره ماه، مهم ترین مسئله مشکل وزن بود. دانشمندان می دیدند اگر قرار باشد راکت سوخت کافی برای رهایی از نیروی جاذبه زمین، سفر به کره ماه، فرود آمدن روی آن، روشن شدن مجدد موتورها، عبور از نیروی جاذبه ماه و بالاخره برگشت به زمین داشته باشد، به قدری سنگین می شود که عملاً بلند شدن از زمین برای موشک غیرممکن می شود.

افکارتان را محدود نکنید:

ایده یکی از دانشمندان برای حل این مشکل این بود که شاید لازم نباشد تمام موشک روی کره ماه فرود بیاید. این ایده باعث شد فقط قسمت مخصوصی در سر راکت را به فرود روی سطح ماه اختصاص دهند. همین ایده باعث شد در سال ۱۹۶۹ فرود نِیل آرمسترانگ روی کره ماه ممکن شود.

رویکردی متفاوت داشته باشید:

کتاب «باغی در کره ماه» نوشته پی یر بول در باره یک رقابت خیالی بین کشورهای صنعتی عمده برای فرود انسان در کره ماه است که در آن ژاپن موفق می شود زودتر از آمریکا، انگلستان، فرانسه و روسیه به هدف برسد. چرا؟ راکت ژاپنی فقط یک طرفه است و برگشت ندارد. فضانورد ژاپنی پرچم کشورش را در کره ماه نصب می کند، یک باغ سنگی در آنجا می سازد و سپس به افتخار امپراطور خودکشی (هاراگیری) می کند. در این رفابت ژاپنی ها به این علت برنده می شوند که در فرهنگ آنها برگشت فضانورد لازم نیست در حالی که برای کشورهای دیگر رفت و برگشت فضانورد هر دو مهم بود و به همین دلیل روی ایده رفت و برگشت کار می کردند. به بیان دیگر، پیروزی ژاپنی ها به این دلیل است که رویکرد متفاوتی به مسئله دارند.

تمرین عملی:

برای داشتن تفکر خلاق در امور جاری تان به دو روش زیر عمل کنید:
۱ـ پیش فرض هایتان را مدام زیر سوال ببرید. چه مواردی را واقعیت های مسلم فرض کرده اید که ممکن است اصلاً درست نباشند؟ کدام یک را می توانید تغییر دهید؟
۲ـ گاهی برای مشکلات و موانع راه حل های مضحک ارائه کنید و تا آنجا که ممکن است در مورد آنها احمقانه فکر کنید. این شیوه تفکر اغلب به راه حل های خلاقانه و مرزشکن منجر می شود.

بخش ۳: شروع بدون پشتوانه

من در گذشته به خاطر اینکه در خانواده ای با امکانات مالی محدود بزرگ شده بودم و سرمایه ای نداشتم به حال خودم تاسف می خوردم. بعدها فهمیدم که افراد موفقی بوده اند که همین وضعیت را داشته اند و عملاً با هیچ شروع کرده اند. در واقع اغلب انسان های موفق چندین بار در طول زندگی شان تقریباً یا کاملاً ورشکست می شوند. اجازه ندهید نداشتن سرمایه مانع پیشرفت شما شود. کار خود را با سرمایه جزئی یا بدون سرمایه شروع کنید.

خرید و فروش را یاد بگیرید:

من افرادی را می شناسم که کارشان را با خرید و فروش کالا های ارزان قیمت یا دست دوم شروع کرده اند و با این کار راه و رسم خرید و فروش، مذاکره و مصالحه را یاد گرفته اند. این افراد با این کار راه های انتخاب خدمات و کالاها را نیز یاد گرفته اند. به یاد داشته باشید تنها راه موفقیت تجربه و یادگیری از شکست هاست. تنها راه موفقیت در کار تمرین و تجربه مدام است و اگر مایل نباشید برای یادگیری وقت کافی صرف کنید، موفقیت ممکن نخواهد بود.

خدمات چندمنظوره:

اگر برای یادگیری مصمم شده اید، بدانید که حدود ۹۵ درصد نیروی کاری جامعه اگر بخواهند به همین نحو می توانند شرکت مورد نظر خود را راه اندازی کنند. تاسیس یک شرکت خدماتی چند منظوره فرصت بسیار خوبی برای کسب درآمد دوم و یادگیری مهارت های حساس با هزینه کم است، مخصوصاً مهارت هایی مانند فروش، سازماندهی، ارائه محصولات و خدمات به مشتری، حسابداری، کار گروهی، مذاکره، ترغیب مشتری به خرید و برقراری ارتباط با دیگران. شما می توانید نزدیک به ۸۵ درصد از اطلاعات لازم برای موفقیت در حرفه تجاری مورد علاقه تان را از طریق راه اندازی چنین موسسات آموزشی به دست بیاورید.

سخت کوش باشید:

این واقعیت را هم فراموش نکنید که مدیران واقعی همیشه سخت کوش هستند، خاضعانه خدمت می کنند و همیشه آماده اند آستین ها را بالا بزنند و کار کنند و هیچ کاری را پست نمی دانند. برای تعداد زیادی از مردم این فرصت پیش می آید که از طریق شغل دوم هم درآمد داشته باشند و نیز مهارتی به دست بیاورند که با آن بتوانند خودشان کار مستقلی را شروع کنند ولی چون آن کار را شایسته موقعیت شان نمی دانند، حاضر نبستند آن را شروع کنند. چنین افرادی موقع بازنشستگی پول کافی ندارند و به همین دلیل نمی توانند زندگی راحتی داشته باشند. اگر به ویژگی های شخصیتی رهبران واقعی سازمان ها دقت کنید، متوجه می شوید آنها همیشه آماده هستند هر وقت لازم است هر کاری را شخصاً انجام دهند.

تمرین عملی:

۱ـ به یاد داشته باشید که اصل هر تجارتی خرید و فروش است. به دنبال فرصت هایی باشید تا بتوانید با سرمایه خودتان خرید و فروش کالایی را انجام دهید. به خانه هایی که وسایل شان را حراج می کنند سر بزنید. ببینید فروشنده ها چطور با مشتری ها مذاکره می کنند و خودتان هم همین کار را بکنید. به بازارهای کالای دست دوم و ارزان بروید و با فروشنده ها چانه بزنید. یادگیری این مهارت ها را یک بازی فرض کنید.
۲ـ تجارت کوچکی را شروع کنید. به دنبال یک شغل دوم یا تاسیس یک شرکت چند منظوره باشید طوری که بتوانید خرید و فروش هایی در سطح محدود انجام دهید و مهارت های مربوطه را مستقیماً یاد بگیرید. بسیاری از مردم از این راه و عملاً بدون سرمایه ثروتمند می شوند.

بخش ۴: بالا بردن توان مالی

یکی از بهترین راه های افزایش توان مالی داشتن روابط مفید است، یعنی افراد موثر را بشناسید و آنها هم شما را بشناسند. این کار معادل سال ها سخت کوشی است. شاید مهم ترین عامل موفقیت شما در زندگی کیفیت و کمیت روابط تان با چنین افرادی است.

افراد موثر را ملاقات کنید:

برای توسعه روابط خود، ابتدا یک لیست ۲۵ نفره از موثرترین افراد مورد نظر تهیه و برای ملاقات با آنها طی ۱۲ ماه آینده برنامه ریزی کنید. به همین ترتیب برای بقیه افراد هم لیست های ۲۵ نفره تهیه کنید.

برای ملاقات هایتان برنامه ریزی کنید:

یک لیست از مدیران شرکت های بزرگ که ملاقات با آنها مفید است و همچنین شهردار، وکلای مجلس و همه افراد موثر دیگر تهیه کنید و برای دیدار با آنها برنامه ریزی کنید. گام بعدی استفاده از دیگر فرصت ها مانند پیوستن به انجمن های تجاری و حضور در جلسات آنها و نیز شرکت در فعالیت ها و ارائه خدمات داوطلبانه در کمیته های کلیدی است. همین کار به تنهایی سال ها شما را جلو می اندازد.

در فعالیت های اجتماعی شرکت کنید:

سومین راه، پیوستن به سازمان ها و انجمن های خدمات داوطلبانه عمومی است. بهترین افراد در هر جامعه، یعنی همان هایی که باید بشناسید و شما را بشناسند، معمولاً به نوعی در ارائه خدمات عمومی فعال هستند. در یکی از چنین انجمن های شهر خودتان که به آن علاقه دارید، مانند انجمن های خیریه، شرکت کنید. خواهید دید که در آنجا چه اشخاص مهمی به ارائه خدمات داوطلبانه مشغولند.

ایده های جدید خلق کنید:

راه دیگر برای افزایش توان مالی خلاقیت است. به یاد داشته باشید که یک ایده جدید کافی است تا شما را ثروتمند کند. هر کسی می تواند ایده ها و راه حل های جدید بیافریند، فقط باید آنها را پیدا کرد. همه موفقیت های بزرگ با یک ایده شروع می شوند.

کارهای موثر انجام دهید:

عادت های خوب کاری نیز ابزارهای قدرتمندی برای افزایش توان مالی هستند. در تحقیقی که اخیراً روی ۱۰۴ نفر از مدیرعاملان سازمان های مختلف انجام شده نشان داده که از نظر آنها اولویت بندی و انجام سریع کارها دو عامل بسیار موثر است که باعث ارتقاء و افزایش حقوق کارکنان می شود. عادت های خوب کاری سریع تر از هر عامل دیگری باعث می شود مورد توجه افراد مهمی که با حوزه کاری تان مرتبط هستند قرار گیرید. به طور کلی درآمد شما بستگی به کارهایی دارد که به نتیجه می رسانید. اگر شما به عنوان کسی که کارها را سریع انجام می دهد شناخته شوید، همین شهرت برای پیشرفت سریع در کار کافی است.

تمرین عملی:

۱ـ در انجمن های سازمان های تجاری، شهری و اجتماعی شهرتان عضو شوید و سپس در کمیته های مختلف آن به ارائه خدمات بپردازید. از این طریق با افرادی آشنا می شوید که می توانند به موفقیت در کارتان سرعت دهند.
۲ـ به عادت های خوب کاری مجهز شوید: وقت شناس باشید و برای انجام کارهایتان برنامه ریزی و بر اساس آن عمل کنید. انرژی تان را روی کارهای مهمی که لیست کرده اید متمرکز کنید و همیشه کارهایی را انجام دهید که برای پیشرفت در کارتان مهم هستند.

بخش ۵: خودتان را شریک مشتری بدانید

یک راه برای سبقت گرفتن از رقبا این است که در معامله با مشتری، خودتان را شریک مشتری تان فرض کنید، کسی که می خواهد برای پیشرفت و بهبود امور شریکش به او کمک کند. در این بخش روش انجام این کار را می آموزیم.

در کارهای مشتری به او کمک کنید:

هنگام معامله با مشتری یادتان باشد که او شب و روز به کارش فکر می کند چون برایش خیلی عزیز است و اگر شما در جهت بهبود کار او قدمی بردارید، به شما دلگرم می شود و علاقه پیدا می کند با شما معامله کند.

خودتان را از رقیب ها متمایز کنید:

به عنوان شریک مشتری باید در جستجوی راه هایی برای کاهش هزینه های او و بهبود شرایط کاری اش باشید. حتی در زمینه های غیرکاری هم به او کمک کنید. خودتان را کسی بدانید که موفقیت مشتری از هر چیز دیگری برایتان مهم تر است، حتی مهم تر از فروش محصولات و خدمات تان به او. این نحوه برخورد، یعنی شریک شدن در منافع مشتری، روشی است کلیدی که شما را در نظر او از رقیب هایتان متمایز می کند و برای مدت نامحدودی او را به عنوان مشتری شما حفظ می کند.

اصل مقابله به مثل:

اگر دیگری را مورد لطف قرار دهید، او نیز لطف شما را جبران می کند. به دنبال فرصت هایی باشید که به مشتری خدماتی بیش از معمول ارائه کنید. با چنین کارهایی موقعیت خود را نزد او بهبود می بخشید و به طور فزاینده ای خود و شرکت تان را از دیگر رقبا متمایز می کنید. اگر این روش را به مدت لازم و با توان کافی انجام دهید، نهایتاً به درجه ای از مشارکت در امور مشتری می رسید که رقبا دیگر شانسی برای موفقیت نخواهند داشت

تمرین عملی:

۱ـ ببینید چطور می توانید با محصولات و خدمات خود به مشتری تان کمک کنید. ببینید او چطور از محصولات شما برای پیشرفت در کارش استفاده می کند.
۲ـ سعی کنید شرایط مالی و سود مشتری تان را بهبود بخشید. به او ثابت کنید که معامله با شما در بلندمدت هم رضایت بخش است و هم پرسود.

نظرات کاربران درباره کتاب ۲۳ راز سرمایه‌گذاران موفق

انتشارات راشین از برایان تریسی برای انتشار آثارش به زبان فارسی مجوز دارد و با بهترین کیفیت ترجمه، آثار وی را منتشر میکند.
در 5 ماه پیش توسط راشین