Loading

چند لحظه ...
کتاب چشم‌اندازهای فرهنگی آموزش عالی

کتاب چشم‌اندازهای فرهنگی آموزش عالی

نسخه الکترونیک کتاب چشم‌اندازهای فرهنگی آموزش عالی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۶,۵۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب چشم‌اندازهای فرهنگی آموزش عالی

فصول کتاب مشتمل بر مجموعه مقالاتی هستند که در همایش «آموزش عالی: بعد فرهنگی‌ـ فرهنگ‌ها، هنجارها و ارزش‌های ابتکاری» ارائه شدند. این همایش به همت هم‌فرجام (کنسرسیوم) پژوهشگران آموزش عالی در سپتامبر ۲۰۰۵ در دانشگاه یوواسکیلا در فنلاند برگزار شد. هدف از برگزاری همایش، حمایت از گسترش دیدگاهی تکمیلی به مطالعات آموزش عالی بود. این مطالعات در خلال دهه گذشته بسیار تحت نفوذ بحث‌های مربوط به منافع و مضار جهانی‌شدن، مدیریت‌گرایی، بازاری شدن و سرمایه‌داری دانشگاهی بوده‌اند. بدون اینکه بخواهیم اهمیت تأثیر این تغییرات ساختاری گسترده بر تعاریف و کارکردهای نهادهای آموزش عالی و اهداف آن را انکار کنیم، در نظر داشتیم تا به یکی دیگر از اصلی‌ترین اصول سازمان‌دهی نهادهای آموزش عالی بپردازیم: بُعد فرهنگی. در درون نهادهای آموزش عالی چه تحولاتی در حال ظهور است و چگونه می‌توانیم این موضوع را از چشم‌اندازی فرهنگی مطالعه کنیم؟ یکی از اهداف کتاب، اتخاذ دیدگاهی انتقادی به معنا و مفهوم چشم‌انداز فرهنگی و کارکرد آن در نهادهای آموزش عالی است. نه‌تنها می‌خواهیم شناخت بهتری از جنبه‌های فرهنگی آموزش عالی به دست آوریم، بلکه به تحلیل ظرفیت‌های بالقوه چشم‌اندازهای فرهنگی به‌عنوان ابزارهای فکری نیز علاقه‌مندیم. فصولی که برای کتاب انتخاب ‌شده‌اند مرکب از مطالعاتی هستند که در آن‌ها «فرهنگ» یا اصلی‌ترین موضوع است یا اصل ساختاردهنده به مطالعه می‌باشد و یا در آن‌ها مطالعات فرهنگی به‌عنوان ابزار فکری تحلیل به‌کار رفته است. هدف اصلی کتاب این است که خواننده شناخت خوبی از تنوع احتمالی چشم‌اندازهای فرهنگی آموزش عالی به دست آورد و نشان دهیم چگونه می‌توان از این دیدگاه‌ها در تحقیقات کمّی و کیفی استفاده کرد.

ادامه...

مشخصات کتاب چشم‌اندازهای فرهنگی آموزش عالی

بخشی از کتاب چشم‌اندازهای فرهنگی آموزش عالی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب چشم‌اندازهای فرهنگی آموزش عالی