فیدیبو نماینده قانونی راشین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب خلاصه ۵۰  کتاب برتر در زمینه خودیاری

کتاب خلاصه ۵۰ کتاب برتر در زمینه خودیاری

نسخه الکترونیک کتاب خلاصه ۵۰ کتاب برتر در زمینه خودیاری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب خلاصه ۵۰ کتاب برتر در زمینه خودیاری

کتاب‌های خودیاری از مهم‌ترین کتاب‌های قرن بیستم هستند. تعداد دقیقی از میزان فروش این کتاب‌ها در دست نیست، اما مجموعه کتاب‌های خودیاری که در اینجا گلچین شده‌اند بیش از ۱۵۰ میلیون نسخه فروش داشته‌اند. اگر همه هزاران جلد کتابی را که با این موضوع منتشر شده‌اند در نظر بگیریم، رقم نهایی به بیش از ۵۰۰ میلیون جلد می‌رسد. پدیده خودیاری موضوع جدیدی نیست اما در قرن بیستم به یک موضوع جالب توجه و مهم تبدیل شده است. کتاب‌هایی مانند آیین دوست‌یابی و چگونگی نفوذ در دیگران (سال ۱۹۳۶) و قدرت مثبت اندیشی (سال ۱۹۵۲) مورد توجه مردم عادی قرار گرفتند؛ یعنی کسانی که می‌خواستند تغییری در زندگی‌شان ایجاد کنند و باور داشتند که می‌توانند راز موفقیت‌ را در این کتاب‌ها کشف کنند. احتمالا موضوع خودیاری به این دلیل مورد توجه قرار گرفت که این کتاب‌ها در دسترس همگان بودند و به ‌علاوه مطالبی را بیان می‌کردند که امکان نداشت مردم از یک استاد دانشگاه یا کشیش بشنوند. صرف‌ نظر از تصور مردم درباره این موضوع، آنها توانسته بودند منبعی برای راهنمایی پیدا کنند و این مورد توجه آنها قرار گرفته بود. در این کتاب‌ها به خواننده گفته نمی‌شد که چه کاری را انجام ندهد بلکه این کتاب‌ها به او یاد می‌دادند که فقط باید اشتیاق داشته باشد و بخواهد. یک کتاب با موضوع خودیاری می‌تواند بهترین دوست و همراه شما در زندگی باشد و در مورد قدرت و توانایی‌تان به شما ایمان و اعتمادی بدهد که به سختی می‌توانید از جای دیگری کسب کنید. از آنجایی که این کتاب‌ها به شما کمک می‌کنند که ستاره بخت‌تان را پیدا کنید و یادتان می‌دهند که افکارتان می‌توانند دنیای‌تان را تغییر بدهند. می‌توانیم اینها را «آثار مربوط به توانایی» بنامیم. مردم از اینکه می‌بینند کتاب‌های خودیاری در کتاب‌فروشی‌ها زیاد شده‌اند تعجب می‌کنند. دیگر هیچ چیز عجیبی درباره این موضوع وجود ندارد زیرا هر چیزی که حق رویاپردازی را به ما بدهد و بعد به ما کمک کند تا رویایمان را به واقعیت تبدیل کنیم، به ما قدرت می‌دهد و ارزشمند است و کتاب‌های خود‌یاری همین کار را می‌کنند.

ادامه...
  • ناشر راشین
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.4 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۸۳ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب خلاصه ۵۰ کتاب برتر در زمینه خودیاری

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

خلاصه ۵۰ کتاب برتر در زمینه خودیاری

۵۰ کتاب در یک کتاب

تام باتلر بُودِن

مترجم: آزاده مبشر، سیامک صادقی خیابانیان

حق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ استفصل اول: جِیمز آلِن

مفهوم اصلی کتاب تو همانی که می اندیشی این است: ذهن انسان او را شکل می دهد، شخصیت او را می سازد و سرنوشتش را رقم می زند. بنابراین می توان ادعا کرد این کتاب یک جستجوی عمیق در مورد خودیاری است.
جیمز آلن از منطقی استفاده کرد که همه ما آن را می پذیریم: از آنجایی که ما روبات نیستیم می توانیم افکارمان را کنترل کنیم و در نتیجه اشتباهاتی را که در افکارمان وجود دارند شناسایی کنیم. بسیاری معتقدند که روح از جسم مادی جدا است، بنابراین تصور می کنند که می توان افکار را مخفی و ضعیف کرد؛ یعنی می توانیم یک جور فکر و جور دیگری رفتار کنیم و ذهن مان ارتباطی به رفتارمان ندارد. با این حال جیمز آلن اعتقاد داشت که ذهن ناهوشیار هم به اندازه ذهن هوشیار فعال است. با توجه به این فرض و دانستن این نکته که ممکن است بتوانیم کنترل ذهن را از طریق ذهن هوشیارمان در دست بگیریم، سوالی که پیش می آید این است: «چرا نمی توانیم خودمان را وادار کنیم که کارِ خاصی را انجام بدهیم و یا به هدف خاصی دست پیدا کنیم؟»
با توجه به اینکه اراده و اشتیاق انسان در صورت بروز افکاری که در جهت اراده و اشتیاق مان نیستند بی تاثیر و غیرمفید خواهند بود، آلن به این نتیجه غیرمنتظره می رسد که: «ما آنچه را می خواهیم به سمت خودمان جذب نمی کنیم بلکه چیز هایی را به خودمان جذب می کنیم که در ذهن مان پرورش می دهیم.» رسیدن به هدف به این دلیل اتفاق می افتد که به عنوان یک فرد خصوصیات لازم را برای رسیدن به هدف مورد نظر در خودتان پرورش می دهید. شما موفق نمی شوید مگر اینکه ابتدا ذهنیت موفقیت در شما شکل بگیرد. هیچ فاصله و تفاوتی بین ذهنیت و عینیت وجود ندارد.

ما حاصل افکارمان هستیم

کتاب جیمز آلن بر یک حقیقتِ انکارناپذیر استوار شده است: افکارِ خوب، یک انسانِ خوب را شکل می دهند و افکارِ منفی، یک انسان تیره بخت را می سازند. آلن معتقد است انسانی که گرفتار افکار منفی باشد فکر می کند دنیا محیطی پر از ترس و اضطراب است. اما در مقابل برای کسی که بتواند افکار منفی و مضر را کنترل کند دنیا مهربان می شود و همیشه هستی آماده کمک به او برای رسیدن به اهداف و خواسته هایش هستند.
انسان فقط آرزوهایش را جذب نمی کند بلکه آنچه باعث ترس می شود نیز به سمت او می آید. توضیح جیمز آلن در این مورد بسیار ساده است: «افکاری که توجه انسان را جلب می کنند، چه مثبت و چه منفی، به ذهن ناخودآگاه می روند تا وارد دنیای واقعی شوند.» همان طور که اِمِرسون می گوید: «انسان همان چیزی می شود که در طول روز به آن فکر می کند.»

خودمان شرایط مان را می سازیم

بخشی از شهرت کتاب آلن به خاطر این است که در جایی از کتابش می گوید: «شرایطِ انسان او را نمی سازند، بلکه شرایط باعث می شوند توانایی های انسان آشکار شوند.» این یک اظهارنظر ناراحت کننده به نظر می رسد، توجیهی برای نادیده گرفتن کسانی که فقیر هستند. شاید هم توجیهی برای سو استفاده و تایید کسانی که در شرایط ایده آل زندگی هستند در مقابل کسانی که موفقیتی کسب نمی کنند.
البته این اظهارنظر ها در برابر گفته معروف آلن، سطحی و بدون تفکر هستند زیرا واقعا هر پیشامدی که برای ما رخ دهد، حتی اتفاقات بد و ناگوار، فرصتی برای رشد و اعتلای ما هستند. اگر حوادث زندگی فقط موفقیت و شانس را برای انسان ها رقم می زدند انسان هیچ وقت رشد نمی کرد. در واقع به نظر می رسد پیشامدهای زندگی برای این هستند که بهترین توانایی های ما را به ظهور برسانند. اگر ما به این نتیجه برسیم که در حق مان ظلم شده غیر ممکن است بتوانیم آگاهانه برای رهایی از یک وضعیت نامساعد تلاش کنیم. به هر حال همان طور که هر زندگینامه نویسی می داند، سال های ابتدایی زندگی انسان و شرایطی که او در این سال ها دارد، صرف نظر از خوب یا بد بودن این شرایط، اغلب بهترین موهبتی هستند که به یک فرد داده می شوند.
جنبه تفکر برانگیز کتاب جیمز آلن این است که می گوید خودمان مسئول شرایط زندگی مان هستیم و نمی توانیم دیگران را سرزنش کنیم. مهم ترین نکته این است که همه چیز در زندگی به خودمان بستگی دارد. در حالیکه قبلا فقط به محدودیت ها و ترس هایمان فکر می کردیم، حالا به توانایی هایمان پی می بریم.

با تغییر ذهن تان، دنیای تان را تغییر بدهید

البته جیمز آلن انکار نمی کند که ممکن است فقر و تنگدستی برای هر انسانی اتفاق بیفتد اما معتقد است واکنش های پرخاش جویانه و غیرمنطقی مثل متهم کردن دیگران فقط باعث افزایش مشکلاتِ موجود می شوند. آنچه که توانایی انسان را نشان می دهد این است که وقتی در شرایط سخت قرار می گیرد، چطور انگیزه ای برای پیشرفت پیدا می کند. به طور خلاصه، یک انسان یا جامعه زمانی موفق شناخته می شود که بتواند برخورد درستی با شکست هایش داشته باشد و دوباره در مسیر پیشرفت و موفقیت قرار بگیرد.
جیمز آلن معتقد است «انسان همیشه بی صبرانه می خواهد شرایط زندگی اش را بهتر کند اما اصلا به فکر این نیست که خودش را اصلاح کند. به همین دلیل همیشه در یک نقطه می ماند.» اگر همچنان در مسیر اشتباه گام برداریم، خوش شانسی و موفقیت برایمان پیش نمی آید. انسان همیشه خودش به شکل ناخودآگاه، بخت و موفقیت خودش را رقم می زند.

آرامش لازمه موفقیت

تاثیر بودائیسم در افکار جیمز آلن علی الخصوص در جایی که به «تفکر درست» اشاره می کند یا می گوید که بهترین راه برای کسب موفقیت، داشتن ذهنی آرام است کاملا مشخص می شود. انسانِ آرام و هدفمند در زندگی طوری رفتار می کند که گویی این ویژگی های او ذاتی هستند. اما در واقع این حالت ها نتیجه خویشتن داری یک انسان هستند.
این افراد اطلاعات پیشرفته ای درباره کارکردِ فکر دارند که ناشی از سال ها تفکرشان درباره فکر است. به نظر آلن این انسان ها جذابند چون با تندباد حوادث متلاطم نمی شوند و به همین دلیل به آنها توجه زیادی می شود چون خودشان سرنوشت شان را می سازند . افرادِ باری به هر جهت هم برای موفقیت می جنگند اما موفقیت از انسان های ناپایدار دور می شود.

نکته های نهایی

کتاب تو همانی که می اندیشی پس از گذشت ۱۰۰ سال از انتشارش همچنان مورد تمجید خوانندگان قرار می گیرد. نثر ساده آن که به دور از اغراق است در حالیکه حاوی ادعا هایی بر پایه احساسات است در کنار توهین هایی که آلِن به بعضی از افراد برجسته می کند و اینکه درباره نویسنده آن چیز زیادی نمی دانیم، همگی باعث می شوند این اثر، پر رمز و راز تر و جذاب تر شود.
برای اینکه پیام این کتاب به گوش عده بیشتری برسد، دو ویرایش جدید از این کتاب منتشر شده است تا هم زنان و هم مردان از این کتاب استفاده کنند؛ زیرا جیمز آلن این کتاب را در خطاب به مردان و با استفاده از ضمایر مذکر نوشته بود. این دو ویرایش با نام های یک مرد همان است که می اندیشد اثر مارک آلن (هیچ نسبتی با جیمز آلن ندارد) و یک زن همان است که می اندیشد اثر دوروسی هالست، منتشر شده اند.

جِیمز آلِن

جیمز آلن در سال ۱۸۶۴ در شهر لِیسِستِر انگلستان به دنیا آمد. در ۱۵ سالگی مجبور شد مدرسه را ترک کند و مشغول کار شود، چون پدرش که در کارِ خانوادگی شان شکست خورده بود به آمریکا رفت اما دزدیده و سپس کشته شد. آلن تا سال ۱۹۰۲ که کار نویسندگی را شروع کرد توسط شرکت های تولیدی زیادی استخدام می شد. او با مهاجرت به منطقه ایلفراکومب در جنوب غربی انگلستان زندگی آرامی را در پیش گرفت که فقط شامل مطالعه، نویسندگی، باغبانی و مدیتیشن می شد.
تو همانی که می اندیشی دومین کتاب آلن از مجموع ۱۹ کتاب او در طول یک دهه فعالیت نویسندگی اش بود. هر چند این کتاب بهترین اثر آلن محسوب می شود آن را با اصرار همسرش چاپ کرد. سایر کتاب های مهمِ جیمز آلن عبارتند از: از فقر تا قدرت (From Poverty to Power)، میان برهای رسیدن به سعادت (Byways of Blessedness)، کامیابی در زندگی (The Life Triumphant) و هشت ستون پیروزی (Eight Pillars of Prosperity). جیمز آلن در سال ۱۹۱۲ درگذشت.

اِن اِل پی: روش جدیدی برای پیشرفت

۱۹۹۴

«این کتاب زندگی شما را تغییر خواهد داد. ما مطمئن هستیم. کتابی که شما پیشِ رو دارید، قبلا زندگی ما را تغییر داده است.»

«اگر بدانید انسان ها برای انگیزه دادن به خودشان چه تصویری در ذهن دارند، شگفت زده می شوید. برخی در ذهن شان تصویر کوچک و تاریکی از شغل شان می بینند یا تصویری از نتیجه کار و پاداش خود دارند که بسیار مبهم است. عجیب نیست که این عده هیچ انگیزه ای ندارند. اما با تکنولوژی اِن اِل پی می توانید تصویر کامل و جذابی را از آنچه می خواهید و برایتان ارزشمند است در ذهن تان بسازید. هر چه این تصویر بزرگ تر، کامل تر و رنگارنگ تر باشد بهتر است.»

نظرات کاربران درباره کتاب خلاصه ۵۰ کتاب برتر در زمینه خودیاری

مجموعه فوق العاده ای است. هر سه جلد ۵۰ کتاب در یک کتاب (موفقیت، خودیاری و روانشناسی) کتاب های فوق العاده ای هستند. چکیده ۵۰ تا بهترین و مهمترین کتابهای حوزه را یک جا جمع کرده و از هر کتابی آموزش های اصلیش را به زبان ساده گفته، از پرگویی و این شاخه اون شاخه پریدن توی کتاب خبری نیست و پر از اطلاعات مفید و کاربردی هست. ترجمه هم خیلی عالی و روان هست. خواندن این کتاب را به همه توصیه می کنم.
در 6 ماه پیش توسط نيما تهراني
تا به الان یک پنجم این کتاب را خواندم. با خواندن قسمتی از این کتاب با مباحث خیلی خوبی اشنا شدم. اما کتاب بیشتر شبیه به یک معرفی‌نامه کتاب‌های خودیاری هست که هر کسی کتاب مدنظرش را پیدا کنه و بره اصل کتاب را بخونه. هر کدوم از خلاصه کتاب‌هاش که تموم میشه پیش خودم می‌گم «خوب الان این چی گفت!» یعنی خلاصه ناقصه و در کل مطالب خیلی پراکنده هستند در صورتی که نویسنده می‌توانست بر اساس دسته‌بندی درستی این خلاصه‌ها را پشت سر هم قرار بدهد. اگر به دنبال راه‌کارهای عملی خودیاری و موفقیت هستید کتاب‌های دیگری در بازار موجود است ولی اگر علاقه‌مند به فلسفه خودیاری هستید این کتاب ارزش خوندن داره.
در 5 ماه پیش توسط علی اشراقی
لطفا این کتاب رو تو طرح تخفیف قرار بدید.با تشکر
در 6 ماه پیش توسط Sepanta winterfell
ترجمه بسیار خوب و روان است. اگر به فهرست مندرجات دقت شود، میبینیم که نویسنده کتاب، آثار انتخاب شده را بر اساس نام فامیل نویسنده (به زبان انگلیسی) طبقه بندی کرده است. در پایان کتاب نویسنده ۵۰ اثر بررسی شده را بر اساس تاریخ انتشار آنها نیز مرتب کرده است. علاوه بر آشنایی با نویسندگان مطرح در زمینه خودیاری و برخی فلسفه های مطرح در حوزه خودیاری، این کتاب همچنین کمک میکند تا با توجه به علایق و نیازهای فردی مان کتاب یا نویسنده مورد نظرمان را پیدا کنیم و سپس به دنبال مطالعه آثار او برویم.
در 4 ماه پیش توسط سروش قاضی
کتاب بسیار خوبی است...هم در بعضی کتب ب معرفی پرداخته هم میشود در بعضی موارد فقط ب این خلاصه کفایت کرد ...
در 3 هفته پیش توسط Ali...aei
فوق العاده
در 3 هفته پیش توسط
زیاد خلاصه شده ولی برا آشنایی با مباحث خود یاری خوبه
در 4 هفته پیش توسط hamid reza heidari
خیلی مشتاقم ببینم غیر از این سه گانه عناوین دیگه ای هم تو این زمینه هست یا نه
در 2 ماه پیش توسط ali...sab