فیدیبو نماینده قانونی راشین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب حرف‌های حساب از آدم‌های حسابی

کتاب حرف‌های حساب از آدم‌های حسابی
جلد سوم-بالا بردن آگاهی و تقویت روحیه

نسخه الکترونیک کتاب حرف‌های حساب از آدم‌های حسابی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب حرف‌های حساب از آدم‌های حسابی

Feel the fear and do it anyway. Susan Jeffers ترس را احساس کن اما به کارَت ادامه بده. سوزان جِفِرز There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is. Albert Einstein فقط دو راه برای زندگی کردن وجود دارد، یکی اینکه فکر کنی هیچ‌چیز معجزه‌ نیست و دیگر اینکه فکر کنی همه چیز معجزه است. آلبرت آینشتاین When the going gets tough the tough get going. Joseph P. Kennedy وقتی جلو رفتن سخت می‌شود، سرسخت‌ها جلو می‌روند. جوزف پی کنِدی

ادامه...
  • ناشر راشین
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.51 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۵۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب حرف‌های حساب از آدم‌های حسابی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه

همیشه نقل قول های الهام بخش را دوست داشتم. آنها را می خواندم، یاد می گرفتم، حفظ می کردم و بسیاری از آنها را بارها و بارها برای خودم تکرار می کردم تا روحیه و نیرو بگیرم.
من از نقل قول های الهام بخش برای روحیه بخشیدن به خودم و دوستانم استفاده می کنم.
آنها را با همکارانم مطرح می کنم.
برای تفریح و سرگرمی از آنها استفاده می کنم.
در سخنرانی هایم آنها را نقل می کنم.
در نوشته های شخصی و تخصصی ام از آنها سود می برم.
برای کسانی که نمایش تلویزیونی هانی مونِر را به یاد دارند، دوست دارم یکی از قسمت هایی را که بسیار مورد علاقه من بود یادآوری کنم. در آن قسمتِ نمایش، رالف کرامدن از یک نقل قول الهام گرفت تا در زمان عبور از روزهای سخت زندگی یاور او باشد: آدم خوشبخت کسی است که همیشه می خندد. این قسمت از آن سریال، فراموش نشدنی بود. درسی که من ۳۰ سال پیش، از رالف یاد گرفتم این بود که کلمات می توانند به انسان روحیه بدهند، به او آرامش ببخشند و در او انگیزه ایجاد کنند، لازم هم نیست که همیشه حرف های خودمان باشند.
من آن قدر این نقل قول های الهام بخش را دوست دارم که به فکر افتادم تا مجموعه ای از این جمله ها را گردآوری کنم اما قبل از اینکه حتی شروع کنم از خودم پرسیدم: آیا جهان به چنین کتابی نیاز دارد؟ آیا واقعاً مردم به منبع دیگری برای پیدا کردن حرف های خوب نیاز دارند؟ آیا این نقل قول ها در هزاران وب سایت مطرح نشده اند؟ آیا کتاب مرجع نقل قول های بارتلِت کافی نیست؟
جوابی که به سوال خودم دادم این بود که دنیا به کتاب دیگری حاوی این نقل قول های پندآموز نیاز دارد. دلیل آن را توضیح می دهم.
مدت هاست شرکت من چند خبر نامه الکترونیکی منتشر می کند که محتوای برخی از آنها همین نقل قول های الهام بخش و پندآموز است.
برای تهیه کتاب حاضر تلاش هفتگی یا روزانه من پیدا کردن نقل قول های پندآموز و انگیزه بخشِ نو بود. اوائل پیدا کردن آنها آسان بود اما با گذشت ماه ها و سال ها این کار، سخت تر می شد.
در حین کار مدام از خودم می پرسیدم: بهترین نقل قول های الهام بخش کدام هستند؟ واکنش مخاطبان به بیشتر آنها چه خواهد بود؟ پیدا کردن تعداد بسیاری نقل قول کار سختی نبود اما مشکل، پیدا کردنِ بهترین ها بود.
ماموریت من پیدا کردن و جمع آوری بهترین و الهام بخش ترین سخن ها بود. کار سختی بود و هر چه که پیدا می کردم نظر شخصی خودم بود. چطور فقط یک نفر می تواند بهترین ها را پیدا کند؟ یک نقل قول الهام بخش به چه نقل قولی می گویند؟ آیا ضرب المثل ها هم در این گروه قرار می گیرند؟ آیا جملات قِصار هم نقل قول الهام بخش هستند و می توانند به عنوان گفتارهای الهام بخش در نظر گرفته شوند؟ بسیار گیج کننده بود.
از خودم می پرسیدم: چطور می توانم در انتخاب نقل قول های الهام بخش، بی طرف و واقع بین باشم و آنها را طوری انتخاب کنم که سلیقه شخصی ام در آن دخالت نداشته باشد؟ فکر کردم بهترین کار این است که در این زمینه یک پژوهش انجام بدهم. بهتر است از مردم بپرسیم که کدام یک از نقل قول های خبرنامه هایمان را بیشتر دوست دارند. ۲۰۰۰۰۰ پرسش نامه به مشترکین خبرنامه هایمان فرستادیم و از آنها خواستیم سه نقل قولی را که بیشتر از همه مورد علاقه و الهام بخش آنها هستند برای ما بفرستند. فهرستی حاوی بیش از ۳۰۰۰ نقل قول الهام بخش دریافت کردیم. بعد موارد دیگری را نیز از کتابخانه شخصی مان به این فهرست اضافه کردیم.
کار مهم بعدی اولویت بندی آنها بود. کدام یک الهام بخش تر هستند؟ کدام ها بهترین هستند؟ چه کسی باید اینها را طبقه بندی می کرد؟
دوباره به مردم فکر کردم. می توانستیم از قدرت اینترنت برای این اولویت بندی سود ببریم. برای هر کدام از این نقل قول ها در میلیون ها و میلیون ها وب سایت جستجو کردیم و دفعات دقیق تکرار این نقل قول ها را در وب سایت های مختلف شمردیم.
هر زمان که این نقل قول ها را در یک وب سایت می دیدیم یک امتیاز به آن می دادیم. نقل قولی که در اکثر وب سایت های اینترنت مطرح شده بود اولین نقل قول الهام بخش کتاب حاضر می شد.
برای مثال، نقل قول «هیچ چیز برای ترسیدن وجود ندارد مگر ترس از خود ترس.» (فرانکلین دی روزوِلت) در ۶۳۱۰ وب سایت نقل شده بود و یا تعداد تکرار اولین نقل قول ما در وب سایت های مختلف ۳۳۱۴۱۰ بار بود.
تصمیم گرفتیم که معروف ترین نقل قول را به عنوان الهام بخش ترین در نظر بگیریم. شاید هم کار درستی نبود ولی به ظاهر بهترین روشی بود که به فکر ما خطور می کرد.
نقل قول های این کتاب در واقع بیش از ۵۰۰ نقل قول محبوب در اینترنت هستند.
تنها سوال باقیمانده این بود که چه چیزی یک نقل قول را به یک گفتار الهام بخش تبدیل می کند؟ آیا ضرب المثل ها یا جملات قصار، الهام بخش هستند؟
معنی واژه «الهام بخش» را در فرهنگ لغت جستجو کردم. این طور تعریف شده بود «هر آن چه که به الهام و روحیه مربوط می شود.» توضیح زیاد جامعی نبود.
سپس معنی واژه «الهام» را در فرهنگ لغت جستجو کردم. که معنی اش این بود: «محرک ذهن یا عواطف به حدی که احساسات، بسیار تحریک شوند» و همچنین «راهنمایی و تاثیر الهی که مستقیماً به ذهن و روح انسان می رسد». کم کم داشتیم به نتیجه می رسیدیم.
تعریف «نقل قول» این بود: «سخنی که از قول دیگری نقل شده است». این تعریف ها تا حدودی برای توصیف نقل قول های الهام بخش راهنمای ما بودند.
در پایان ما جمله هایی مانند «همه چیز ممکن است» و همچنین قطعات بلندتر مثل دعای آرامش «خدایا به من آرامشی عطا کن که بپذیرم آن چه را که نمی توانم تغییر دهم، شهامتی که تغییر دهم آن چه را که می توانم و بینشی که تفاوت این دو را بازشناسم» را در فهرست مان گنجاندیم.
در کل، ما نقل قول های الهام بخشی را که به یک فرقه مذهبی خاص مثل اسلام، مسیحیت یا هندوئیسم مربوط می شد حذف کردیم اما بسیاری از نقل قول های عمومی مذهبی مثل دعای آرامش را حفظ کردیم.
در طی پژوهش هایمان به این نتیجه رسیدیم که اکثر نقل قول های محبوب و پرطرفدار سخنان کوتاهی مثل «همین حالا دست به کار شو» و «بیایید آستین ها را بالا بزنیم» هستند، نقل قول های طولانی تر درست پشت سر آنها قرار می گیرند.
ما نهایت سعی مان را کردیم که اصل و ریشه همه این نقل قول ها را پیدا کنیم. اما هیچ کس کامل نیست. پیشاپیش برای هر اشتباه احتمالی معذرت می خواهم.
دوست دارم مقدمه را با یک ضرب المثل چینی به پایان برسانم که بسیار مورد علاقه ام است:

«هر سفر طولانی با اولین گام آغاز می شود.»

امیدوارم از این سفر الهام بخش لذت ببرید.

Just Do it!
Nike
فقط دست به کار شو!
نایک

Do it Now!
Napoleon Hill
همین حالا شروع کن.
ناپلئون هیل

Whatever it takes!
Origin Unknown
به هر قیمتی که شده.
ناشناس

Carpe Diem.
Latin
دم را غنیمت بدان.
لاتین

Anything Is Possible.
Origin Unknown
غیرممکن وجود ندارد.
ناشناس

Keep the Faith.
Origin Unknown
اطمینان به خودت را حفظ کن.
ناشناس

Practice makes perfect.
Origin Unknown
کار نیکو کردن از پر کردن است.
ناشناس

Believe in yourself.
Origin Unknown
خودت را باور داشته باش.
ناشناس

It's never too late.
Origin Unknown
ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است.
ناشناس

Don't quit.
Origin Unknown
تسلیم نشو.
ناشناس

Better late than never.
Proverb
دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است.
ضرب المثل

The show must go on.
Proverb
نمایش زندگی باید ادامه پیدا کند.
ضرب المثل

Let's Roll.
Todd Beamer
آستین ها را بالا بزن.
تاد بیمِر

Seize the day.
Origin Unknown
روز را از آنِ خود کن!
ناشناس

Reach for the stars.
Origin Unknown
سعی کن به ستاره ها برسی.
ناشناس

Be Here Now.
Ram Dass
در لحظه حال زندگی کن.
رام داس

No pain, No gain.
Origin Unknown
نابرده رنج گنج میسر نمی شود.
ناشناس

Know thyself.
Socrates
خودت را بشناس.
سقراط

Count Your Blessings.
Og Mandino
نعمت هایت را بشمار.
اگ ماندینو

Imagination is more important than knowledge.
Albert Einstein
قوه تخیل مهم تر از دانش است.
آلبرت آینشتاین

Live life to the fullest.
Robert Louis Stevenson
تمام و کمال زندگی کن.
رابرت لوئیس استیوِنسون

Actions speak louder than words.
Proverb
صدای کردار رساتر از گفتار است.
ضرب المثل

Do or do not, there is no try.
Yoda
یا کاری را بکن یا نکن. نگو سعی ام را می کنم.
یودا

Don't sweat the small stuff.
Richard Carlson
به خاطر چیزهای کوچک خودت را تحت فشار نگذار.
ریچارد کارلسون

Hunker down.
Origin Unknown
ثابت قدم باش.
ناشناس

Experience is the best teacher.
Proverb
تجربه، بهترین آموزگار است.
ضرب المثل

Follow Your Dreams.
Origin Unknown
رویاهایت را دنبال کن.
ناشناس

I think therefore I am.
Rene Descartes
من فکر می کنم، پس هستم.
رنه دکارت

Hope springs eternal.
Alexander Pope
امید منشا جاودانگی است.
الکساندِر پوپ

This too, shall pass.
An Advisor to King Solomon
این نیز بگذرد.
نصیحتی به حضرت سلیمان

The best things in life are free.
Origin Unknown
بهترین چیزها در زندگی، رایگان هستند.
ناشناس

The buck stops here.
Harry Truman
من جوابگو هستم.
هَری ترومن

Love conquers all.
Virgil
عشق بر همه چیز پیروز می شود.
ویرژیل

نظرات کاربران درباره کتاب حرف‌های حساب از آدم‌های حسابی

این یه مجموعه خیلی جالب سه جلدی هست که حرفها و راهنمایی های شخصیتهای مطرح رو در سه زمینه -زندگی بهتر و آرامش بیشتر -برنامه ریزی و پیشرفت در کار - بالا بردن آگاهی و تقویت وحیه به صورت دوزبانه ارائه میکنه. به نظر من نقل قولها خیلی آموزنده و الهام بخشند. ترجمه ها هم خیلی دقیق هستند. نقل قولها بر اساس نام شخصیت ها دسته بندی شدند هر کدوم توی یه فصل جداگونه. The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams آینده از آن کسانی است که زیبایی رویاهایشان را باور دارند. الینور روزولت
در 7 ماه پیش توسط سروش قاضی