فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نگاه نوین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب با مدیریت زمان، عمرتان را بیشتر کنید

کتاب با مدیریت زمان، عمرتان را بیشتر کنید
چگونه برای فردای خود تصمیم درستی بگیری؟

نسخه الکترونیک کتاب با مدیریت زمان، عمرتان را بیشتر کنید به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب با مدیریت زمان، عمرتان را بیشتر کنید

اگر می‌خواهید کاری را انجام دهید و درون خود این حس و انگیزه را برای انجامش ندارید و می‌ترسید که نتوانید انجام دهید، این کتاب، انگیزه و اراده‌ی لازم را به شما خواهد داد. در اصل، این کتاب فقط برای کارآفرینان نیست؛ برای همه‌ی کسانی‌ست که در روح و جان‌شان نیاز به نگرش کارآفرینانه در تمام بخش‌های زندگی دارند. این کتاب بر مبنای آموزش‌ها و تجربه‌های عملی نوشته شده است که در مدت بیست‌وپنج سال داشته‌ام. تجربه‌ها و آموزش‌هایی که در زمینه‌ی صنعت و تجارت و زیرنظر کارآفرینان نمونه‌ی کشور و در بزرگ‌ترین مجموعه‌ی صنعتی- تولیدی کشور به‌دست آمده است. پس کتابی‌ست متشکل از دانش و تجربه در کنار هم.

ادامه...
  • ناشر انتشارات نگاه نوین
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.65 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۱۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب با مدیریت زمان، عمرتان را بیشتر کنید

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

هنرِ کم تر و هوشمندانه تر انجام دادن کار

هنر، این است که کم تر کار کنیم و مفیدتر باشیم

یکی از جذابیت های گذشته این است که گذشته است

مهم نیست که یک سال اخیر، چگونه گذشته، یا چگونه بوده است. خوب یا بد، تمام شده و باز نخواهد گشت. ولی سال آینده هنوز نیامده و فردا هنوز اتفاق نیفتاده است. اگر شما از یک سال گذشته راضی نبوده اید، می توانید تغییرش دهید. تغییر کم یا زیاد بستگی به این دارد که شما چه انتظاری از خودتان و آینده تان دارید. یادتان باشد برای ایجاد تغییر نیاز به فعالیت بیش تر نیست؛ بلکه خبر خوب این است که باید کارها را کم تر انجام دهید.
تا به حال به این فکر کرده اید که چقدر کار دارید یا این که چقدر زمان دارید تا کارها را انجام دهید؟ شاید به آن فکر کرده اید و شاید هم آن قدر ترسناک است که حتی حاضر به فکر کردن در موردش نیستید.
در یک زندگی ایده آل، شما دوست دارید زمان بیش تری برای انجام کارهای جدید یا کارهای هیجان انگیز داشته باشید. نفس عمیقی بکشید و در مورد کار و زندگی تان فکر کنید. خلاق باشید و راه های بهتری برای انجام کارها در زمان مناسب پیدا کنید. ایده های جدیدی بگیرید. من همیشه در کلاس هایم به دانشجویانم می گویم مقدار کاری را که باید انجام دهند، اندازه گیری کنند و زمانی را هم که به این کارها اختصاص می دهند، محاسبه کنند. نتیجه ای که در مورد اغلب افراد به دست آمده، کارهای زیادی بوده است که هیچ وقت برای آن ها زمان کافی نداشته اند.
هر روز با پیشرفت تکنولوژی، مشغولیت های ما بیش تر می شوند. نه فقط در محیط کار که در زندگی روزمره. هرسال که می گذرد به نظر می رسد ما بیش تر و سخت تر کار می کنیم. زمان بیش تری را در محیط کار می گذرانیم و درباره ی کار فکر می کنیم و بعد، کار را همراه خودمان به خانه می آوریم. در این روزگار، کار به محیط زندگی شخصی ما هم حمله کرده است؛ این رویه تا همین چند سال قبل برای خود ما و نسل های قبلی ما موردی نامانوس قلمداد می شد. و البته این حمله ها، تاثیر مستقیمی روی زندگی شخصی ما خواهند داشت و نتیجه این می شود که ما همیشه و حتی خارج از محیط کارمان بیش از اندازه مشغولیم و با کمبود وقت مواجه می شویم.
ما سنگینی دنیا و کل کارها را روی دوش خود حمل می کنیم و جالب این که چنین موردی در عصر تکنولوژی اتفاق می افتد. تکنولوژی باید کمک مان کند تا راحت تر و سریع تر کار کنیم؛ ولی حالا برعکس این روند را شاهد هستیم. سوال این است که چطور باید با این شرایط سازگار شویم؟ اگر توانستیم با شرایط سخت کاری کنار بیاییم، چطور باقی زندگی مان را ادامه دهیم و درست کنیم؟
با توجه به تمام مسائلی که گفته شد آیا زندگی یعنی فقط سخت کار کردن و به دست آوردن لقمه ای نان و پرداخت هزینه های ضروری و اولیه؟ فقط همین و همین؟
جواب، نه است. این طور نیست و نباید هم باشد. راه دیگری هم وجود دارد که از یادگرفتن یک مهارت ساده اتفاق می افتد.
***
اگر چیزی را دوست ندارید، انجامش ندهید کم تر کار کنید. دقیق تر کار کنید
***
اغلب شنیده ایم که می گویند زمان همه چیز را تغییر می دهد؛ در صورتی که این خودمان هستیم که باید این تغییرات را آن طور که می پسندیم، به وجود بیاوریم.

بزرگی می گفت زندگی، به سرعت در حال حرکت است، اگر هر از چند گاهی توقف نکنید تا به اطراف نگاه کنید، خیلی چیزها را از دست خواهید داد.

زمان تغییر فرا رسیده است

هر کتابی، قول هایی را به خوانندگانش می دهد که تغییری در زندگی آن ها به وجود آورد. قولی که در این کتاب به شما داده می شود این است که اگر این کتاب را بخوانید و به آن چه بیان می شود، عمل کنید، این اتفاق ها خواهد افتاد:
* اگر شما شخصی باشید که همواره استرس و نگرانی از بابت نداشتن زمان کافی برای انجام کارها دارید، این حالت در شما به سمت بهترشدن تغییر خواهد کرد.
* اگر شما شخصی باشید که کارها را زیاد به تعویق می اندازد و همیشه از این کار احساس گناه دارد، از این به بعد، کارها را سر وقت انجام خواهید داد و دیگر هیچ وقت احساس گناه و شماتت به سراغ تان نخواهد آمد.
* اگر شما شخصی باشید که فکر می کنید ساعت های کافی در طول روز وجود ندارد، از این به بعد، درهای زیادی از زمان آزاد به روی شما گشوده خواهد شد.
* اگر شما شخصی باشید که همیشه می بینید زمان از شما سبقت گرفته و شما زمان کافی برای انجام کارها ندارید، با به کاربستن راهکارهای این کتاب، تمرکز بیش تری را در خود حس خواهید کرد و زمان کافی هم برای انجام همه ی کارها به دست خواهید آورد.
* اگر شما شخصی با سرعت متعادل و احساس مسوولیت بیش از حد در کار هستید و از شما می خواهند که کاری را انجام دهید و شما در جواب می گویید: «که این کار را چگونه در برنامه های بسیار شلوغ خود جای دهم؟»، از این پس در جواب خواهید گفت: «چرا من زمان باارزش خود را صرف کار پیش پاافتاده ای مثل این کنم؟»
***
کمی درباره ی موارد بالا فکر کنید و حس کنید که چه تغییری در شما به وجود خواهد آمد؟ شما به شخص جدیدی تبدیل می شوید و در حالی که همه ی کارهای خود را به بهترین شکل انجام می دهید، زندگی تان را هم به بهترین شکل ممکن اداره می کنید. می توانید به آن زندگی مثال زدنی و ایده آلی برسید که همیشه در پی آن بوده اید. در زندگی، افرادی را اطراف خود خواهید داشت که مملو از انرژی و دارایی و ثروت هستند. احساس خواهید کرد که کنترل زندگی در دستان خودتان است.
* شما زمان آزاد بیش تری خواهید داشت؛ زمان زیادی که می تواند برای گذارندن با خانواده، همسر، فرزندان، دوستان و حتی کارجدید صرف شود. زمانی برای نقاشی کردن، برای نفس کشیدن و زمانی برای تفکر در مورد پروژه های شخصی خودتان و اطرافیان تان تا بتوانید زندگی ایده آل تان را بسازید.
در این حالت است که شما زمانی برای بهبوددادن سبک زندگی و همچنین رسیدن به وزن ایده آل یا سلامت جسمانی تان خواهید داشت. و زمانی خواهید داشت برای یادگیری مهارتی جدید یا حتی زبان جدید یا پرداختن به هزاران آرزو و ایده ی موجود در ذهن و فکرتان. وقتی خود را در فضایی که مملو از زمان آزاد است، بیابید، آن وقت است که ایده های راه اندازی کسب وکار جدید و همچنین اجرای پروژه های جنجالی که همواره در ذهن و فکر شما بوده است، بار دیگر شکوفا می شوند.
* البته نکته ی کلیدی و مهم این است که شما باید به گفته های کتاب عمل کنید و خواندن به تنهایی فایده ی چندانی نخواهد داشت.
* اگر شما بخواهید فقط این کتاب را بخوانید و انتظار دارید که جادویی رخ دهد و تغییرات بزرگی در زندگی شما به وجود آید، از آلان به شما بگویم این کتاب متاسفانه چنین قابلیتی ندارد. ولی خبر خوب این که نیازی نیست کارهای بیش تری انجام دهید تا این کتاب، اثربخش شود، بلکه این کتاب از شما می خواهد که کم تر کار کنید.
***
اگر چیزی را دوست ندارید، انجامش ندهید
***

پیش گفتار

این کتاب قرار بود با هدف و نام دیگری چاپ شود و کتاب موجود چیزی نیست که از اول شروع کردم. ولی به محض این که شروع به نوشتن کردم همه ی نوشته ها و مطالب به صورت خودکار به سمتی رفتند که در ادامه می خوانید و امیدوارم برای شما هم نتیجه ی بهتری داشته باشند.
زندگی هم به همین صورت است. اتفاق های خوب و زیبا فقط وقتی رخ می دهند که شما تصمیم بگیرید و کاری را شروع کنید. در مورد این تصمیم و آغاز خوب، در متن کتاب، بیش تر توضیح داده ام.
در اصل، این کتاب قرار بود برای افرادی نوشته شود که در تقلای ایجاد کسب وکار جدید برای خود هستند تا بتوانند در مسیر درست و روی سکوی پرتاب مناسب قرار بگیرند. ولی در نهایت، همه چیز تغییر کرد. انگیزه ی ایجاد کسب وکار جدید در عمل تبدیل شد به انگیزه برای همه ی مراحل زندگی که همه چیز را دربرمی گیرد.
اگر می خواهید کاری را انجام دهید و درون خود این حس و انگیزه را برای انجامش ندارید و می ترسید که نتوانید انجام دهید، این کتاب، انگیزه و اراده ی لازم را به شما خواهد داد. در اصل، این کتاب فقط برای کارآفرینان نیست؛ برای همه ی کسانی ست که در روح و جان شان نیاز به نگرش کارآفرینانه در تمام بخش های زندگی دارند.
این کتاب بر مبنای آموزش ها و تجربه های عملی نوشته شده است که در مدت بیست وپنج سال داشته ام. تجربه ها و آموزش هایی که در زمینه ی صنعت و تجارت و زیرنظر کارآفرینان نمونه ی کشور و در بزرگ ترین مجموعه ی صنعتی- تولیدی کشور به دست آمده است. پس کتابی ست متشکل از دانش و تجربه در کنار هم.
تمام مطالب مطرح شده از جمله توصیه ها، درس ها، شکل ها و نمودارها همگی به عنوان راه حل و پلی هستند که آرزوها را به واقعیت می رسانند.
مهم ترین موضوع در این کتاب که تاکید زیادی روی آن شده، موضوعِ تصمیم است و این که تصمیم صحیح را در زمان مناسبش اتخاذ کنید. پس اگر تصمیم به تغییر در زندگی و انتخاب مسیر صحیح گرفته اید، در جای درستی قرار دارید و کتاب مناسبی را انتخاب کرده اید.
تصمیم بگیرید و شروع به خواندن کتاب کنید. با دقت، مطالب را بررسی و امتحان کنید تا نتایج و فواید استفاده از این فنون در زندگی، برای تان ملموس و محسوس باشد.
بگذارید داستان کوتاهی برای تان تعریف کنم تا با رویکرد این کتاب، بیش تر آشنا شوید. یک تاجر فرش، وقتی یکی از فرش های زیبایش را روی زمین انداخت، متوجه شد که وسط آن یک برآمدگی وجود دارد. پس با دو پا روی آن پرید، برآمدگی از بین رفت و از جای دیگری سر درآورد. باز هم روی آن پرید و باز هم در جای دیگری ظاهر شد. بعد از این که فرش را برداشت با مار خشمگینی روبه رو شد.
تصمیم به پریدن روی موانع، راه حل مناسبی برای برطرف کردن آن نیست. برای یافتن راه حل، اول باید اصل مشکل را شناسایی کرد؛ چون با شناسایی مشکل، نصف مسیر حل آن را هم طی کرده ایم. در این کتاب با چنین رویکردی به مسائل و حیطه های مختلف زندگی تان می پردازید تا بتوانید بهترین ها را رقم بزنید. مطمئنم که می توانید.

نظرات کاربران درباره کتاب با مدیریت زمان، عمرتان را بیشتر کنید

خیلی خوب بود کتابش، دو ساعته تموم میشه
در 6 ماه پیش توسط rab...ess