دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب حزب‌الله پیروز

کتاب حزب‌الله پیروز

نسخه الکترونیک کتاب حزب‌الله پیروز به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب حزب‌الله پیروز

جنبش حزب‌‌‌الله لبنان یکی از اصیل‌ترین حرکت‌های اجتماعی‌ـ فکری در دوره معاصر است که از آغاز دهه ۱۹۸۰ باتکیه بر موازین اسلامی و الهام گرفتن از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران پا به عرصه معادلات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نهاده و امروزه به عنوان یک الگوی عملی برای سایر جنبش‌ها و آزادی‌خواهان جهان تبدیل شده است. این حزب فراگیر به عنوان یک جنبش عمومی و در قالب مقاومت اسلامی‌توانسته نفوذ سیاسی، ایدئولوژیکی، فرهنگی و اجتماعی بسیار مهمی در کل جامعه لبنان و به تبع آن بر تصمیمات سیاسی و حتی راهبردی دولت ملی لبنان ایجاد نماید. تا جاییکه در بسیاری از معادلات سیاسی‌ـ اجتماعی منطقه خاورمیانه به مثابه یک دولت تلقی می‌شود. امروزه لبنان به دلایل مختلف دینی، سیاسی و... از جایگاه ممتاز و روبه‌رشدی برخوردار است. قرارگرفتن این سرزمین در سواحل مدیترانه و راه داشتن به آب‌های بین‌المللی درگذر تاریخ همواره محرک مهمی برای نفوذ استعمارگران به این منطقه بوده است. علاوه بر شرایط‌ جغرافیایی و ژئوپلتیکی، مسائل اجتماعی ‌و سیاسی نیز در دامن زدن به پیچیدگی‌های سیاسی لبنان سهم عمده‌ای داشته‌اند. پاره‌ای از این مسائل به مشکلات سیاسی داخلی مانند تنوع و پراکندگی طایفه‌های لبنانی مربوط می‌شود. طبق آخرین آمارهای موجود، لبنان پرجمعیت‌‌ترین‌ کشور نسبت به وسعت خاکی خود در منطقه خاورمیانه می‌باشد. این جمعیت متشکل از طوایف و گروه‌های بسیار متنوع بوده و توزیع جمعیت در آن از رویه متوازنی برخوردار نیست.

ادامه...

مشخصات کتاب حزب‌الله پیروز

بخشی از کتاب حزب‌الله پیروز

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب حزب‌الله پیروز