دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب جرم‌شناسی (نسخه PDF) فیدی‌پلاس

کتاب جرم‌شناسی (نسخه PDF)
دامیز

نسخه الکترونیک کتاب جرم‌شناسی (نسخه PDF) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نقد و بررسی کتاب جرم‌شناسی (نسخه PDF)

حقوق کیفری یکی از موضوعاتی است که افت و خیزهای فراوانی در طول مراحل خود دارد. کارشناسان این حوزه در جوامع مختلف همواره دنبال حل این معما بوده‌اند که چرا بعضی از افراد مرتکب جرم و جنایت می‌شوند و قوانین را زیر پا می‌گذارند. کتاب جرم‌شناسی اثر استیون بریگز اثری است که خواندن آن برای همه‌ی مردم جامعه ضروریست. چرا که اگر افراد بدانند که دقیقا چه فعالیت‌هایی جرم شناخته می‌شوند، می‌توانند در راه تامین امنیت جامعه بیشتر بکوشند.

درباره کتاب جرم شناسی

کتاب جرم شناسی، کتابی شگفت‌انگیز است که شما را با دنیای بزهکاری و عدالت کیفری آشنا می‌کند. این کتاب اثر استیون بریگز دادستان جنایی است و اولین بار در سال 2013 در مجموعه کتاب‌های دامیز منتشر شد. در مقدمه‌ی کتاب نویسنده توضیح می‌دهد که کتاب جرم‌شناسی شما را با جرائم مختلف آشنا می‌کند و واکنش‌های جامعه در برابر آن را بررسی می‌کند. این که چرا مردم مرتکب جرم می‌شوند و انگیزه‌ی آنان در انجام این موارد چه چیزی است. در طول خواندن، مفاهیم و اصول جرم شناسی برای شما ملموس‌تر خواهد بود.

کتاب جرم‌شناسی برای دانشجویان حقوق، علاقه‌مندان به مسائل جنایی و کیفری، افرادی که می‌خواهند درباره‌ی بزهکاری بیشتر بدانند و همچنین افرادی که می‌خواهند در حوزه‌ی عدالت کیفری شغلی انتخاب کنند، مناسب است. این کتاب 6 بخش اصلی دارد که در هر بخش بر یکی از جنبه‌های جرم‌شناسی تمرکز شده است.

انتشارات آوند دانش کتاب جرم‌شناسی را با ترجمه‌ی مریم مهذب در 456 صفحه منتشر کرده است.

نگاهی به فصل‌های کتاب جرم‌شناسی

کتاب جرم‌شناسی در 6 بخش و 24 فصل نوشته شده که عنوان بخش‌ها و فصل‌های کتاب در ادامه آورده شده است:

بخش ۱: تعريف بزهکاری و سنجش آن

فصل 1: ورود به دنیای بزهکاری

فصل ۲: جرم چیست؟

فصل 3: نحوه‌ی ارزیابی جرائم و علت اهمیت آن

فصل ۴: کمک به آسیب دیدگان جرائم: بزه دیدگان

بخش ۲: شناسایی انواع جرم

فصل ۵: خشمگین شدن: جرائم خشونت‌آمیز

فصل ۶ سرقت از دارایی‌ها: جرائم علیه اموال

فصل ۷: ظاهر جذاب و سرقت‌های بزرگ: جرائم یقه‌سفیدی

فصل ۸: تلاش جمعی: جرائم سازمان‌یافته و باندهای تبهکاری

فصل ۹: مبارزه با مشکلی جهان شمول: تجارت موادمخدر

فصل ۱۰: تیتر اول روزنامه‌ها: تروریسم دهد، به همه

بخش ۳: چه کسانی مرتکب جرم می‌شوند و چرا؟

فصل 11: چه عواملی منجر به بزهکاری می‌شود؟

فصل ۱۲: بررسی بزهکاری به عنوان تصمیمی عقلانی: نظریه‌ی انتخاب عقلانی

فصل ۱۳: بررسی نقش جامعه در بزهکاری

فصل ۱۴: آيا جسم یا ذهن می‌تواند موجب بزهکاری شود؟

فصل ۱۵: نظریه‌ی انتقادی: نظریه‌های غیرمتداول

بخش ۴: مبارزه با بزهکاری

فصل ۱۶: مبارزه با بزهکاری در سطح محلی

فصل ۱۷: مبارزه با بزهکاری در سطح فدرال

فصل ۱۸: فرایند رسیدگی به جرائم

بخش ۵: رسیدگی به جرائم و مجازات آن

فصل 19: به دنبال عدالت: دست‌اندرکاران و نقش‌هایشان

فصل ۲۰: در جست‌وجوی حقیقت: اقرار به جرم یا رفتن به دادگاه

فصل ۲۱: مجازات گناهکار: جامعه چرا و چگونه این کار را انجام می‌دهد؟

فصل ۲۲: بررسی نظام عدالت کودکان و نوجوانان بزهکار

بخش ۶: بخش ده‌تایی‌ها

 فصل ۲۳: ده شغلی که می‌توان در حوزه‌ی عدالت کیفری مدنظر قرارداد

 فصل ۲۴: ده پرونده‌ی حل نشده

درباره استیون بریگز نویسنده‌ی کتاب جرم‌شناسی

استیون بریگز دادستان جنایی است. او فارغ‌التحصیل دانشکده‌ی حقوق دانشگاه اورگن است. او در سال‌های فعالیت خود به پرونده‌های مختلف جنایی در سطوح محلی و ایالتی و فدرال سپری رسیدگی کرده است. بریگز همچنین به عنوان ناظر بخش کیفری در ایالت خود حضور داشته است و در آنجا واحدهای جرائم سازمان‌یافته و جرائم اقتصادی و اطلاعات جنایی و نیز برنامه‌های ضدتروریستی را مدیریت کرده است. از دیگر فعالیت‌های حقوقی او می‌توان به بررسی جرائم پیچیده‌ای همچون تخلفات اینترنتی، کلاهبرداری از تامین اجتماعی و قاچاق مواد مخدر را ذکر کرد.

در بخشی از کتاب جرم شناسی می‌خوانیم

میزان تلفات انسانی ناشی از وقوع جرائم بسیار زیاد است. بزه دیدگان، اغلب از ضرر و زیان‌های فردی سنگین و دردهای شدید و دشواری‌های اقتصادی بسیار رنج می‌برند، در گذشته، دستگاه قضایی آمریکا اساسا به نحوی شکل گرفته بود که حافظ حقوق متهمان باشد، این در حالی بود که هیچ نهادی به بزه دیدگان هیچ گونه کمکی نمی‌کرد، بزه دیدگان به حال خود رها شده بودند تا هزینه‌های خود را به تنهایی پرداخت کنند. گاه حتی هیچ راهی برای پرداخت هزینه‌های درمانی نداشتند و حتی کسی را نداشتند که سازگار نظام عدالت کیفری را برایشان شرح دهد. با وجود این، به لطف برخی افراد پیشگام، در دهه‌ی ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ برای رسیدگی به حقوق بزه دیدگان جنبشی شکل گرفت و در سرتاسر آمریکا گسترش یافت. امروزه بزه دیدگان در مرکز توجه سیاستمداران و سیاست‌گذاران هستند و جزو اولویت‌های آن‌ها به شمار می‌آیند. در این فصل درباره‌ی تاریخچه‌ی نحوه‌ی برخورد با بزه دیدگان در نظام عدالت کیفری بحث می‌کنم، مبحث بزه دیدگی را با بیان صدمات گوناگونی که بزه دیدگان متحمل می‌شوند، آغاز می‌کنم. همچنین به شما کمک می‌کنم دریابید که چه کسانی بیشتر احتمال دارد قربانی جرائم شوند، سپس توضیح خواهم داد که جامعه‌ی آمریکا تا چه حد پیشرفت کرده و انواع خدماتی را هم که امروزه در اختیار بزه دیدگان قرار می‌گیرد، معرفی خواهم کرد.

نگاهی به تاریخچه‌ی نحوه‌ی برخورد با بزه دیدگان پیش از دهه‌ی ۱۹۷۰ اگر قربانی جرمی می ش دید، اصولا برای دولت فقط یک شاهد جرم به شمار می آمدید، مسلم است که دیگران با شما همدردی می‌کردند؛ ولی همدردی نیز حدومرزی دارد. هیچ کس به شما کمک نمی‌کرد تا از پس هزینه‌های درمانی برآیید؛ چه برسد به اینکه این هزینه‌ها را عهده‌دار شود. زنی که قربانی خشونت‌های خانگی می‌شد، پناهگاهی نداشت که کودکانش را به آنجا ببرد. قربانی تجاوز به عنف، از امکان مشاوره برخوردار نبود. هیچ‌کس توضیح نمی‌داد که ساز کار نظام عدالت کیفری چگونه است و هیچ‌کس خدمات بی‌شماری را که امروزه به بزه دیدگان ارائه می‌شود، در اختیارشان نمی‌گذاشت. در دهه‌ی ۱۹۷۰، با شروع فعالیت‌های انجمن‌های گوناگون، این وضع به آرامی تغییر کرد. دفاتر دادستانی فيلادلفيا و بروکلین و میلواکی از طریق طرح‌های ابتدایی کمک‌رسانی به بزه دیدگان، این تغییرات را آغاز کردند. چندی بعد در مجلس و قوای مقننه‌ی ایالت‌های متعدد، گروه‌های حامی حقوق بزه دیدگان ظاهر شدند.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب جرم شناسی بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی حقوق می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب جرم‌شناسی (نسخه PDF)

 • ناشر انتشارات آوند دانش
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۴۲,۵۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 7.03 مگابایت
 • تعداد صفحات ۴۵۶ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب جرم‌شناسی (نسخه PDF)

لطفاً، خواهشا، انصافا نسخه پی دی اف قرار ندید. هیچکدوم از کتابهای سری دامیز رو من نخریدم فقط چون پی دی اف گذاشتید. علت این کار رو نمی‌دونم ولی برا من حداقل قابل خوندن نیست نسخه پی دی اف
در ۴ سال پیش توسط حمید کودری ( | )
چرا کتاب های روانشناسی و روانشناسی جنایی رو نذاشتین؟ مشکلی دارن؟
در ۳ سال پیش توسط sajad gharache ( | )
نسخه پی دی اف خیلی عالی ممنون
در ۲ ماه پیش توسط احمد سهرابی نور ( | )
امکان خرید آنلاین وجود نداره... به هر دلیلی نتونستم مراحل خرید رو تکمیل کنم.
در ۱۰ ماه پیش توسط 936...133 ( | )
خیلی عالی و مناسب با رشته تحصلیم بود
در ۲ سال پیش توسط مریم ویسی ( | )
 • ۱
 • ۲
 • بعدی ›
 • آخرین ››