0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
دموکراسی در محیط کار

معرفی، خرید و دانلود کتاب دموکراسی در محیط کار

درمانی برای عارضه سرمایه داری
نویسنده:
ریچارد ولف
درباره دموکراسی در محیط کار
بحران اقتصادی حاضر بعد از دورۀ سی ساله‌ای بروز کرده است که طی آن صاحبان منافع تجاری بساط «اصلاحات نوین»، یعنی سیاست‌های نجات-‌بخشِ نظام سرمایه‌داری در زمان «رکود بزرگِ» دهۀ ۱۹۳۰، را برچیدند. اگر به گفتن این نکته اکتفا شود که برچیدن بساط ناجیِ نظام سرمایه‌داری به دست صاحبان منافع تجاری نقض غرض است، حق مطلب ادا نشده است، چون ماجرا بیش از این حرف‌هاست. دورۀ سه سالۀ پس از سقوطِ اقتصادیِ سال ۱۹۲۹ هم رونقِ توفندۀ سرمایه‌داری در دهۀ ۱۹۲۰ را متزلزل کرد و به آن پایان داد و هم پایانی بود بر ریاست جمهوری «جمهوری‌خواهان». فرانکلین دلانو روزولت، «دموکرات»ی میانه‌رو، رئیس جمهور شد. او و حزبش، همچون «جمهوری‌خواهانِ» آن زمان، نگران کسر بودجه‌ها و توازن بودجه‌های دولت مرکزی در واشنگتن بودند. روزولت دورۀ ریاست جمهوری‌اش را مثل اکثر مهره‌های اصلیِ امروزیِ حزب «دموکرات» آغاز کرد. اما «رکود بزرگ» به تحریک و تقویت نیروهایی انجامید که روزولت را متحول کردند. این نیروها از یک سو به او فشار می‌آوردند و از سوی دیگر به وی توانایی می‌بخشیدند که با تغییر سیاست‌هایش مترقی‌ترین و محبوب‌ترین رئیس جمهور تاریخ ایالات متحد شود.
دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
1.۵۲ مگابایت
تعداد صفحات
214 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۷:۰۸:۰۰
نویسندهریچارد ولف
مترجم مهرداد خلیل شهابی
مترجم دوممیرمحمود نبوی
ناشرنشر اختران
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۳۹۷/۰۲/۱۵
قیمت ارزی
4 دلار
قیمت چاپی
36,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۱.۵۲ مگابایت
۲۱۴ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
3.4
از 5
براساس رأی 8 مخاطب
5
ستاره
50 ٪
4
ستاره
12 ٪
3
ستاره
0 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
37 ٪
3 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
4

کتاب خیلی جالبی بود. درک آدمو از دموکراسی افزایش میده و آدم می فهمه در اصل اگر تولید و توزیع کالا ها به شکل دموکراتیک صورت نگیره هرگز نمیشه یک دموکراسی اصیل داشت و نتیجه میشه دموکراسی امروزی که سرمایه داران عملا پارلمان و دولت را خریداری کرده اند.

1

ایده بنگاه هایی خویش فرمایی کارگران بیشتر شبیه یک ظنز است هر چند هم سرمایه داری و هم کمونیست ایرادات اساسی در مورد مالکیت دارند ولی الگو مطرح شده توسط نویسنده برای یک مزرعه هم جواب گو نیست چه برسد به کل جامعه !!!

5

✋عالی

3.4
(8)
35,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
دموکراسی در محیط کار
دموکراسی در محیط کار
درمانی برای عارضه سرمایه داری
نشر اختران
3.4
(8)
35,000
تومان