پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب مبانی اعتقادات در اسلام

کتاب مبانی اعتقادات در اسلام
جلد اول

نسخه الکترونیک کتاب مبانی اعتقادات در اسلام به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب مبانی اعتقادات در اسلام

ما معتقدیم که اسلام و ایدئولوژی توحیدی، این قدرت و کارایی را دارد که ریشه تضادها و تناقض‌های فکری را دریابد، و بشر را در جهت سازندگی و تداوم حرکت‌های اصیل و آینده‌ساز رهنمون شود؛ چرا که اسلام دربردارنده یک سلسله تحلیل‌های عمیق فلسفی و علمی از جهان عینی و واقعیات بیرونی است که انسان را با تمام ابعادی که دارد شناسایی و بررسی می‌کند، با این همه یک دستگاه عقیدتی برای نسل‌های جدید به معرفی نو و هم‌سو با مقتضیات عصر نیاز دارد؛ هر چند اصول و مبادی آن، جهانی و دارای پایه‌هایی جاودانی باشد. به همین سبب اندیشمندان و مرزبانان فکر و معنویت که به روح زمان آشنایند و در مواجهه با نوآوری‌های دنیای علم و فلسفه به حرکت‌های پرشتاب پژوهشی در بحث‌های بنیادی احساس نیاز می‌کنند، باید با نگرشی دقیق و با بهره‌گیری از منابع اصیل اسلامی به طور جدی و در سطحی گسترده مسائل گوناگون را مورد توجه قرار داده و چهره حقایق را آن‌گونه که بینش وسیع و مترقیانه اسلام اقتضا می‌کند نشان دهند و جهان را با اصول فکری اسلام آگاه و آشنا کنند. نوشته پیش رو متن فشرده‌ای است از یک دوره «اصول عقاید» اسلامی که در طرح آن کوشش شده است تا مباحث گوناگون به طور زنده مورد ارزیابی قرار گیرد به گونه‌ای که هم جنبه استدلالی آن مراعات گردد و هم سادگی و روانی عبارات از نظر دور نماند.

ادامه...

مشخصات کتاب مبانی اعتقادات در اسلام

بخشی از کتاب مبانی اعتقادات در اسلام

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب مبانی اعتقادات در اسلام