پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب تفکر خلاق

کتاب تفکر خلاق
مهارت‌های آموزش و یادگیری

نسخه الکترونیک کتاب تفکر خلاق به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب تفکر خلاق

"فرهنگ آموزش و یادگیری"، بهسازی و غنی­سازی آن، از دغدغه­های سیاستگذاران آموزشی، مدیران، معلمان و مربیان تربیتی جهان است. "آموزش و یادگیری" از مباحث مهم در مدارس است. برای بهبود فرهنگ آموزش و یادگیری صاحبنظران علوم تربیتی و روانشناسان تربیتی به بهسازی، نوسازی تدریس و فرهنگ کلاس درس (مدیریت کلاسی) و بهبود معلمی (تدریس) تاکید و توجه دارند. کتاب پیش رو، ترجمه­ی کتاب ارزشمند با نام تفکر ناب (خلاق) نوشته "النور داکورث" (استاد دانشگاه هاروارد) است. این کتاب دارای ۱۲ فصل بوده و مطالب ارزنده­ای در موردآموزش، تدریس، یادگیری، نحوه ارائه آن، بهبود آموزش ارائه می­دهد و از نظریات صاحبنظرانی همچون "پیاژه"، "اینهلدر" و... نهایت استفاده را میکند. در واقع، این اثر حاصل تجربه­هایی است که نویسنده پس از سالها تلاش، ممارست و شاگردی در محضر بزرگانی همچون "پیاژه"، "اینهلدر" و... بدست آورده است. "النور" فرض را بر آن نهاده که قصد دارد مدرسه­ای بسازد که در آن دانش­آموزان بتوانند قابلیتهای ذهنی و خلاقانه خود را بشناسند و از آن به بهترین شکل استفاده کنند. همچنین، مطالب این کتاب به درک عمیق دانش­آموز از مطالب درسی و مفاهیم آن تاکید دارد اما نه با شیوه­ای که اکنون در مدارس در حال اجرا است بلکه باتجربه، پذیرفتن مسئولیت یادگیری خویش وتعهد نسبت به آنچه فرا می­گیرد. در مباحث این کتاب میخوانید که تنها دانش آموزان در فرایند یادگیری مهم نیستند بلکه، برای رسیدن به هدف ناب و نوآور بودن، به معلمانی نیاز است که ضمن یادگیری مداوم، دانش­آموزان را در یادگیری خود مشارکت میدهند، حتی زمانیکه این عمل برایشان تجربه نشده است. یکی از مهمترین تاکیدهایی که در این کتاب پس از مرور مقالات مختلف به چشم میخورد، اینستکه راههای بسیاری برای ایجاد درک در دانش آموزان وجود دارد.

ادامه...

مشخصات کتاب تفکر خلاق

بخشی از کتاب تفکر خلاق

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب تفکر خلاق