پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب پيرامون تاريخ و زبان آذربايجان

کتاب پيرامون تاريخ و زبان آذربايجان

نسخه الکترونیک کتاب پيرامون تاريخ و زبان آذربايجان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب پيرامون تاريخ و زبان آذربايجان

آنچه امروزه به هویت ایرانی معروف است مجموعه­ای فراهم­آمده از دستاوردهای ارزشی و معنوی مردمان این سرزمین است که در طول تاریخ در پهنه­ای جفرافیایی به نام «ایران» شکل گرفته است. هویت این کشورِ پهناور ویژگی­هایی دارد که آن را از سایر هویت­ها متمایز می­سازد و در این پهنۀ گسترده از سپیده­دم­تاریخِ حیات اجتماعی و فرهنگی جریان داشته و هم­اکنون هم جریان دارد. ایران به علت موقعیت استراتژیک خود با لشکرکشی­های مهیب و بنیان­کنی مواجه بوده است که اگر بنیانهای قویِ فرهنگیِ مختصِ خود را نداشت چه بسا در این فراز و فرودها از میان می­رفت. از مشخصات مهم هویت ایرانی سهیم‌بودن مردم سراسر این کشور کهن در آن است. در فرهنگ و هویت ایرانی آذربایجان همچون سایر نواحی ایران نقش و جایگاهی مهم دارد. نقش آذربایجان از حیث اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، دینی و ادبی در فرهنگ و هویت ایرانی نیازمند تحقیقات مفصل و مستوفایی است. علی­رغم این اهمیت، طی سالهای اخیر تلاشهایی صورت گرفته تا برای آذربایجان پیراهن نامتجانس بیگانه با تاریخ وفرهنگ آن ببافند و با تحریف هویت ایرانی اسلامی آن، شبهاتی را مطرح سازند.

ادامه...

مشخصات کتاب پيرامون تاريخ و زبان آذربايجان

بخشی از کتاب پيرامون تاريخ و زبان آذربايجان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب پيرامون تاريخ و زبان آذربايجان

بر اساس کدوم مستندات می فرمائید که آذربایجان ایرانی نشین بوده...! لطفا ذره ای شعور و سواد تاریخی خود را بالا ببرید. ظاهرا تاریخ جعلی کوروش تان شما را دچار وهم و توهم کرده است.
در ۵ ماه پیش توسط حامد دهقانی ( | )
اولش کلا چرنده.مگه مغولها ترک هستند؟؟اصلا زبانشون هم فرق میکنه.اونها به صد میگن تومان و ترکها میگن یووز.معلومه نویسنده خودش باید اول کتاب مطالعه کنه.البته تو طرحهایه فیدیبو میتونه کتاب را ارزون بخره😁😁😁
در ۲ سال پیش توسط ⁦✔️va_ka✔️⁦ ( | )
اون دوستی که نویسنده را مسخره کردن باید بدانند که ترکان و مغولان از نظر زبانی و ریشه جدا از هم ولی بسیار نزدیک هم اند . اینکه فلان لغت چطور نوشته می شود چیز دیگریست . منطقه ی اذربایجان هم فقط چند قرن است که ترک شده . قبل از آن به یکی از زبان های ایرانی در آن به صورت عمده صحبت می شد که الان هم بعضی جاهای اذربایجان صحبت می شود .
در ۲ سال پیش توسط امیرحسین صباغی ( | )
آذربایجان همیشه ایرانی نشین بوده و فقط الان آذری زبان هستند، اونم به واسطه دستدرازی و مدتی حکومت کردن ترکان عثمانی
در ۲ سال پیش توسط سالار شهیدی ( | )