پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب درهای نیمه‌باز

کتاب درهای نیمه‌باز

نسخه الکترونیک کتاب درهای نیمه‌باز به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب درهای نیمه‌باز

مدارسی که امروز به عنوان مدارس خوب شناخته می‌شوند دیگر درس تاریخ را به کلی حذف کرده‌اند. قبل از امتحان تاریخ چند پلی کپی شامل تعدادی سؤال و جواب از درس‌های کتاب به بچه‌ها می‌دهند و از همان سؤال‌ها تعدادی را بدون جواب در روز امتحان می‌گذارند جلوی بچه‌ها و نمره‌ای می‌گذارند جلوی درس تاریخ وخلاص. تعداد کسانی که تاریخ و جغرافی درس می‌دهند و به نظر خودشان کار مهمی می‌کنند در سراسر تهران بزرگ که من تجربه کار کردن در مدارسش را دارم از تعداد انگشتان دست کم‌تر است. معلمان این درس‌ها خود و کلاسشان را وقت پر کن و زنگ تفریحی میان دو زنگ ریاضی و فیزیک می‌دانند. در بین بچه‌ها جایگاه این دروس به عنوان بی خاصیت‌ترین و بی‌مقدارترین درس‌های مدرسه تثبیت شده‌است و هیچ تلاشی نمی‌تواند لااقل در کوتاه مدت تکانی به این وضعیت تثبیت شده بدهد. درستش این است که تاریخ و جغرافیا را به کلی حذف کنند و قال قضیه را بکنند. در زمانی که ما درس می‌خواندیم اوضاع کمی متفاوت بود. آن موقع هم این دو درس بی مقدار و بی خاصیت بودند. آن موقع هم معلم‌های تاریخ و جغرافی فکر نمی‌کردند که کار مهمی می‌کنند.

ادامه...

مشخصات کتاب درهای نیمه‌باز

بخشی از کتاب درهای نیمه‌باز

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب درهای نیمه‌باز

به‌نظر من شمیم مستقیمی آگاه‌ترین جستارنویس ایرانی به «حال درونی انسان ام‌روز» است. «درهای نیمه‌باز» اگرچه جستارهای شخصی او هستند، اما بارها و بارها خودمان را در میان کلماتش خواهیم یافت. من این مجموعه را به‌عنوان سندی ارزش‌مند و آگاهانه و مبتنی بر ادراک از حال انسان ام‌روز تلقی می‌کنم.
در ۲ سال پیش توسط سهیل کارآگاه ( | )