از قیطریه تا اورنج کانتی
Loading

چند لحظه ...
کتاب نخستين گام‌های مديريت

کتاب نخستين گام‌های مديريت

نسخه الکترونیک کتاب نخستين گام‌های مديريت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب نخستين گام‌های مديريت

کار یک تازه مدیر دقیقا چیست؟ شما مسلما به مدیرانی برخورده‌اید که فکر می‌کنند شغل‌شان این است که به دیگران بگویند چه کاری باید انجام بدهند. متأسفانه، این مدیران شناخت درستی از نقش خود ندارند. کار مدیر هدایت افراد نیست، گرچه این کار هم تا حدودی لازم است. بلکه، مدیریت باید فرایند باشد که طی آن افراد خودگردان می‌شوند. ویراست پنجم کتاب نخستین گام‌های مدیریت، این توانایی را در شما ایجاد می‌کند. اجرای اصولی که در کتاب تشریح شده احتمالاً برای هر تازه واردی به عرصه‌ی مدیریت مفید است. رابطه‌ی ما با دیگر انسان‌ها چالش‌انگیزترین فرصتی است که در اختیار ما قرار گرفته. این فرصت تمام وجوه زندگی ما را دربرمی‌گیرد. اگر می‌خواهید مدیر قابل احترامی باشید باید به دنبال فرصت‌هایی بگردید که مساعدت و تعهد زیردستان خود را به دست آورید بی‌آنکه قدرت سازمانی (مقام و پست) خود را به کار گیرید. مدیران برتر کاری می‌کنند که اعضای تیم‌شان وظایف خود را نه به این خاطر که مدیر از آنها خواسته بلکه به میل خود انجام می‌دهند. درباره‌ی مدیریت کتاب‌های زیادی نوشته شده، اما شمار اندکی از این آثار به افرادی پرداخته‌اند که در شرف آغاز کار مدیریت هستند. این «تازه مدیران» علاقه‌ای به بحث‌های دانشگاهی ندارند، بلکه دچار احساسی دوگانه‌اند: از یک سو از ترفیع مقام خود بی‌نهایت شاد و خرسندند و از سوی دیگر از درک این نکته بی‌نهایت وحشت زده‌اند که از این لحظه به بعد قضاوت درباره‌ی آنها براساس عملکرد زیردستان‌شان صورت می‌گیرد. کتاب حاضر برای این افراد نوشته شده است، و نه برای مدیران ارشد با بیست سال سابقه‌ی کار، هرچند که بد نیست بسیاری از مدیران تراز اول اطلاعات خود را به کمک برخی از اصولی که در این کتاب مطرح شده به روز کنند.

ادامه...

مشخصات کتاب نخستين گام‌های مديريت

بخشی از کتاب نخستين گام‌های مديريت

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب نخستين گام‌های مديريت