پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب مبانی فقهی و حقوقی جواز تغییر جنسیت

کتاب مبانی فقهی و حقوقی جواز تغییر جنسیت

نسخه الکترونیک کتاب مبانی فقهی و حقوقی جواز تغییر جنسیت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب مبانی فقهی و حقوقی جواز تغییر جنسیت

از آنجا که مسئله «تغییر جنسیت» از امور نوپای علم پزشکی می­باشد با خاطر نشان کردن این موضوع که در مورد حقوق و تکالیف افراد دوجنسی و اختلال هویت جنسی، با فقدان جایگاه خاص قانونی و عدم ارائه و طبقه بندی معیارهای شناخت این افراد مواجهیم لزوم تصریح به حقوق و تکالیف این افراد در فقه ما آشکار می­شود و فقه شیعی نیز که عهده دار ادارۀ امور زندگی بشر است می­بایست پاسخهای متناسب را مرتبط با موضوع مطرح کند. پاسخ به وضعیت حقوقی و احکام فقهی این افراد بر عهدۀ اندیشمندان دین است تا با تنقیح عالمانه، مباحث مرتبط با این مکلّفان را مورد ارزیابی دقیق علمی­قرار داده و پاسخهای مناسب و جامع را در زمینه های مختلف مرتبط با آنان مطرح کنند تا وضعیت حقوقی و احکام فقهی فرد مکلّف، قبل و بعد از انجام عمل تغییر جنسیت مشخص شود. بنابراین استفاده از متون و منابع فقهی و کشفیات علمی و ملاحظۀ حقوق و تکالیف دو جنس زن و مرد، شناسایی این افراد و سپس تعیین وضعیت حقوقی و احکام فقهی آنان، از مهمترین اهداف این کتاب است. اهم سؤالاتی که این کتاب در پی یافتن پاسخی برای آنها هست، عبارتند از: آیا هر شخصی اجازه دارد که جنسیت خود را تغییر دهد؟ فرآیند تغییر جنسیت در فقه و حقوق چیست؟ تشخیص موضوع در تغییر جنسیت بر عهده ی کیست؟ راه حلهایی که قواعد فقهی در خصوص این موضوع در اختیار ما می­گذارند کدامند؟

ادامه...

مشخصات کتاب مبانی فقهی و حقوقی جواز تغییر جنسیت

بخشی از کتاب مبانی فقهی و حقوقی جواز تغییر جنسیت

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب مبانی فقهی و حقوقی جواز تغییر جنسیت

ای کاش راهی هم برای ارتباط با نویسنده بود تا بشود برای مشورت- افرادی که مشکل دارند و یا مشاورینی که با این نوع افراد سروکار دارند- از ایشان بیشتر استفاده کرد و راهنمایی گرفت. ۰۹۳۵۳۳۰۰۹۶۰
در ۷ ماه پیش توسط m.a...440 ( | )
مشخصه که کتاب بسیار خوبی هست چراکه جمع بین فیزیولوژی، روانشناسی و فقه را در خود دارد. نویسنده فرد عالم و اهل فن هست، و در کار خودش حرفه ای. درود بیکران بر کسانی که در راستای تشخیص مشکلات این دسته از افراد در جامعه قدم برمیدارند.
در ۷ ماه پیش توسط m.a...440 ( | )