پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب سیمای امام حسین علیه‌السلام

کتاب سیمای امام حسین علیه‌السلام

نسخه الکترونیک کتاب سیمای امام حسین علیه‌السلام به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب سیمای امام حسین علیه‌السلام

امام حسین علیه‌السلام مردی آسمانی و از تبارک پاک نوح و ابراهیم و محمد و علی علیهم‌السلام بود که عالم امکان او را می‌شناسد و جهان اسلام و آزادگان عالم از او به بزرگی یاد می‌کنند. شناخت چنین شخصیت درخشانی که پروردگار عالم او را امام و الگوی مردم قرار داده و رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌و‌آله او را سرور جوانان اهل بهشت معرفی کرده است از ضرورت‌های مهم زندگی کسانی است که می‌خواهند خود را با آن نمونه متعالی بشریت نزدیک سازند. بر همین اساس در طول تاریخ کتاب‌های زیادی درباره آن نور الهی به زینت تحریر در آمده است؛ امّا از آن جایی که انقلاب کربلا درخشنده‌ترین فصل زندگی او را تشکیل می‌دهد اکثر تألیفات به آن تحول تاریخ‌ساز و تاریخ زندگی او اختصاص یافته است و به سایر ابعاد و صفات آن حضرت کم‌تر پرداخته شده است. اگر چه بخش گسترده‌ای از این کتاب، مربوط به حقایق، معارف و فرازهای سازنده انقلاب حسین بن علی علیهماالسلام است امّا سعی ما بر آن بوده است تا نگاه جامعی به آن شخصیت متعالی داشته باشیم. زیرا اگر چه انقلاب کربلا زیباترین و سازنده‌ترین فصل زندگی امام حسین علیه‌السلام را تشکیل می‌دهد امّا شخصیت آن حضرت تنها به نهضت کربلا خلاصه نمی‌شود و معارف بلند دیگری نظیر امام حسین علیه‌السلام از نگاه وحی، محبت به او و آثار آن، امامت، معجزات، فضایل و منشور اخلاقی آن امام همام نیز مطرح است که پرداختن به آنها به طرح سیمای او منتهی می‌شود که شناخت بیشتری در پرتو آن ارائه می‌شود و در نتیجه شناخت انقلاب او و درس‌ها و عبرت‌های آن آسان‌تر خواهد شد و این همان چیزی است که به عنوان سیمای امام حسین علیه‌السلام از آن نام می‌بریم که در ضمن دوازده فصل مورد بحث قرار گرفته است.

ادامه...

مشخصات کتاب سیمای امام حسین علیه‌السلام

بخشی از کتاب سیمای امام حسین علیه‌السلام

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب سیمای امام حسین علیه‌السلام