پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب جایگاه آموزش در مدیریت بلایا

کتاب جایگاه آموزش در مدیریت بلایا
مبتنی بر اجتماعات محلی

نسخه الکترونیک کتاب جایگاه آموزش در مدیریت بلایا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب جایگاه آموزش در مدیریت بلایا

وقوع زلزله حتی زلزله‌های مرگبار متأسفانه در ایران امری عادی است، به‌طوری که در فاصله‌ی دو زلزله‌ی فاجعه‌بار بم و رودبار، ده­ها زلزله در نقاط مختلف ایران به وقوع پیوسته است که هر کدام از ۵ تا ۵۰۰۰ کشته داشته ­است. سازمان‌های غیردولتی و بشردوستانه برای مداخله در بحران و التیام بخشیدن به مردم آسیب‌دیده در عرصه‌های مختلف فعالیت می‌کنند. زلزله‌ی بم برای انجمن دوستداران کودک که هدف اصلی خود را ترویج پیمان‌نامه‌ی حقوق کودک و گسترش آموزش‌های انسان‌گرا و خلاق و حمایت از کودکان آسیب دیده می‌داند، فرصتی را فراهم کرد تا اعضای آن بتوانند در روند ترمیم و مراقبت از کودکان وارد عمل شوند و با برنامه‌های خود، مانع تأثیر مخرب رویدادهای آسیب‌زا بر روند رشد کودکان شوند. کار مشترک، خواندن و مشاهده­ی تجربیات دیگران، این دیدگاه را در انجمن تقویت کرده که بایستی هدف اساسی «بازتوانی و توان‌افزایی جامعه­ی محلی (از جمله کودکان) به گونه‌ای باشد که دیدگاهی پیشگیری­محور، کلیت‌گرا و مبتنی بر جامعه» ترویج شود و نقش نهادهای کمک‌رسانی بیرونی کاهش یابد. بدیهی است که این امر تنها با مشارکت فعال و درگیر کردن کلیه‌ی ذی‌نفعان در جریان کار به دست می‌آید. انجمن دوستداران کودک توانست با شرکت در برنامه‌های آموزشی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، همکاری فعال با مردمان و درگیر شدن در پروژه‌های کودک‌محور همراه با پژوهش‌های مستمر به تجربیات ارزشمندی دست یابد، این تجربیات هم‌اکنون مکتوب شده است؛ برخی از این مکتوبات معرفی تئوری‌های مدیریت بلایای مبتنی بر اجتماع و کودک‌محور و برخی دیگر ترکیبی از تجربه‌ی انجمن در استان کرمان و به ویژه بم و تجربه‌ی جهانی است.

ادامه...

مشخصات کتاب جایگاه آموزش در مدیریت بلایا

  • ناشر نشر قطره
  • تاریخ نشر ۱۳۸۹/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.67 مگابایت
  • تعداد صفحات ۷۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب جایگاه آموزش در مدیریت بلایا

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب جایگاه آموزش در مدیریت بلایا