پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب نظریه‌های رفتار سلامت

کتاب نظریه‌های رفتار سلامت
پژوهش و کاربرد در مدل‌های شناخت اجتماعی

نسخه الکترونیک کتاب نظریه‌های رفتار سلامت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب نظریه‌های رفتار سلامت

مطالعه رفتارهایی که بر سلامت تأثیر می‌گذارند و هم‌چنین عواملی که تعیین می‌کنند چه کسانی چنین رفتارهایی را انجام می‌دهند، به‌طور روز افزونی در روان‌شناسی سلامت معمول گشته است. همان‌طور که ویرایش دوم این کتاب نشان می‌دهد پژوهش‌های بسیار گسترده و قابل ملاحظه‌ای در این حوزه وجود دارد. هدف کتاب حاضر فراهم آوردن منبعی است که در آن مروری بر پژوهش‌های رایج و جزئیات عملی کاربرد پر استفاده‌ترین مدل‌های شناخت اجتماعی برای پیش‌بینی و انجام رفتارهای سلامت صورت گرفته باشد. مدل‌های شناخت اجتماعی با این فرض آغاز می‌شوند که برای فهم بهتر رفتار، مطالعه ادراکات فرد از محیط اجتماعی‌اش ضروری است. کتاب حاضر برخلاف منابع فارسی موجود که به مباحث پزشکی در روان‌شناسی سلامت و به‌طور پراکنده به مدل‌ها و نظریه‌ها پرداخته‌اند، پرکاربردترین مدل‌های شناخت اجتماعی را به‌طور منسجم در زمینه رفتارهای سلامت ارائه می‌کند. برجسته‌ترین این مدل‌ها و نظریه‌ها عبارتند از: مدل باور سلامت، نظریه انگیزش محافظت، نظریه اجتماعی شناختی، نظریه رفتار برنامه‌ریزی شده و نظریه‌های مرحله‌ای رفتار سلامت. ویژگی بارز این کتاب ارائه مثال‌هایی از پژوهش در هر نظریه یا مدل است که می‌تواند به‌عنوان الگو و راهنمایی برای کاربست این مدل‌ها در سایر رفتارهای سلامت پیش‌روی پژوهشگران باشد.

ادامه...

مشخصات کتاب نظریه‌های رفتار سلامت

  • ناشر بینش نو
  • تاریخ نشر ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 5.89 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۳۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب نظریه‌های رفتار سلامت

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب نظریه‌های رفتار سلامت