پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب جام جهانی فوتبال

کتاب جام جهانی فوتبال
هویت ملی و منزلت بین‌المللی

نسخه الکترونیک کتاب جام جهانی فوتبال به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب جام جهانی فوتبال

رای بسیاری از مردم، زندگی بدون ورزش غیرقابل‌تصور است. امروزه ورزش به‌طور گسترده در سراسر جهان رواج یافته و چهره‌ها، تیم‌ها و رویدادهای ورزشی به‌طور مشخص در رسانه‌ها برجسته هستند. ورزش را معمولاً دارای پنج کارکرد آموزشی، سلامت عمومی، اجتماعی، فرهنگی و تفریحی مورد تأیید می‌دانند که نقش و جایگاه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی آن به‌سرعت در حال افزایش است. اسناد بین‌المللی جدید نیز به‌نوعی به ورزش توجه کرده‌اند. درحالِ‌حاضر صدها نوع ورزش وجود دارد: از ورزش‌هایی که تنها نیازمند دو شرکت‌کننده است تا ورزش‌هایی که به‌طور هم‌زمان صدها شرکت‌کننده را در قالب تیم‌ها یا به‌عنوان رقابت‌کنندگان فردی دربر می‌گیرد؛ در این چارچوب است که ورزش‌های قهرمانی موضوعیت می‌یابد. ورزش قهرمانی آن‌دسته از ورزش‌هایی است که دربردارنده رقابت بین ورزشکاران یا تیم‌های ورزشی است و بر همین‌اساس نیازمند شیوه‌ها و تمرین‌های آماده‌سازی است که قهرمانان و تیم‌ها را برای حضور در رقابت‌های نهایی مهیا می‌کند. دراین‌میان، فوتبال معمولاً به‌عنوان محبوب‌ترین ورزش جهان تلقی می‌شود. از زمانی که فوتبال مدرن در قرن ۱۹ در کشور بریتانیا توسعه یافت، این ورزش به‌طور روز‌افزونی بین‌المللی شده است که اوج آن‌را می‌توان در جام جهانی فوتبال دید. جام جهانی فوتبال (که جام جهانی فیفا یا به‌طور ساده، جام جهانی نیز نامیده می‌شود) مهم‌ترین رقابت بین‌المللی فوتبال و مهم‌ترین رویداد ورزش تیمی جهان است. در جام جهانی فوتبال که توسط فدراسیون بین‌المللی فوتبال به‌عنوان نهاد جهانی مدیریت‌کننده این ورزش برگزار می‌شود، تیم‌های فوتبال مردان همه اعضای این فدراسیون به رقابت می‌پردازند. این مسابقه‌ها از زمان اولین دوره آن در سال ۱۹۳۰، هر چهار سال برگزار می‌شود؛ البته در سال‌های ۱۹۴۲ و ۱۹۴۶ به‌دلیل جنگ جهانی دوم، این مسابقه‌ها برگزار نشد.

ادامه...

مشخصات کتاب جام جهانی فوتبال

بخشی از کتاب جام جهانی فوتبال

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب جام جهانی فوتبال

جالب نبود
در ۲ سال پیش توسط فرزاد نریمان ( | )