پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب كلياتی از اقتصاد اسلامی

کتاب كلياتی از اقتصاد اسلامی

نسخه الکترونیک کتاب كلياتی از اقتصاد اسلامی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب كلياتی از اقتصاد اسلامی

اثر حاضر، کلیاتی پیرامون اقتصاد اسلامی است که ابتدا، درسهایی بوده که نویسنده در گردهمایی بسیج اساتید در مشهد مقدس ارائه کرده است. در این کتاب، در پنج فصل به ارائه مباحث اقتصاد اسلامی پرداخته شده است: در فصل اول، مفاهیم اقتصاد، علم اقتصاد، مکتب اقتصادی، انواع مکاتب اقتصادی و مقصود از اقتصاد اسلامی توضیح داده شده است. در فصل دوم، به اختصار مبانی فلسفی ـ کلامی اسلامی و مقایسه مختصر آن با مبانی فلسفی ـ کلامی اقتصاد لیبرالیستی و اقتصاد سوسیالیستی، به طور خلاصه مطرح می‌شود. در فصل سوم، از سه رکن اقتصاد اسلامی شامل اول، «مالکیت چندگانه»دوم، «آزادی اقتصادی» و سوم، «عدالت اجتماعی» در اسلام و مقایسه آن با جایگاه عدالت در اقتصاد سرمایه‌داری و اقتصاد سوسیالیستی سخن گفته می‌شود. در فصل چهارم، از دو وصف «واقع‌گرایی اقتصاد اسلامی» و «اخلاقی بودن اقتصاد اسلامی» در هدف و روش بحث می‌شود. در فصل پنجم، از ده شاخص سخن گفته می‌شود: ۱. جایگاه دولت در اقتصاد؛ ۲. جایگاه بخش غیردولتی در اقتصاد؛ ۳. اشتغال کامل سرمایه‌ها، نیروی انسانی و منابع انسانی؛ ۴. عدالت در توزیع ثروت؛ ۵. جمع بین عدالت و کارآیی؛ ۶. حذف کامل ربا؛ ۷. برقراری قوام در مصرف؛ ۸. حاکمیت اخلاق بر روابط اقتصادی؛ ۹. فراوانی نعمتهای مادی ناشی از ایمان و تقوای مردم؛ ۱۰. رشد مادی همراه با تعالی معنوی.

ادامه...

مشخصات کتاب كلياتی از اقتصاد اسلامی

بخشی از کتاب كلياتی از اقتصاد اسلامی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب كلياتی از اقتصاد اسلامی

خوب نیست
در ۳ سال پیش توسط بنفشه جلالی ( | )