دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب جنگ مخاطب

کتاب جنگ مخاطب
اولویت­‌های رسانه­‌ای مردم سنندج

نسخه الکترونیک کتاب جنگ مخاطب به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب جنگ مخاطب

کتاب «جنگ مخاطب» نوشته مسعود احمدی ( -۱۳۵۸) است. هدف کتاب حاضر با عنوان «مردم و رسانه» با نگاهی به اولویت‌های رسانه‌ای مردم سنندج، شناخت نیازهای رسانه‌ای مخاطبان شهر سنندج و مؤلفه‌های مؤثر بر آن و همچنین رابطه عواملی چون پایگاه اقتصادی، اجتماعی و میزان تحصیلات بر اولویت‌های رسانه‌ای مردم است. مهم‌ترین مسئله این کتاب این است که، شهروندان سنندجی نیازهای خبری و رسانه‌ای خود را از طریق چه رسانه‌ای تأمین می‌کنند و کدام رسانه یا رسانه‌ها را برای رفع این نیازها ترجیح می‌دهند و اصولاً این اولویت با چه عواملی در ارتباط است. رسانه‌های مدرن در زندگی ساکنان شهر سنندج اعم از اقشار و طبقات مختلف اجتماعی جایگاه معنادار و مهمی دارند یعنی میزان دسترسی به این رسانه‌ها به‌ویژه رسانه‌های تصویری در حد بسیار بالایی است و این میزان دسترسی در بسیاری از موارد بسیار عام بوده و مردم به همه‌ رسانه‌های مدرن موجود اعم از تلویزیون، رادیو، اینترنت و مطبوعات دسترسی دارند. از سوی دیگر مردم باانگیزه‌های خاصی و به‌صورت هدفمند از برخی از این رسانه‌ها استفاده می‌کنند یعنی اگر تفریح و سرگرمی در بسیاری از آنها متبلور شده است اما در موارد خاصی همچون بهره‌گیری از اینترنت یا مطالعه‌ روزنامه و گوش دادن به رادیو و نگاه کردن به تلویزیون، هدف‌های خاص آموزشی و یا کسب خبر و یا رشد آگاهی خود را مدنظر داشته‌اند. در مقدمه کتاب «جنگ مخاطب» می‌خوانیم: «نقشي كه رسانه‌ها به‌طور عام و مطبوعات به‌طور خاص در توسعه زیرساخت‌های اجتماعي در جوامع گوناگون انساني ايفا می‌کنند، انکارناپذیر بوده و ت بتوان گفت كه شايد به جر هرگونه توسعه بدون در نظر داشتن سهم رسانه‌ها، ابتر خواهد ماند. (کاظم‌زاده، ۱۳۸۷) رسانه‌های همگاني (مطبوعات، راديو، تلويزيون و ... ) و عملكرد آن‌ها در سطح عمومي جامعه، آثار مثبتي به همراه دارد و شناخت واقعي و عيني نقش‌ها و تاثیرگذاری‌های مطبوعات، سبب بيداري افكار عمومي و جلب توجه هرچه بيشتر مردم به بهبود شرايط زندگي دسته‌جمعی می‌شود و علاقه آنان را به مشاركت در امور مملكتي و كمك به پيشرفت برنامه‌های توسعه در سطح ملي و حفظ و استقلال كشور در سطح بین‌المللی افزایش می‌دهد.»

ادامه...

مشخصات کتاب جنگ مخاطب

  • ناشر نشر آبارون
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۱۲,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.86 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۴۵ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب جنگ مخاطب

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب جنگ مخاطب

کتاب دیگری از مجموعه رسانه های محلی و استانی بنام چهل پرو در حوزه سیاست گذاری شبکه های استانی صدا و سیما اگر موجود کنید مکمل خوبی برای این سفر مطالعه است
در ۳ سال پیش توسط مازیار ناظمی ( | )
به عنوان یکی از کارکنان رسانه در کردستان و شهر سنندج این کتاب براب من جالب بود
در ۳ سال پیش توسط مجید صادقی ( | )