دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب منظر شهری تاریخی

کتاب منظر شهری تاریخی
مدیریت میراث در قرن شهری

نسخه الکترونیک کتاب منظر شهری تاریخی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب منظر شهری تاریخی

رویکرد منظر شهری تاریخی به مثابه راهکاری نوین با تکیه بر مفهوم "مدیریت تغییر" زمینه همگرایی اقدامات حفاظتی و توسعه‌ای را در محدوده‌های واجد ارزش شهری به پایدارترین صورت ممکن فراهم می‌سازد. یکی از مهم‌ترین چالش‌های این همگرایی تدقیق جایگاه و میزان "تغییر" ابعاد مختلف شهر تاریخی، در استراتژی‌های مدیریتی است. بررسی‌های صورت گرفته در حوزه مدیریت محدوده‌های واجد ارزش شهری بیانگر آن است که اقدامات صورت گرفته در زمینه حفاظت از میراث شهری تا هنگامی که مبتنی بر "رویکرد منظرین" شکل بگیرند می‌توان به حفاظت از منظر در پهنه شهرها امیدوار بود. امید آن می‌رود که رویکرد کل‌نگر که خود ماحصل نگرش منظرین به علم حفاظت است، این زمینه را فراهم آورد که نگرش به شهر تاریخی از نگرش فعلی که در جامع ترین حالت، شهر را در ارتباط با بستر طبیعی‌اش می‌بیند فراتر رود و شهر را به عنوان یک محصول انسان­ساخت - طبیعی در خرداکوسیستمی که آن را دربرگرفته است واکاود و نگاه منظرین به شهر تنها محدود به بستر طبیعی آن نگردد. این نگاه کل‌نگر باور دارد که اثرات هر اقدامی می‌تواند بسیار فراتر از بستر آن اقدام باشد. و باز هم امید می‌رود که این کل‌نگری زمینه را برای تحقق پایداری توسعه فراتر از کلام و در عمل فراهم آورد.

ادامه...

مشخصات کتاب منظر شهری تاریخی

بخشی از کتاب منظر شهری تاریخی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب منظر شهری تاریخی

یکی از بهترین کتاب هایی که خوندم، خیلی دید متفاوتی بهم داد، دوسش دارم😍مرسی که این کتابو گذاشتید
در ۱۲ ماه پیش توسط مونا رحیمی ( | )