دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب مجموعه مقاله‌های علمی و پژوهشی کودکان و نوجوانان فیدی‌پلاس

کتاب مجموعه مقاله‌های علمی و پژوهشی کودکان و نوجوانان

نسخه الکترونیک کتاب مجموعه مقاله‌های علمی و پژوهشی کودکان و نوجوانان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب مجموعه مقاله‌های علمی و پژوهشی کودکان و نوجوانان

افسردگی ناشی از مشکلات جسمی کودکان سرطانی موجب بروز مشکلات رفتاری در کودکان مبتلا به سرطان می‌شود که مهم‌ترین آنها امتناع از خوردن غذا و خودداری از مصرف به موقع دارو است. مادامی که بیماری سرطانی برنامه مشخصی برای مصرف دارو و همچنین صرف غذای مناسب و مقوی نداشته باشد، به خودی خود درمان وی دچار اشکال شده و حتی ممکن است در درازمدت به از دست دادن جان بیمار منتهی شود. حال آنکه در شرایط ایده‌آل، بیمار مبتلا به سرطان در مصرف دارو و غذای مناسب کوتاهی به خرج ندهد و تمام استانداردها برای فرایند درمان رعایت شود، امید بیشتری برای بهبود بیماری وی وجود دارد. همچنین هنر نمایش بیمارستانی با توجه با خصایص و شیوه‌های تعاملی خودش سعی در به‌کارگیری مهارت‌های تماشاگر در هر سطحی از توانایی افراد دارد. این تعامل با تماشاگر موجب جبران کهتری و تلاش برای مهتری در تماشاگر و در نتیجه کاهش فاکتور‌های منتج به افسردگی می‌شود. با توجه به این نکات، ضرورت تحقیق تأثیر نمایش بیمارستانی بر میزان افسردگی کودکان مبتلا به سرطان به شدت برای ایجاد امید به زندگی و سهولت فرایند درمان احساس می‌شد. هدف این پژوهش آگاهی از این مسئله بوده که آیا اجرای نمایش بیمارستانی (به‌عنوان شیوه‌ی نوین نمایشی که به تازگی ابداع شده) تأثیر مثبتی بر درمان افسردگی کودکان سرطانی دارد یا خیر. برای تشخیص میزان افسردگی نمونه‌ی آماری، از آزمون افسردگی رینولدز استفاده شد. برای این کار دو گروه ۱۶ نفری (مجموعاً ۳۲ نفر) به‌عنوان گروه کنترل و گروه آزمایش انتخاب شدند و یک پیش‌آزمون از هر دو گروه گرفته شد. پس از اجرای ۲۰ جلسه مداوم نمایش بیمارستانی طی مدت ۴۷ روز برای گروه آزمایش، از هر دو گروه پس‌آزمون گرفته شد.

ادامه...

مشخصات کتاب مجموعه مقاله‌های علمی و پژوهشی کودکان و نوجوانان

  • ناشر انتشارات نمایش
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۹,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.79 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۸۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب مجموعه مقاله‌های علمی و پژوهشی کودکان و نوجوانان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب مجموعه مقاله‌های علمی و پژوهشی کودکان و نوجوانان