0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
پس از تشییع جنازه

معرفی، خرید و دانلود کتاب پس از تشییع جنازه

درباره پس از تشییع جنازه

داستان‌ جنایی یکی از ژانرهای پرطرفدار ادبیات در سراسر جهان است که افراد مختلف، مخصوصاً نوجوانان و جوانان به آن علاقه نشان می‌دهند. داستان‌هایی پر از هیجان و استرس که نویسنده در آن‌ها تلاش می‌کند مخاطب را با خود همراه کرده و به سرکشی در ریز جزئیات و اتفاقات ببرد. آگاتا کریستی نویسنده‌ای است که در این کار بسیار موفق عمل کرده است. پس از تشییع جنازه یکی از داستان‌های جذاب این نویسنده است که می‌توانید از خواندن آن لذت ببرید.

‌درباره‌ی کتاب پس از تشییع جنازه اثر آگاتا کریستی

پس از تشییع جنازه اثر کارآگاهی دیگری از آگاتا کریستی است که اولین بار در سال ۱۹۵۳ با عنوان «funerals are fenal» منتشر شد. این کتاب سال ۱۹۶۳ بار دیگر با عنوان «murder at the gallop» در انگلیس منتشر شد. کتاب پس از تشییع جنازه یکی از داستان‌های کارآگاه پوآرو است اما جالب است بدانید که در اقتباس سینمایی‌ای که بر اساس این داستان ساخته‌شده است خانم مارپل به‌جای کارآگاه پوآرو حضور دارد.

داستان کتاب داستان مرگ مرد ثروتمندی است که در خانه‌اش می‌میرد. خانواده و بستگان او پس از تشییع جنازه برای خواندن وصیت‌نامه جمع می‌شوند. در این جمع خواهر مرد مدعی می‌شد که او به قتل رسیده است. روز بعد جنازه‌ی خواهر مرد ثروتمند را هم پیدا کردند. اینجا بود که کارآگاه پوآرو فراخوانده شد تا پرده از راز ماجرا بردارد.

داستان پس از تشییع جنازه مانند تمام داستان‌های کریستی توجه‌های زیادی را به خود جلب کرده است و به زبان‌های بی‌شماری برگردانده شده است. داستان این کتاب سوژه‌ی یکی از قسمت‌های سریال کارآگاه پوآرو نیز هست.

‌درباره‌ی آگاتا کریستی نویسنده‌ی کتاب پس از تشییع جنازه

آگاتا کلاریسا میلر مشهورترین و پرفروش‌ترین زن نویسنده‌ی تاریخ صاحب عنوان‌ها و رکوردهای زیادی است. او از پدری آمریکایی و مادری انگلیسی در سال‌های پایانی قرن نوزدهم در انگلستان متولد شد. آگاتا دختری باهوش بود و در ۵ سالگی خواندن و نوشتن یاد گرفت. پس‌ازآن نیز دائماً در کتابخانه‌ی پدرش مطالعه می‌کرد و همین مسئله او را به فردی با دانش تبدیل کرده بود. دوران جوانی آگاتا مصادف با سال‌های جنگ جهانی بود و او نیز مانند بسیاری از همسالانش در پشت جبهه‌های جنگ فعالیت می‌کرد. کار در داروخانه در آن دوران چیزهای زیادی درباره‌ی سم‌ها و داروها به او آموخت که بعدها در کتاب‌هایش بسیار مؤثر بودند.

آگاتا در سال ۱۹۱۴ با آرچیبالد کریستی ازدواج کرد و پس از آن از اسم همسرش استفاده می‌کرد. او نوشتن را با داستان‌های عاشقانه آغاز کرد اما موفق نبود. سال ۱۹۲۰ بود که او اولین داستان پلیسی‌اش «ماجرای اسرار آمیز در استایلز» را منتشر کرد و این سرآغاز شهرت او بود. آگاتا بیش از ۶۰ رمان جنایی نوشته است و داستان‌هایش به بیش از صد زبان مختلف ترجمه شده‌اند. او همچنین تئاتری به نام تله موش نوشت که از حدود دهه‌ی ۵۰ قرن بیستم بیش از بیست‌وسه هزار اجرا در یکی از تئاترهای لندن داشته است. این افتخاری است که حتی تئاترهای شکسپیر نیز به آن دست نیافته‌اند.

کتاب «سپس هیچکدام زنده نماندند» از آگاتا کریستی پرفروش‌ترین کتاب این نویسنده است که بیش از صد میلیون نسخه از آن در سراسر جهان فروخته‌شده است. فیلمی نیز از روی این کتاب به همین نام ساخته شد که توانست توجه‌های زیادی را به خود جلب کند. از میان آثار به‌جامانده از آگاتا کریستی می‌توانیم به کتاب‌های «مرگ روی نیل»، «گناه مضاعف»، «قتل در خانه کشیش»، «مرگ در میان ابرها»، «جنایت‌های میهن پرستانه» و «کریسمس هرکول پوآرو» اشاره کرد.

آگاتا کریستی برای سال‌ها تلاشش در نویسندگی جایزه‌ی استاد اعظم را از انجمن جنایی نویسان آمریکا دریافت کرده است. او سال ۱۹۷۶ در ۸۵ سالگی در خانه‌اش به مرگ طبیعی درگذشت

ترجمه‌ی کتاب پس از تشییع جنازه به فارسی

داستان‌های پلیسی در ایران نیز مانند بسیاری از کشورهای جهان خوانندگان خود را دارد. در سال‌های اخیر ناشران مختلفی تلاش کرده‌اند بهترین داستان‌های معمایی جهان با بهترین ترجمه به دست مخاطبان ایرانی برسد. یکی از ناشرانی که کارهای بسیار خوبی در این زمینه انجام داده نشر هرمس است. این ناشر کتاب پس از تشییع جنازه را نیز با ترجمه‌ی رویا سعیدی در قالب کتاب کارآگاه منتشر کرده است. نسخه‌ی الکترونیک کتاب پس از تشییع جنازه را می‌توانید از فیدیبو دانلود کنید و همه‌جا به همراه داشته باشید.

چرا باید کتاب پس از تشییع جنازه را خواند؟

کتاب‌های آگاتا کریستی لذت‌بخش و خواندنی‌اند. او نویسنده‌ای کم‌نظیر است و توانسته داستان‌هایی بنویسد که مردم سراسر جهان را به خود جلب کند. داستان‌های او فارغ از جنسیت، سن و سال، فرهنگ و جغرافیا هستند. هنوز هیچ‌کس راز موفقیت بی‌نظیر کریستی را نمی‌داند اما می‌توان گفت کتاب‌های او بهترین راه علاقه‌مند کردن نوجوانان به کتابخوانی است. کتاب پس از تشییع جنازه معمای دیگری از کریستی است که او در آن شما را با کارآگاه محبوب و دوست‌داشتنی‌اش پوآرو همراه می‌کند تا پرده از راز قتل‌هایی عجیب بردارید. داستان‌ها پس از تشییع جنازه داستان چندان بلندی نیست و برای خواندن پیش از خواب یا وقت‌هایی که جایی منتظر هستید گزینه‌ی بسیار خوبی به نظر می‌رسد.

‌در بخشی از پس از تشییع جنازه می‌خوانیم

واقعاً لطف کردید که آمدید. من و تیموتی هر دو از شما بسیار متشکریم. حقیقتش را بخواهید مرگ ریچارد برای تیموتی از هر حادثه‌ای بدتر بود.

انت ویسل تاکنون مرگ دوستش را از این زاویه نگاه نکرده بود؛ اما حالا می‌دید که خانم تیموتی ابرنتی تنها از این زاویه به مرگ ریچارد می‌نگرد. وقتی‌که آن‌ها به‌طرف در خروجی ایستگاه می‌رفتند، مود وضعیت را برای او شرح داد:

-قبل از هر چیز باید بگویم که مرگ ریچارد برای تیموتی تکان‌دهنده بود. تیموتی عمیقاً به ریچارد وابسته بود. مرگ او باعث شد که تیموتی هم دائماً به مردن فکر کند. می‌دانید که او قبلاً هم حال خوشی نداشت، اما حالا روحیه‌اش را کاملاً باخته است. می‌گوید که از میان سه پسر خانواده، او تنها پسری است که باقی‌مانده و دائما تکرار می‌کند که نوبت او هم به‌زودی می‌رسد. خلاصه یکریز از این حرفه‌ای ناراحت‌کننده می‌زند.

انت ویسل و مود از ایستگاه قطار بیرون آمدند و مود به‌طرف محلی که اتومبیل را پارک کرده بود حرکت کرد، اتومبیل بسیار قدیمی و زهوار در رفته.

مود گفت:

-واقعاً متأسفم. می‌بینید چه ابوطیاره‌ای داریم؟ چندین سال است می‌خواهیم ماشین نویی بخریم، اما بودجه‌مان کفاف نمی‌دهد. موتور این را دو بار عوض کرده‌ایم و می‌دانید که این ماشینهای قدیمی چقدر کار می‌کنند. امیدوارم حالا روشن بشود. بعضی وقتها باید با هندل روشنش کنیم.

مود چند بار استارت زد، ولی فایده‌ای نداشت. از موتور صداهایی به گوش می‌رسید، اما روشن نمی‌شد. انت ویسل که در همه عمرش حتی یک بار هم با هندل یک ماشین را روشن نکرده بود، کمی نگران شد.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
1.۷۲ مگابایت
تعداد صفحات
317 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۱۰:۳۴:۰۰
نویسندهآگاتا کریستی
مترجمرویا سعیدی
ناشرنشر هرمس
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۳۹۶/۰۸/۱۶
قیمت ارزی
4 دلار
قیمت چاپی
122,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۱.۷۲ مگابایت
۳۱۷ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.6
از 5
براساس رأی 46 مخاطب
5
ستاره
71 ٪
4
ستاره
15 ٪
3
ستاره
10 ٪
2
ستاره
2 ٪
1
ستاره
0 ٪
35 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
ف
فاطمه فرامرزی
۱۳۹۹-۱۱-۰۴
5

هروقت کتاب اگاتا کریستی رو میخونم میگم قشنگ تر ازین کتاب دیگه نیست ولی هربار با خوندن کتابهاش غافلگیر میشم

m
mr zm
۱۳۹۸-۱۱-۱۹
5

عالی بود

n
naz**************@gmail.com
۱۳۹۸-۰۴-۱۶
3

از سری داستان های پوآرو هرچند با نقش کمرنگ تری نسبت به کتاب هایی مثل قتل در ماه عسل و الفبای جنایت. از نظر تعلیق و پرداخت به جزئیات هم قابل مقایسه با آثار درجه یک کریستی نیست ولی خب همین که ساخته و پرداخته ی ملکه ی جنایته خوبه

h
har*********@gmail.com
۱۴۰۰-۰۲-۱۵
5

واقعا تا آخر داستان نمیشد قاتل رو حدس زد یه اثر عالی از آگاتا کریستی از مجموعه پوارو

ب
بنفشه
۱۳۹۶-۱۲-۲۰
5

عالی بود ...معمای داستان تا پایان ادمو دنبال خودش میکشه و غافلگیر میکنه ..

ک
کیانا کیا
۱۳۹۶-۱۰-۰۷
5

خیلی جالب و پرکشش بود

m
moon
۱۳۹۸-۰۶-۲۰
5

مثل همیشه عالی... اعتراف میکنم اخرای داستان یه کم به خودم لرزیدم

z
zohreh
۱۳۹۸-۰۱-۲۶
5

داستان جذابی داشت از سری داستانهای پوارو و من تا آخر نتونستم قاتل رو حدس بزنم. عالی

F
F K
۱۳۹۹-۱۲-۰۳
4

مثل بقیه کتابای آگاتا قشنگ بود

9
912450****
۱۳۹۹-۰۴-۱۹
5

داستان ترسناکی بود،بعضی جاها واقعاً خوفناک میشد. به نظرم میتونه سرگرم کننده و جذاب باشه، قشنگه بخونید.

نمایش 25 نقد دیگر
4.6
(46)
70,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
مجموعه داستان های آگاتاکریستی
شامل 67 عنوان کتاب
پس از تشییع جنازه
پس از تشییع جنازه
آگاتا کریستی
نشر هرمس
4.6
(46)
70,000
تومان