Loading

چند لحظه ...
کتاب راهنمای بهداشت و سلامت برای جانبازان شیمیایی و مراقبین بهداشتی آنها

کتاب راهنمای بهداشت و سلامت برای جانبازان شیمیایی و مراقبین بهداشتی آنها

نسخه الکترونیک کتاب راهنمای بهداشت و سلامت برای جانبازان شیمیایی و مراقبین بهداشتی آنها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۲,۲۵۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب راهنمای بهداشت و سلامت برای جانبازان شیمیایی و مراقبین بهداشتی آنها

در سالهای جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، مردم شهرهای مرزی و رزمندگان دچار آسیب دیدگی ناشی از مواجهه با گازهای شیمیایی جنگی شدند این پدیده تلخ باعث شد تا بیماران زیادی بعد از جنگ از عوارض دراز مدت ناشی از تماس با این گازهای سمی رنج ببرند. وجود چندین هزار بیمار مصدوم شیمیایی در کشور ایران و فقدان منابع علمی کافی باعث شد تا انبوه مصدومین شیمیایی از بیماری خود و عوارض ناشی از آن اطلاعات کافی نداشته باشند و عدم اطلاع رسانی مناسب زمینه را برای برداشتهای غیر علمی از سرانجام این بیماران فراهم کرد به نحویکه این بیماران و خانواده آنها در حال حاضر شاهد نوعی وحشت نسبت به سرانجام خود هستند و این وضعیت برای بیماران و خانواده آنها و جامعه ای که این افراد در آن زندگی می کنند نامطلوب است از طرفی آگاهی یافتن از بیماری باعث می شود تا ترس ناشی از جهل از بین برود و بیمار توانایی پیدا کند برای مراقبت از خود و زندگی با بیماری خود برنامه ریزی نماید. این در حالیست که این بیماری در این وسعت منحصراً برای کشور ایران در قرن اخیر رخ داد و در کشورهای پیشرفته که دارای توانایی علمی هستند نسبت به این بیماری شناختی وجود نداشت. لذا ضرورت داشت که متخصصین ایرانی خود به نگارش منابع علمی در وجوه مختلف و برای گروههای مختلف نمایند. خوشبختانه در سالهای اخیر این امر مهم انجام گرفت و تعدادی کتاب و مقاله پیرامون این موضوع منتشر شد. کتاب حاضر بخشی از انتشارات علمی را تشکیل می دهد که گروه هدف آن صرفاً مصدومین شیمیایی هستند و لذا تلاش شده است تا در این کتاب از پرداختن به مباحث تخصصی خودداری شودواطلاعات پزشکی به نحوی ارایه شودکه قابل فهم توسط بیماران باشد.

ادامه...

مشخصات کتاب راهنمای بهداشت و سلامت برای جانبازان شیمیایی و مراقبین بهداشتی آنها

بخشی از کتاب راهنمای بهداشت و سلامت برای جانبازان شیمیایی و مراقبین بهداشتی آنها

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب راهنمای بهداشت و سلامت برای جانبازان شیمیایی و مراقبین بهداشتی آنها

بهترین راهنما برای کسانی که در معرض سلاحهای شیمیایی بوده اند و اطرافیان که در مورد عوارض آن نگران هستند
در ۱ سال پیش توسط mohammadreza soroush soroush ( | )
برای افراد دچار مصدومیت شیمیایی و مراقبین ایشان راهنمای خوبی میباشد و با قلم روان و بیان ساده ای نگاشته شده است
در ۳ سال پیش توسط abdollah saeidi ( | )