دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب ارزیابی ریسک محیط‌‌ زیستی از دیدگاه سیمای سرزمین فیدی‌پلاس

کتاب ارزیابی ریسک محیط‌‌ زیستی از دیدگاه سیمای سرزمین

نسخه الکترونیک کتاب ارزیابی ریسک محیط‌‌ زیستی از دیدگاه سیمای سرزمین به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب ارزیابی ریسک محیط‌‌ زیستی از دیدگاه سیمای سرزمین

ارزیابی ریسک در چند دهۀ گذشته کانون مورد توجه محافل دانشگاهی و تحصصی بوده است. در پی شکل‌گیری و بروز بحران‌های گوناگون محیط‌زیستی، بررسی اثرها و ریسک‌های ناشی از توسعه اجتناب‌ناپذیر می‌نمود. بر این اساس باید این ریسک‌ها را به صورت کمی محاسبه و ارزیابی کرد و با برنامه‌ریزی و مدیریت کاهش آنها را رقم زد. موضوع مهم این است که این ریسک‌ها گسترۀ وسیعی ‌دارند. به‌عبارتی از مسائل کاملاً طبیعی تا مسائل کاملاً انسانی را در بر می‌گیرند. بدین معنا که ریسک می‌تواند از بررسی یک جانور تا بررسی سمیت در خاک‌ها یا انسان را شامل شود، همچنین می‌تواند از مقیاس ژنتیکی تا سطح یک جامعه را پوشش دهد. به فراخور سطوح بررسی و نقطۀ هدف ارزیابی و مدیریت ریسک، روش‌های کمی و کیفی گوناگونی توسعه می‌یابد و استفاده می‌شود. وابستگی زیاد این روش‌ها به اطلاعات و داده‌های اولیۀ، استفاده از هر کدام را با چالش‌هایی مواجه خواهد کرد. این کتاب به‌خوبی توانسته است به این موضوع‌ها بپردازد. به‌عبارتی، با بررسی جامع تمامی نقطه‌های هدف مورد ارزیابی ریسک و تمام مقیاس‌ها، ابتدا موضوع‌های نظری مربوطه بررسی ‌می‌شود و سپس با ارائۀ مطالعات موردی الگوهای مناسبی برای اجرای یک مطالعه ارزیابی ریسک در اختیار قرار می‌گیرد.

ادامه...

مشخصات کتاب ارزیابی ریسک محیط‌‌ زیستی از دیدگاه سیمای سرزمین

بخشی از کتاب ارزیابی ریسک محیط‌‌ زیستی از دیدگاه سیمای سرزمین

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب ارزیابی ریسک محیط‌‌ زیستی از دیدگاه سیمای سرزمین