0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
نبوغ دیوانه

معرفی، خرید و دانلود کتاب نبوغ دیوانه

مانیفست کارآفرین ها

نویسنده:
رندی گیج
درباره نبوغ دیوانه

برای تبدیل شدن به یک کارآفرین نمونه هیچ راه جادویی‌ای وجود ندارد، چرا که با سخت‌کوشی و تلاش مستمر است که یک کسب و کار نتیجه‌‌بخش خواهد بود. نکته‌ی مهم برای موفقیت در مدیریت کسب‌و‌کارها تنها تلاش نیست، بلکه متدها و رویکردهای فکری وجود دارند که گاهی افراد آن‌ها را نادیده می‌گیرند یا بدون توجه به آن‌ها ساده از کنارشان می‌گذرند و تجارت خود را از دست می‌دهند. برای موفقیت در کسب و کار کافی است کمی از نبوغ دیوانگی استفاده کرد تا به هدف و نتیجه‌ی مطلوب دست پیدا کرد.

رندی گیج در کتاب نبوغ دیوانه به کارآفرینان و افرادی که می‌خواهند کارآفرین باشند می‌آموزد که چطور با اتحاد و همبستگی می‌توان به موفقیت‌های بزرگ کاری دست پیدا کرد.

about book image

کتاب نبوغ دیوانه مناسب چه کسانی است

کتاب نبوغ دیوانه برای افرادی است که به دنبال تغییر کسبوکار و رونق آن هستند. همان‌طور که از عنوان کتاب مشخص است رندی گیج با نبوغ دیوانه‌وار افرادی که به دنبال تحقق رویاها و آرزوهای کارآفرینی خود هستند را در مسیری هدفمند و خلاقانه قرار می‌دهد.

رندی گیج مردی است که تجربه‌ی روزهای سخت را داشته و با تلاش و هدف توانسته به ثروت و موفقیت دست پیدا کند. خواندن این کتاب نه تنها به ثروتمندان و کارآفرینان بلکه به همه‌ی کارمندانی که رویاهای بزرگی برای کسب و کار خود در آینده در سر دارند پیشنهاد می‌شود. نبوغ دیوانه برای افرادی است که می‌خواهند به ثروتی خودساخته دست پیدا کنند و نبوغ درونی خود را آزاد کنند.

درباره کتاب نبوغ  دیوانه

نبوغ  دیوانه کتابی است در حوزه‌ی کسب‌وکار و تجارت که  اولین بار در سال 2016 منتشر شد. این کتاب تا مدت‌ها جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز بود. گیج به عنوان یک کارآفرین و سرمایهگذار در این کتاب بیان می‌کند که چگونه می توان از تفکر و تصمیم گیری گروهی رها شد و کسب‌وکار خود را با ایده‌های جدید و خلاقانه تولید کرد. نبوغ دیوانه مجموعه‌ای از تفکرات عادی، منطقی و در عین حال خلاقانه است که به جای محصول یا خدمات بر مزایای آن برای مصرف‌کنندگان متمرکز است. مانیفست رندی گیج ایده‌هایی که منجر به اختلال، نوآوری و حتی مشکلات می‌شوند را بررسی می‌کند و به دنبال جایی می‌گردد که این ایدهها از آن سرچشمه می‌گیرند. علاوه بر این، او ارتباط الگوهای رفتاری، بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و دنیای مجازی را برای اهالی کسب و کار بررسی می‌کند. نویسنده در این کتاب آزاد سازی و پرورش نبوغ دیوانه و مقابله با تفکر همیشگی و تنبلی فکری را بررسی می‌کند. گیج در کتاب نبوغ دیوانه کارآفرینان را به کنجکاوی و سوال پرسیدن توصیه می‌کند. ایده‌های غیر معمول و متنوع و در عین حال خردمندانه‌ی کتاب نبوغ دیوانه همچنین خوانندگان را برای دستیابی به موفقیت حریص‌تر می‌کند.

افراد معروفی که از کتاب نبوغ دیوانه تقدیر کرده‌اند:

رابین شارما، نویسنده‌ی کتاب «رهبری که عنوانی نداشت» درباره‌ی کتاب نبوغ دیوانه گفته است: «شروعی خوب و شجاعانه برای هر کسی که می‌خواهد رویاهای کارآفرینانه‌اش را تحقق بخشد».

 برایان تریسی نویسنده‌ی معروف انگیزشی درباره‌ی کتاب گیج نوشته است: «این کتاب سرنوشت ساز، پر است از ایده‌های عملی و اثبات شده و سوالاتی که کمک‌تان می‌کند راه‌تان به سمت موفقیت را پیدا کنید.»

آلن وایس، استاد دانشگاه، نویسنده‌ی کتاب میلیون دلاری: «کتاب نبوغ دیوانه واقعا تکان دهنده است؛ شبیه ریختهگری است در ذهن نویسنده و خواننده. جایی که رندی گیج کاری را که موتزارت و پیکاسو کردند، نمایش می دهد: ظهورهنر از بین آشوب ذهنی‌شان.»

 خلاصه کتاب نبوغ دیوانه

کتاب نبوغ دیوانه: مانیفست کارآفرین‌ها، شامل سه بخش با عنوان‌های «کتاب اول؛ آدمهای مرموز و سیستمهای پنهانی که دنیا را اداره میکنند»، «کتاب دوم؛ تاریخ آینده» و «کتاب سوم؛ عصر کارآفرین» است.

نویسنده در بخش اول کتاب از باورهای منفی‌ای که باعث رکود کسبوکارها شده صحبت می‌کند. گیج توضیح می‌دهد که باور این موضوع که شکست نقطه مقابل موفقیت است کاملا اشتباه است چرا که شکست جزئی از موفقیت است. او توضیح می‌دهد که «کار آفرینی که اشتباه نمی‌کند، در واقع چیزی خلق نمی‌کند». نویسنده در ادامه توضیح می‌دهد که این مشکلات مالی نیست که یک کسب و کار را زمین می‌زند بلکه مشکل در ایده‌پردازی است که باعث شده کارآفرینان افسوس بخورند.

در بخش دوم کتاب با عنوان«کتاب دوم؛ تاریخ آینده» نویسنده درباره‌ی توسعه‌ی تکنولوژی و دگرگونی اپلیکشن‌ها و تاثیرآن بر کسبوکارهای امروزی را توضیح می‌دهد. تحولی که این روزها رسانه‌های اجتماعی در کسبوکارها ایجاد کرده‌اند مسئله‌ای غیرقابل انکار است. در ادامه گیج از تجربه‌ی زندگی مجازی در کار می‌گوید.

«کتاب سوم؛ عصر کارآفرین» که عنوان بخش سوم کتاب است به موضوع جالب پرورش نبوغ دیوانه‌وار را بررسی می‌کند و این‌که چطور می‌توان با این نبوغ بازار موفقیت‌آمیزی به وجود آورد و و کسبوکار را توسعه داد.

درباره‌ی رندی گیج؛ کارآفرین مطرح جهانی

رندی پائول گیج  Randy Paul Gageنویسنده و سخنران انگیزشی متولد 1959 در امریکا است. او در حوزه‌ی خلاقیت کسب و کار، اندیشه و تفکر خلاق فعالیت می‌کند.

رندی سال‌های کودکی و نوجوانی سختی را پشت سر گذاشت. او در خانواده‌ی فقیری به دنیا آمد و در سنین جوانی به دلیل فقر در دام اعتیاد به مواد مخدر و الکل گرفتار شد. اما این گرفتاری تا جایی پیش رفت که رندی زمانی که 15 ساله بود به کارهای خلاف قانون رو آورد و در نهایت به جرم یک سرقت مسلحانه به زندان افتاد.

 رندي گيج در زندان با مرد موفق و مثبت اندیشی آشنا شد که به او آموخت  انسان در زندگی توانایی‌هایی دارد و می‌تواند  به همه‌ی خواسته‌هایش دست پیدا کند؛ تنها کافیست که شهامت تغییر داشته باشد. همین صحبت‌ها باعث شد رندی بعد از رهایی از زندان با غلبه بر ناامیدی و ترس زندگی‌اش را از نو بسازد و تبدیل به یکی از ثروتمندترین مردان در حوزه‌ی بازاریابی شبکه‌ای شود.

رندی گیج بیش‌از یازده عنوان کتاب نوشته است. کتاب‌های او به 25 زبان دنیا ترجمه شده و بیش‌از 50 کشور جهان از کتاب‌ها و سخنرانی‌های او استفاده می‌کنند.

نبوغ دیوانه یکی از کتاب‌های پرفروش او در سال‌های اخیر است که الهام‌بخش بسیاری از افراد در سراسر جهان بوده است.

از کتاب‌های الکترونیک رندی گیج در فیدیبو می‌توان به «چرا احمق، بی‌پول و بیمار هستید»، «علم بازاریابی شبکه‌ای»، «دایره اول» و «اولین حلقه» اشاره کرد.

 کتاب صوتی «37 راز توانگری»، «در طلب توانگری» و «ذهن توانگر» نیز از همین نویسنده برای خرید و دانلود در فیدیبو قرار گرفته است.

ترجمه‌ی کتاب نبوغ دیوانه

از کتاب نبوغ دیوانه چند ترجمه در بازار کتاب وجود دارد. یکی از ترجمه‌های این کتاب متعلق به انتشارات«نگاه نوین» است که آن را با عنوان «نبوغ دیوانه» و با ترجمه‌ی گروهی«شادی حسن‌پور، رضا میرزا جان‌زاده، بیتا لقمانی و شادی احمدی» در سال 1395 منتشر کرده است.

«سعید گل محمدی و گیتی شهیدی» مترجمان دیگری هستند که این کتاب را با عنوان «نابغه ديوانه» به فارسی برگردانده‌اند و انتشارات نسل نواندیش آن را منتشر کرده است.

انتشارات ایران فرهنگ این اثر را با عنوان «نبوغ دیوانه» با ترجمه‌ی «محمدعلی عزیزی و رضا محزون» به بازار نشر عرضه کرده است.

« نابغه‌ دیوانه » هم عنوانی است که «محسن خادمی» برای ترجمه‌ی خود از این کتاب انتخاب کرده است و انتشارات سلسله مهر آن را روانه‌ی بازار کرده است.

خرید و دانلود پی دی اف pdf کتاب نبوغ دیوانه با ترجمه‌ی «شادی حسن‌پور، رضا میرزا جان‌زاده، بیتا لقمانی و شادی احمدی» از سایت فیدیبو امکان پذیر است.

about book image

در بخشی از کتاب نبوغ دیوانه می‌خوانیم

«والي»، شخصیت اصلی این مجموعه، سه موی باقیمانده در هر طرف از سرش را گرفت و آن ها را به شکل دم اسبی گره زد.

این ترکیب جادویی از مهندس بودن، داشتن موی دم اسبی و استفاده از اصطلاحات فنی خاص ساخته شده، سرمایهگذاران را هیپنوتیزم کرد تا میلیونها دلار روی استارت آپ محکوم به نابودی او سرمایهگذاری کنند امروز علاقه‌ی مشابهی در مورد واژه‌های «بیگ دیتا» وجود دارد. اگر شما سخنرانی حرفه‌ای با ارائه دهنده‌ی کنفرانس در هر صنعتی باشید، اگر خیلی ساده واژه‌ی «بیگ دیتا» را در عنوان برنامه‌تان بگذارید، می‌توانید تا آخرین صندلی موجود در سالن را هم بفروشید.

شرکت‌ها در همه جای دنیا دارند برای چشم‌انداز تقسیم بندی داده‌ها و ارائه‌شان در بهترین لحظات به بهترین مشتریان سرودست می‌شکنند. از چشم‌انداز بازاریابی نمی‌توان قدرت این موضوع را اغراق آمیز فرض کرد. هرچند موج بزرگ اپلیکیشن‌های شخص ثالث که می‌بینیم، به مشتریان کمک خواهد کرد تا بخش زیادی از این قدرت را پس بگیرند. این موضوع می‌تواند شرایط را برای فروشنده و مصرف کننده برابر کند و حتی تا حد زیادی برتری را بدهد به مصرف کننده این اپلیکیشن‌ها به بازار اجازه خواهند داد تا خریدها ساده‌تر انجام بشود، خدمات بهتری ارائه شود و قیمت ها کم شوند.

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
1.۱۲ مگابایت
تعداد صفحات
70 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۲:۲۰:۰۰
نویسندهرندی گیج
مترجم شادی حسن پور
مترجم دوم رضا میرزاجان زاده
مترجم سومبیتا لقمانی
ناشرانتشارات نگاه نوین
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
‭ ‌‫‬Mad genius : a manifesto for entrepreneurs
تاریخ انتشار
۱۳۹۶/۰۷/۲۶
قیمت ارزی
5 دلار
قیمت چاپی
22,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۱.۱۲ مگابایت
۷۰ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4
از 5
براساس رأی 9 مخاطب
5
ستاره
44 ٪
4
ستاره
33 ٪
3
ستاره
11 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
11 ٪
7 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
4

سلام دوستان اشتباه ثبت شده ۷۰ صفحه نیس ۳۰۰ صفحه هس . من کاغذیشو دارم متاسفانه تو قسمت شناسنامه کتاب کاغذی هم اشتباهی ۷۰ ص نوشتند فیدیبو هم از روی اون نوشته .

5

اگر در ابتدای راه کار آفرینی باشید این کتاب براتون یه خورده سنگین و نامفهوم ممکنه به نظر بیاد ولی اگر درگیر کار باشید خیلی ازش رشد خواهید گرفت

4

۷۰ صفحه کتاب.‌.‌۲۲ هزارتومن...جنگه مگه؟؟!!

3

کتاب خوبیه باعث میشه ایده های نو برای شروع کسب و کارهای مختلف به ذهنتون برسه

4

کتاب خوبیه برای مدیران و کسانی که میخوان کارآفرین باشند،ارزش یک بار خوندن رو داره....

1

کتاب جالبی نیست . دوسش نداشتم

5

عالی ، بی نظیره این کتاب

4
(9)
30,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
نبوغ دیوانه
نبوغ دیوانه
مانیفست کارآفرین ها
انتشارات نگاه نوین
4
(9)
30,000
تومان