Loading

چند لحظه ...
کتاب پاسخ به پرسش‌های فلسفی دوران کودکی‌ام

کتاب پاسخ به پرسش‌های فلسفی دوران کودکی‌ام

نسخه الکترونیک کتاب پاسخ به پرسش‌های فلسفی دوران کودکی‌ام به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۵,۷۵۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب پاسخ به پرسش‌های فلسفی دوران کودکی‌ام

از نظر دانشمندان و فلاسفۀ امروز، جهان هستی به دو بخش فیزیک و متا فیزیک تقسیم می‌شود. فیزیک، آن قسمتی از هستی می‌باشد که با ادراکات حسی بشر قابل شناسایی است و آنچه را با حواس پنج‌گانه نمی‌توان درک کرد، متافیزیک نامگذاری می‌کنند. از نظر فلاسفه و دانشمندان قدیم، جهان فیزیکی از چهار عنصر تشکیل می‌شد: آب، خاک، باد و آتش. در فیزیک مدرن جهان فیزیکی از دو ماهیت ماده و انرژی تشکیل می‌شود. این عناصر اربعه و نیز ماده و انرژی، از یک قانون مشترک و از یک جنس مشترک، تبعیت می‌کنند و در واقع، یک تعریف مشترک از محتویات فیزیک ارائه می‌دهند که با ابزارهای متفاوتی شناخته و تعریف شده‌اند؛ به‌عبارتی دیگر، آب و خاک و باد و آتش، نمایانگرِ چهار حالت ماده هستند که درجات متفاوتی از انرژی حرکتی را به‌همراه دارند (جامد، مایع، گاز، پلاسما)؛ آتش فرآیند تبدیل ماده به انرژی است. واقعیت شعلۀ آتش، پلاسما (تجمع الکترون‌ها درخارج از اتم‌های یونیزه شده) است و خود آتش، واکنشی شیمیایی است که مادۀ جامد سوختنی را، با استفاده از اکسیژن، به گاز (دی اکسید کربن و نیتروژن و بخار آب) و خاکستر (کربن) تبدیل می‌کند (ماده و انرژی). آنچه دانش امروز با ابزار‌های بسیار پیشرفتۀ خود، از آن سخن می‌گوید و تعریفی که از جهان هستی ارائه می‌دهد، در مجموع، چیزی فراتر از این چار چوب دنیای فیزیکی نیست؛ یعنی ماده و انرژی یا به تعبیری همان آب، خاک، باد و آتش.

ادامه...

مشخصات کتاب پاسخ به پرسش‌های فلسفی دوران کودکی‌ام

بخشی از کتاب پاسخ به پرسش‌های فلسفی دوران کودکی‌ام

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب پاسخ به پرسش‌های فلسفی دوران کودکی‌ام

مباحث خوب و منطقی داشت. موضوعات اصیل با نگاهی جدید
در ۷ ماه پیش توسط ثریا کمالوند ( | )