فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آموخته و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب برگزاری جلسات

کتاب برگزاری جلسات

نسخه الکترونیک کتاب برگزاری جلسات به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب برگزاری جلسات

هر مدیری برای موفقیت، به کسب و تقویت مهارت‌های مدیریتی خود نیاز دارد. به‌روز نگه داشتن و بهبود این مهارت‌ها چالشی است که همه‌ی مدیران به نوعی با آن رو‌به‌رو هستند. دستیابی به این مهم در کمترین زمان، خواسته‌ی مدیران پرمشغله‌ی امروزی است. به عبارت دیگر کسب و بهبود مهارت‌های حیاتی مدیریت با صرف کمترین زمان همیشه برای مدیران آرزویی دور از دسترس بوده است. اینک مجموعه‌‌ای پیش روی شماست که از جانب معتبرترین مرجع کسب‌وکار، هاروارد، منتشر شده و پاسخی است به این نیاز. مجموعه‌ای کم‌نظیر و کاربردی برای مدیرانی که وقت کافی ندارند، اما به اهمیت مهارت‌های مدیریتی نیز به خوبی واقف‌اند. برگزاری جلسات می‌تواند روشی عالی برای تصمیم‌گیری، جمع‌آوری ایده‌های مختلف، و یا انگیزه بخشیدن به یک گروه باشد؛ همچنین فرصت خوبی است برای اینکه مهارت‌های سازمانی، انگیزشی، همکارانه، و رهبری خود را به اثبات برسانید. اما ما جلسات را اغلب بدون نظم و توجهی که درخور آن‌هاست آغاز می‌کنیم، و در نتیجه معمولاً مسائل به خوبی آنچه که امکان دارد، پیش نمی‌رود. این کتاب در زمینه‌ی اصول پایه‌ی برگزاری جلسات به شما کمک خواهد کرد هر جلسه را تا جایی که امکان دارد سودمند کنید.

ادامه...
  • ناشر انتشارات آموخته
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.49 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۱۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب برگزاری جلسات

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مجموعه ی مدیر ۲۰دقیقه ای

برخیزید و به سرعت مهارت های ضروری کسب و کار را بیاموزید. چه به دنبال دوره ای فشرده و چه یادآوری کوتاهی باشید، هرآنچه را که نیاز دارید در مجموعه کتاب مدیر ۲۰ دقیقه ای خواهید یافت. این مجموعه مطالبی بنیادین برای شاغلان باانگیزه در این حیطه و مدیران مشتاق پیشرفت ارائه می دهد. هر یک از کتاب های این مجموعه متنی مقدماتی، موجز، و کاربردی است؛ بنابراین، زمان کافی خواهید داشت که گستره ی گوناگونی از موضوعات اساسی مدیریت را مرور کنید و به خاطر آورید.
می توانید توصیه های این مجموعه کتاب را که از معتبرترین مرجع کسب و کار است به سرعت بخوانید و به کار گیرید.
عناوین کتاب ها به این شرح است: تدوین طرح کسب وکار، کارسپاری، مبانی مالی،به انجام رساندن کارها، بازخورد اثربخش، مدیریت پروژه ، مدیریت زمان، مدیرمداری، ارائه، برگزاری جلسات.

۱ - برگزاری جلسات اثربخش

اکثر ما در جلسات متعددی شرکت کرده ایم که ترتیب دهنده ی آن ها به هیچ عنوان مرتب نبوده است. شاید او جلسه ای برای انجام تصمیم گیری مهمی ترتیب داده، اما اطلاعات حیاتی لازم برای آمادگی پیش از جلسه را ارسال نکرده است؛ در نتیجه، در کل جلسه مشغول استخراج داده ها بوده ایم و تنها نیمی از آن را بر تصمیم مورد نظر متمرکز شده ایم. شاید او مجموعه اسلایدهای سخنرانی را قبلاً فرستاده بوده اما دعوت از رهبر گروه را فراموش کرده، با وجود اینکه حضور رهبر گروه برای تایید تصمیم نهایی لازم بوده است. شاید او همه را تنها برای طوفان فکری دعوت کرده اما هیچ کس ایده ای نداشته و گفت وگو دچار افت شده، زیرا همه یواشکی شروع به پاسخ گویی به پیام های دریافت شده در گوشی های خود کرده اند. یا شاید همه، ایده هایی عالی در طول جلسه داشته اند، اما پس از جلسه فراموش کرده اند آن ها را پیگیری کنند.
جلساتِ فاقد بهره وری مانند مواردی که ذکر شد، برای همه دلسردکننده است، زیرا زمان افراد به هدر می رود. از سوی دیگر، جلساتی با بهره وری بالا می توانند روشی بسیار اثربخش برای انتقال اطلاعات، حل مساله، تصمیم گیری، برنامه ریزی پروژه، و یا انگیزش گروه باشند. بسته به فرهنگ سازمان تان، جلسات می توانند محل اصلی انجام این فعالیت ها باشند.
همه می دانیم که برگزاری یک جلسه ی موفق، مستلزم آن است که قبل و بعد از آنکه افراد در اتاق گرد هم آمدند، کار انجام شود، اما بسیاری از اوقات تصور می کنیم می توانیم با داشتن درکی کلی از آنچه که باید درباره ی آن صحبت شود، جلسه را فی البداهه برگزار کنیم. در چنین مواقعی می گوییم «باید همین الان یه جلسه تشکیل بدیم» یا «همه رو داخل اتاق جمع کنیم» و اغلب زمان کافی به بررسی اینکه برای اثربخش شدن گفت وگو به چه مواردی نیاز داریم اختصاص نمی دهیم.
آماده سازی متفکرانه، مهارت های مدیریت جلسات فعال، و پیگیری قوی می تواند تمایز اصلی بین یک جلسه ی مفید، لذت بخش، و انرژی بخش و جلسه ای که در آن همه به خط خطی کردن کاغذ مشغولند و از تماس چشمی خودداری می کنند باشد. این مساله، به خصوص وقتی صدق می کند که نیاز باشد افراد فوراً گرد هم آیند؛ و در چنین موقعیتی، این مساله از اثربخش بودن خود جلسه نیز بسیار مهم تر است. نظم و زمانی که پیش از جلسه، در طول جلسه، و پس از آن سرمایه گذاری می کنید برای شما و گروه تان نتیجه بخش خواهد بود: شما در جلسه قادر خواهید بود اطلاعات را منتقل کنید، توافقاتی ایجاد کنید، و کارها را به انجام برسانید؛ و شما در سازمان خود به رهبری مفید فایده در جلسات مشهور خواهید شد.
اگرچه این کتاب می تواند برای افرادی که سطوح مختلفی از مسئولیت های رهبری را بر عهده دارند بسیار مفید باشد، اما برگزاری جلسات اثربخش مهارتی است که در کل مسیر تا سطح مدیریت ارشد حیاتی است. «به اتلاف زمان ارزشمند خود پایان دهید(۱)»، مقاله ای چاپ سال ۲۰۰۴ توسط انتشارات هاروارد بیزینس ریویو(۲) نشان داده است که حتی گروه های مدیریت ارشدِ شرکت ها معمولاً از زمان جلسات خود به شیوه ی نادرستی استفاده می کنند، و در مجموع کمتر از %۱۵ از کل زمان شان را صرف تمرکز بر مسائل حیاتی مانند برنامه ریزی راهبردی می کنند. چه مدیری هستید که می خواهید همکاری کارآمدتری با گروه تان داشته باشید، و چه مدیر تازه کاری هستید که برخی مسائل را برای اولین بار می آموزید، این کتاب به شما کمک می کند مراحل لازم را برای حصول اطمینان از موفقیت جلسات تان به سرعت فراگیرید.

۲ - آماده سازی برای جلسه

اگر شما به مواردی مانند هدف جلسه، افرادی که باید دعوت کنید، تنظیم کلمات دعوت نامه به شکلی که افراد واقعاً به آن توجه کنند، نحوه ی حصول اطمینان از اینکه حاضران آمادگی لازم را دارند، و نحوه ی رهبری و سپردن مسئولیت ها در زمان رخ دادن جلسه فکر کنید، احتمال موفقیت جلسه بسیار بالاتر خواهد بود.
مسلماً هر گردهمایی مستلزم آماده سازی مفصل نیست. در برخی مواقع، کار آماده سازی اولیه ی شما در عمل باعث خواهد شد به این نتیجه برسید که در نهایت به جلسه ای نیاز ندارید. اما به یاد داشته باشید باید برگزاری جلسه را رویه ای قاعده مند در نظر بگیرید: اگر هر بار زمان لازم را به انجام اصول آماده سازی مناسب اختصاص دهید، متوجه می شوید که در روز جلسه ی واقعی چه باید انتظار داشته باشید و درکی طبیعی از اینکه در آینده چه میزان کارِ پیش زمینه برای هر نوع گردهمایی مناسب است به دست می آورید؛ و مسلماً از مزایای یک جلسه ی منظم بهره مند می شوید.

مقدمه

برگزاری جلسات می تواند روشی عالی برای تصمیم گیری، جمع آوری ایده های مختلف، و یا انگیزه بخشیدن به یک گروه باشد؛ همچنین فرصت خوبی است برای اینکه مهارت های سازمانی، انگیزشی، همکارانه، و رهبری خود را به اثبات برسانید. اما ما جلسات را اغلب بدون نظم و توجهی که درخور آن هاست آغاز می کنیم، و در نتیجه معمولاً مسائل به خوبی آنچه که امکان دارد، پیش نمی رود. این کتاب در زمینه ی اصول پایه ی برگزاری جلسات به شما کمک خواهد کرد هر جلسه را تا جایی که امکان دارد سودمند کنید:
• تهیه ی دستور جلسه ی مناسب
• انتخاب افراد مناسب برای جلسه و حصول اطمینان از اینکه در جلسه شرکت می کنند
• اجرای برنامه ای که در نظر دارید
• انرژی بخشیدن به گروه تان
• میزبانی موفق از شرکت کنندگان مجازی
• مدیریت اختلافات
• تصمیم گیری
• حصول اطمینان از پیگیری اثربخش کارها پس از جلسه

نظرات کاربران درباره کتاب برگزاری جلسات

این کتابو بابد چند بار بخونی، خیلی مفیده 👍
در 4 ماه پیش توسط بهرنگ