Loading

چند لحظه ...
کتاب حكايت حكمت - زندگی و زمانه علی‌اصغر حكمت شيرازی

کتاب حكايت حكمت - زندگی و زمانه علی‌اصغر حكمت شيرازی
رجال عصر پهلوی (۱ )

نسخه الکترونیک کتاب حكايت حكمت - زندگی و زمانه علی‌اصغر حكمت شيرازی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب حكايت حكمت - زندگی و زمانه علی‌اصغر حكمت شيرازی

حکایت حکمت حکایت یک نسل است، نسلی که از انقلاب مشروطه تا انقلاب ۵۷ را تجربه کرد. حوادثی که در این دورۀ ۷۵ ساله طی شد‎ فراز و نشیب بسیار داشت، فراز و نشیبی که با جنگ‎، اشغال کشور‎، هرج و مرج‎، کودتا‎، دیکتاتوری‎، فضای باز سیاسی‎، نوسازی فرهنگی و اجتماعی و... همراه بود. این اتفاقات هر از چندی نخبگان ایرانی را به بازنگری در مشروطه وامی‎داشت. گویی در هر برهه‎ای تجربه‎ای نو لازم بود. بعضی از این تجربه‎ها گامی به پیش بود و بعضی گامی به پس. گاهی هزینه‎هایی که برای این تجربه‎ها پرداخته می‎شد‎ بسیار بود، چنان‌که آزادی احزاب سیاسی و مطبوعات هزینۀ نوسازی فرهنگی و اجتماعی شد. همین تجربه‎ها و هزینه‎ها بود که نسل برآمده از مشروطه یا فعال در این دوره را پخته ساخت. این نسل چون به مرحلۀ پختگی‎ رسید، کشتیبان را سیاستی دیگر شد و اینان را به گوشۀ انزوا راند. رجالی چون سیدحسن تقی‎زاده‎، علی‎اصغر حکمت‎، قائم‎مقام‎الملک رفیع‎، حسین علاء‎، علی امینی‎ و عبدالله انتظام که از تندباد حوادث و ناملایمات روزگار جان به‌در بردند و تجربه‎ها اندوختند‎، مجبور به عزلت و خاموشی شدند. در این میان تقی‎زاده، در مرتبه‎ای بالاتر‎، از این بخت برخوردار بود که به سرنوشت تیمورتاش‎، نصرت‎الدوله فیروز‎، داور و سردار اسعد دچار نشد و توانست به تصحیح نظریات خود و تبیین نقشۀ راه نظام مشروطۀ سلطنتی بپردازد.

ادامه...

مشخصات کتاب حكايت حكمت - زندگی و زمانه علی‌اصغر حكمت شيرازی

  • ناشر نشر نی
  • تاریخ نشر ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 4.56 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۶۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب حكايت حكمت - زندگی و زمانه علی‌اصغر حكمت شيرازی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب حكايت حكمت - زندگی و زمانه علی‌اصغر حكمت شيرازی

حتما حتما بخوانید کسانی که به تاریخ و فرهنگ ایران علاقه دارن بخونند
در ۶ ماه پیش توسط ham....ie ( | )
عالیست
در ۲ سال پیش توسط maz...sbi ( | )