فیدیبو نماینده قانونی انتشارات طراحان ایماژ و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب دروغگویی کودکان و روش‌های اصلاح و درمان آن
نسخۀ pdf

نسخه الکترونیک کتاب دروغگویی کودکان و روش‌های اصلاح و درمان آن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب دروغگویی کودکان و روش‌های اصلاح و درمان آن

«عاطفه دبیری»، روانشناس، مشاور و بازی درمانگر، و «مرضیه کاکویی»، روانشناس، از نویسندگان و روانشناسان فعال در حوزه کودکان هستند.
«دروغ‌گویی کودکان و روش‌های اصلاح آن» یکی از مهم‌ترین مشکلات والدین یعنی دروغ‌گویی در کودکان را موردبررسی قرار داده است. نویسندگان این کتاب سعی داشته‌اند تا بر پایه دانش خود روش‌های کاربردی و درست برای جلوگیری و حل معضل دروغ‌گویی در کودکان پیشنهاد دهند.
اغلب کمبود یا عدم آگاهی والدین و مربیان دربارۀ علت و انگیزۀ دروغ‌گویی در کودکان و چگونگی اصلاح این اختلال باعث می‌شود تا هنگام مواجهه با دروغ‌گویی کودک، واکنش‌های نادرستی از خود بروز دهند. به‌طوری‌که بسیاری از والدین به جای مداخله به موقع و مناسب به تنبیه و طرد کودک روی می‌آورند.
در این کتاب به دروغ‌گویی در کودکان؛ نقش والدین؛ اهداف، نشانه‌ها و علل دروغ‌گویی؛ دلایل دروغ‌گویی از دیدگاه روان شناسان یادگیری اجتماعی؛ روش‌های اصلاح دروغ‌گویی؛ و همچنین نکاتی در زمینه مضرات تنبیه در کودکان پرداخته‌شده است.
هدف از نگارش این کتاب افزایش آگاهی و اطلاعات والدین، مربیان و متصدیان تعلیم و تربیت است، تا بتوانند مشکل دروغ‌گویی کودک را در مراحل اولیه تشخیص داده و به اصلاح آن بپردازند.
در بخش تعریف دروغ این کتاب می‌خوانیم:
«ازنظر روانشناسی دروغ تحریف آگاهانه واقعیت، بیان مطلبی است که مطابق با واقعیت و حقیقت نیست و دروغ‌گو یعنی شخصی که به قصد گول زدن دیگران خلاف واقع‌های را بیان کند.
معمولاً کسی که دروغ می‌گوید آگاهانه به تحریف حقیقت می‌پردازد و امری را تائید می‌کند که وجود خارجی ندارد.
بین دروغ گفتن و انکار کردن (به‌عنوان یک مکانیسم دفاعی) تفاوت وجود دارد. زیرا فرد در انکار کردن، حقیقت را به‌طور کامل رد می‌کند اما به صورت ناآگاهانه ،درحالی‌که دروغ به صورت آگاهانه گفته می‌شود».


  • ناشر: انتشارات طراحان ایماژ - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 2.26 مگابایت - تعداد صفحات : ۴۰ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب دروغگویی کودکان و روش‌های اصلاح و درمان آن در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب دروغگویی کودکان و روش‌های اصلاح و درمان آن