دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب آدوری‌ها

کتاب آدوری‌ها

نسخه الکترونیک کتاب آدوری‌ها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب آدوری‌ها

هوا یک‌تیغ تاریک شده بود. جاده‌ی تهران مثل همه‌ی شب‌هایی که چون خیالی دور و مه‌گرفته به یاد داشت، شلوغ و پُرآمدوشد بود؛ کامیون‌ها، هجده‌چرخ‌ها و خودروهای سنگین مثل هیولاهایی که غرش‌کنان از کُنام خویش برخاسته باشند، هُردود می‌کشیدند و سکوت شب را چون لتِ کهنه‌ی چرکی پاره می‌کردند و در جاده، که عین نخ سفید روشنی پرده‌ی سیاه شب را می‌دوخت، پیش می‌رفتند. جاده دل سیاه بیابان را سوراخ می‌کرد، چون حیوانی موذی درون شهر می‌سُرید و در اولین مقصدش، پس از عبور از کافه‌ها و غذاخوری‌ها به میدان آزادی می‌رسید. سالن‌های بین‌راهی هیچ‌چیز خاصی نداشتند؛ ساختمان‌های غم‌زده‌‌ی چرکی که تازه کار شبانه‌ی خود را آغاز کرده بودند. شاگرد‌مغازه‌ها و پادوهای خواب‌زده، تلو‌تلوخوران به شیوه‌ی اصیلِ ماست‌مالی چراغ‌های هزارواتیِ پُر‌نور سفیدرنگی را دمِ‌درها آویزان کرده بودند و بعد تابلوهای بدگلِ غذا حاضر است را از گوشه‌ی سالن برداشته بودند و کنار جاده گذاشته بودند، و همه‌ی این کارها را جوری انجام می‌دادند که انگار در خواب راه می‌روند. تابلوهای لق‌و‌لوق با لامپ‌های نئون قرمزرنگ با بدسلیقگیِ خاص مغازه‌های بیرونِ شهر تزیین شده بودند، لابد به قصد جلب مشتری‌ها. انگار سایه‌های شبِ بیابان هنوز روی سر اغذیه‌فروش‌ها افتاده بود و مغازه‌ها خمار و خواب کنار راه دراز کشیده بودند، تو بگو گدایی گرسنه و ژنده که شی‌الله می‌زند. مشتری‌ها اغلب راننده‌های کامیون و بنی‌هندل‌هایی بودند که پس از عبور از جاده‌ی کویریِ ملال‌آوری که سیاهی و بی‌کرانی‌اش وحشت به جان آدم می‌انداخت جایی برای بیتوته‌ی شبانه و خوردن شام می‌یافتند، بیشتر برای این‌که باور کنند این سفر هراس‌آور سفری بوده به دل زندگی از سفری تا ته مرگ؛ هنوز هستند و می‌توانند مختصر چُرتی بزنند، چیزی بخورند و باز به سیاهی سنگین کویر بزنند. چنان‌چه گویی از روز ازل در اقبال‌شان نوشته‌اند.

ادامه...

مشخصات کتاب آدوری‌ها

  • ناشر نشر چشمه
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۲۳,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.07 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۸۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب آدوری‌ها

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب آدوری‌ها