فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آموخته و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب یخ‌شکنان

کتاب یخ‌شکنان
چگونه سر صحبت را باز کنیم

نسخه الکترونیک کتاب یخ‌شکنان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب یخ‌شکنان

همه‌ی ما با مردم حرف می‌زنیم. اما مشکل اینجاست که حرف‌های اشتباهی می‌زنیم. تغییر گفت‌وگوهای دوستانه به گفت‌وگوهای کاری برای همه‌ی ما دشوار است. آیا در باز کردن سر صبحت با افراد دچار مشکل هستید؟ آیا نمی‌توانید گفت‌وگو را به درستی آغاز کنید؟ آیا در هدایت مسیر گفت‌وگو به بیراهه می‌روید؟ آیا می‌خواهید با استفاده از جملات آغازین (جملات یخ‌شکن)، مشتریان برای معرفی محصول به شما التماس کنند؟ «بیگ ال» در کتاب منحصر‌به‌فردِ «یخ‌شکنان» در کنار شماست تا «مهارتِ یخ‌شکنی» را در شما ایجاد و تقویت کند. مهارتی که موجب خواهد شد گفت‌و‌گوهای روزمره‌ی شما به منبعی بزرگ برای جذب افراد تبدیل شود. کافی‌ست آموزه‌های این رهبر بزرگ بازاریابی شبکه‌ای را درک کنید و سرلوحه‌ی کسب‌وکار بازاریابی شبکه‌ای‌تان قرار دهید. شما به راحتی می‌توانید هر مشتری گرم یا حتی سردی را به مشتری «داغ» تبدیل کنید. اما چطور؟ «با فراگیری نحوه‌ی معرفی مؤثر کسب‌وکارتان، در قالب یک محاوره‌ی اجتماعی، با استفاده از تنها چند کلمه، با یک توالی ساده، و بدون کمترین دردسر».

ادامه...
 • ناشر انتشارات آموخته
 • تاریخ نشر
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 0.67 مگابایت
 • تعداد صفحات ۹۸ صفحه
 • شابک

بخشی از کتاب یخ‌شکنان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:درباره ی تام «بیگ ال» شرایترتام «بیگ ال» شرایتر بیش از ۴۰ سال در زمینه ی بازاریابی شبکه ای و بازاریابی چندسطحی (MLM) تجربه دارد. او، که نویسنده ی کتاب های آموزشی اصلی «بیگ ال» در اواخر دهه ی ۷۰ میلادی است، به سخنرانی در بیش از ۸۰ کشور ادامه داده است و موضوع این سخنرانی ها استفاده از کلمات و عبارات درستی بوده است که به باز شدن ذهن نیروهای بالقوه و «بله» گفتن شان منجر می شود.
او به ایده های بازاریابی، کمپین های بازاریابی، و سخن گفتن با ضمیر نیمه خودآگاه به روشی ساده و عملی بسیار علاقه مند است. او همیشه به دنبال مطالعات موردی درباره ی کمپین های بازاریابی شگفت انگیزی است که درس های سودمندی به دست می دهند.
تام، که خالق آموزش های صوتی بی شماری است، یکی از سخنرانان محبوب اجلاس های شرکت ها و رویدادهای منطقه ای است.
برای اطلاع از آخرین اخبار بازاریابی شبکه ای و ایده های برپاسازی کسب وکار بازاریابی چندسطحی، از وبلاگ تام دیدن کنید:
http://www.BigAlBlog.com
ثبت نام در نکات هفتگی رایگان تام برای همه امکان پذیر است:
http://www.BigAlReport.com

پیشگفتار نویسنده

«موفقیت سرنخ هایی به دست می دهد».
بله، درست است. اما شکست هم سرنخ هایی به دست می دهد. سال ۱۹۷۲ بود و تازه کار بازاریابی شبکه ای را شروع کرده بودم. تلاش می کردم قرارهای ملاقاتی ترتیب بدهم، اما نیروهای بالقوه می گفتند: «نه». تلاش می کردم با نیروهای بالقوه باب گفت وگو را باز کنم، اما آنها فوراً موضوع را تغییر می دادند و به دنبال بهانه ای برای رفتن می گشتند. برای نیروهای بالقوه ی «داغ» تبلیغ می کردم، و آنان پاسخ می دادند که به چیزی که عرضه می کنی، علاقه ای نداریم.
سرنخی که از همه ی این شکست ها به دست می آید، چیست؟
همه ی گفت وگوهایم با همان جملات اصلی شروع می شد که به فرصت شگفت انگیزم اختصاص داشت. جملاتی که انتخاب می کردم نیروی بالقوه ام را به «نه» گفتن وادار می کرد. تکرار مکرر این جملات اشتباه و آموزش ندیده در مقابل نیروهای بالقوه مشکل را حل نکرد. مشکل آن بود که کلمات اشتباهی را به کار می بردم.
هیچ چیز در شغلم تغییر نمی کرد، مگر اینکه کلمات ابتدایی ام (کلمات یخ شکنم) را تغییر می دادم. بنابراین، این کتاب را درباره ی یخ شکن های مسلم نوشته ام تا نشان دهم شکست ضرورتاً چنین سرنخی به دست نمی دهد.

تام «بیگ ال» شرایتر

پیشگفتار مترجم

همه ی ما با مردم حرف می زنیم. اما مشکل اینجاست که حرف های اشتباهی می زنیم. تغییر گفت وگوهای دوستانه به گفت وگوهای کاری برای همه ی ما دشوار است. آیا در باز کردن سر صبحت با افراد دچار مشکل هستید؟ آیا نمی توانید گفت وگو را به درستی آغاز کنید؟ آیا در هدایت مسیر گفت وگو به بیراهه می روید؟ آیا می خواهید با استفاده از جملات آغازین (جملات یخ شکن)، مشتریان برای معرفی محصول به شما التماس کنند؟
«بیگ ال» در کتاب منحصر به فردِ «یخ شکنان» در کنار شماست تا «مهارتِ یخ شکنی» را در شما ایجاد و تقویت کند. مهارتی که موجب خواهد شد گفت و گوهای روزمره ی شما به منبعی بزرگ برای جذب افراد تبدیل شود. کافی ست آموزه های این رهبر بزرگ بازاریابی شبکه ای را درک کنید و سرلوحه ی کسب وکار بازاریابی شبکه ای تان قرار دهید.
شما به راحتی می توانید هر مشتری گرم یا حتی سردی را به مشتری «داغ» تبدیل کنید. اما چطور؟ «با فراگیری نحوه ی معرفی موثر کسب وکارتان، در قالب یک محاوره ی اجتماعی، با استفاده از تنها چند کلمه، با یک توالی ساده، و بدون کمترین دردسر».
مشتریان عاشق خرید کردن هستند، ولی از فردی که بخواهد چیزی به آن ها بفروشد وحشت دارند. پس چرا از کلماتی استفاده نمی کنید که از لحاظ اجتماعی پذیرفته ترند؟ به طوری که هر مشتری را وادار کنید واقعاً برای معرفی محصول به شما التماس کند؟
این کتاب حاوی چند فرمول موثر همراه با مثال های بسیاری است که می توانید از آن استفاده کنید یا آن را تغییر دهید. وقتی از نحوه ی کاربرد فرمول آگاه شدید، قادرید بنا به نیاز و شرایط، جملات یخ شکن نامحدودی ایجاد و آن را ضمن استفاده ی شخصی برای سطوح پایین تر سازمان تان نیز ارسال کنید. در این صورت، توزیع کنندگان شما دیگر از مشتری یابی و نیرویابی واهمه نخواهند داشت. در عوض عاشق این کار خواهند شد.
وقتی همه چیز را زیر نظر داشته باشیم، کار ساده تر و جذاب تر خواهد بود. توزیع کنندگان خواهان سخت کوشی هستند، ولی نمی دانند چه بگویند یا از کجا شروع کنند. عبارتی که آن ها به صورت تصادفی در ابتدای کار استفاده می کنند، شانس موفقیت شان را از بین می برد و آن ها را با تجربیات ناگواری روبه رو می سازد. این تجربیات آن ها را از یافتن نیروها و مشتریان جدید بیزار می کند.
نیروها و مشتریان بالقوه همه جا حضور دارند. این شما هستید که باید بدانید چه بگویید و چگونه بگویید. شما مجبور نیستید افراد خاصی را پیدا کنید و فقط با آن ها صحبت کنید. اما باید کلمات و عبارات خاصی را بر زبان بیاورید و در این صورت می توانید به همه ی افراد به دید مشتری یا نیروی بالقوه نگاه کنید.
با استفاده از واژگان و عبارات آزموده شده همه چیز تغییر می کند. نتایج سریع و مثبت می شوند. یافتن افراد جدید، دوباره سرگرم کننده می شود. اکنون وقت آن است که از جذب افراد منفی، مثبت، بستگان، همکاران، غریبه ها، رهبران، مشتریان بی تفاوت و هر کس دیگری با استفاده از جملات و عباراتِ یخ شکنِ مناسب لذت ببرید.
بنابراین اگر به مشتری بیشتر یا به معرفی بیشتری نیاز دارید، این کتاب به کارتان می آید. تمام هفته به جای اینکه زمان خود را به گفت وگوی روزمره با افراد بپردازید، صرف معرفی محصول و تمرین ارائه ی خود کنید. دیگر هرگز با انتقاد توزیع کنندگان تان روبه رو نخواهید شد که بگویند کسی نیست من با او حرف بزنم. مهارت یخ شکنی کمک می کند تا کسب وکارِ لذت بخش تر و نتیجه بخش تری داشته باشید.
«یخ شکنان» بهترین راه تحولِ کسب وکار بازاریابی شبکه ای تان خواهد بود. کافی ست امتحانش کنید.

امیر انصاری
فروردین ۱۳۹۶

فصل اول: اه! آخ! ناله!

 • «آیا طرح B درآمد رسوبی دارید؟»
 • «وارد کاری معرکه شده ام که محصولات و موسسان معرکه ای دارد و طرح درآمدزایی و آموزش آن عالی ست...»
 • «آیا گزینه های فرصت درآمد را بررسی کرده ای؟»
 • «شبیه بازنده ای تمام وقت و افسرده ای، آیا می خواهی شانس برنده شدن داشته باشی؟»
 • «اقتصاد به گل نشسته است. دوست داری در اوج باشی؟»
 • «آیا می خواهی کل عمرت را کارمندی دون پایه باشی؟»
 • «می خواهید جریان های درآمدی متعددی داشته باشید؟»
بله، این ها یخ شکن هایی هستند که باب گفت وگو را باز می کنند، اما گزینه های بسیار بسیار بدی اند. حتی اگر این مثال ها به شنیدن جواب رد منجر نشود، قطعاً سمت درستی را برای نزدیک شدن به نیروی بالقوه انتخاب نکرده ایم.
همه ی ما با مردم حرف می زنیم. مساله این است که حرف های اشتباهی می زنیم.
از حرف زدن با مردم ترسی نداریم. برایمان راحت است که بگوییم: «سلام، چطوری، اوضاع چطور است؟»
اما میان گفتن «سلام، چطوری، اوضاع چطور است؟» و «می خواهی توزیع کننده شوی؟» شکاف بزرگی وجود دارد.
و این شکاف بزرگ هراسان مان می کند. سخت است از گفت وگویی اجتماعی و دوستانه به گفت وگویی برای معرفی کارتان برسید و احساسی مانند فروشنده ی سمج به شما دست ندهد. لازم است «یخ را بشکنیم» و کارمان را طوری وارد گفت وگو کنیم که به لحاظ اجتماعی قابل قبول باشد.
اگر نمی دانیم این کار را چگونه مودبانه انجام بدهیم، فقط کسب وکارمان را فوق سری نگه می داریم. بنابراین کسی از کسب وکارمان خبردار نمی شود و هیچ کس به آن نمی پیوندد.
اکنون نمی خواهیم روابط مان را با مردم خراب کنیم. نمی خواهیم از روابط مان بهره برداری کنیم. اما اگر این کار را درست متوجه نشویم، اگر ندانیم چه باید بگوییم، آنگاه کسی را برای صحبت کردن پیدا نخواهیم کرد.
در ادامه راز جالبی را با شما در میان می گذارم.
تنها تفاوت میان کسانی که در بازاریابی شبکه ای نیروهای بالقوه ی نامحدود دارند و کسانی که ندارند، حرف هایی است که می زنند. دانستن کلمات درست مهارتی است که همه باید در گفت وگوهای تجاری داشته باشند.
می دانید، طرز برخوردمان خوب است. به جلسه ی فرصت می رویم. شرکت مان را باور داریم. اهدافی داریم. می دانیم چه می خواهیم. انگیزه داریم. مثبت فکر می کنیم. همه ی این ها را داریم.
تنها چیزهایی که نداریم مهارت های گفتن کلمات درست و انجام کارهای درست است. خبر خوب اینکه این مهارت ها را می توانیم یاد بگیریم.
بسیاری از توزیع کنندگان طرح درآمدزایی مشابه، قلمروی مشابه، محصولات مشابه و قیمت گذاری مشابه دارند. همه ی شرایط کارشان یکسان است به جز یک چیز:

«آنچه که می گویند و انجام می دهند»

«آنچه که می گویند و انجام می دهند»، و نه شرایط شان، درشتی چک پاداش شان را تعیین خواهد کرد.
بنابراین زمان آن رسیده است که چیزهای بهتری بگوییم. بیایید شروع کنیم.

نظرات کاربران درباره کتاب یخ‌شکنان

این کتاب بدرد بازاریاب‌ ها و در کل کسایی که بیزینس شبکه ای می خوان داشته باشن می خوره اگر تصور اینکه ادم کم رویی و خجالتی هستی و این کتاب رو بخونی از این رو به اون رو می شی انتخاب اشتباهی کردی
در 1 سال پیش توسط مصطفی فرزانه
دوستانی که نتورک مارکتینگ یا بازاریابی شبکه‌ای کار میکنند این کتاب رو بخونن حتما
در 1 سال پیش توسط محمد قدیم
همه اش کتابای کوچیک و حدود صد صفحه ای ☹️
در 1 سال پیش توسط a_r...016
«بیگ ال» در کتاب یخ‌شکنان در کنار شماست تا «مهارت یخ‌شکنی» را در شما ایجاد و تقویت کند. مهارتی که موجب خواهد شد گفت‌وگوهای روزمره‌ی شما به منبعی بزرگ برای جذب افراد تبدیل شود. شما به راحتی می‌توانید هر مشتری گرم یا سردی را به مشتری «داغ» تبدیل کنید. «با فراگیری نحوه‌ی معرفی موثر کسب و کارتان، در قالب یک محاوره‌ی اجتماعی، با استفاده از تنها چند کلمه، با یک نوالی ساده، و بدون کمترین دردسر».
در 1 سال پیش توسط Jawid Amini
یکم رمان بذارید
در 1 سال پیش توسط yeg...996
متاسفانه ترجمه بسیار بدی دارد و از واژگان غریبی استفاده شده است که خواندن و ادامه دادن را تقریبا غیر ممکن میکند، ترجمه تحت الفظی کلمات و نداشتن دانش مترجم نسبت به اصطلاحات ضربه بسیار بدی به مضمون کتاب زده است
در 1 سال پیش توسط مری معصومی
خیلی چرت بود, اونی که بازاریابه میخواد کار کنه لازم داره میره میخره, لطفا کتاب هایی رو بزارید که باعث گسترش فرهنگ کتابخوانی بشه واسه وقت مردم ارزش قایل بشید و هر چرتی رو نزارید.با تشکر
در 1 سال پیش توسط Sfg
چیزی که تبلیغ بود فعلا نیست
در 3 هفته پیش توسط سجاد سجاد
ترجمه ضعیفی داره. البته امکان داره متن اصلی نگارش درستی نداشته باشه چونکه نویسنده در مقدمه گفته که شاید با نگارش این کتاب راحت نباشید. در کل این کتاب به نحوه بازاریابی شبکه ای پرداخته و برای کسی که میخاد تو این زمینه کار کنه ممکنه مفید باشه.
در 1 سال پیش توسط ebr...393
چند راهکار ساده و کوتاه و کمی مفید. در حد مقاله خوبی در یک وبلاگ بود.
در 1 سال پیش توسط محمدرضا م