فیدیبو نماینده قانونی انتشارات آموخته و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب به انجام رساندن کارها

کتاب به انجام رساندن کارها

نسخه الکترونیک کتاب به انجام رساندن کارها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب به انجام رساندن کارها

آیا احساس می‌کنید به قدری کارهای مختلف برای انجام دادن دارید که نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟ با آنکه می‌دانید باید به شکل کارآمد فعالیت کنید تا مطمئن باشید همه ی کارها به انجام می‌رسند، اما این احساس می‌تواند فلج‌کننده باشد و بهره‌وری شما را کاهش دهد. چگونه می‌توانید از این چرخه خارج شده و شروع به کار کنید؟ این کتاب با تأکید بر اصول مدیریت زمان آغاز می‌شود: نحوه‌ی پیگیری، اولویت‌بندی، و ثبت کارهایتان به شکلی که بتوانید تشخیص دهید در چه بخش‌هایی ناکارآمدی وجود دارد و اهداف‌تان در چه بخش‌هایی برآورده نمی‌شوند. سپس به شما نشان می‌دهد چگونه وظایف خود را زمان‌بندی کنید و فهرست‌های مفیدی از کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید، فضای مجازی و حقیقی پیرامون‌تان را سازماندهی کنید تا به تمرکز بهتری دست یابید، خود را در عادات و روتین‌های بهتر آموزش دهید، و همکاری کارآمدتری با دیگران داشته باشید.

ادامه...
  • ناشر انتشارات آموخته
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.39 مگابایت
  • تعداد صفحات ۸۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب به انجام رساندن کارها

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه ی ناشر

هر مدیری برای موفقیت، به کسب و تقویت مهارت های مدیریتی خود نیاز دارد. به روز نگه داشتن و بهبود این مهارت ها چالشی است که همه ی مدیران به نوعی با آن رو به رو هستند.
دستیابی به این مهم در کمترین زمان، خواسته ی مدیران پرمشغله ی امروزی است. به عبارت دیگر کسب و بهبود مهارت های حیاتی مدیریت با صرف کمترین زمان همیشه برای مدیران آرزویی دور از دسترس بوده است.
اینک مجموعه ای پیش روی شماست که از جانب معتبرترین مرجع کسب وکار، هاروارد، منتشر شده و پاسخی است به این نیاز. مجموعه ای کم نظیر و کاربردی برای مدیرانی که وقت کافی ندارند، اما به اهمیت مهارت های مدیریتی نیز به خوبی واقف اند.

انتشارات آموخته

مجموعه ی مدیر ۲۰ دقیقه ای

برخیزید و به سرعت مهارت های ضروری کسب و کار را بیاموزید. چه به دنبال دوره ای فشرده و چه یادآوری کوتاهی باشید، هرآنچه را که نیاز دارید در مجموعه کتاب مدیر ۲۰ دقیقه ای خواهید یافت. این مجموعه مطالبی بنیادین برای شاغلان باانگیزه در این حیطه و مدیران مشتاق پیشرفت ارائه می دهد. هر یک از کتاب های این مجموعه متنی مقدماتی، موجز، و کاربردی است؛ بنابراین، زمان کافی خواهید داشت که گستره ی گوناگونی از موضوعات اساسی مدیریت را مرور کنید و به خاطر آورید.
می توانید توصیه های این مجموعه کتاب را که از معتبرترین مرجع کسب و کار است به سرعت بخوانید و به کار گیرید.
عناوین کتاب ها به این شرح است: تدوین طرح کسب وکار، کارسپاری، مبانی مالی،به انجام رساندن کارها، بازخورد اثربخش، مدیریت پروژه ، مدیریت زمان، مدیرمداری، ارائه، برگزاری جلسات.

۱ - چرا باید برای بهبود بهره وری خود سرمایه گذاری زمانی انجام دهید؟

آیا احساس می کنید به قدری کارهای مختلف برای انجام دادن دارید که نمی دانید از کجا شروع کنید؟ با آنکه می دانید باید به شکل کارآمد فعالیت کنید تا مطمئن باشید همه ی کارها به انجام می رسند، اما این احساس می تواند فلج کننده باشد و بهره وری شما را کاهش دهد. چگونه می توانید از این چرخه خارج شده و شروع به کار کنید؟
این کتاب با تاکید بر اصول مدیریت زمان آغاز می شود: نحوه ی پیگیری، اولویت بندی، و ثبت کارهایتان به شکلی که بتوانید تشخیص دهید در چه بخش هایی ناکارآمدی وجود دارد و اهداف تان در چه بخش هایی برآورده نمی شوند. سپس به شما نشان می دهد چگونه وظایف خود را زمان بندی کنید و فهرست های مفیدی از کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید، فضای مجازی و حقیقی پیرامون تان را سازماندهی کنید تا به تمرکز بهتری دست یابید، خود را در عادات و روتین های بهتر آموزش دهید، و همکاری کارآمدتری با دیگران داشته باشید.
شاید اولین واکنش شما مقاومت در برابر این تلاش ها باشد. زمان شما در حال حاضر محدود است؛ پس چرا باید بخش بیشتری از آن را صرف تهیه ی فهرست ها، برنامه ریزی و اجرای تغییراتی در عادات کاری، و پیگیری پیشرفت تان کنید؟ اگرچه بهبود بهره وری مستلزم زمان و تلاش واقعی است، اما در بلندمدت مهارت بیشتری در آن کسب خواهید کرد؛ و آن را عامدانه تر و با آرامش بیشتر انجام خواهید داد. با پیگیری زمان تان ناکارآمدی هایی را کشف خواهید کرد که به شما کمک می کند وظایفی را که باید اولویت بندی یا به دیگران محول شوند تشخیص دهید؛ وقتی سازماندهی بیشتری در کارها انجام دهید، عواملی که شما را از مسیر منحرف می کنند حذف می کنید و به این ترتیب می توانید تعویق را از بین برده و بالاخره متمرکز شوید؛ با تغییر عادات کاری و ایجاد روتین های جدید انرژی تازه ای پیدا می کنید که می تواند صرف کارهای مهم شود؛ و با ارزیابی پیشرفت تان در طول زمان، می توانید شیوه ی کار خود را با تکامل اهداف تان تنظیم کنید.

به تغییر متعهد شوید

حائز اهمیت است باور کنید می توانید منظم تر باشید، عادات کاریتان را تغییر دهید، و کارایی خود را بهبود بخشید. ممکن است فکر کنید برای کار کردن به شیوه ی خاصی ساخته شده اید یا اینکه شیوه ی شما در انجام کار به قدری تثبیت شده است که نمی توان آن را تغییر داد؛ شما یا هر روز صبح پرانرژی تر هستید یا نیستید؛ یا منظم هستید و یا در هرج ومرج و آشفتگی کار می کنید. این درست نیست. عادات خوب را می توان آموخت، و حتی بهتر از آن، می توان آن ها را به شکل روتین درآورد.
در دنیای ارتباطات آنیِ امروز، ما به فوریت تمایل پیدا کرده ایم. چرا که ما را جذب کرده و حس کاذبی از بهره وری در ما ایجاد می کند (به بخش «پرمشغلگی به معنای بهره وری نیست» مراجعه کنید). اما تعبیه کردن سامانه هایی برای سازماندهی کارتان باعث فرو نشاندن استرس شده و به شما کمک می کند با برنامه ریزی، تمرکز، و انرژی بیشتری کار کنید. مهم تر از همه اینکه برای انجام مهم ترین کارتان که در واقع به اهداف شخصی شما و نیز اهدافی که سازمان تان برای شما تعیین کرده است کمک می کند زمان و توجه فراهم می کند.
پرمشغلگی به معنای بهره وری نیست
آیا حس می کنید از جلسه ای به جلسه ی دیگر می روید، وقتی در راهروها با شتاب راه می روید به سرعت به ایمیل هایتان پاسخ می دهید، و برای به دست آوردن حس دست یافتگی بر کارهای روزمره متمرکز می شوید؟ اگر چنین است شاید بهره وری شما به اندازه ای که فکر می کنید نیست.
زمان آن رسیده که کارها و اولویت های خود را به دقت بررسی کنید. پرمشغلگی می تواند روشی خطرناک برای جبران نداشتن هدف یا حس مناسب نبودن برای یک نقش یا سازمان باشد. شما می توانید برای آنکه حس خوبی داشته باشید و یا در خود احساس ارزش کنید روزتان را زمان بندی کنید؛ اما پرمشغله بودن می تواند شما را از دستیابی به ظرفیت بالقوه ی واقعی تان بازدارد. بپذیرید که شاید زمان بهبود روش کارتان فرا رسیده است.
برای آنکه به درستی درک کنید چه کاری اهمیت بیشتری دارد و چگونه می توانید کارآمدتر شوید، ابتدا باید اهداف خود را مشخص کرده و روشی را که هم اکنون برای صرف زمان تان دارید تشخیص دهید. کار را از این نقطه آغاز خواهیم کرد.

نظرات کاربران درباره کتاب به انجام رساندن کارها

ببخشید رو عکس جلد نوشته ترجمه نرگس شفیعی ولی شما نوشتید نویسنده نرگس شفیعی.میخوام بدونم این کتاب دیوید آلن هست یا خیر چون خیلی وقته دنبالشم
در 1 سال پیش توسط mahan mahdavi
من فک کردم همون کتاب معروف دیوید آلِنه :/
در 1 سال پیش توسط soheil
یک کتاب خیلی خلاصه و جمع و جور...ترجمه خوب و روان...نکته های کمی داشت و درواقع مزوز نکات مدیریتی بود...اما من لذت بردم...مرسی مترحم عزیز
در 5 ماه پیش توسط sah...alz
یه کتاب معمولی با یه ترجمه نه چندان خوب چیز خاصی بهم اضافه نکرد
در 5 ماه پیش توسط علی صفرزاد