از قیطریه تا اورنج کانتی
Loading

چند لحظه ...
کتاب ماجراهای شرلوک هلمز

کتاب ماجراهای شرلوک هلمز
موکل برجسته - ۲۰

نسخه الکترونیک کتاب ماجراهای شرلوک هلمز به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب ماجراهای شرلوک هلمز

کتاب «ماجراهای شرلوک هلمز: موکل برجسته - ۲۰» نوشته سر آرتور کانن دویل (۱۹۳۰- ۱۸۵۹) چشم‌پزشک و نویسنده مشهور اسکاتلندی است. ماجراهای شرلوک هلمز سهم مهمی در مجموعه کتاب‌های ادبیات کلاسیک جهان دارد. دویل شخصیت هلمز را از شخصیت یک جراح اهل ادینبورد بنام جوزف بل الهام گرفت. بل می‌توانست با دیدن ظاهر مردم از شخصیت درونی آن‌ها آگاه شود. شرلوک هلمز، با دید تیز و شم کارآگاهی قوی خود، زودتر از دیگران به قلب معماهای جنایی می‌رسد و دکتر واتسون پزشک بازنشسته ارتش، بهترین یار و یاور هلمز در این ماجراهاست. این دو همراه هم و با حل معماهای پیچیده و مبهم جنایی و تسلیم جنایتکاران به دست عدالت، به نسل‌های مختلف خوانندگان این داستان‌ها لذت می‌بخشند. در این قسمت از ماجراهای شرلوک هلمز ماجرای پرونده موکل کنل دمری و خواستگاری دخترش را می‌خوانیم. داستان «موکل برجسته» این‌گونه آغاز می‌شود: «روزی شــرلوک هلمز و دســتیارش دکتر واتسون به اســتخری در خیابان نورثامبرلند رفته بودند. مدتی بود هلمز مراجعی نداشــت. واتسون پرسید: «آيا روی پرونده‌ای کار می‌کنی؟» هلمز از آب بیرون آمد و مشــغول خشک‌کردن بدن خود شــد. بعد پاکتــی از جیب کتش بیرون آورد و آن را به دکتر واتســون داد. روی کاغذی که داخل پاکت قرار داشــت، نوشته‌شده بود: با تقديم احترامات، عالی‌جناب جیمز دمری در مورد موضوع حساسی فردا ساعت ۴:۳۰ به ملاقات آقای شــرلوک هلمز خواهند آمد. موجــب امتنان خواهد بود اگر قبول دعوت تلفنی به کلوپ کرلتون اطلاع داده شود. جیمز دمری سیاستمدار و ديپلمات مشهور و برجسته‌ای بود و همیشه مذاکره‌های مهم و حساس سیاسی را به او واگذار می‌کردند. روزها دکتر واتسون در خیابان کوئین و جدا از هلمز زندگی می‌کرد. روز بعد دکتر واتسون با خوشحالی به هلمز پیوست و رأس ساعت ۴:۳۰ کلنل جیمز دمری آمد. او مردی قوی‌هیکل با صورتی تراشیده و شیک‌پوش بود». این مجموعه توسط سید حبیب‌الله لزگی ترجمه شده است.

ادامه...

مشخصات کتاب ماجراهای شرلوک هلمز

  • ناشر نشر و تحقیقات ذکر
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۲,۳۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۴/۰۱/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.33 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب ماجراهای شرلوک هلمز

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب ماجراهای شرلوک هلمز

قلم روان و ترجمه ای مناسبی دارد
در ۲ سال پیش توسط baran baraneli ( | )