فیدیبو نماینده قانونی نشر چالش و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب چه باشد آنچه خوانندش تفکر سیستمی؟

کتاب چه باشد آنچه خوانندش تفکر سیستمی؟

نسخه الکترونیک کتاب چه باشد آنچه خوانندش تفکر سیستمی؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱۲,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب چه باشد آنچه خوانندش تفکر سیستمی؟

یک سیستم تنها مجموعه­ای آشنا از چیزها نیست. یک سیستم مجموعه­ای از اجزا با روابط درونی است که به طور یکپارچه سازماندهی شده است به گونه­ای که به چیزی مشخص دست یابد. اگر با دقت به این تعریف بنگرید می­توانید دریابید که یک سیستم شامل سه قسمت است­؛ اجزا، روابط درونی، و یک قصد یا کارکرد. برای مثال اجزای سیستم گوارشی شما شامل دندان­ها، آنزیم­ها، معده و روده­ها هستند. این اجزا از طریق جریان شیمیایی غذا و نیز به کمک مجموعه ای ظریف از سیگنال­های منظم شیمیایی دارای روابط متقابل هستند. کارکرد این سیستم، تجزیه­ی غذا به مواد اساسی و انتقال این مواد به جریان خون (یک سیستم دیگر) ضمن خارج کردن مواد زائد می­باشد. یک تیم فوتبال، سیستمی است با اجزایی چون بازیکنان، مربی، زمین بازی و توپ. روابط درونی آن شامل قوانین بازی، استراتژی مربی، ارتباطات بازیکنان و قوانین فیزیکی­ای است که حرکات توپ و بازیکنان را تعیین می­کنند. قصد این تیم بردن بازی یا تفریح کردن، یا کسب میلیون­ها دلار پول و یا همه­ی این موارد است. مدرسه یک سیستم است. همین طور یک شهر، یک کارخانه، یک شرکت و نیز یک اقتصاد ملی. یک حیوان، یک سیستم است. یک درخت یک سیستم است و یک جنگل، سیستمی بزرگ­تر است که زیرسیستم­های درختان و حیوانات را در بر می­گیرد. زمین یک سیستم است. همین طور منظومه­ی خورشیدی؛ همین طور یک کهکشان. سیستم­ها می­توانند درون سیستم­هایی قرار داشته باشند که خود آن­ها درون سیستم­های دیگری قرار گرفته­اند.

ادامه...
  • ناشر نشر چالش
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 3.35 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۰۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب چه باشد آنچه خوانندش تفکر سیستمی؟

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب چه باشد آنچه خوانندش تفکر سیستمی؟

سلام دانلود نمیشه لطفا رفع اشکال کنید ممنون
در 2 سال پیش توسط اکبر زیدی
کتاب که عالیه منتها من واسه این خریدم که نسخه دیگه این کتاب که ترجمه عادل آذره گاهی واسم یجاهاش ابهام داشته با خوندن ترجمه دیگرش که همینه رفع بشه
در 3 ماه پیش توسط a.s...yeh
کتابی خیلی خوبیه. دید خواننده بازتر میشه
در 7 ماه پیش توسط علیرضا مرزبان نسب
به نظر خب میاد
در 2 سال پیش توسط اکبر زیدی
کتاب خوبیه .من به کتاب های بیشتری با این مضمون نیاز دارم.اگرامکان دارد تهیه بفرمایید
در 2 ماه پیش توسط عثمان قادرپور
سلام .چرا از انتشارات نشر چالش فقط همین کتاب .نشر چالش کتاب های خیلی خوب داره درباره بورس و سرمایه گذاری و غیره ممنون میشم کتاب دیگر اضافه کنید مرسی
در 3 ماه پیش توسط 2figh so