Loading

چند لحظه ...
کتاب دنیای کودک من (۱ )

کتاب دنیای کودک من (۱ )
(بایدها و نبایدهای تربیت کودک)(کتاب خودیاری)

نسخه الکترونیک کتاب دنیای کودک من (۱ ) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۲,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب دنیای کودک من (۱ )

در سال‌های پیش‌تر و قدیم‌تر، هدف از تربیت، ترساندن کودک برای انجام ندادن کارهای بد، به شمار می‌رفت. ترس و ترساندن کودک از طریق والدین، بهترین ابزار کار برای رسیدن به تربیت مطلوب شمرده می‌شد؛ و نصیحت و ارشاد کودک توأم با ترس بوده. درواقع کودک غیرمستقیم با استرس زندگی می‌کرده ولی خود والدین از این راهکار تربیتی، احساس رضایتمندی و پیروزی می‌کردند. ازآنجاکه زندگی کردن در مقایسه با امروز، پیچیدگی کمتری داشت، تربیت از راه دیدن و مشاهده الگوهای دیگر اتفاق می‌افتاد. برای مثال: کودک همان راهی را می‌رفت که پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ رفته بودند. پسر از پدر دامداری، کشاورزی و شکار می‌آموخت و دختر به مانند مادر خانه‌داری، دوخت و دوز و رفت رو یاد می‌گرفت. امروزه نه‌تنها بازداری از کارهای بد، بلکه آموزش و به‌ویژه پرورش کودک هدف عمده تربیت می‌باشد. پرواضح است که این آموزش، با توجه به شاغل بودن هر دوی والدین، پیچیده‌تر شدن زندگی و مسائل آن، تنوع بسیار زیاد ابزار آموزشی و رگبار تبلیغاتی که از هر سو به سمت ما هجوم می‌آورد، امر سخت تربیت را دشوارتر می‌سازد. درنتیجه این تضادها، شکاف‌ها و سؤالات بسیار والدین، در بنده احساس نیازی رو فراهم آورد که مجموعه‌ای را به‌عنوان کتاب خودیاری و با تأکید بر روشن گری ویژگی‌های هر دوره سنی، به‌دوراز حاشیه پردازی و زیر نظر اساتید گران‌قدر روان‌پزشکی و روانشناسی، تنها مسائل موردنیاز و ضروری هر دوره را گردآوری و در اختیار والدین قرار دهم. این کتاب در سه بخش تولد تا سه سال، سه تا هفت سال و هفت تا سیزده سال و هرکدام شامل سه فصل که عبارت‌اند از: توضیح ویژگی‌های هر دوره سنی، بایدها و نبایدها (که درواقع آسیب‌های احتمالی را بحث می‌کند) و نیز بازی‌های مفید هر گروه سنی تنظیم‌شده است.

ادامه...

مشخصات کتاب دنیای کودک من (۱ )

بخشی از کتاب دنیای کودک من (۱ )

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب دنیای کودک من (۱ )