فیدیبو نماینده قانونی انتشارات مینوفر و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب قدرت نوآوری مدیریت

کتاب قدرت نوآوری مدیریت
۲۴ کلید برای تسریع رشد و سودآوری

نسخه الکترونیک کتاب قدرت نوآوری مدیریت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب قدرت نوآوری مدیریت

راهکارهایی که در این کتاب جهت مدیریت فرآیند نوآوری در سازمان ارائه شده است راهکارهایی کلیدی ولی عمومی هستند که در همه سازمان‌ها اعم از سازمان‌های صنعتی، فناوری، فرهنگی، آموزشی، تجاری و... کاربرد دارد. نویسندگان کتاب که از سرشناس‌ترین صاحبنظران نوآوری در مدیریت هستند، نتایج تجربیات متعدد خود را به صورت خلاصه و به زبانی ساده به مخاطبان ارائه داده‌‌اند. آرماند فایگنبام (پدر کنترل کیفیت فراگیر) خود برنده جایزه نوآوری و فناوری در ایالات متحده است و همکار او دونالد فایگنبام متخصص حوزه مدیریت سیستم‌ها است. هر دو آنها تجربیات موفقی در سازمان‌های مختلف در سراسر جهان داشته‌اند و این ایده‌های خود را بارها در سازمان‌های مختلف با موفقیت پیاده‌سازی کرده‌اند. مطالعه این کتاب که نتیجه چند دهه تجربه و فعالیت مؤلفان در سازمان‌های پیشرو است، می‌تواند به مدیران و کارآموزان مدیریت در جایگزینی اندیشه‌ها و مدل‌های ذهنی جدید به‌جای الگوهای قدیمی مؤثر واقع شود.

ادامه...

بخشی از کتاب قدرت نوآوری مدیریت

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:× اکنون و سپس نوآوری داشته باشید

دائماً نوآوری داشته باشید

یک ویژگی مهم سازمان های پیشرو تاکید آنها بر نوآوری در مدیریت است؛ البته نه به عنوان یک رویداد گاه به گاه بلکه به عنوان یک موضوع عمومی و دائمی، یک فرآیند جاری، و یک نگرش غالب در کسب وکار. چنین نگاهی به نوآوری، جهت گیری سازمان را مشخص می کند. سازمان ها بر نوآوری به منظور افزایش ارزش تجاری برای مشتریان و ذی نفعان کلیدی تاکید می کنند.
مواردی همچون تولید ناب، توسعه محصول قوی، سازماندهی تیمی، مدیریت به هنگام، و مدیریت کیفیت نمونه هایی از نوآوری مدیریتی هستند. (رهبران کسب وکار ماهیت نوآوری را درک می کنند و به بهبود فرآیند مدیریت، و تعهد انسانی و کار تیمی اعتقاد دارند و پیشرفت و توسعه آنها را رهبری و تشویق می کنند.
نیروی پشتیبان این نوآوری چیزی است که ما آن را سرمایه مدیریت(۱) سازمان می نامیم. سرمایه مدیریت یک استراتژی برای افزایش قدرت مدیریتی رهبران سازمان به منظور شناخت، توسعه، انباشت، گسترش، و اندازه گیری ظرفیت منابع کلی آن به منظور حفظ و تسریع رشد و سودآوری آن است. نوآوری مدیریت، در این موفقیت محوری است. تاکید بر توسعه و کاربرد سرمایه مدیریت ریشه موفقیت در رشد پایدار است.
نوآوری از مدت ها پیش به عنوان تعیین کننده اصلی رشد اقتصادی شناخته شده است. در سال های اخیر، اهمیت نوآوری مدیریت به یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در عملکرد اقتصادی تبدیل شده است. از این تجربیات سه درس می توان آموخت:
نوآوری داشته باشید: اهمیت ثبات در نوآوری مدیریت را دریابید. آنچه در گذشته به خوبی کار می کرده است ممکن است اکنون خوب کار نکند.
از سایر سازمان ها بیاموزید: بدانید که رقبای شما چگونه از فرصت ها استفاده می کنند. دریابید که شرکت ها در سایر صنایع چگونه دیگران را رهبری می کنند.
از نگرانی در خصوص نوآوری اجتناب کنید: خطر دلبستگی بیش از حد به یک ابتکار رهبری را صرف نظر از محبوبیت آن تشخیص دهید. در مورد وابستگی طولانی مدت به یک نوآوری مراقب باشید.

"یکی از ویژگی های سازمان های پیشرو تاکید آنها بر قدرت رقابتی در نتیجه نوآوری مدیریت سیستماتیک است... در حالی که به طور هم زمان مزیت رقابتی و قابلیت های منحصربه فرد و اساسی خود را نیز تشخیص داده و حفظ می نمایند".

× به روش های قدیمی اعتماد کنید

نوآوری را ترویج کنید

یک ویژگی اصلی مدل جدید مدیریت –سرمایه مدیریت- چگونگی درک، ارزش نهادن و تاکید بر نوآوری است. تمرکز سرمایه مدیریت بر نهادینه کردن نوآوری مدیریت پایدار و ادغام آن در سراسر سازمان است.
دلیل این امر آن است که یک نوآوری کسب وکار موفق پایان کار نیست. هر نوآوری موقعیتی جهت خلق نوآوری بعدی در سازمان ایجاد می کند.
در هر صنعتی از سیلیکون و استیل گرفته تا اپتیک و ژنتیک، نیاز است که تحقیق و توسعه نظام مندی در سراسر سازمان وجود داشته باشد -نه اینکه در یک آزمایشگاه پژوهشی مرکزی متمرکز باشد- که بتواند زمان بندی فعالیت و موفقیت سازمان را ارتقا دهد.
برخی از سازمان ها هنوز این واقعیت را تشخیص نداده اند. آنها درک نمی کنند که به وسیله رقبایشان از دور خارج خواهند شد. در بسیاری از موارد به این دلیل که این مدل مدیریتی را درک نکرده اند. بسیاری از سازمان هایی که با این مدل کار می کنند نیز هنوز تا اجرای کامل آن راه طولانی در پیش دارند.
هفت عرصه کلیدی در این قدرت جدید از سرمایه مدیریت به منظور یکپارچه کردن منابع، ارتقای نوآوری در همه این منابع، و افزایش درآمد از طریق پیشی گرفتن از رقبا وجود دارد:
۱. درک کامل دگرگونی ساختاری کسب وکار در دارایی های درآمدزا و در مدل مدیریتی؛ به منظور استفاده از این دارایی ها در جهت دستیابی به نتایج مطلوب؛
۲. رهبری با شور و حرارت، مردم داری، و مسئولیت نظام مند در قبال آموزه های مدیریت انفعالی قدیمی و جایگزینی آن با فعالیت های جدید و قوی تر؛
۳. شناسایی نظام مند فرصت های کلیدی به منظور استفاده جسورانه از قدرت جدید سرمایه مدیریت؛
۴. شناسایی دقیق و اطمینان از اثربخشی کانال های کلیدی سرمایه مدیریت برای ارائه نتایج به صورت کمی و در جای مناسب؛
۵. فهم کامل ابزارهای مدیریت سرمایه و اندازه گیری آنچه می تواند به منظور دستیابی به بهترین نتایج مورد استفاده قرار گیرد؛
۶. مدیریت اثربخش ساختار سرمایه و به رسمیت شناختن نقش دارایی های نامشهود؛
۷. ارائه مداوم نتایج به ذی نفعان سازمان. تاکید بر این اصل که سازمان درآمدهایش را از مشتریان به دست می آورد و نه از موسسات مالی.
سه راه برای ارتقای نوآوری وجود دارد:
ویژگی اساسی جدید نوآوری در کسب وکار را درک کنید: امکان بالقوه آن را در آشکار ساختن مزیت رقابتی خودتان درک کنید.
نوآوری را گسترش دهید: نوآوری را نه فقط در محصولات، بلکه در بهبود و تضمین نهادینه کردن تحقیق و توسعه ترویج کنید. آن را به موضوعی فراگیر در کل سازمانتان تبدیل کنید.
نوآوری مدیریت را توسعه دهید: آن را دائمی کنید. آن را در سراسر سازمان وارد کنید.

"سازمان های پیشرو از ویژگی جدید نوآوری در کسب وکار کاملاً آگاه هستند. آنها همواره، بی وقفه، و با موفقیت مزیت رقابتی شان را در روش های جدید کاربرد و ادغام همه منابع سازمانشان توسعه می دهند".

قدرت نوآوری مدیریت

سال های آغازین قرن بیست ویکم فرصت های بزرگی را برای شرکت هایی که بازارها و تقاضاهای جهانی را درک می کنند و به آنها پاسخ می دهند، فراهم آورده است. همچنین تحولات سال های اخیر، شرکت هایی را که در شناسایی تغییرات اساسی اقتصادی و اجتماعی و کشف و پاسخ به این فرصت ها به کندی عمل کرده را تکان داده است. شرکت های زیادی به رشد و توسعه خود ادامه داده اند که امروزه به عنوان نمونه های قدرتمندی در بهبود کسب وکار هستند. برخی از شرکت ها نیز در رشد و سودآوری تنزل پیدا کرده اند.
دو مشخصه اصلی در شرکت هایی که در رهبری و مدیریت موفقترین بوده اند برجسته و نمایان است: ۱) کیفیت مدیریت و ۲) سرمایه مدیریت.
کیفیت مدیریت شامل شور و عشق رهبری، مردم باوری و مسئولیت مداوم در زمینه حفظ و افزایش رشد و سودآوری کسب وکار که بویژه به طرق زیر حاصل می شود:
  • رهبری ارزش مشتری شامل محصول و خدمات معطوف به آینده؛
  • بکارگیری رهبری هزینه برای تقویت اقتصادی شرکت؛
  • تقویت فرهنگ شرکت در جهت ارتقای عملکرد.
سرمایه مدیریتی، موضوعی گسترده و فراگیر در شرکت است که شامل تشخیص، توسعه، جمع آوری، به کارگیری و سنجش ظرفیت موثر همه منابع سازمان (شامل دارایی های سخت و نرم) برای نیل به این نتایج به منظور حفظ و افزایش رشد و سودآوری است.
یکی از مشخصات اصلی این مدیریت جدید در قرن بیست ویکم، تاکید آن بر نوآوری است. این امر توسط نهادینه کردن نوآوری مدیریتی، به طور مداوم و به طور زیربنایی و یکپارچه مشخص می شود. این نوآوری شرطی لازم برای تحقیق و توسعه موفقیت آمیز محصول و خدمات نیز می باشد. تاکید بر نوآوری کسب وکار در شرکت های پیشتاز، آن شرکت ها را در موقعیت نوآوری بیشتر قرار می دهد.
این ۲۴ کلید برای نشان دادن ضرورت ها و اهمیت نوآوری در پیشبرد موفقیت کسب وکار در قرن بیست ویکم، همان گونه که در کتاب قدرت سرمایه مدیریتی بیان شده، در نظر گرفته شده اند. این کتاب برای بیان و تشخیص زمینه مدیریت نوین به عنوان یک بدنه از دانش رهبری، فنی، رفتاری، اقتصادی و چند ملیتی نوشته شده است. کاربرد و ارزش مدیریت نوین ماورای ریشه های آن در عملیات کسب وکارهای صنعتی توسعه می یابد. امروزه مدیریت نوین به عنوان یک ضرورت در عملکرد سازمانی در حوزه های آموزش، دولت و پزشکی تا زمینه های بین المللی و فناوری نیز شناخته می شود. نوآوری هوشمندانه به موفقیت در تمام این حوزه ها منجر می شود.
تاکید ما بر کاربرد روش های جدید برای بهبود نتایج در یک محیط اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و بین المللیِ فوق العاده دشوار و به شدت رقابتی است.
قدرت نوآوری در مدیریت برای مردان و زنانی که مسئول عملکرد سازمان های (بزرگ یا کوچک) خود هستند در نظر گرفته شده است؛ کسانی که می توانند پیشبرد نوآوری را رهبری کنند.

نظرات کاربران درباره کتاب قدرت نوآوری مدیریت