فیدیبو نماینده قانونی شبکه و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب جذابیت یک عادت است

کتاب جذابیت یک عادت است
چند گام تا محبوبیت

نسخه الکترونیک کتاب جذابیت یک عادت است به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با نصب اپلیکیشن فیدیبو این کتاب را به صورت کاملا رایگان مطالعه کنید.

درباره کتاب جذابیت یک عادت است

برای همه ما مهم است که بدانیم دیگران در مورد ما چه فکری می‌کنند، بخصوص در اولین ملاقات با دیگران دوست داریم به گونه‌ای رفتار کنیم که به دل آن‌ها بنشینیم و حس خوبی در آن‌ها ایجاد کنیم. زبان بدن و کلمات ما در ثانیه‌های اول ملاقات، می‌توانند روی نظر دیگران تاثیر بگذارند. حال ببینیم که چگونه می‌توانیم در کمترین زمان بیشترین تاثیر را روی فرد مقابلمان بگذاریم. در ثانیه‌های اول ملاقات، افراد در مورد شخصیت شما قضاوت می‌کنند و تصمیم‌گیری‌ها و ارزیابی‌های اولیه را انجام می‌دهند، این که آیا ما را استخدام کنند؟ یا قرار ملاقات دیگری با ما بگذارند یا این که دوست شوند؟ با توجه به این که از نظر فنی امکان تغییر نظر طرف مقابل پس از اولین ملاقات که نتیجه چندان مطلوبی هم نداشته، وجود دارد؛ اما کار ساده‌ای نیست. بنابراین لازم است در اولین برخورد بهترین چهره خود را نشان دهید.

ادامه...
  • ناشر شبکه
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.83 مگابایت
  • تعداد صفحات ۰ صفحه

بخشی از کتاب جذابیت یک عادت است

با نصب اپلیکیشن فیدیبو این کتاب را به صورت کاملا رایگان مطالعه کنید.

۵ گام تا محبوب شدن!

در کمتر از یک دقیقه بیشترین تاثیر را در اولین ملاقات خود داشته باشید!برای همه ما مهم است که بدانیم دیگران در مورد ما چه فکری می کنند، بخصوص در اولین ملاقات با دیگران دوست داریم به گونه ای رفتار کنیم که به دل آن ها بنشینیم و حس خوبی در آن ها ایجاد کنیم. زبان بدن و کلمات ما در ثانیه های اول ملاقات، می توانند روی نظر دیگران تاثیر بگذارند. حال ببینیم که چگونه می توانیم در کمترین زمان بیشترین تاثیر را روی فرد مقابلمان بگذاریم.
در ثانیه های اول ملاقات، افراد در مورد شخصیت شما قضاوت می کنند و تصمیم گیری ها و ارزیابی های اولیه را انجام می دهند، این که آیا ما را استخدام کنند؟ یا قرار ملاقات دیگری با ما بگذارند یا این که دوست شوند؟

با توجه به این که از نظر فنی امکان تغییر نظر طرف مقابل پس از اولین ملاقات که نتیجه چندان مطلوبی هم نداشته، وجود دارد؛ اما کار ساده ای نیست. بنابراین لازم است در اولین برخورد بهترین چهره خود را نشان دهید.برای این که به شما در این خصوص کمک کنیم، نگاهی به کتاب نیکولاس بوثمن(Nicholas Boothman) تحت عنوان "چگونه در۹۰ ثانیه یا کمتر دیگران را متقاعد کنیم که دوستمان داشته باشند" می اندازیم. این کتاب روی استراتژی مهمی تاکید دارد تا بتوانیم هنگام احوال پرسی با دیگران، یک ارتباط مطمئن با آنان برقرار کنیم. بهترین بخش ماجرا این است که کل فرآیند فقط ۴ ثانیه طول می کشد. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه می توانید ظرف چند ثانیه خود را محبوب و دوست داشتنی نشان دهید.

گام اول: گشاده رو باشید

بوثمن می گوید:" گشاده رویی بایدهم در چهره تان نمودار باشد و هم در برخوردتان."
بوثمن در مورد زبان بدن می گوید:" باید قلب خود را مستقیماً در معرض دید شخص مقابلتان قرار دهید. قلبتان را با دست ها یا بازوهایتان نپوشانید. و اگر کت پوشیده اید، قبل از ملاقات حتماً دکمه های آن را باز کنید. بسیار مهم است که نظر مثبت دیگران را به خود جلب کنید. بوثمن می گوید:" وقتی با طرف مقابلتان احوال پرسی می کنید باید این حس مثبت را احساس کنید و از آن آگاه باشید."

گام دوم: ارتباط چشمی برقرار کنید

بوثمن می گوید:" شما باید اولین فردی باشید که ارتباط چشمی را آغاز می کند، و بگذارید چشمهایتان منعکس کننده نگرش و برخورد مثبت شما باشد."

اگر در مورد برقراری ارتباط چشمی، راحت نیستید؛ بوثمن روشی را پیشنهاد می کند که به این کار عادت کنید: وقتی تلویزیون تماشا می کنید، به رنگ چشم افراد بر روی صفحه دقت کنید و نام آن رنگ ها را در ذهن خود بگویید. روز بعد، همین کار را با هر کسی که ملاقات می کنید انجام دهید. یادتان باشد که حتماً برای لحظاتی ارتباط چشمی را قطع کنید. مطالعات اخیر نشان می دهند که اکثر افراد، ارتباط چشمی را که حدود ۳ ثانیه طول می کشند را ترجیح می دهند و هیچ کس ارتباط چشمی که بیشتر از ۹ ثانیه طول بکشد را دوست ندارد.گام سوم: لبخند بزنید

بوثمن توصیه می کند که اولین نفری باشید که لبخند می زند. با لبخند زدن این پیام را می دهید که صادق و صمیمی هستید." تحقیقات نیز نشان می دهند که در موقعیت های شاد، وقتی در ملاقات با کسی لبخند می زنید باعث می شود آن فرد شما را به خاطر بسپارد. اما توجه داشته باشید که اگر از این روش در هنگام مصاحبه شغلی استفاده می کنید، پس از ملاقات و خوشامد گویی اولیه لبخند خود را محو کنید. محققان در یک مطالعه از دانشجویان خواستند نقش کسانی که مصاحبه های شغلی انجام می دهند را بازی کنند. آن ها دریافتند دانشجویانی که دواطلب موقعیت های شغلی همچون خبرنگار روزنامه، مدیر و دستیار تحقیق بودند، احتمال این که بتوانند لبخند به لب شغل فرضی خود را بدست بیاورند؛ کمتر است.

گام چهارم: سلام کنید

چه بگویید "سلام" یا " درود" یا هر نوع "سلام و علیک" دیگری، باید طوری نشان دهید که از آشنایی با آن فرد خوشحال هستید. سپس دستتان را دراز کنید و محکم دست دهید، چون این کار تاثیر مثبت تری ایجاد می کند. وقتی طرف مقابلتان نامش را به شما می گوید سعی کنید چندین بار آن را تکرار کنید. برای مثال، آقای ۰۰۰، از دیدنتان خوشحالم آقای.... اگر همزمان با چندین نفر ملاقات می کنید که امکان دست دادن با همه آن ها وجود ندارد، بوثمن می گوید می توانید دست دادن "بدون دست" را انجام دهید. یعنی همان کارهایی که هنگام دست دادن با یک نفر انجام می دهید را تکرار کنید، به این ترتیب که قلبتان را به سمت آن ها بگیرید و بگویید سلام و لبخند بزنید؛ اما دستتان را دراز نکنید.

گام پنجم: به جلو خم شوید

لازم نیست آنقدر به سمت طرف مقابلتان خم شوید که روی او بیفتید. بوثمن پیشنهاد می کند " یک شیب نامحسوس و ملایم رو به جلو" داشته باشید تا نشان دهد به صحبت های طرف مقابل خود علاقمند هستید.

۱۰ ویژگی که ما را به آدم های غیرجذاب تبدیل می کند و راه رهایی از آن هابسیاری از آدم ها تلاش می کنند تا مهربان، مراقب و دلسوز باشند. اما برای برخی از مردم همیشه این تلاش ها نتیجه نمی دهد. رفتارها یا عادت های بدی وجود دارند که آدم ها را غیرجذاب و آزاردهنده نشان می دهند و معمولا کسی نمی خواهد اطراف این گونه آدم ها باشد. به تعدادی از این عادت های آسیب زا در اینجا اشاره می شود. ممکن است است آدم ها از وجود چنین ویژگی هایی در خودشان آگاه نباشند، اما این دلیل نمی شود که دیگران آن را نادیده بگیرند. بنابراین اگر شما هم این عادت ها و رفتارها را در خودتان پیدا کردید تلاش کنید آن ها را اصلاح کنید. تلاش کردم که در بخش یک برداشت راه راهایی از دست این ویژگی ها را نشان دهم. شما هم احتمالا غیرجذاب هستید، اگر...

۱. اگر مجذوب خود هستید

بسیاری از مردم این کار را بدون آن که متوجه باشند انجام می دهند. تمرکز شما فقط روی خودتان است، فقط درباره خودتان صحبت می کنید و توجهی ندارید که دیگران هم در کنار شما ممکن است حرفی برای گفتن داشته باشند. فکر می کنید تنها شخص مهم شما هستید. اگر این حرف ها در مورد شما صدق می کند، حالا زمان تغییر است. هیچ کس نمی خواهد با کسی دوست باشد که تنها مراقب خود است.۲. اگر تمرکز شما فقط به بیرون است و درون را نادیده می گیرید

زیبایی واقعی از درون، قلب و روان ما می آید. زیبایی ظاهر قاعدتا نباید موضوع مهمی باشد. اما آدم هایی که رفتارهای غیرجذاب دارند، تصور می کنند که زیبایی بیرونی همه چیز است. این آدم ها بهتر است در آیینه نگاهی عمیق به خود بکنند و آنچه در اعماق آن ها نهفته است را ببینند: یک فرد زشت، این تصوری است که آن ها از خود دارند و این همان چیزی است که باید آن را تغییر دهند.

۳. اگر همیشه در مسابقه و رقابت هستید

آیا شما هم از آن دسته از آدم هایی هستید که همیشه از دیگران بهتر هستید، بیشتر و بهتر می بینید و بیشتر و بهتر کارها را انجام می دهید؟ اگر چنین است، شما از جمله آدم های غیرجذاب هستید. ما باید بیشتر مراقب دوستان مان باشیم و اجازه بدهیم که آن ها هم زمان های خاص خودشان را داشته باشند. اگر آن ها از ترس خود بر ارتفاع غلبه کردند و به ارتفاع ده متری رفتند، نگویید «این که چیزی نیست من سی متری می روم». بگویید «واوو. چه عالی. من به تو افتخار می کنم.»

۴. اگر دوستان خود را دشمن می بینید

افرادی که غیرجذاب به نظر می رسند، همیشه با دوستان خود در جنگ و دعوا هستند. به جای این که با هم باشند و از بودن با دوستان لذت ببرند و از آن ها مراقبت کنند، دایم به پشت سر خودتان نگاه می کنند و نگران این هستند که از پشت خنجر بخورند. دوستان شما، دشمنان شما نیستند؛ آن ها متحدان شما هستند.

۵. ارزش خود را از دیگران طلب می کنند

شما قطعا فرد غیرجذابی هستید اگر به طور مدام از دیگران می خواهید که چرا شما را آنچنان که خودتان فکر می کنید مهم نمی شمارند. به عنوان مثال، دو تا از دوستان بدون شما به جایی می روند. این موضوع برای آن ها مهم نیست اما برای شما چرا. از این موضوع بگذرید؛ آن ها هنوز دوستان شما هستند. زندگی آن ها وقتی شما در کنار آن ها نیستید متوقف نمی شود.۶. اگر همیشه رییس هستید

در یک گروه دوستی، زمین بازی برای همه یکسان است. اگر شما کسی هستید که می خواهد همیشه تصمصم ها را بگیرد، همیشه رییس باشد یا همه کارهای دیگران را کنترل کند، مطمئنا به روشی غیرجذاب عمل می کنید.

۷. اگر دبه در می آورید

اگر می خواهیم دوستی صمیمی باشیم و کسی که دیگران مایل باشند در کنار ما باشند، باید صداقت داشته باشیم. افرادی که در رفتارهای ناپسند مشارکت می کنند، اغلب صادق نیستند؛ در مورد همه چیز دروغ می گویند و می خواهند از همه چیز سردبیاورند و کسی نمی داند که واقعا در مورد چیزهای مختلف چه فکری در سر دارند. بله، صداقت بهترین سیاست است.

۸. اگر ص هستید

اغلب به شکلی توهین آمیز با دوستان شان برخورد می کنند و آن ها را با حرف های زمخت و درشت، در جمع خجالت زده می کنند. دوستان واقعی، افرادی هستند که ما در کنار آن ها به آرامش می رسیم و اگر زمانی حرفی زدند و یا کاری کردند که خیلی مطابق میل ما نبود، نباید رفتارمان به گونه ای باشد که باعث رنجش و شرمندگی آن ها بشود؛ چرا که هر کس با دید خود به دنیا نگاه می کند و لزومی ندارد که همه نگاه شان با ما یکی باشد.

۹. اگر غیرقابل اعتماد هستید

آیا وقتی دوستی از شما کمک می خواهد شما در دسترس هستید؟ یا وقتی کسی به شما نیاز دارد همیشه مشغول و گرفتار هستید؟ اگر کسی نمی تواند روی شما حساب کند، این یک ویژگی غیرجذاب در رابطه دوستی و یا شغلی است. به طور مشابه، اگر شما همیشه خواهان کمک دیگران هستید بدون آن که به درخواست کمک دیگران جواب بدهید، یکی دیگر از ویژگی های غیرجذاب بودن است که کسی در دوستی آن ها را نمی پسندد.

۱۰. اگر همیشه منفی هستید

بدبینی یک ویژگی جذاب نیست. اگر عادت دارید که دایما به همه چیز بدگمان باشید و با عینک بدبینی به همه چیزها و وضعیت ها نگاه کنید، سعی کنید نگاهی دوباره به خودتان بکنید. هیچ کس مایل نیست با شخصی دوستی کند که به جای نگاهی مثبت و واقع نگر، به همه چیز از دریچه تنگ بدبینی نگاه کند.

یک برداشت: از خودبینی تا خودشکوفایی

از دید بسیاری از روان شناسان، بسیاری از صفات و ویژگی هایی که در این مطلب به آن اشاره شده است، ریشه در دوران کودکی دارد. کودک انسانی توان همدلی (Empathy) ندارد و نمی تواند خود را به جای دیگران بگذارد و از دریچه چشم آن ها به وقایع نگاه کند. از همین رو است که خود را معیار و مرکز همه چیز می داند. بین دو تا چهار سالگی، نوعی خودمحوری در کوکان دیده می شود که گویی تمام جهان خلق شده است تا در خدمت آنان باشد. اگر از یکی از آن ها بپرسید که چرا این همه آب در دریاچه سد کرج جمع شده است، احتمالا خواهد گفت که تا هر وقت من تشنه شدم از آن بخورم! و یا تقریبا همه کوکان در حدود سه سالگی، خود را بد و غیرخواستنی می بینند. شاید دلیل آن ضعفی است که خود را گرفتار آن می بینند و برای کوچک ترین چیزی باید از دیگران تقاضا کنند. نکته مهم اما، این است که این ویژگی ها برای کودکان عادی است. در واقع بخشی از فرآیند رشد آن ها به حساب می آید. به همین دلیل است که اگر کودکی بین دو تا چهار سالگی این خودمرکزبینی را نداشته باشد، احتمالا بیمار به حساب می آید و یا نسبت به فرآیند رشد تاخیر دارد. و یا اگر کودکی بتواند در سن کم با دیگران همدلی کند، در واقع یا نوعی تظاهر به حساب می آید و یا ریشه در گرفتاری های دیگر روانی دارد.

انسان در مسیر رشد خود باید بتواند این ویژگی ها را کنار بگذارد و به لحاظ روانی و عاطفی به بلوغ برسد. به عبارتی، اگر حتی کودک ده ساله ای هنوز هم خود را محور جهان می داند، حالا باید در سلامت روانی و طی کردن فرآیند طبیعی رشد او تردید کرد. چرا که این رفتار در همان حدود دو تا چهار سالگی طبیعی به حساب می آید و نه پس از آن. اما گویا تعدادی از ما انسان ها این ویژگی ها را با خود به دوران بزرگ سالی نیز می بریم و این چنین است که ویژگی ها و رفتارهایی را از خود بروز می دهیم که موضوع مورد بحث این مقاله است. نه تنها در سه سالگی، بلکه در سی سالگی نیز بسیاری از انسان ها خود را خواستنی نمی بینند و از این رو، یا به مسابقه و پیشی گرفتن روی می آورند و یا توجه خود را به ظاهر و به داشتن بیشتر معطوف می کنند؛ یا زخم زبان می زنند و یا تلاش می کنند دیگران را کنترل کنند.

نکته بسیار مهم این است که انسان مجبور نیست تمام عمر بار این گذشته را بر دوش خود حمل کند. اگر من در کودکی بخت آن را نداشتم که که پدر و مادر و اطرافیانی مهربان داشته باشم و مهربانی را نیاموخته ام، اکنون، در هر سن و سالی، می توانم با ریشه یابی و بررسی گذشته، از این بار سنگین رها شوم و این ویژگی، خاص انسان است. تنها انسان است که از گذشته خود آگاه است و می تواند با شناخت آن به آینده بیندیشد. و در تعریف انسان شاید، آینده نگر بودن او یکی از مهم ترین عناصر به حساب می آید.
پس اگر در مراحل اولیه زندگی خود به دلیل آسیب هایی که خورده ایم، ویژگی هایی یافته ایم که ما را غیرجذاب نشان می دهد، راه شناخت همیشه باز است و اتفاقا شناخت درمانی، یکی از بهترین راه ها برای رهایی از این ویژگی ها است. هیچ کس مجبور نیست بار سنگین احساس غیرجذاب بودن را همیشه بردوش بکشد و برای جبران آن به بیرون از خود و چیزهایی متوسل شود که در نهایت دردی از او درمان نمی کنند. بالابردن آگاهی از طریق مطالعه و یا مراجعه به افراد متخصص می تواند در غلبه بر احساسات ناخوشایند گذشته به ما کمک کند. راه رهایی، رجوع به خود، یافتن خود و پذیرش خود است؛ راهی که مقصد آن خودشکوفایی است.

زبان بدن خود را بشناسیم!

۱۵ راز زبان بدن افراد موفقبدن ما زبان مخصوص خودش را دارد و الفاظ آن همیشه محبت آمیز نیستند. زبان بدن شما به احتمال زیاد بخش جدایی ناپذیر وجود شما است، تا جایی که ممکن است حتی فکرش را هم نکنید. پس اگر تاکنون به فکر زبان بدن خود نبوده اید، وقت آن رسیده کاری کنید چون ممکن است در حرفه تان تاثیر منفی بگذارد.
سازمان تلنت اسمارت (Talent Smart) بیش از یک میلیون نفر را تحت آزمایش قرار داد و دریافت افرادی که هوش هیجانی بالایی دارند در رده های فوقانی عملکرد بالا قرار می گیرند (به بیان دقیق تر، ۹۰ درصد کسانی که عملکرد بالایی دارند). این افراد از قدرت سیگنال های غیرگفتاری در ارتباطات آگاه هستند و بر همین اساس زبان بدن خود را کنترل می کنند.

در ادامه از ۱۵ اشتباه رایج زبان بدن سخن می گوییم که آدم ها معمولاً مرتکب می شوند و افراد با هوش عاطفی بالا به دقت از انجام آن ها دوری می کنند.۱. قوز کردن

علامت بی احترامی است و نشان می دهد که خسته اید و علاقه ای به جایی که در آن هستید، ندارید. شما هرگز به رئیس خود نمی گویید " نمی فهمم چرا مجبورم به شما گوش کنم"، اما اگر قوز کنید، دیگر مجبور نیستید خودتان این حرف را بگویید؛ بدنتان بلند و واضح آن را بازگو می کند.

مغز ما به گونه ای سیم کشی شده تا قدرت را با میزان فضایی که افراد اشغال می کنند، برابر نماید. راست ایستادن با شانه های عقب کشیده شده یک موقعیت قدرت است. در این صورت میزان فضایی که اشغال می کنید، به حداکثر می رسد. از طرف دیگر، قوز کردن نتیجه ضعف و فروپاشی بدن شماست، فضای کمتری می گیرد و قدرت کمتری را نشان می دهد. حفظ یک حالت خوب احترام می آورد و تعهد هر دو طرف گفتگو را بالا می برد.

۲. حرکات اغراق آمیز

نشان می دهد که شما از گفتن حقیقت طفره می روید. به دنبال انجام حرکت های کنترل شده و کوچک باشید که بیانگر اعتماد به نفس و رهبری شماست و انجام حرکت های بازی همچون باز کردن بازوها یا نشان دادن کف دست نشان می دهند که شما چیزی برای پنهان کردن ندارید.

۳. نگاه کردن به ساعت

هنگامی که با دیگران صحبت می کنید، نشانه آشکار بی احترامی، بی حوصلگی و خودشیفتگی است و این پیام را انتقال می دهد که شما کارهای بهتر و مهمتری از صحبت کردن با شخص همراه خود دارید و نگرانید به انجام آن کارها نرسید.

۴. روبرگرداندن از دیگرانیا عدم تمایل به شرکت در گفتگو بیانگر آن است که ناراحت هستید، علاقه ای به دخالت در بحث ندارید و شاید نسبت به فردی که در حال صحبت است؛ بی اعتماد هستید. سعی کنید روی خود را به سمت فرد در حال صحبت برگردانید و سرتان را به آرامی خم کنید گویی به سخنان او گوش می دهید. این کار به فرد در حال صحبت نشان می دهد که شما تمرکز و توجه کامل را دارید.

۵. دست به سینه

انداختن پا روی پا، تا حدودی موانع فیزیکی هستند که نشان می دهند پذیرای حرف های فردی که صحبت می کند، نیستید. حتی اگر لبخند بزنید یا در گفتگو شرکت کنید، این حس آزاردهنده را در او ایجاد می کنید که تمایلی به شنیدن سخنانش ندارید. اگر با دست به سینه نشستن احساس راحتی می کنید، از انجام این کار صرفنظر کنید تا افراد ببیند که شما علاقمند به سخنان آن ها هستید.

۶. تناقض بین کلمات و حالت چهره شما

موجب می شود آدم ها فکر کنند که بعضی چیزها درست نیستند و گمان می کنند شما در حال فریب آنها هستید، حتی اگر ندانند چرا و چگونه.

۷. سرتکان دادن های اغراق آمیز

بیانگر نگرانی شما از تایید است. افراد از سرتکان دادن های شدید شما این طور برداشت می کنند که تلاش می کنید با آنان موافقت کنید یا چیزی را درک کنید که واقعاً درکش نکرده بودید.

۸. بیقراری

یا مرتب کردن موها نشان می دهد شما نگران هستید، انرژی زیادی دارید، خجالتی و پریشان هستید. افراد تصور می کنند که شما بیش از حد نگران ظاهر خود هستید و توجهی به حرفه و کار خود ندارید.۹. پرهیز از برقراری ارتباط چشمی

مانند آن است که شما چیزی را پنهان می کنید و همین باعث شک و تردید می شود. نداشتن ارتباط چشمی همچنین نشان دهنده عدم اعتماد به نفس و علاقه است، چیزی که هرگز نمی خواهید در یک محیط تجاری از خود نشان دهید.

اگر هنگام صحبت کردن به پایین نگاه کنید نشان می دهد که اعتماد به نفس ندارید و کمرو هستید و این باعث می شود کلماتتان تاثیر خود را از دست بدهند. برعکس، حفظ ارتباط چشمی ثابت می کند که اعتماد به نفس، مدیریت، قدرت، زیرکی و فراست دارید.

۱۰. ارتباط چشمی بسیار شدید

ممکن است بیانگر پرخاشگری یا تلاش برای تسط باشد. به طور متوسط بهتر است ارتباط چشمی بین ۷ تا ۱۰ ثانیه باشد و طولانی تر از این مدت، وقتی است که بیشتر گوش می دهید تا سخن بگویید. اگر ارتباط چشمی را قطع کنید، پیام دیگری دارد.نگاه به پایین نشانه تسلیم است و نگاه به اطراف نشانه اعتماد به نفس.

۱۱. چرخاندن چشم ها

یک شیوه بدون شکست و البته فاقد احترام برای ارتباط برقرار کردن است. خوشبختانه، گرچه می تواند یک عادت باشد اما اختیاری است و شما می توانید آن را کنترل کنید که البته ارزشش را دارد.

۱۲. اخم کردن

یا داشتن بیانی نامناسب این پیام را دارد که شما از اطرافیان خود ناراضی هستید، حتی اگر آن ها ربطی به این خلق و خوی شما نداشته باشند. اخم کردن باعث دوری افراد می شود و آن ها احساس می کنند از سوی شما قضاوت می شوند. لبخند زدن نشان می دهد که شما گشاده رو، مهربان، مطمئن و دارای اعتماد به نفس هستید.۱۳. شل دست دادن

نشانه عدم اعتماد به نفس و عدم اقتدار است، در حالی که خیلی محکم دست دادن هم بیانگر تلاش پرخاشگونه شما برای تسلط است، که این هم به همان اندازه بد است. نوع دست دادن خود را متناسب با هر فرد یا موقعیتی سازگار کنید ولی مطمئن شوید که همیشه محکم دست می دهید.

۱۴. مشت های گره کرده

بسیار شبیه دست به سینه یا پا روی پا انداختن است و می تواند علامت آن باشد که شما خیلی پذیرای صحبت های دیگران نیستید. همچنین می تواند شما را اهل بحث و جدل و تدافعی نشان دهد که می تواند افراد در حال تعامل با شما را عصبی نماید.

۱۵. زیاد نزدیک شدن

اگر زیاد نزدیک کسی بایستید (نزدیکتر از یک و نیم قدم) نشان می دهد که شما برای طرف مقابل و حریم شخصی او احترام قائل نیستید. و این می تواند باعث ناراحتی اطرافیانتان شود.

آیا شخصیت شما هم ترس در دل اطرافیانتان می اندازد؟

۸ نشانه شخصیت قدرتمند شما که دیگران را می ترساندبرخی انسان های ویژگی های شخصیتی قوی و قدرتمندی دارند که با بهره گیری از آن ها توانسته اند رهبری عده زیادی را بر عهده بگیرند، متفاوت با دیگران باشند و تغییر و تحولات بزرگی را بیافرینند. حال این ویژگی های شخصیتی ممکن است در نگاه بعضی ها گستاخانه یا سلطه جویانه باشد، در حالی که این طور نیست. آن ها تنها به درک درستی از خود و اطرافیان شان رسیده اند.
وقتی آدم ها با فردی روبرو می شوند که شخصیت قوی و قدرتمندی دارد، نمی فهمند با چه کسی سر و کار دارند. برخی ها فکر می کنند شما سطه گر هستید. برخی ها فکر می کنند که شما فقط گستاخ هستید. اما هیچ یک از آن ها حقیقت را نمی داند. این کلمات به هیچ وجه بیانگر شخصیت شما نیستند. آدم های قوی مجبور نیستند برنده باشند، فقط نمی خواهند به دیگران اجازه دهند که از روی آن ها عبور کنند.

یقیناً، ممکن است برخی ها از شما بترسند. تنها دلیلش آن است که نمی فهمند شما چقدر با خودتان راحت هستید و نیازی به تایید دیگران ندارید. در ادامه ۸ نشانه را به شما می گوییم که نشان دهنده شخصیت قوی و قدرتمند شماست، نشانه هایی که ممکن است هراس در دل دیگران بیاندازند.

۱. بهانه گیری نمی کنید

کسانی که شخصیت قوی دارند، بهانه گیری نمی کنند. اگر شخصیت قوی داشته باشید، دوست ندارید به حرف های افرادی گوش دهید که با آه و ناله کارهایی که می توانند انجام دهند را تعریف می کنند و وقت شما را می گیرند. ترجیح می دهید روی آنچه که خودتان می توانید انجام دهید و همچنین نحوه غلبه بر موانع پیش رو و کارهای دیگر، تمرکز نمایید. از خودتان نپرسید که چرا من بهانه گیری نمی کنم. شاید دلایل زیادی برای کاری که نمی توانید انجام دهید وجود داشته باشند، اما دلایل بیشتری وجود دارند که می توانید آن کار را انجام دهید.

۲. در مورد کسانی که وارد زندگی خود می کنید، دقیق هستید

به عنوان یک شخص قدرتمند، برای شناختن خودتان به دیگران تکیه نمی کنید و نمی گذارید آن ها به شما بگویند که چه کسی هستید. می دانید که برخی ها این کار را انجام می دهند تا خودشان احساس بهتری داشته باشند. حتی اگر نمی دانید که دقیقاً چه کسی هستید و شخصیتتان چگونه است، این را می دانید که برای شناختن توانایی های خود به کسانی همچون یک دوست، رئیس یا دوست صمیمی یا اعضای خانواده نیاز ندارید. خودتان قدرت درک توانایی هایتان را دارید.

۳. از گفت وگوهای بیهوده متنفرید

اگر شخصیت قوی دارید، ایده های زیادی در ذهنتان موج می زنند. وقتی این توانایی در شما هست که دنیا را متحول کنید، پس نمی خواهید وقتتان را با گفت و گوهای بیهوده با دیگران تلف نمایید. چون در نهایت می دانید چنین گفت وگوهایی غیر از اتلاف وقت و هدر دادن سلول های مغز نتیجه ای برای شما در پی نخواهد داشت.

۴. نمی توانید بی توجهی، حماقت و نادانی را تحمل کنید

شخصیت سلطه جو از فقدان دانش و اعتبار نشات می گیرد. شخصیت قوی نتیجه آگاه بودن و فکور بودن است. بین این دو تفاوت بسیار بزرگی وجود دارد. از آنجایی که شما زمان و نیروی زیادی را برای استفاده درست از مغزنتان صرف می کنید، وقتی قضاوت سریع افراد را در مورد چیزهایی که اطلاع درستی از آن ها ندارند، می بینید؛ احساس تنفر می کنید. احتمالاً این بهترین ویژگی شما است ولی نه به این خاطر که می توانید با استفاده از علم خود در دیگران نفوذ کنید. بلکه به این خاطر که می توانید از این ویژگی برای تشویق مردم استفاده کنید تا قبل از سخن گفتن، خوب فکر کنند.

۵. می دانید که چگونه گوش کنید

آدم هایی که شخصیت قوی دارند می دانند که چگونه به حرف ها گوش کنند. ممکن است فکر کنید که همه یک چنین ویژگی را تقدیر می کنند. اما در واقعیت، شنیده شدن و تشویق شدن موجب ترس کسانی می شوند که به آن ها عادت ندارند.

۶. به توجه نیاز ندارید

داشتن چنین شخصیتی به این معنی است که شما نیازی به توجه دیگران ندارید. اکثر کسانی که با شما تعامل دارند، تصور می کنند شما موفق می شوید نظر آن ها را به خودتان جلب کنید، اما این حقیقت ندارد. این شخصیت شما است که افراد را به سمت شما جذب می کند. میزان معاشرت شما با دیگران به این خاطر نیست که شما خودتان اینگونه می خواهید، بلکه به این خاطر است که آدم ها به معاشرت با افرادی همچون شما نیاز دارند. با وجود چنین احساسی، هنوز هم برای تجدید قوا به زمان نیاز دارید. از این که وقتی را صرف خود می کنید، نترسید. مراقبت از خودتان به اندازه مراقبت از دیگران مهم است.

۷. نترس و شجاع هستید

این یکی حقیقت ندارد. بالاخره همه از یک چیزی می ترسند و شما هم مستثنی نیستید. اما تفاوت شما با دیگران این است که نمی گذارید این ترس مسیر زندگی شما را تعیین و آن را به شما تحمیل کند.

۸. به ناامنی به عنوان یک فرصت نگاه می کنید

ناامنی برای شما مانند فرصتی برای انجام بهتر کارها است. می دانید که کامل نیستید اما اگر سعی در یادگیری و پیشرفت نداشته باشید، غیر از این که ممکن است نادان به نظر برسید، در حقیقت زندگی هم نمی کنید. فقط زنده هستید. مردم می گویند هیچ کس در امنیت کامل نیست و احتمالاً حقیقت هم دارد. اما نباید جلوی این حس ناامنی و عدم پایداری گرفته شود، چون احساس زندگی کردن را در افراد بر می انگیزد تا مالک چیزهایی باشند که اطمینانی به پایداریشان ندارند.

مطمئناً، عده ای فکر می کنند که معاشرت با افرادی که شخصیت بزرگی دارند، دشوار است. معاشرت با شما دشوار است به این دلیل که افراد را به چالش می کشید تا بهترین باشند. اگر این باعث دشواری است، پس بهتر است همچنان خودتان باشید.

نظرات کاربران درباره کتاب جذابیت یک عادت است

متاسفم شما هیچ احترامی واسه کتابخون حرفه ای علاقمند که توانایی خرید نداره قائل نیستید. چهارتا مقاله بی سرو ته که زیاد هم مستند نیستن که اسمش کتاب نیست. به ذائقه ما احترام بگذارید اگه شما به مفت باشه کوفت باشه باور دارید ما نداریم و این جای تاسف.
در 1 سال پیش توسط هدهد
من اسمشو کتاب نمیذارم...چند مقاله اینترنتی جمع شده...و نهایتا با ارفاق زیاد میشه یه بار خونده بشه
در 2 سال پیش توسط نوید حاجی زاده
مطالب مفید و ارزشمندی رو بیان کرده بود.چند موردش خیلی من و ب فکر واداشت
در 1 سال پیش توسط sil...zin
جالب نبود:-\
در 2 سال پیش توسط ❀عشق کتاب❀
امیدوارم مطالب قویتری رو به اشتراک بذارید ممنون
در 1 سال پیش توسط hossein gh
من خیلی دوست داشتم و لذت بردم حتی اگر مجموعه ای گرد آوری شده از اینترنت هم بوده باشه بسیار عالیه 👍🖤
در 4 ماه پیش توسط Naz...n99
خوب نیست
در 4 ماه پیش توسط شاهبن ص
نه خیلی خوب و نه خیلی بد!
در 3 ماه پیش توسط نرگس جلالت
از کتاب مفتی بیش از این نباید انتظار داشت
در 4 ماه پیش توسط faa...i63
این کتاب در حد یک مقاله بود اصلا جالب نبود!
در 3 ماه پیش توسط gho...010