Loading

چند لحظه ...
کتاب بیوشیمی (نسخه PDF)

کتاب بیوشیمی (نسخه PDF)
دامیز

نسخه الکترونیک کتاب بیوشیمی (نسخه PDF) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

معرفی کامل کتاب بیوشیمی (نسخه PDF) را رایگان بشنوید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۱۶,۲۵۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

نقد و بررسی کتاب بیوشیمی (نسخه PDF)

بیوشیمی علم شیمی موجودات زنده است. بیوشیمی دان‌ها واکنشهای شیمیایی را که در سطح مولکولی موجودات زنده رخ میدهند، مطالعه میکنند. در حقیقت این علم با تمام جنبه های شیمی ارتباط دارد. در کتاب بیوشیمی نوشته ی جان موریه و ریچارد لنگلی میتوانید از شگفتی این علم آگاه شوید و بدانید که این علم در تمام اتفاقات روز مره زندگی ما چه تاثیری دارد.

درباره کتاب بیوشیمی

کتاب بیوشیمی نوشته ی جان موریه و ریچارد لنگلی است. این کتاب اولین بار در سال 2011 در مجموعه کتابهای دامیز منتشر شد و موضوع آن در زمینه ی زیست شیمی و شیمی معدنی است. نویسندگان در این کتاب نگاهی کلی به موضوعاتی دارند که رشته ی بیوشیمی به طور معمول به آنها میپردازد. همچنین در این کتاب خواننده با کاربرد بیوشمی در زندگی روزمره نیز آشنا میشود. پزشکی قانونی، شبیه سازی، ژن درمانی، تسک های ژنتیک و مواد غذایی اصلاح ژنتیکی شده از جمله مواردی هستند که به علم بیوشیمی وابسته هستند.

کتاب بیوشمی برای دانشجویان رشته ی بیوشیمی، علاقه مندان به تحصیل در این رشته و افرادی که به دنبال اطلاعات و آگاهی بیشتر در حوزه ی بیو شیمی و پزشکی هستند، منبع مناسب و کاربردی است. در این کتاب با بسیاری از ساختارها و واکنشهای شیمیایی آشنا خواهید شد. توجه داشته باشید که اگر برای دانش عمومی این کتاب را ورق میزنید، لزوما نیازی به خواندن همه ی مطالب آن ندارید.

کتاب بیوشیمی را انتشارات آوند دانش با ترجمه ی فاطمه حشمتی و فاطمه طهوری از سوی انتشارات آوند دانش ترجمه و منتشر کرده است. خرید و دانلود اسن کتاب از سایت و اپلیکیشن فیدیبو امکان پذیر است.

نگاهی به فصل های کتاب بیوشیمی

کتاب حاضر در 6 بخش و 19 فصل نوشته شده است. در ادامه نگاهی کلی به موضوعاتی که در هر بخش ارائه شده، خواهیم داشت:

بخش ۱: آماده سازی شرایط: مفاهیم اصلی بیوشیمی

فصل 1: بیوشیمی و آنچه باید درباره ی آن بدانید

فصل ۲: مباحث اساسی: شیمی آب و pH

فصل ۳: سرگرم شدن با کربن: شیمی آلی

بخش ۲: اساس بیوشیمی: پروتئین ها

فصل ۴: آمینواسیدها: واحدهای ساختاری پروتئین ها

فصل ۵: ساختار و عملکرد پروتئین

فصل ۶: سینتیک آنزیم ها: افزایش سرعت واکنشها

بخش ۳: کربوهیدرات ها، لیپیدها، نوکلئیک اسیدها و ترکیبات دیگر

فصل ۷: آنچه آرزو می کنیم: کربوهیدرات ها

فصل ۸: لیپیدها و غشاها

فصل ۹: نوکلئیک اسیدها و کد زندگی

فصل ۱۰: ویتامین ها: هم ساده، هم پیچیده

فصل ۱۱: هورمون ها: پیام رسان های بدن

بخش ۴: انرژی های زیستی و مسیرهای آن

فصل ۱۲: زندگی و انرژی

فصل 13:: ATP سیستم مالی بدن

فصل ۱۴: بیوشیمی بدبو: نیتروژن در دستگاه‌های بیولوژیکی

بخش ۵: ژنتیک: چرا ما آنچه‌ایم که هستیم؟

فصل ۱۵: فتوکپی کردن DNA

فصل ۱۶: رونویسی RNA

فصل 17: ترجمه: سنتز پروتئین

بخش ۶: بخش ده‌تایی‌ها

فصل ۱۸: ده کاربرد مهم بیوشیمی

فصل 19: ده شغل مرتبط با بیوشیمی

درباره نویسندگان کتاب بیوشیمی

جان موریه، بزرگ‌شده‌ی شمال غربی کارولینا است. او مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته‌ی شیمی اخذ کرده است و بعد از سپری کردن خدمت وظیفه در ارتش ایالات‌متحده، به خود فرصت داد تا در حوزه‌ی تدریس بخت‌آزمایی کند. در سال ۱۹۷۱، به دانشکده‌ی شیمی دانشگاه استفان اف، ملحق شد و از آن زمان تا امروز به عنوان استاد در این دانشگاه تدریس می‌کند. جان موریه در سال ۱۹۸۵، دوباره تدریس در مدرسه را آغاز کرد و این بار به صورت پاره وقت مشغول به کار شد. این استاد برجسته در سال ۱۹۹۱ مدرک دکترای خود را از دانشگاه A&M تگزاس گرفت و تا امروز کتاب‌های زیادی در حوزه‌ی شیمی و بیوشیمی نوشته است.

ریچارد لنگلی نویسنده‌ی دیگر کتاب حاضر است. او در جنوب غربی اوهایو بزرگ شده است و تحصیلات کارشناسی خود را در رشته‌ی شیمی و معدن شناسی و مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته‌ی شیمی از دانشگاه میامی در آکسفورد اوهایو گرفت. در نهایت لنگی مدرک دکترای شیمی خود را از دانشگاه نبراسکا و بعد از آن مدرک فوق دکترا را از دانشگاه ایالت آریزونا در تمپه گرفت. از این پس بود که او در مقام استادیار در دانشگاه‌های مختلف فعالیت داشت. در سال‌های اخیر، او و جان موریه سرپرست بخش free response در آزمایش AP شیمی بوده‌اند و در نگارش چند کتاب با یکدیگر همکاری داشته‌اند.

در بخشی از کتاب بیوشیمی می‌خوانیم

آب نیروهای بین‌مولکولی قوی دارد

 به طور معمول، بارهای جزئی مانند آنچه در مولکول آب دیده می‌شود، نیروی بین‌مولکولی دوقطبی - دوقطبی نامیده می‌شوند که انتهای مثبت یک مولکول، انتهای منفی مولکول دیگر را جذب می‌کند. الکترونگاتیوی بسیار بالای اکسیژن به همراه این حقیقت که اتم هیدروژن فقط یک الکترون دارد، اختلاف بار چشمگیری، پیش از آنچه در حالت عادی انتظار دارید، به وجود می‌آورد. در نتیجه نیروهای بین‌مولکولی، قوی‌تر از حد انتظار خواهند بود، این نیروهای قوی باورنکردنی نام ویژه‌ای دارند؛ پیوندهای هیدروژنی.

 اصطلاح پیوند هیدروژنی ربطی به پیوند واقعی یک اتم هیدروژن ندارد، اما مربوط به چند برهم کنش اتم هیدروژن متصل به اتم‌های اکسیژن، نیتروژن یا فلوتور یا اتم اکسیژن، نیتروژن یا فلوئور در مولکول دیگر (بین مولکولی) یا همان مولکول (درون مولکولی) است. از این رو، اصطلاح نیروی بین‌مولکولی به کار برده می‌شود. (به یاد داشته باشید که گرچه پیوند هیدروژنی زمانی که هیدروژن به فلوئور متصل باشد نیز اتفاق می‌افتد، به طور معمول چنین ترکیباتی در سیستم‌های بیولوژیکی یافت نمی‌شوند.)

 پیوندهای هیدروژنی در مولکول‌های حاوی اکسیژن و نیتروژن نقش بسیار مهمی در بیوشیمی دارند، چرا که بر واکنش‌های بین چنین مولکول‌هایی و ساختارهای مولکول‌های بیولوژیکی تأثیر دارند. برهم کنش آب با مولکول‌های دیگری که شانس تشکیل پیوند هیدروژنی را دارند، خواصی نظیر حلالیت در آب و واکنش‌هایی را که در آنها آب حلال است، توصیف می‌کند. تمام این‌ها در یک دقیقه اتفاق می‌افتد.

 یکی از نتایج محیطی بسیار مهم پیوند هیدروژنی این است که مولکول‌های آب به محض یخ زدن در حالت جامد که چگالی کمتری نسبت به حالت مایع دارد، مجتمع می‌شوند. پیوندهای هیدروژنی، مولکول‌های آب را در شبکه‌ی کریستالی حاوی حفره‌های بزرگ نگه می‌دارند که منجر به کاهش چگالی یخ می‌شود، چگالی کمتر یخ - به شکل قالبی یا توده‌ی یخ - آن را در سطح آب شناور نگه می‌دارد. تقریبا همه‌ی جامدات دیگر، در آب، عکس این رفتار را دارند، جامد در مایع فرو می‌رود؛ بنابراین، چرا شناوری یخ اهمیت دارد؟ از ماهیگیر سرزمین یخی بپرسید! لایه‌ی یخی که بر سطح آب تشکیل می‌شود، مایع را از هوای سرد بیرون ایزوله می‌کند و به این ترتیب موجودات زنده‌ی زیر لایه‌ی يخي، محافظت می‌شوند.

 آب گرمای ویژه‌ی بالایی دارد

 گرمای ویژه، مقدار گرمای لازم برای تغییر دمای یک گرم آب به اندازه‌ی یک درجه‌ی سانتی گراد است، گرمای ویژه‌ی بالا به معنای آن است که تغییر دمای آب آسان نیست.

 

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب بیوشیمی بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی زیست شیمی می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب بیوشیمی (نسخه PDF)

نظرات کاربران درباره کتاب بیوشیمی (نسخه PDF)

عالیه برای کنکور ازش استفاده کردم با اینکه هیچ پیش زمینه ای نداشتم خیلی کمکم کرد
در ۶ ماه پیش توسط 921...932 ( | )
سری کتاب های دامیز واقعا عالین و متناسب با همه سنینن. فقط باید متناسب با سلیقه مخاطب باشن.
در ۸ ماه پیش توسط احسان بنی اسد ( | )
عالیه
در ۱ سال پیش توسط ali...376 ( | )
عالی
در ۲ سال پیش توسط سجاد خیرایی ( | )
خوبه
در ۴ سال پیش توسط مهرشاد فرمند ( | )