فیدیبو نماینده قانونی پرنیان اندیش و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب مدیریت گستره‌ی پروژه

کتاب مدیریت گستره‌ی پروژه
آموزش مهارت‌های پروژه

نسخه الکترونیک کتاب مدیریت گستره‌ی پروژه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۴۸۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب مدیریت گستره‌ی پروژه

با مطالعه ی این کتاب و نقطه نظرات و نکاتی که درباره ی مسائل پروژه ها و به قلم خبره ای بیرون مرزهای کشور ما نگاشته شده، درخواهیم یافت به رغم فضای کسب و کار دیگرگون، چالش های پیشِ روی پروژه ها در کشورهای پیشرفته با آنچه در کشور ما می گذرد نقاط همسان فراوانی دارد. چنین است که به توجه و تمرکز بر چگونگی روبارویی و تعامل با صورت مسئله ها رهنمون می شویم. نگاه خبرگان سرزمین ما به مقوله ی مدیریت پروژه کم و بیش همچنان در چهارچوب سنتی خویش باقی مانده و به رغم معرفی ابزارها، معیارها، رویه ها، فرآیندها و دیگر عناصر حوزه ی این دانش، آنجا که پای عمل و پیاده سازی آموزه ها به میدان می آید، توسعه ی کاربردی یک سویه و نامتوزان دانش مدیریت پروژه پیش چشم می آید.

ادامه...

بخشی از کتاب مدیریت گستره‌ی پروژه

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

برای دو آرشیتکت
مهندس عباس حاج علیمحمدی و مهندس مژده هنری که انگیزه ی آغاز حیات حرفه ای من بوده اند

درباره ی مترجمسپهر انصاری متولد تهران، در آغاز دهه ی هشتاد خورشیدی فعالیت خود را با ترجمه ی پاره ای مقالات جامعه شناسی و مهندسی آغاز نمود. در ادامه ضمن همکاری با روزنامه ها و نشریات تخصصی در استان های خراسان و سیستان و بلوچستان، چندسالی به عضویت خانه مطبوعات نیز درآمد. سپس به عنوان طراح کتاب، ویراستار و مترجم به همکاری با فعالان صنعت نشر پرداخت. تا پایان آن دهه به پاس توفیق در انجام وظایف، به دریافت تقدیرنامه هایی از حوزه ی هنری سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نائل گردید. از جمله مهم ترین بُروندادهای او در این دوره می توان به موارد زیر اشاره داشت: طراحی و مدیریت چاپ و نشر مجموعه ی نفیس پنج جلدی دانشنامه ی فرهنگ و تمدن سیستان و بلوچستان (انتشارات آبنوس ۱۳۸۹) به عنوان نخستین دانشنامه ی مستقل جنوبشرق کشور، بنیانگذاری و مدیریت نخستین ماهنامه ی تخصصی صنعت ساختمان استان سیستان و بلوچستان (آبه ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۸)، ترجمه ی کتاب تاریخ معماری آمریکا (انتشارات تفتان ۱۳۸۷) و درج شرح حال او در مجلد سوم تذکره ی خلوت انس (احوال و نمونه ی آثار شاعران معاصر ایران) اثر استاد فقید غزل معاصر مشفق کاشانی (انتشارات اطلاعات ۱۳۸۸). وی توفیق یافت از سال ۱۳۸۵ در ۸ سال پایانی حیات روانشاد مشفق کاشانی از آموزه های اخلاقی و ادبی وی بهره ببرد.
انصاری با آغاز دهه ی نود خورشیدی نسبت به بنیانگذاری و مدیریت انتشارات پرنیان اندیش اقدام نمود که در قالب این مجموعه تاکنون بیش از سی عنوان اثرِ چاپ نخست به دوستداران فرهنگ پیشکش نموده است. او دو کتاب «هویت معماری شهر زاهدان» و «انرژی های نو راهی به معماری پایدار» (انتشارات پرنیان اندیش ۱۳۹۳) را به عنوان نخستین آثار مستقلی که به معماری جنوبشرق کشور پرداخته، با همکاری مهندس نور محمد بهلولی (ریاست محترم اسبق میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان) به دست طبع سپرد که هر دو در مرحله ی نهایی دوسالانه ی معماری و شهرسازی ایران (۱۳۹۴) مورد تقدیر قرار گرفت. در این دوره، شرح گزیده ی آثار او در کتاب مولفین معاصر سیستان و بلوچستان (انتشارات پرنیان اندیش ۱۳۹۴) اثر پژوهشگر برجسته ی سیستانی قاسم سیاسر، به چاپ رسید.
او تحصیلات خود را در سه حوزه ی اصلی مرتبط با پروژه های عمرانی، به ترتیب در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های مهندسی معماری، مهندسی صنایع (مدیریت سیستم و بهره وری) و مهندسی عمران (مدیریت امور مهندسی و ساخت) در دانشگاه های آزاد اسلامی و صنعتی امیرکبیر دنبال نموده است. او از سال ۱۳۸۴ تاکنون به شکل پیوسته در پروژه های ساخت و ساز شهری و بخشی از مهم ترین پروژه های عمرانی ملی (به طور عمده در استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان، ایلام، قزوین و تهران)، در چهار رکن اصلی ساختار پروژه ها (کارفرما، مدیر طرح، مشاور، پیمانکار)، در بخشهای خصوصی و دولتی حضور داشته است. زمینه ی کاری او مشاوره ی تعالی سازمانی، مشاوره ی مدیریت پروژه، برنامه ریزی و کنترل، مدیریت تشکیلات کارگاهی و مشاوره ی پیمان و رسیدگی می باشد. در حال حاضر نیز با مشاورین رتبه ی یک حوزه ی آب و سدسازی همکاری نزدیکی دارد.
انصاری انتشار این اثر را بر پایه ی ضرورتی به فرجام رسانده که از شناخت و فعالیت های گذشته ی وی برخاسته؛ از اینروست که مطالعه ی آن را به همه ی دست اندرکاران، اساتید، دانشجویان و علاقه مندان توصیه می کند.

دیباچه

وین عجب ظن است در تو ای مِهین
که نمی پرّد به بُستان یقین!

هر گمان تشنه یقین است ای پسر
می زند اندر تزایُد بال و پر

علم جویای یقین باشد بدان!
و آن یقین جویای دید است و عیان

«مولانا جلال الدین محمد مولوی بلخی»

مدیریت پروژه همانگونه که در جای جای اثر حاضر نیز ذکر آن می رود، کاری بس پیچیده و به غایت تخصصی است. زمینه ی تخصصی گسترده کرانی که به حوزه های دانش اقتصاد و مدیریت، علوم و مهندسی، صنعت و تولید، امور مالی و البته علوم انسانی پیوندهای فراوانی می یابد و خبره ی این عرصه را به آگاهی همه جانبه و گاه شناختی به نسبت عمیق از حوزه های مزبور نیازمند می سازد. از بخت بد، در سرزمین ما شمار اندکی از متخصصین مدیریت پروژه وجود دارند که به معنای حقیقی کلمه از خبرگی لازم در صنعت ساخت بهره مند باشند و به اندیشه ورزی و مطالعه در حوزه های مورد اشاره نیز بپردازند. نگارنده در بیش از ده سال حضور پیوسته در صنعت ساخت و پروژه های عمرانی کشور که با فعالیت در گونه های متفاوت پروژه های ملی و خصوصی گذشته، به ندرت خبره ای را دیده ام که از شِمای چنین ویژگی هایی بهره ور باشد.
با مطالعه ی این کتاب و نقطه نظرات و نکاتی که درباره ی مسائل پروژه ها و به قلم خبره ای بیرون مرزهای کشور ما نگاشته شده، درخواهیم یافت به رغم فضای کسب و کار دیگرگون، چالش های پیشِ روی پروژه ها در کشورهای پیشرفته با آنچه در کشور ما می گذرد نقاط همسان فراوانی دارد. چنین است که به توجه و تمرکز بر چگونگی روبارویی و تعامل با صورت مسئله ها رهنمون می شویم. نگاه خبرگان سرزمین ما به مقوله ی مدیریت پروژه کم و بیش همچنان در چهارچوب سنتی خویش باقی مانده و به رغم معرفی ابزارها، معیارها، رویه ها، فرآیندها و دیگر عناصر حوزه ی این دانش، آنجا که پای عمل و پیاده سازی آموزه ها به میدان می آید، توسعه ی کاربردی یک سویه و نامتوزان دانش مدیریت پروژه پیش چشم می آید.
جای امیدواریست تا با حضور بیش از پیش متخصصین خبره ای که شناخت، تحصیلات، دانش، تجربه و نگاه پیشرو و متوازنی در زمینه ی مدیریت پروژه دارند، و نیز توجه بیش از پیش به ضرورت جداسازی دو موضوع «تجربه و پختگی در یک حوزه ی بخصوص صنعت ساخت» و «توانایی جامع مدیریت پروژه»، توفیق روزافزون دست اندرکاران صنعت ساخت را در تحویل موفقیت آمیز پروژه ها شاهد باشیم.
این کتاب پس از پرتو لطف الهی، بی شک با زحمات بی شائبه و صبوری سرکار خانم مهندس عصمت گلزار به ثمر رسیده که حوصله ای مثال زدنی از آغاز تا انجام نشان داد. از اینرو کمال سپاس و قدردانی ام را نثار او می کنم. چنانچه اساتید اندیشمند، متخصصین باتجربه، دانشجویان علاقه مند و تشنگان آگاهی درباره ی این اثر سخن و نقد و نظری دارند می توانند از راه نشانی الکترونیکی sepehr.ansari@gmail.com راهنمایی نموده و نگارنده را مطلّع و مفتخر سازند.

این تصوّر، وین تخیّل، لُعبت است
تا تو طفلی، پس بدانَت حاجت است

چون ز طفلی رَست، جان شد در وصال
فارغ از حس است و تصویر و خیال!

«مولانا جلال الدین محمد مولوی بلخی»

فقیر پرتقصیر، سپهر انصاری
زمستان ۹۵- تهران

نظرات کاربران درباره کتاب مدیریت گستره‌ی پروژه

نسخه نمونه حتی ١ صفحه از متن اصلی را نمایش نداد بلکه فقط سخن مترجم را نمایش داد در نتیجه نتوانستم برداشتی از کتاب داشته باشم و اقدام به خرید ان کنم
در 2 سال پیش توسط nav...ari
متاسفم که از لحاظ مشتری مداری، فیدیبو به لطف سرمایه دیجی کالا هیچ اهمیتی به نظر مشتریان نمیده، همه به این کتابهای نمونه ایراد گرفتند اما هیچ اقدام موثری صورت نمی گیره
در 2 ماه پیش توسط مهدی جباری