فیدیبو نماینده قانونی انتشارات جادوی قلم و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب تاثیرات تکنولوژی

کتاب تاثیرات تکنولوژی

نسخه الکترونیک کتاب تاثیرات تکنولوژی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱,۸۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب تاثیرات تکنولوژی

آیا از خود پرسیده‌اید معروف‌ترین رهبران و مدیران از هر گوشه این کره خاکی چگونه از عهده سخت‌ترین چالش‌های خود برآمده‌اند؟ اکنون می‌توانید پاسخ این سؤال را با مرور این درس‌های آموزنده بیابید. این مجموعه جدید به طور مختصر و جذاب تجربیات ارزشمند برترین مدیران دنیای تجارت، رسانه‌ها و دانشگاه‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد. آنان تجربیات شخصی خود را با ما در میان می‌گذارند و پیشنهادهای مؤثر و توصیه‌های عملی را که حاصل سال‌ها تجربه است ارائه می‌دهند. این مجموعه برای مدیران گرفتار و پرمشغله امروزی منبع بسیار خوبی است تا به توصیه‌ها، نظرها و تجارب توانمندترین مدیران دنیا دسترسی فوری داشته باشند.

ادامه...

بخشی از کتاب تاثیرات تکنولوژی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مجموعه کتاب های ۵۰ درس

آیا از خود پرسیده اید معروف ترین رهبران و مدیران از هر گوشه این کره خاکی چگونه از عهده سخت ترین چالش های خود برآمده اند؟
اکنون می توانید پاسخ این سوال را با مرور این درس های آموزنده بیابید. این مجموعه جدید به طور مختصر و جذاب تجربیات ارزشمند برترین مدیران دنیای تجارت، رسانه ها و دانشگاه ها را در اختیار شما قرار می دهد.
آنان تجربیات شخصی خود را با ما در میان می گذارند و پیشنهادهای موثر و توصیه های عملی را که حاصل سال ها تجربه است ارائه می دهند.
این مجموعه برای مدیران گرفتار و پرمشغله امروزی منبع بسیار خوبی است تا به توصیه ها، نظرها و تجارب توانمندترین مدیران دنیا دسترسی فوری داشته باشند.
برخی از کتاب های دیگر این مجموعه عبارتند از:

شروعِ کسب و کار جدید
یادگیری را متوقف نکنید
ترفندهای فروش
کارتان را دوست داشته باشید
جهانی تجارت کنید
اخلاق در کسب و کار
کسب و کار سبز
فرصت بروز استعدادها
ایجاد انگیزه در کارکنان
جرقه های خلاقیت
غلبه بر موانع
موفقیت در چین
مدیریت راهبردی کسب و کار
رهبری با ارائه ی الگو
مدیریت نتیجه گرا
اخراج و استخدام

سخنی از ناشر

رشد و بالندگی هر جامعه در گروی دانایی و خرد اعضای آن می باشد و به تعبیری دیگر، یکی از خواسته های درونی هر فرد و جامعه ای تعالی و تقویت توان و ظرفیت فکری و ذهنی است. تحقیق این مهم به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از مهم ترین آن ها وجود کتب تاثیرگذار می باشد. روند تغییرات اساسی در محیط عصر حاضر و شتاب فراوان تغییر، بزرگ ترین مشخصه آن است، جهان و محیط اطرافمان در حال تغییر است و در چنین شرایط هیچ چیز خطرناک تر از دل بستن به کامیابی های دیروز نیست و آینده به روی افراد و جوامع بسته خواهد بود که یارای گریز از جاذبه ی گذشته را ندارند. اگر تنها یک سرانجام غیرقابل فرار وجود داشته باشد این است که همه انسان های امروزه ناچارند که خود را از نو تعریف کنند، البته تغییر را نمی توان مهار کرد ولی می توان از آن پیش افتاد و امروز انسان ها باید به پیشواز تغییرات بروند، نه اینکه در برابر آن ها بایستند.
اگر می خواهیم برنده واقعی باشیم باید یاد بگیریم که غیرممکن ها را ممکن سازیم. تحولات امروز به گونه ای که اگر کسی بگوید فلان کار شدنی نیست به زودی توسط کسی که آن کار را انجام می دهد از گردونه رقابت حذف می شود.
آلبرت اینشتین می گوید:
شما نمی توانید مشکلات جاری را با تفکر جاری حل کنید. مشکلات جاری زاییده تفکر جاری شما هستند.
مردم از افکار جدید، عادت های جدید، محیط جدید و روش های جدید می ترسند غافل از آن که اساس زندگی تغییر و تحول است و زندگی بدون آن قابل دوام نیست.
تنها راه زندگی بهتر و طولانی تر، آمادگی ما برای قبول تغییر و عملی کردن تحول های بزرگ است. پس خودمان را عوض کنیم.
انتشارات جادوی قلم در راستای تحقق این تغییر مفتخر به چاپ کتب تاثیرگذاری است که باعث ارتقای سطح دانش خوانندگان خواهد شد.

درس اول: تاثیر فناوری

سر دونالد کروک شانک(۱)

رییس سابق شرکت استوک اکسچنج انگلستان(۲)هرگز فراموش نکنید که شاید شخصی، درجایی، خواسته یا ناخواسته، درحال ابداع چیزی یا پرورش ایده ای است که شاید به ضرر تجارت شما باشد. این موضوع مربوط به شرکت های کوچک و تولیدی های جزیی می شود، نه شرکت هایی با فناوری های پیش رفته. تقریباً می شود گفت که من به طور تصادفی با این موضوع برخورد کردم.
هنگامی که مدیر ارتباطات شرکت Ofel بودم، گفتگویی با شبکه­ی FCC واشنگتن داشتم. مدیر آن شبکه پروفسوری از دانشگاه برکلی بود. او مرا دعوت کرده بود تا با چند تن از همکارانش راجع به تغییراتی که داشت در اینترنت رخ می داد صحبت کنیم، در مورد گسترش جهان دیجیتال، درباره­ی ناپدید شدن سیستم آنالوگ و...
بخاطر دارم که در یک جلسه­ی ویژه، پروفسوری که حدوداً ۴یا ۵ سال در مرخصی تحقیقاتی برای راه­اندازی شرکت خودش به سر می برد، می خواست راجع به تحقیقاتش در مورد چند برابر- تقریباً بی نهایت- کردن ظرفیت فیبر نوری با استفاده از طول موج های مختلف صحبت کند. با خودم فکر کردم که این موضوع چه فایده هایی می تواند برای زیر بنای شرکت بریتیش تلگرام داشته باشد؟ این پیشرفت در فناوری تا چه حد روی اقتصاد بریتیش تلگرام و سایر شرکت های مخابراتی تاثیرگذار است؟
شرکت های واقعاً بزرگی وجود دارند که فقط به مهارت فناوری های موجود متکی هستند، آن ها توسط حسابداران و اعداد ارقام مالی و سیاست های سرمایه­گذارانی که فقط از ارزش های شرکت می کاهند، اداره می شوند. فناوری و نوآوری دانشمندان روی چنین شرکت هایی تاثیر منفی می گذارد.
شرکت های بزرگ مخابراتی خیلی دیر اتفاقاتی که در جهان رخ می داد را فهمیدند. همه ی آن ها همزمان تصمیم گرفتند چاره­ای بیاندیشند. شرکت هایی که نظام اطلاعاتی جامع، دستورالعمل های درست مدیریتی و همکاری با آن دسته از سهام دارانی که قادرند برای پیش برد سیاست های شرکت و تغییر مسیر شرکت به سمت موفقیت هوشمندانه عمل کنند، داشته اند، از این ورطه­ رهایی یافتند.

چکیده­ی مطالب

*هیچ گاه فراموش نکنید که شاید شخصی، درجایی، خواسته یا ناخواسته، درحال ابداع چیزی یا پرورش ایده ای است که شاید تجارت شما را تحت الشعاع قرار دهد.
*ارزش سیاست ها و سرمایه­گذاری­های یک شرکت با پیشرفت علم و فناوری و تاثیر آن بر تجارت، کاهش می­یابد.
*داشتن نظام اطلاعاتی، دستورالعمل های مدیریتی و رابطه باسرمایه­گذارانی که قادرند برای پیش برد سیاست های شرکت و تغییر مسیر شرکت به سمت موفقیت، هوشمندانه عمل کنند، ضروری است.

نظرات کاربران درباره کتاب تاثیرات تکنولوژی

کتاب جالبی نیست... صرفا چیکده ای ناقص از افراد مختلف با مطالب از هم گسیخته... در ضمن اصلا معلوم نیست هدف کتاب چیست
در 1 سال پیش توسط احسان رحمن بخش