0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
آخرالزمان، شرایط ظهور باطنی ترین بعد هستی

معرفی و دانلود رایگان کتاب آخرالزمان، شرایط ظهور باطنی ترین بعد هستی

درباره آخرالزمان، شرایط ظهور باطنی ترین بعد هستی
شرایط ظهور حضرت مهدی(عج) به‌قدری عجیب و عظیم است که اندیشه‌های زیادی را جهت درک آن شرایط به خود مشغول می‌کند تا انسان متوجه شود چگونه با ظهور آن حضرت، ابعاد پنهان و باطنی عالم به ظهور می‌آید و سنگ و درخت با یاران مهدی(عج) سخن می‌گویند. بیش از آن‌که تصور شود حضرت مهدی(عج) از عالم غیب به عالم شهود می‌آید باید به این نکته توجه شود که عالم شهود نیز آنچنان صعود می‌کند که می‌تواند ظرف ظهور ابعاد غیبی حضرت مهدی(عج) گردد. رابطه‌ی بین ظهور پیامبر آخرالزمان(ص) به عنوان حامل آخرین و کامل‌ترین دین و ظهور آخرین ولی خدا به عنوان حامل آخرین اسرار الهی ما را به این تأمل دعوت می‌کند که در آخرالزمان باطنی‌ترین ابعاد هستی ظهور خواهد کرد. وقتی حضرت سجاد در وصف منتظران حضرت مهدی(عج) می‌فرمایند: «اَلْغیبةُ عِنْدَهُم بِمَنْزِلَةِ الْمُشاهده» غیبت نزد آن‌ها همانند مشاهده است، می‌فهمیم زمانه جهت ظهور مهدی(عج) باید آنچنان اوج بگیرد که دیگر عالم ماده حجاب بین انسان‌ها جهت رؤیت عالم غیب نباشد و این می‌رساند که ضروری است معارف خاصی به میان آید که بتواند انسان‌ها را به حضور عالم غیب سیر دهد تا زمینه‌ی ظهور آن حضرت فراهم گردد. اولین قدم، روی‌برگرداندن از تمدنی است که تماماً حسّی و حسّی‌زده است. اعتقاد به توحید و نافذبودن توحید، اقتضا می‌کند که متوجه باشیم توحید الهی همچنان تاریخ را در می‌نوردد و جلو می‌آید و روز به روز بیشتر ظهور می‌کند تا منجر به توحیدی‌ترین شرایط و حاکمیت موحد‌ترین انسان شود و در نتیجه در آخرالزمان انسان‌ها با تجلی کاملی از توحید الهی روبه‌رو خواهند شد و این یعنی ظهورِ ابعاد باطنی عالم هستی و پشت‌کردن به ظلماتی که مانع تجلی چنین توحیدی است. این‌ها از نکاتی است که در این کتاب مورد بحث و بررسی قرار گرفته و فرهنگ انتظار را معنی کرده است تا معلوم شود باید منتظر چه چیزی بود و چگونه خود را برای چنان شرایطی آماده کرد.
دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
560.۳۴ کیلوبایت
تعداد صفحات
80 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۲:۴۰:۰۰
نویسندهاصغر طاهرزاده
ناشرلب‌المیزان
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۳۹۶/۰۳/۰۱
قیمت ارزی
2.۵ دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۵۶۰.۳۴ کیلوبایت
۸۰ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.4
از 5
براساس رأی 16 مخاطب
انگیزه‌بخش 🚀 (1)
پربار 🌳 (1)
5
ستاره
68 ٪
4
ستاره
12 ٪
3
ستاره
6 ٪
2
ستاره
12 ٪
1
ستاره
0 ٪
8 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
3

خیلی درست و منطقی شرایط ظهور رو توضیح دادن و به جای پرداختن به داستان های اخرالزمان به واقعیتی که کاملا هم با شرایط امروز سازگار هست پرداخته اند.نویسنده غیر مستقیم به عصر آگاهی اشاره دارند که با پیشرفت آگاهی مردم و شناخت اموری که غیبی بودن و با پیشرفت علم الان خیلی از این پدیده های غیبی قابل توضیح شدن شرایط ظهور پدید میاد.ولی نقطه ضعف کتاب پرداختن به مطالب غیر واقعی در مورد انقلاب و اهداف انقلاب هست.ایشون انقلاب رو در راستای اهداف ائمه میدونن در حالیکه کاملا برعکس مواردی که اشاره شده انقلاب عمل کرده.و اصلا نیازی به بیان این چیزها در این کتاب نبود.

5

فلسفى و منطقى بحث آخرالزمان و اتظار فرج رو ترسیم کرده. بعد از مدتها یک کتاب رو تا اخر و با علاقه خواندم.

2

انتطاری که از کتاب درباره آخرالزمان داشتم براورده نکرد بیشتر بحث ایدئولوژیک ولایت فقیه و انقلاب بود تا مهدویت، فقط احادیثی که در مورد مهدوین بیان شده بود خوب بود

5

خدا خیرتون بده با رایگان کردن این کتاب خوب. اجرتون با امامان معصوم ع

2

تا ص ۶۰-۷۰ خوندم ولی واقعا اذیت کننده بود. به دلم ننشست. نمیدونم چرا. کتاب دیگر این نویسنده رو با عشق خوندم

4

کتاب های دیگه ای در مورد مهدویت از همین نویسنده هست که پیشنهاد میشه بصورت یک سیر مطالعاتی خونده بشن

5

خیلی خوب وبا تمام کتاب هایی که در مورد اخر الزمان بود خیلی فرق داشت

4

کتاب بسیار جذابیه

4.4
(16)
انگیزه‌بخش 🚀 (1)
رایگان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
آخرالزمان، شرایط ظهور باطنی ترین بعد هستی
آخرالزمان، شرایط ظهور باطنی ترین بعد هستی
اصغر طاهرزاده
لب‌المیزان
4.4
(16)
انگیزه‌بخش 🚀 (1)
رایگان