0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
ترس مرد فرزانه جلد 2

معرفی، خرید و دانلود کتاب ترس مرد فرزانه جلد 2

سه گانه خاطرات کوئوت شاه کش کتاب دوم
درباره ترس مرد فرزانه جلد 2

فیلم و کتاب‌هایی که در ژانر فانتزی خلق می‌شوند نه تنها برای نوجوانان که برای بزرگ‌سالان هم جذابیت بصری و تخیلی دارند. در دنیا آثار زیادی در این ژانر تولید شده‌اند که معروف‌ترین آن کتاب‌های هری پاتر است؛ اما ادبیات فانتزی و تخیلی روز به روز در حال توسعه و خلق آثار متفاوت و هیجان‌انگیز است. مجموعه سه‌گانه کوئوت شاه کش یکی از این مجموعه‌هاست که با فروش بالای خود در سراسر جهان شهرت و محبوبیت زیادی دارد. ترس مرد فرزانه دومین جلد این مجموعه است که داستانی هیجان‌انگیز و نفس‌گیر دارد.

خلاصه داستان ترس مرد فرزانه

کوئوت پسر نوجوان شوخ، باهوش و بی‌تجربه‌ای است که در جستجوی چاندریان، شیطانی افسانه‌ای است که والدینش را به قتل رسانده است. کوئوت به روستایی دور افتاده و سوت و کور می‌رود و می‌خواهد بار دیگر با اتفاقات گذشته رو به رو شود. او اولین گام‌ها برای تبدیل شدن به یک قهرمان را طی می‌کند و متوجه می‌شود زندگی یک اسطوره در دنیای او تا چه حد سخت و طاقت فرساست. در این داستان همراه کوئوت تبعید، فتنه‌های سیاسی، معاشرت، ماجراجویی، عشق و جادو ... را دنبال می‌کنیم.

درباره کتاب ترس مرد فرزانه

ترس مرد فرزانه عنوان رمانی تخیلی در سبک فانتزی برای نوجوانان است که پاتریک راتفوس نویسنده امریکایی آن را نوشته است. در اصل این کتاب جلد دوم از سه‌گانه‌ی کوئوت شاه کش است که در ۱ مارس ۲۰۱۱ چهار سال بعد از کتاب پر افتخار اول یعنی نام راستین باد یا نام باد منتشر شد. ترس مرد فرزانه در سه جلد کتاب منتشر شده است. در این داستان اتفاقات زندگی کوئوت از زبان خود او در روز دوم از مجموعه خاطرات شاه کش روایت می‌شود.

ترس مرد فرزانه رتبه سوم بهترین رمان‌های فانتزی قرن بیست و یکم را دارد و برای علاقه‌مندان به سبک فانتزی و در عین حال علمی تخیلی کتابی گیرا و هیجان‌انگیز است.

طولانی بودن کتاب باعث شده تا نوجوانان بتوانند اوقات فراغت خود را به طور کامل صرف خواندن این قصه‌ی هیجان‌انگیز کنند. داستانی که جادو و ماجراجویی در آن به شکل فانتزی خلق‌شده تا خواننده را به دنیای دیگری ببرد.

جلد اول سه گانه کوئوت شاه کش با عنوان نامِ باد و جلد دوم این مجموعه با عنوان ترس مرد فرزانه با ترجمه‌ی مریم رفیعی از سوی انتشارات بهنام منتشر شده است و در دسترس علاقه‌مندان به کتاب‌های فانتزی قرار گرفته است.

همچنین «سحر کاوه» مترجم مجموعه کتاب‌های سرگذشت شاه کش ترس مرد فرزانه و نام راستین باد و موسیقی سکوت است. این کتاب‌ها را نشر آذر باد منتشر کرده است. برای خرید و دانلود آثار راتفاس با ترجمه‌ی سحر کاوه از همین صفحه اقدام کنید.

سبک نوشتاری کتاب ترس مرد فرزانه

ترس مرد فرزانه رمانی سه جلدی و طولانی است. به همین دلیل نویسنده در شخصیت‌پردازی و فضاسازی کم نگذاشته و همه‌چیز با توضیحات و توصیفات کامل ارائه شده است. خواننده نوجوان در حین خواندن این داستان غرق حوادث جذاب و نثر حماسی نویسنده می‌شود. در ادامه هر چه قصه جلوتر می‌رود داستان‌ها و جزئیات بیشتری برای تفهیم وجود دارد. لحن قصه ساده و گیراست و حوادث به قدری هیجان دارند که تصویرسازی‌های علمی و تاریخی فوق‌العاده آن در ذهن می‌گنجد. به نظر می‌رسد در نوشتن این داستان از یک سیستم جادویی استفاده شده که خواننده را به دنبال کردن آن مشتاق می‌کند.

جوایز و افتخارات کتاب ترس مرد فرزان

دریافت جایزه کوئیل در سال ۲۰۰۷، جایزه بهترین کتاب فانتزی سال ۲۰۰۷، جایزه دیوید گمل سال ۲۰۱۲ از جمله جوایزی است که این کتاب برای نویسنده‌ی خود به ارمغان آورده است. فضای رمزآلود و ماجراجویانه کتاب ترس مرد فرزانه باعث شد تا وارد فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز قرار بگیرد؛ اما در نهایت می‌توان گفت مهم‌ترین موفقیتی که نویسنده برای این مجموعه به‌ دست آورد، کسب جایزه «دیوید گمل» بوده است.

درباره پاتریک راتفوس

پاتریک جیمز راتفوس نویسنده‌ی فانتزی‌نویس آمریکایی متولد ۶ ژوئن ۱۹۷۳ در ویسکانسین است. او از دوران کودکی و نوجوانی به قصه‌های علمی تخیلی علاقه داشت و روزانه یک یا دو رمان می‌خواند. راتفوس از سن کم شروع به نوشتن کرد؛ اما چیزی که درباره‌ی او جالب بود قصه‌های عجیب و غریبش بود.

در سال ۱۹۹۹ در رشته کارشناسی زبان انگلیسی در دانشگاه ویسکانسین استیونز فارغ‌التحصیل شد و بعد مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه ایالتی واشنگتن دریافت کرد. راتفوس به حوزه‌های مختلف مثل انسان‌شناسی، فلسفه، آشنایی با ادیان شرق، تاریخ و حتی هنرهای رزمی علاقه داشت و در این زمینه‌ها مطالعاتی دارد؛ اما مطالعات او در رشته طنز بداهه برایش الهام‌بخش بود تا فعالیتش در ستون مشاوره طنز را در مجلات آغاز کند. فعالیتی که تا به امروز نیز آن را دنبال کرده است. او با خلق مجموعه سه‌گانه کوئوت شاه كش به شهرت رسید و موفق به کسب جوایز متعدد شد.

در بخشی از کتاب ترس مرد فرزانه می‌خوانیم

سری تکان دادم و رفتنش را تماشا کردم. صدای خنده‌های پراکنده توجهم را جلب کرد. نگاهی به اطراف انداختم و خنده را در چهره‌ی مردانی که سر میزهای دراز اطرافمان نشسته بودند، دیدم. چند نفر از آن‌ها با حالت تمسخرآمیزی لیوان‌هایشان را بالا بردند و یک نفر دیگر خم شد و برای دلداری به پشتم دست کشید و گفت: «بهت بر نخوره، پسر. دست ردش به سینه‌ی همه مون خورده.» من که احساس می‌کردم همه در سالن به من خیره شده‌اند سرم را پایین انداختم و مشغول خوردن شامم شدم. در حالیکه تکه‌های نان را می‌کندم و در سوپم فرو می‌بردم، در ذهنم میزان دقيق حماقتم را محاسبه کردم. دزدکی دخترک خدمتکار مو قرمز را تماشا کردم که در حال سرو نوشیدنی‌ها یک دوجین مرد را به خنده واداشت و در عین حال به توجهاتشان جواب رد داد.

تازه کمی خود را جمع و جور کرده بودم که مارتن روی صندلی کناری‌ام نشست. بدون مقدمه‌چینی گفت: «کاری که اون بیرون با ددان کردی خیلی خوب بود.»

حالم کمی بهتر شد.«واقعا؟»

مارتن در حالیکه با چشم‌های نافذش جمعیت حاضر در سالن را از نظر می‌گذراند، سرش را مختصرا تکان داد. بیشتر آدما سعی می‌کنن بهش زور بگن یا مثل احمقا باهاش رفتار می‌کنن.

آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب ترس مرد فرزانه اثر پاتریک راتفوس بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در سبک فانتزی می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
3.۰۴ مگابایت
تعداد صفحات
504 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۱۶:۴۸:۰۰
نویسندهپاتریک راتفوس
مترجممریم رفیعی
ناشرانتشارات بهنام
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
The wise mans fear: The kingkiller chronicle: day Two
تاریخ انتشار
۱۳۹۶/۰۲/۲۷
قیمت ارزی
8 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۳.۰۴ مگابایت
۵۰۴ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.7
از 5
براساس رأی 60 مخاطب
5
ستاره
85 ٪
4
ستاره
10 ٪
3
ستاره
0 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
5 ٪
35 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

ترجمه به شدت ضعیفه. زیبایی و جذابیت این کتاب و داستان بازی با لغات و آوای نام ها هست حتی رمز و راز و معما های داستان و شاعرانه بودن متن اما متاسفانه در جاهایی که نباید مترجم به جای آوردن اصل اسم و نام و وفاداری به متن اصلی انها را ترجمه کرده است حتی شعر ها ی داستان را هم همینطور و تمام معما و رمز داستان را از بین برده است. حالتی ایجاد کرده است که خواننده وقتی متن اصلی انگلیسی را بخواند متوجه میشود چه چیزهایی را از دست داده است و نکته های ریز و زیرکانه نویسنده کاملا نابود شده. متاسفانه به نظر میرسد مترجم بدون خواندن کامل داستان و سپس ترجمه کردن آن فقط به دنبال ارائه کتاب بوده است. اما در کل واقعا داستان فانتزی بی نظیری است. ممنون از قرار دادن این کتاب. دوستانی که میخوان یه ترجمه خوب از این کتاب بخونن میتوانند به سایت دوران اژدها مراجعه کنند

5

برای کسانی که می خوان این مجموعه کتاب رو شروع کنن، باید بگم لحظه ای درنگ نکنید ، وااااااقعا عالیه ، خودم وقتی می خواستم برم سراغش به عنوان یک کتاب معمولی رفتم اما بعد از خوندن کتاب اول( همون ۳ کتاب اول) ، به خودم اومدم و متوجه شدم که کل کتاب رو توی ۴ روز خوندم و در حال خریدن کتاب ترس مرد فرزانه هستم، تا الان دو بار این مجموعه رو خوندم ، هر بار هم نکات جدید و جذاب تری توش پیدا می کنم و به جرئت می تونم بگم که فراتر از یک کتاب فانتزی هستش، دیدگاه شما رو نسبت به خیلی چیز ها تغییر می ده و قطعا هیچ وقت از یاد آدم نمی ره ، از نظر من بسیار زیبا تر و بهتر از مجموعه های تخیلی دیگه مثل آخرین شاگرد، سپتیموس هیپ، آرتمیس فاول و حتی هری پاتر و ارباب حلقه ها هست ، حتما بخونید

5

کتاب بی نظیریه، پاتریک راتفوس یه دنیای کامل ساخته، این کتاب یکی از قوی ترین فانتزی هاییه که خوندم ولی حیف که نویسنده بعد از ۸ سال که از انتشار جلد دوم می گذره هنوز جلد سوم رو منتشر نکرده

5

کتاب های فانتزی زیادی خوندم ولی این کتاب عالیه . می تونم بگم بهترین کتابیه که تا حالا خوندم . فکر کنم بیشتر از ۴ بار خوندمش

5

طرح روی جلد دوم هم مسروقه است و باز هم حتی برای معرفی اسمی از خالق برده نشده. طراح این کار Djamila Knopf هست.

5

بزرگترین ایراد این داستان اینه که به حاشیه بیشتر از خود داستان اصلی پرداخته شده، حواشی بی اهمیت

5

اولش جذب کتاب شدم ولی واقعا حوصله ادمو سر میبره.میشد هر ۶ تا جلد رو یکی خلاصه کرد

5

خیلی عالی بود.کل مجموعه رو ۲بار خوندم.بی صبرانه منتظر کتاب سوم هستم.

5

من نسخه کاغذی کتاب رو گرفتم ، حرف نداره این جلدش????????????????

4

اتفاق های متفاوت و جدیدی تو این کتاب میافته ولی من فضای دانشگاه رو بیشتر دوست داشتم.

نمایش 25 نقد دیگر
4.7
(60)
180,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
ترس مرد فرزانه جلد 2
ترس مرد فرزانه جلد 2
سه گانه خاطرات کوئوت شاه کش کتاب دوم
انتشارات بهنام
4.7
(60)
180,000
تومان