فیدیبو نماینده قانونی انتشارات سعید نوین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب چرا بعضی مردان خیانت می‌کنند

کتاب چرا بعضی مردان خیانت می‌کنند

نسخه الکترونیک کتاب چرا بعضی مردان خیانت می‌کنند به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱,۷۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب چرا بعضی مردان خیانت می‌کنند

وجود دلایل عاطفی و احساسی، جنسی، تمایل داشتن به فرزند، متعادل نبودن تعداد زنان ومردان جامعه، جنگ‌ها و دلایل اقتصادی از جمله عواملی هستند که می‌تواند دلیل بروز و دفاع از تعدد زوجات باشد که باید با خونسردی و بی‌طرفانه، مورد بررسی قرار داد، چرا که موجب ترس و کابوس برای بسیاری از زنان شده و هم چنین ممکن است موجب ایجاد ترس در دختران جوان شود و آن‌ها را از ازدواج باز دارد و از مردها بیزار شوند. زندگی‌هایی که با حسادت تبدیل به کابوس شده‌اند. حس حسادت ازدلایل اولیه‌ی واکنش زنان به خاطروجود احتمالی زن دیگری در زندگی همسرشان است. با این حس بسیاری از زنان، وقتی که هنوز هیچ اتفاقی برایشان نیفتاده، در ذهن خود این احتمال را تقویت می‌کنند و زندگی را به کام خود تلخ می‌کنند.

ادامه...

بخشی از کتاب چرا بعضی مردان خیانت می‌کنند

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:چند همسری

خیلی ناگواراست، دیگر تحمل ندارم، احساس تنگی نفس می کنم، احساس خفگی دارم.
امروز با شنیدن حرف های خواهرم، احساس کردم تیری به سوی مغزم شلیک شده. او به من گفت: دخترجان این قدر ساده نباش، حتماً شخص دیگری در زندگی اون وجود داره. به هیچ وجه چنین حدسی نمی زنم ولی واقعاً می ترسم، اگر واقعاً زن دیگری وجود داشته باشد؟ وای اگر چنین اتفاقی بیفتد من نابود می شوم! دلم می خواهد بمیرم. خواهش می کنم دارویی به من بدهید تا همه چیز را فراموش کنم، بخوابم و یا اصلاً این اتفاق ها تغییر کند مانند این که اصلاً پیش نیامده است.
* * *
همسر او از دوستان صمیمی و از آشنایان ما بود، در واقع آدم بسیار سازگار و محجوبی بود. اگر در مورد او می پرسیدید همه نظرشان یکی بود: «او آخرین کسی است که ممکن است در این دنیا سرش را بلند کند و به زنی نگاه کند.» به عقیده ی من هم این گونه بود، همسر او هر دو دقیقه یک بار برای بردن او به جاهای مختلف با او تماس می گرفت! «بیا دنبال من تا مرا به فلان آدرس برسانی» اما هرگز راضی و خرسند نبود. این دوست من روزی با زنی غریبه آشنا شد و از آن روز به بعد تغییر کرد. او می گفت که هیچ وقت زنی را که این قدر واقعی احساس رضایت کند ندیده ام. آیا زن ها بلدند تشکر کنند؟ آیا دیده اید که زنی با داشتن سقفی بالای سر و غذایی گرم برای خوردن، احساس خوشبخت بودن کند؟
بالاخره هم با هم فرار کردند. همه را متعجب کردند. البته من او را درک می کنم و فکر می کنم که این کار او طبیعی است! این روزها همسر او مرتب دچاربحران روحی می شود، هنوز هم حقیقت را نمی داند.
* * *

تعداد زوجات

یکی از مسائلی که خواب راحت را از زنان می گیرد، احتمال وجود زنی دیگر در زندگی همسرشان است. یعنی موقعی که انتظار نداریم کسی در زندگی همسرشان پیدا شود.
به چند همسری در زنان، polyandry (چند شوهری)ودر آقایان polygamy (تعداد زوجات) می گویند. اما به آن دلیل که رابطه داشتن یک زن با چند مرد مورد قبول نیست، خیلی کم با این گونه موارد رو به رو می شویم.
اما تعداد زوجات، یعنی رابطه داشتن یک مرد با چند زن، حتی ازدواج با آن ها، مساله ای است که در جامعه های امروزی حتی پیشرفته فراوان وجود دارد. با جست و جو در تاریخ، برای کاهش میزان زاد و ولد در بعضی جامعه ها نوزادان دختر را می کشتند و به همین دلیل زنان نسبت به مردان کاهش می یافت و زنان مجبور به ازدواج با چند مرد می شدند. (نمونه ی آن، قبیله ی Toda در جنوب هند است). که این کار باعث جنگ و دعوا، در بین مردان می شد و این جنگ و دعواها سبب آسیب دیدن زنان از جانب مردان می شد. البته چنین رابطه هایی سبب بروز آسیب های اجتماعی فراوانی می شد. مردان هم با تصور این که شاید فرزندشان به فرد دیگری تعلق داشته باشد، خانواده را ترک می کردند، به همین دلیل تعدد زوجات قابل پذیرش تر بوده است.
این در حالی ست که چنین اجازه ای به مردان داده شده ولی تعدد همسر برای زنان جایز نیست. اما وجود دلایل عاطفی و احساسی، جنسی، تمایل داشتن به فرزند، متعادل نبودن تعداد زنان ومردان جامعه، جنگ ها و دلایل اقتصادی از جمله عواملی هستند که می تواند دلیل بروز و دفاع از تعدد زوجات باشد که باید با خونسردی و بی طرفانه، مورد بررسی قرار داد، چرا که موجب ترس و کابوس برای بسیاری از زنان شده و هم چنین ممکن است موجب ایجاد ترس در دختران جوان شود و آن ها را از ازدواج باز دارد و از مردها بیزار شوند.
زندگی هایی که با حسادت تبدیل به کابوس شده اند.
حس حسادت ازدلایل اولیه ی واکنش زنان به خاطروجود احتمالی زن دیگری در زندگی همسرشان است. با این حس بسیاری از زنان، وقتی که هنوز هیچ اتفاقی برایشان نیفتاده، در ذهن خود این احتمال را تقویت می کنند و زندگی را به کام خود تلخ می کنند.
مشکلات من از روزهای اول زندگی مشترکمان آغاز شد. حدود ۱۷ سال از زندگی ما می گذرد و من هنوز از این کابوس رها نشده ام. من اطمینان دارم که همسرم مرا دوست دارد. اما احتمال وجود زن دیگری در زندگی او، مرا رنج می دهد.
روز پنجم ازدواجمان بر روی یقه ی کت او، جای روژلب دیدم و از آن روز تصور این که مبادا به من خیانت کند، آزارم می دهد. هر دفعه بعد از گرفتن کت او، بلافاصله برای کنترل او، لباس او را که مبادا روی لباسش تار موی زنی باشد نگاه می کنم. بعد از آمدن تلفن های همراه شرایط بدتر شده، به طور مرتب پیام های دریافت کننده ی او را چک می کنم، با محل کار او تماس می گیرم تا مطمئن شوم در محل کار خود حضور دارد یا نه. بیش تر اوقات، حتی اگر ضرورتی نداشته باشد به محل کارش سر می زنم تا از هم نشینان او مطلع شوم.
شاید با دیگران رابطه نداشته باشد، اما من هرگز این افکار را از ذهن خود نمی توانم بیرون کنم.
همیشه با خود عهد می بندم که دیگر این قدرحساس نشوم، تلفن هایش را جواب ندهم، روی لباس هایش دنبال تار مو نگردم، اما امکان پذیر نیست! هرگز نتوانسته ام به قول خودم عمل کنم. به محض ورود او، او را در آغوش می گیرم، اما فقط به این دلیل که او را بو کنم تا مبادا بوی عطر زن دیگری را بدهد.
هر کسی این سوال را از خود می پرسد که احتمال دارد همسرش به او خیانت کند یا خیر؟ اگر این احتمال وجود دارد، چه طور باید متوجه شود. شاید باور نکنید اما از کنار او بودن لذت نمی برم، چون همیشه فکر می کنم که او فرد دیگری رابطه دارد که با این افکار هم خودم را و هم او را کلافه کرده ام. احتمال این که او بخواهد برسر من هوو بیاورد، زندگی مرا به جهنم تبدیل کرده است.
لطفاً مرا کمک کنید من به کمک نیاز دارم.
* * *

با خونسردی فکر کردن

در حالی که با مساله ی چند همسری در همه ی جامعه ها وجود دارد و عواقب ناگوار و مشکلات ناشی از آن را می دانیم، پس فرار از صحبت در این موارد منطقی نیست، چون هر روز یک نفر به خاطر همین مساله به روان شناس مراجعه می کند.
خونسردی اولین موضوع قابل بررسی در این مورد است. در ادیان الهی و کتب مقدس به هیچ عنوان حکم دستوری مبنی بر ازدواج یک مرد تنها با یک زن وجود ندارد.
یکی از مسائلی که به طور جدی باید به آن پرداخت، اجازه داشتن همسران به چند بار ازدواج از نظر سلامت اجتماعی است.
دخترم در آلمان دانشجو بود و در دانشگاهJoham olfganygoethe درس می خواند. گاهی که کلاس های او تا دیر وقت طول می کشید، من به دنبال او می رفتم. آن روز کمی زود رفتم و آخرین زنگ تفریح آن ها بود. استاد دخترم بعد از دیدن من که دم در دانشگاه در انتظار بودم، جلو آمد و مرا به حیاط دانشگاه راهنمایی کرد.
استاد، خانم مسنی بود که ارتباطات اجتماعی تدریس می کرد. از من پرسید که چرا منتظر هستم و من پاسخ دادم، برای بردن دخترم آمده ام و منتظرم کلاس او تمام شود. به من گفت که می توانم به کلاس درس بیایم. با تعجب از او سوال کردم که این کار ممنوع نیست، او پاسخ جالبی و عجیبی داد و گفت: «گاهی اوقات راه حل مشکلات، نادیده گرفتن و زیر پا گذاشتن قوانین است.»
وقتی کلاس درس شروع شد او پشت تریبون رفت و شروع به تعریف کرد. او گفت که: «در جوانی ازدواج کرده و بچه­دار نشده، سال های اول مشکلی نداشته اما بعضی مواقع، هنگامی که همسرش را در حال تماشای بچه های دیگر می دیده و یا زمانی که در پارک با هم قدم می زدند و او به بازی کردن بچه ها نگاه می کرد، احساس غریبی پیدا می کرده، در کنار همسرش احساس حقارت می کرده و غالباً دچار احساس گناه می شده.» استاد، احساس خود را آن چنان صمیمی و از اعماق وجود تعریف می کرد که همه را تحت تاثیر قرار داد. به طوری که در کلاس سکوت کامل حکم فرما بود. دانشجویان با دقت هر چه بیش تر به سخنان او گوش می دادند. در نهایت گفت که: «نتوانسته این شرایط را تحمل کند و با وجود این که خیلی همسرش را دوست داشت و به هیچ وجه نمی توانست دوری او را تحمل کند، همسرش را ترک کرده و برای تدریس به کشور دیگری رفته است. او یکی از کشورهای اسلامی را انتخاب کرده و در طول مدت اقامت خود در مورد نوع زندگی و ساختار خانواده در کشورهای اسلامی کنجکاو شده و به بررسی و تحقیق در مورد آن پرداخته است.»
از مسائلی که در بین تحقیقات برای او جالب بوده خانواده هایی بودند که بیش از یک همسر در آن ها وجود داشته. در برخی از آن خانواده ها، همسر اول نتوانسته بچه دار شود، در نتیجه همسر او مجدداً ازدواج کرده. با توجه به مشکل خودش، وقتی فهمید که اسلام چنین اجازه ای به افراد می دهد، نسبت به دین اسلام احترام خاصی قائل شد. آن چنان این موضوع را بیان کرد که احساس کردم استخوان های بدنم به لرزه افتاده اند.
بدون آن که متوجه شوم از چشمانم اشک جاری شد چون من خیلی احساساتی هستم. زمانی به خودم آمدم که دخترم با دستمال اشک هایم را پاک کرد.
او در ادامه گفت که: «بعد از زمان کوتاهی به کشور خود برگشته و موضوع را با همسرش در میان گذاشته و از او خواسته که بدون این که از او جدا شود با فرد دیگری ازدواج کند و بچه­دار شود، چون شادی و خوش­حالی او را به خودش ترجیح می داد. در ابتدا شوهرش تعجب کرده اما بالاخره پیش نهاد او را پذیرفته. او قسم می خورد که اکنون در کنار همسرش احساس خوشبختی می کند و بچه های او را هم واقعاً دوست دارد. بعد از پایان داستان زندگی خود رو به من کرد و گفت: حالا متوجه شدید که چرا بعضی مواقع راه حل مشکلات در زیر پا گذاشتن قوانین است؟

انواع چند همسری و روان شناسی مردان دارای بیش از یک همسر

انواع چند همسری

با توجه به باورها، مسائل مالی، اعتقادات، روان شناسی و امکانات آقایان، معمولاً چند همسری به اشکال زیر طبقه بندی می شوند.

۱. چند همسری به طور هم زمان
- از نوع چند ازدواجی
- از نوع چند همسری بدون ازدواج
۲. چند همسری به طور موقت
۳. چند همسری بدون زمان بندی

نظرات کاربران درباره کتاب چرا بعضی مردان خیانت می‌کنند

با سلام کتاب چرا برخی مردان خیانت میکنند کاملا مربوط به جامعه و فرهنگ عرب است و با فرهنگ ما ایرانی ها اصلا ربطی ندارد . من کتاب علل خیانت مردان از ( ام گری نیومن ) را هم از سایت شما خریداری نموده ام این کتاب خیلی علمی و آموزنده است
در 2 سال پیش توسط زینب دارایی