فیدیبو نماینده قانونی شبکه و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب در کتاب

کتاب در کتاب

نسخه الکترونیک کتاب در کتاب به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با نصب اپلیکیشن فیدیبو این کتاب را به صورت کاملا رایگان مطالعه کنید.

درباره کتاب در کتاب

۵ کتاب مورد علاقه بیل گیتس در سال ۲۰۱۶ بیل گیتس نه تنها ۵۰ کتاب در سال مطالعه می‌کند، بلکه همواره سعی می‌کند، کتاب‌هایی را مورد مطالعه قرار دهد که به آن‌ها علاقه‌مند است. در چند سال گذشته بنیان‌گذار مایکروسافت تعداد انگشت‌شماری از کتاب‌هایی که در طول این سال‌ها منتشر شده بودند و مورد علاقه‌اش بودند را در قالب یادداشت‌هایی در وبلاگ خودش قرار داد تا همگان با مطالعه آن‌ها شناخت بهتری از جهان پیرامون خود به دست آورند. اگر کنجکاو هستید در سال جاری و سال آینده کتاب‌هایی که از سوی بیل گیتس پیشنهاد شده‌اند را مورد مطالعه قرار دهید ما فهرستی از این کتاب‌ها را برای شما آماده کرده‌ایم.

ادامه...
  • ناشر شبکه
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.08 مگابایت
  • تعداد صفحات ۵۰ صفحه

بخشی از کتاب در کتاب

با نصب اپلیکیشن فیدیبو این کتاب را به صورت کاملا رایگان مطالعه کنید.

۵ کتاب پیشنهادی برای علاقه مندان هوش مصنوعی



کتاب بهترین منبع و دستیار برای دانشجویان، محققان و اساتید دانشگاه ها است. هرچه قدر در وب جست وجو کنید و مطلب بخوانید؛ باز تاثیرگذاری و یادگیری کتاب بهتر است و اگر بتوانید کتاب های معروف دنیای فناوری را به زبان اصلی و قلم خود نویسنده بخوانید؛ برنده اصلی رقابت دانش آموختگی هستید. در یک سری مطلب دنباله دار می خواهیم بهترین کتاب های دنیای فناوری به خصوص حوزه های مختلف علوم کامپیوتری را به شما معرفی کنیم تا از هر کدام خوش تان آمد؛ دانلود و استفاده کنید.
اگر اخبار دنیای فناوری و سایت ماهنامه شبکه را دنبال کرده باشید، بی شک اطلاع دارید که امروزه هوش مصنوعی حرف اول را می زند. بسیاری از شرکت های داخلی و خارجی، به دنبال کارشناسان زبده و خبره این حوزه هستند. از همین رو، مقاله خود را با معرفی کتاب هایی در حوزه هوش مصنوعی آغاز می کنیم.

Artificial Intelligence: A Modern Approach, 3rd Edition

نویسندگان: پیتر نورویگ، استوارت راسل



چکیده: سومین ویرایش کتاب «هوش مصنوعی، یک رویکرد مدرن» جامع ترین کتابی است که به صورت کاملاً به روز، تاریخچه ای از هوش مصنوعی و جنبه های کاربردی عملی هوش مصنوعی را به تصویر می کشد. این کتاب به دانشجویان مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد، اطلاعات جامعی درباره هوش مصنوعی ارائه می کند. روزنامه نیویورک تایمز، این کتاب را یکی از بهترین منابعی معرفی کرده است که مهارت های لازم در خصوص هوش مصنوعی را در اختیار خوانندگانش قرار می دهد.

از جمله مطالب این کتاب می توان به تاریخچه، عامل های هوشمند، مشکلات حل شده، راه حل های کلاسیک، عامل های منطقی، برنامه ریزی کلاسیک، پردازش زبان طبیعی، روباتیک و بسیاری دیگر از عناوین مرتبط با این حوزه اشاره کرد. این کتاب را انتشارات Prentice Hall در سال ۲۰۰۹ و در ۱۱۵۲ صفحه چاپ کرده است.

Artificial Cognition Systems

نویسنده: Angelo Loula
چکیده: مطالعات درباره سیستم های شناختی هوش مصنوعی، تاثیرات قابل توجهی بر پیشبرد هوش مصنوعی و ساخت سامانه های هوشمندی که وظایف خود را بر مبنای رویکرد شناختی انجام می دهند، بر جای گذاشته است. این چنین مطالعاتی با تکیه بر مدل سازی و شبیه سازی فرایندهای شناختی، فرضیه ها و نظریاتی را درباره علوم شناختی ارائه می کنند. فرایندهای شناختی در تلاش هستند به این سوال پاسخ دهند که چگونه رفتارهای شناختی در نهایت منجر به معنادار کردن سامانه های هوشمند خواهد شد. انتشارات IGI Gblobal کتاب «سیستم های شناخت مصنوع» را در سال ۲۰۰۶ و در ۴۰۲ صفحه چاپ کرده است.



Artificial Neural Networks in Biological and Environmental Analysis

نویسنده: Grady Hanrahan
چکیده: «سیستم های عصبی بیولوژیکی و شبکه های عصبی هوشمند» (ANN) سنگ بنای تحقیقات هوش مصنوعی هستند. کتاب شبکه های عصبی هوشمند در خدمت تحلیل های عمیق و بیولوژیک، چشم اندازی از جنبه های اساسی، فنی و کاربردی شبکه های عصبی محاسباتی را ارائه می کند. این کتاب اصول اساسی و پایه شبکه های عصبی را همراه با برنامه های کاربردی در این حوزه بررسی کرده است.



کتاب مذکور با همکاری دانشمندان حوزه های زیست شناسی، شیمی، ریاضیات، پزشکی و علوم زیست محیطی، به رشته تحریر درآمده است. این کتاب نه تنها به عنوان کتابی دانشگاهی، بلکه به عنوان منبع ارزشمندی برای بررسی علمی شبکه های عصبی توصیه می شود. از جمله بخش های این کتاب می توان به تاریخچه ای از مدل های محاسباتی شبکه های عصبی در ارتباط با عملیات شبکه عصبی و عملکرد مغز، نحوه مدل سازی شبکه ها، سیستم های فازی عصبی، سیستم های عصبی ژنتیکی و غیره اشاره کرد. انتشارات CRC Press در سال ۲۰۱۱ این کتاب را در ۲۱۴ صفحه به چاپ رسانده است.

Introduction to Machine Learning, 3rd Edition

نویسنده: Ethem Alpaydin



چکیده: «یادگیری ماشینی» در نظر دارد کامپیوترها را به گونه ای برنامه ریزی کند که آن ها با استفاده از داده های پایه یا تجربیات به دست آمده، مشکلات را حل کنند. بیشتر برنامه های موفق از مدت ها قبل، از یادگیری ماشینی استفاده کرده اند. از جمله این موارد می توان به سامانه هایی که داده های فروش را تجزیه وتحلیل کرده و رفتار مشتریان را پیش بینی می کنند، بهینه سازی رفتار روبات ها به منظور انجام وظیفه خود با صرف حداقل منابع و استخراج دانش از داده های بیوانفورماتیک، اشاره کرد. مقدمه ای بر یادگیری ماشینی، یک کتاب جامع درسی در این حوزه است و طیف گسترده ای از عناوین مرتبط با این شاخه از هوش مصنوعی را پوشش می دهد. در این کتاب با مفاهیمی همچون تئوری تصمیم گیری بیز، پارامتریک، نیمه پارامتریک، روش های غیرپارامتریک، مدل های مارکوف پنهان، مدل های گرافیکی، برآورد بیزی، آزمایش های آماری و بسیاری دیگر از عناوین آشنا خواهید شد. انتشارت MIT Press این کتاب را در سال ۲۰۱۴، در ۶۴۰ صفحه چاپ کرده است.

Machine Learning: Hands-On for Developers and Technical Professionals

نویسنده: Jason Bell
چکیده: کتاب «یادگیری ماشینی ویژه طراحان و متخصصان حرفه ای» رایج ترین مباحث تکنیکی درباره هوش مصنوعی را آموزش می دهد. در این کتاب می آموزید که یادگیری ماشینی چگونه کار می کند و چگونه این مفهوم در دنیای صنعت استفاده می شود. این کتاب به خوانندگان می آموزد چگونه از این فناوری در حوزه کاری خود استفاده کنند. همچنین بر نحوه آماده سازی داده ها و ارائه الگوریتم های مختلفی که در دنیای یادگیری ماشینی استفاده می شود، متمرکز است.



کتاب مذکور به شما نشان می دهد ابزارهای مناسب چگونه به طراحان کمک می کنند تا اطلاعات و بینش لازم را از داده های موجود به دست آورند. این کتاب مرجع خوبی برای دانشجویان است و همچنین به عنوان یکی از منابع حرفه ای در این حوزه از آن یاد می شود. انتشارات Willey در سال ۲۰۱۴ این کتاب را به چاپ رسانده است.

۵ کتاب مورد علاقه بیل گیتس در سال ۲۰۱۶



بیل گیتس نه تنها ۵۰ کتاب در سال مطالعه می کند، بلکه همواره سعی می کند، کتاب هایی را مورد مطالعه قرار دهد که به آن ها علاقه مند است. در چند سال گذشته بنیان گذار مایکروسافت تعداد انگشت شماری از کتاب هایی که در طول این سال ها منتشر شده بودند و مورد علاقه اش بودند را در قالب یادداشت هایی در وبلاگ خودش قرار داد تا همگان با مطالعه آن ها شناخت بهتری از جهان پیرامون خود به دست آورند.
اگر کنجکاو هستید در سال جاری و سال آینده کتاب هایی که از سوی بیل گیتس پیشنهاد شده اند را مورد مطالعه قرار دهید ما فهرستی از این کتاب ها را برای شما آماده کرده ایم.

۱. کتاب نظریه ریسمان (String Theory) نوشته دیوید فاستر والاس



صبر کنید، این کتاب در ارتباط با نظریه ریسمان ها نیست. این کتاب شامل مجموعه مقالاتی است که توسط دیوید فاستر والاس نوشته شده است. مقالاتی که در ارتباط با بازی مورد علاقه او یعنی تنیس هستند. گیتس می گوید: «لزوما ضرورتی ندارد تا یک بازیکن تنیس یا یکی از علاقه مندان به تماشای این بازی باشید تا از خواندن این کتاب لذت ببرید. والاس درست با همان قدرتی که راجر فدرر راکت تنیس خود را به حرکت در می آورد، قلمش را با همان مهارت به چرخش درآورده و این مقالات را به رشته تحریر درآورده است.» او می گوید بعد از خواندن این کتاب علاقه مند شده است تا یکبار دیگر ورزش کردن را آغاز کند.

۲. کتاب Shoe Dog نوشته فیل نایت



گیتس در ارتباط با این کتاب که توسط نایت بنیان گذار Nike نوشته شده گفته است: «این کتاب به سادگی و زیبایی به ما اعلام می دارد که مسیر موفقیت هیچ گاه یک مسیر مستقیم و سر راست نیست. موفقیت مسیری است که مملو از پیچ وخم های پی در پی بوده که عدم موفقیت، صدمات احساسی و اشتباهات را در بر می گیرد. در طول سال های گذشته چند مرتبه نایت را ملاقات کرده ام. او فوق العاده زیبا اما در عین حال آرام بوده که به راحتی نمی توانید او را درک کنید.» نایت در این کتاب راه هایی که به مدیران کمک می کند در کار خود موفق شوند را برشمرده است.

۳. یک تاریخچه خودمانی از ژن (The Gene) نوشته سیدارتا موکرجی



علم ژنوم را به سختی می توان جزء موضوعاتی طبقه بندی کرد که مورد علاقه همه مردم باشد. اما گیتس می گوید: «موکرجی موفق شده است تاثیر ژن در زندگی روزمره همه ما را به خوبی توصیف کند. او به دنبال پاسخ برای پرسش های بزرگی در مورد شخصیت ما و آن چه ما را به وجود می آورد، است. او این کتاب را برای مخاطبان عام نوشته است. به سبب آن که می داند فناوری جدید ژنوم تاثیر بسیار عمیقی بر همه می گذارد. به طوری که راه و روشی که زندگی می کنیم را تحت الشعاع خود قرار می دهد.» گیتس درباره موکرجی گفته است: «او یک پزشک، معلم، محقق و نویسنده است.»

۴. افسانه رهبر قدرتمند (The Myth of the Strong Leader) نوشته آرچی براون

نزدیک به دو سال پیش، آرچی بران، دانشمند علوم سیاسی در آکسفورد نظریه خود در ارتباط با تاثیرگذارترین رهبران تاریخ جهان را ارائه کرد. او در این ارتباط گفت: «تاثیرگذارترین رهبران دنیا آن هایی نیستند که در کلیشه های روزمره آن ها را مشاهده می کنیم، تمامی این افراد را نمی توانید جزء رهبران قوی توصیف کنید.» چهره هایی همچون نلسون ماندلا با احتیاط زیاد به سمت قدرت نزدیک شدند. تفکرات او عمدتا بر دیپلماسی و مذاکره متمرکز بودند. در نمونه دیگری دونالد ترامپ برنده انتخابات اخیر ایالات متحده تا حد زیادی با اتکا بر قدرت درک خود برنده این انتخابات شد. گیتس در این باره می گوید: «کتاب بران به طرز شگفت آوری درست و و دقیق است. بران نمی توانست پیش بینی کند که چگونه کتاب او در سال ۲۰۱۶ به یکی از بهترین عنوان ها تبدیل خواهد شد.»



۵. شبکه (The Grid) نوشته گرچان باکی

کتاب شبکه یک مثال کامل و دقیق از ژانرهایی است که گیتس تصور می کند در تلویزیون و فیلم ها باید بیشتر به آن پرداخته شود. گیتس در ارتباط با این کتاب می گوید: «این کتاب درباره شبکه فرسوده برقی است که امروزه از آن استفاده می کنیم. این کتاب یکی از ژانرهای مورد علاقه من است.» گیتس در منطقه سیاتل بزرگ شد. گیتس اولین کار خود را با نوشتن نرم افزاری برای یک شرکت تامین کننده حامل های انرژی که در شمال غربی اقیانوس آرام قرار داشت آغاز کرد. او در مدت زمان نوشتن این برنامه یاد گرفت که چگونه شبکه های انتقال انرژی هر روزه نقش اصلی را در زندگی ما بازی می کنند. کتاب the Grid یکبار دیگر به ما یادآوری می کند که مهندسی واقعا شگفت انگیز است. گیتس در این ارتباط گفته است: «من فکر می کنم که شما بعد از خواندن این کتاب آگاه خواهید شد که چرا نوسازی این شبکه ها یک فرآیند پیچیده به شمار می رود و همچنین ضروری است که به فکر طراحی و پیاده سازی انرژی های پاک باشیم. انرژی های پاک برای آینده ما یک نقش حیاتی را بازی می کنند.»



۵ کتاب پیشنهادی برای علاقه مندان سیستم عامل



سیستم عامل از جمله مفاهیمی است که تقریباً همه کاربران کامپیوتر با آن سروکار دارند. از کاربران عادی گرفته تا متخصصان حرفه ای، باید با جزئیات و ریزه کاری های سیستم عاملی که از آن استفاده می کنند، آشنایی داشته باشند.

Windows 10 Bible, 2nd Edition

نویسندگان: Jeffrey R. Shapiro, Jim Boyce, Rob Tidrow
چکیده: اگر به دنبال مرجعی برای یادگیری سیستم عامل ویندوز ۱۰ هستید، این کتاب را پیشنهاد می کنیم. «Windows ۱۰ Bible» یکی از کامل ترین مراجعی است که این روزها در بازار نشر پیدا می شود. مهم نیست کاربر تازه کار یا کاربر حرفه ای باشید، این کتاب تکنیک ها و ترفندهای این سیستم عامل را به خوبی آموزش می دهد.



کتاب مذکور به شما نشان می دهد که ویندوز ۱۰ از چه ویژگی های جدیدی ساخته شده است، رابط کاربری آن چگونه به کاربر کمک می کند، نحوه به اشتراک گذاری ایمن داده ها چگونه باید سازمان دهی شود، چگونه می توان مواردی همچون دیوارآتش ویندوز ۱۰ را پیکربندی کرد و در نهایت، نحوه ساخت شبکه های خانگی و به اشتراک گذاری منابع در شبکه را آموزش می دهد. انتشارات Wiley در سال ۲۰۱۵ این کتاب را در ۸۸۸ صفحه منتشر شده است.

Modern Operating Systems, 4th Edition

نویسندگان: Andrew S. Tanenbaum, Herbert Bos



چکیده: اگر به دنبال کتاب مناسبی برای یادگیری مفاهیم زیربنایی سیستم عامل ها هستید، کتاب «سیستم عامل های مدرن ویرایش ۴» را پیشنهاد می کنیم. این کتاب به خوبی به شما نشان می دهد که ریسمان ها و پردازه ها چه هستند، مدیریت حافظه چیست و چگونه انجام می شود.
همچنین مفهوم سیستم فایلی، ورودی یا خروجی، بن بست، مجازی سازی و کلاود، سیستم های چندپردازنده ای، امنیت و بسیاری دیگر از مفاهیم مرتبط با سیستم عامل را آموزش می دهد. انتشارات Prentice Hall در سال ۲۰۱۴ این کتاب را در ۱۱۳۶ صفحه منتشر کرده است.

Operating System Concepts Essentials

نویسندگان: Abraham Silberschatz, Greg Gagne, Peter B. Galvin



چکیده: کتاب «مفاهیم پایه سیستم عامل ها» سعی دارد تا حد امکان مفاهیمی همچون سیستم عامل های منبع باز، ماشین های مجازی و رایانش خوشه ای که از مباحث اصلی دنیای سیستم عامل ها به شمار می رود و به سرعت دنیای سیستم عامل ها و شبکه ها را تغییر داده اند، به زبانی ساده آموزش دهد. این کتاب سعی دارد به صورت واضح و شفاف این مفاهیم را به خواننده منتقل کند. انتشارات Wiley در سال ۲۰۱۰ این کتاب را در ۷۲۵ صفحه چاپ کرده است.

Operating Systems: Internals and Design Principles, 8th Editio

نویسنده: William Stallings



چکیده: کتاب «سیستم عامل ها، اصول طراحی و مولفه های داخلی» به گونه ای نوشته شده است که در دو ترم به مهندسان الکترونیک، مهندسان کامپیوتر و علوم کامپیوتر، اصول طراحی سیستم عامل ها را آموزش دهد. همچنین مرجع خوبی برای برنامه نویسان، مهندسان سیستمی، طراحان شبکه و افراد دیگری که درگیر طراحی محصولات کامپیوتری، سیستم های اطلاعاتی و سیستم های کامپیوتری پرسنلی هستند، به شمار می رود.
این کتاب به صورت یکپارچه و جامع، مباحث سیستم عامل را به خوانندگانش آموزش می دهد. استالینگز در این کتاب سعی کرده است مسائل مربوط به طراحی و اصول زیربنایی در سیستم عامل های معاصر را بررسی کند تا خوانندگان درک مناسبی از ساختارها و مکانیزم های سیستم عامل ها به دست آورند. او در این کتاب مباحثی همچون طراحی، بهره وری و امنیت را که بر آینده تجاری سیستم عامل ها تاثیرگذار هستند، بررسی کرده است. این کتاب برای اینکه دید مناسبی در اختیار خوانندگان قرار دهد، مطالعه ای درباره سیستم عامل های لینوکس، اندروید یونیکس و ویندوز ۸ داشته است. انتشارات Pearson در سال ۲۰۱۴ این کتاب را در ۸۰۰ صفحه منتشر کرده است.

The Art of Linux Kernel Design

نویسنده: Lixiang Yang
چکیده: به گمان عده ای از کاربران، مشکل درک سیستم عامل به جنبه های فنی آن بازمی گردد؛ در حالی که درک صحیح نداشتن از یک سیستم عامل به ارتباطات پیچیده ای که در آن در جریان است باز می گردد. کتاب «هنر طراحی کرنل لینوکس» سعی دارد این پیچیدگی ها را بررسی کند. این کتاب از منظر طراح سیستم عامل، مسائل مهم و و مشکلاتی را که پیرامون درک سیستم عامل ها وجود دارند، بررسی می کند.



کتاب مذکور سعی دارد رمز و رازهای طراحی سیستم عامل ها، ارتباط مستقیم کدهای بایوس با سیستم عامل ها، ساده سازی و روابطی را که در پشت پرده در جریان است، به ساده ترین شکل آموزش دهد. انتشارات Auerbach Publications در سال ۲۰۱۴ این کتاب را در ۵۳۴ صفحه منتشر کرده است.

۵ کتاب پیشنهادی برای علاقه مندان امنیت



هر چه از فناوری بیشتر استفاده کنیم، به همان نسبت مسائل و چالش های امنیتی بیشتری پیش روی ما قرار می گیرد. در حالی که در گذشته های دور، تهدیدات تنها از طریق دیسک ها یا سی دی ها کاربران را در معرض خطر قرار می دادند، در دنیای امروز تقریباً هر وسیله هوشمندی که قابلیت اتصال به اینترنت یا شبکه های مختلف را داشته باشد، در معرض تهدید قرار دارد.

The Manager’s Guide to Web Application Security

نویسندگان: Ron Lepofsky



چکیده: کتاب «راهنمای مدیریت بر امنیت برنامه های وب» سعی دارد به طور مختصر و کوتاه، دستورالعمل دسته بندی شده و کوتاهی را درباره مخاطرات امنیتی نرم افزارها برای هر سازمانی ارائه کند.

این کتاب که به زبانی ساده نوشته شده است، راه های مقابله سریع با مسائل و چالش ها را ارائه می کند. اغلب، آسیب پذیری های امنیتی به سختی قابل درک هستند. بسیاری از مخاطرات امنیتی به دلیل ضعف برنامه نویسی و مسائل بسیار فنی ایجاد می شوند.
ران لپوفسکی، نویسنده این کتاب، این مسائل فنی را همراه با نمونه های واقعی از آسیب پذیری هایی که کارشناسان امنیتی شناسایی کرده اند، به خوانندگان نشان می دهد. همچنین به بررسی خطرات و آثار مخربی پرداخته است که تجارت ها را تهدید می کنند. انتشارات Apress در سال ۲۰۱۴ این کتاب را در ۲۳۲ صفحه منتشر کرده است.

Build a Secuirty Culture

نویسنده: Kai Roer



چکیده: اگر قصد دارید از سازمان خود محافظت کنید، لازمه این کار پیاده سازی فرهنگ امنیتی در سازمان است. کای روئر نویسنده کتاب «ایجاد فرهنگ امنیتی»، تجربیات سالیان متمادی را که به عنوان کارشناس سایبری به ایفای نقش پرداخته است، در قالب برنامه آموزشی موثری در اختیار خوانندگان خود قرار داده است. او در کتاب خود گفته است: «رفتار انسان ها پیچیده و متناقض است. هکرها همواره سعی می کنند به دنبال شکارهای بزرگ باشند، همین موضوع باعث می شود سازمان شما در معرض تهدید باشد.» این کتاب را انتشارات ITGP در سال ۲۰۱۵ در ۱۲۴ صفحه منتشر کرده است.

Web Security: A WhiteHat Perspective

نویسندگان: Hanqing Wu, Liz Zhao



چکیده: در اواخر سال ۲۰۱۳، نزدیک به ۴۰ میلیون کارت اعتباری و کارت بانکی به دلیل یک رخنه داده ای در معرض تهدید قرار گرفتند. این رخداد فاجعه بار تبدیل به یکی از بزرگ ترین رخنه های داده ای شد. همین موضوع باعث شد بسیاری از شرکت ها و سازمان ها، بیش از گذشته در جهت بهبود استراتژی های امنیت اطلاعات خود برآیند. کتاب «امنیت وب، دورنمای یک کلاه سفید» یک راهنمای جامع درباره فناوری امنیتی وب ارائه کرده و توضیح می دهد که شرکت ها چگونه می توانند سیستم امنیتی موثر و پایداری را طراحی کنند. این کتاب را انتشارات Auerbach Publications در سال ۲۰۱۵ و در ۵۴۴ صفحه منتشر کرده است.

Computer Security: Principles and Practice, 3rd Edition

نویسندگان: Lawrie Brown, William Stallings



چکیده: سومین ویرایش کتاب «امنیت کامپیوتری»، سعی دارد به شکلی ایده آل امنیت کامپیوترها و شبکه ها را بررسی کند. این کتاب در قالب مرجعی به روز، اطلاعات جامعی را درباره امنیت در اختیار برنامه نویسان، مدیران شبکه، مهندسان سیستمی و کارمندان بخش بازاریابی قرار می دهد.

در سال های اخیر، دنیای فناوری نیاز مبرمی به آموزش امنیت کامپیوتری و عناوین مرتبط با آن پیدا کرده است برای هر فردی که در شاخه های علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوتر درس می خواند، دانستن نکات امنیتی ضروری است. کتاب امنیت کامپیوتری، تنها کتابی است که به صورت جامع و یکپارچه طیف گسترده ای از موضوعات مرتبط با هم را بررسی کرده است. این کتاب در قالب پروژه های تحقیقاتی و مدل سازی، سعی می کند چشم انداز وسیعی از مفاهیم مرتبط با امنیت را در اختیار خوانندگان خود قرار دهد. این کتاب را انتشارات Pearson در سال ۲۰۱۴ و در ۸۴۰ صفحه منتشر کرده است.

Computer Security Handbook, 6th Edition

نویسندگان: Eric Whyne, M.E. Kabay, Seymour Bosworth
چکیده: امنیت کامپیوتری، بخش های مختلفی از زندگی انسان ها را که به نوعی با کامپیوترها و دستگاه های تحت شبکه که از سیگنال های بی سیم استفاده می کنند، تحت الشعاع خود قرار داده است. رخنه ها باعث می شوند حریم خصوصی و داده های مالی ما در معرض تهدید جدی قرار گیرند. این کتاب سعی دارد توصیه های کامل و حرفه ای را برای به حداقل رساندن این نقض ها ارائه کند. این کتاب بیشتر برای متخصصان و دانشجویان دانشگاه ها مناسب است؛ افرادی که می کوشند بهترین و جامع ترین دستورالعمل ها را برای به حداقل رساندن هک ها، نفوذها، خطاهای انسانی و تاثیرات بلایای طبیعی و بسیاری دیگر از چالش های امنیتی ارائه کنند.



این مرجع به طور کامل بازبینی شده است تا اطلاعات موجود در آن مسائل امنیتی را که این روزها در شبکه های اجتماعی، محاسبات ابری، مجازی سازی و مواردی از این دست قرار دارند، پوشش دهد. انتشارات Wiley در سال ۲۰۱۴ این کتاب را در ۲۰۰۰ صفحه منتشر کرده است.

نظرات کاربران درباره کتاب در کتاب

کتاب خوبه نیست
در 2 سال پیش توسط soh...tar
بسیار جذابه
در 2 سال پیش توسط soh...tar