فیدیبو نماینده قانونی هورمزد و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب تاثیر

کتاب تاثیر
روانشناسی فنون قانع کردن دیگران

نسخه الکترونیک کتاب تاثیر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب تاثیر

تاثیر کتابی کلاسیک درباره این موضوع است که مدیران چگونه افراد را به انجام کارها تشویق کنند و چگونه در برابر تلاش ها برای قانع سازی خود ایستادگی کنند. این کتاب به مدت بیش از 25 سال در دانشگاه استنفورد تدریس شده و در لیست 12 کتاب برتر مدیریتی دنیا قرار گرفته است. آن دسته از افرادی که بلدنیستند جواب مثبت از مردم بگیرند خیلی زود سقوط می کنند. آنهایی که این توانایی را دارند باقی می مانند و کار خود را رونق می دهند.

ادامه...
  • ناشر هورمزد
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 3.33 مگابایت
  • تعداد صفحات ۴۰۵ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب تاثیر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمهRobert B. Cialdini

اکنون به راحتی، اقرار می کنم که در تمامی طول عمرم، فریب خورده ام؛ چون تا آنجا که به یاد دارم همیشه برای تبلیغات دست فروشان، جمع کنندگان اعانه، این و یا آن گروه از فروشندگان هدف آسانی بوده ام. قبول دارم که تنها اقلیتی از این افراد دارای انگیزه های ناشایستی بوده اند و بقیه ی آنان– مثل نمایندگان موسسات خیریه -دارای انگیزه هایی عالی بوده اند؛ اما فرق نمی کند؛ درهرحال من شخصاً همیشه در تناوب هایی نگران کننده خود را در حالی یافته ام که به صورت ناخواسته مثلاً مشترک مجله ای شده ام و یا بلیت ورود به مجلس رقص کارکنان اداره ی فاضلاب را خریداری کرده ام. به احتمال، پایداری من در همین حالت حماقت آمیز بوده است که باعث علاقه ام به مطالعه ی فرآیند اطاعت و پذیرش شده است؛ اینکه چه چیزی باعث می شود که یک فرد به فردی دیگر جواب «بله» بدهد و چه فن هایی هستند که به طور موثر از این فاکتورها استفاده می کنند تا چنین تسلیمی را رقم زنند. من متعجب می شدم از اینکه چگونه یک درخواست هنگامی که به شیوه ی خاصی بیان می شود، پاسخ منفی می گیرد؛ اما همان درخواست باکمی تفاوت در نحوه ی ارائه می تواند، جواب مثبت بگیرد.
همین دلایل برای من -که یک روانشناس اجتماعی هستم -سبب شد که از جهت عملی وارد موضوع «روان شناسی اطاعت و پذیرش» شوم و شروع به تحقیق در این زمینه کنم. در شروع کار، تحقیق شکلی تجربی داشت و قسمت اعظم آن در آزمایشگاه و بر روی دانشجویان صورت می گرفت. من در پی آن بودم که دریابم چه قواعد روان شناسی هست که بر تمایل فرد در جهت اجابت یک درخواست تاثیر می گذارد. هم اکنون، روان شناسان اطلاعات زیادی درباره ی این قواعد دارند -اینکه این قواعد چه چیزهایی هستند و چگونه عمل می کنند- ازنظر من این قواعد، سلاحی هستند، در جهت تاثیر بر روی دیگران، بعضی از مهم ترین آن ها را در این کتاب موردبحث قرار خواهم داد.
بعد از مدتی، دریافتم که کار تجربی در آزمایشگاه، اگرچه لازم است؛ اما کافی نیست. با تحقیق در این محدوده من نمی توانستم درباره ی اهمیت این قواعد در خارج از حیطه ی دانشکده ی روان شناسی و مقر دانشجویان -جایی که این قواعد را بر روی آن ها آزمایش می کردم -قضاوت کنم. برای من روشن شد که اگر در پی آن هستم که روان شناسی اطاعت و پذیرش را به طور کامل دریابم، باید دامنه ی تحقیقاتم را وسیع تر کنم. لازم بود به جست وجوی کسانی بپردازم که درزمینه ی فرایند مجاب کردن دیگران حرفه ای هستند -کسانی که در سرتاسر عمر من، قواعد آن را بر روی من پیاده سازی کرده بودند- آن ها می دانند که چه قواعدی کارساز است و چه قواعدی کارساز نیست. یافتن قوانینی برای پایدار ماندن بهترین این قواعد، ضامنی برای تداوم تاثیر آن هاست. کار آنان این است که ما را مجاب کنند؛ زیرا معیشتشان درگرو این اتفاق است. آن دسته از افرادی که بلد نیستند جواب مثبت از مردم بگیرند، خیلی زود سقوط می کنند. آن هایی که این توانایی را دارند، باقی می مانند و کار خود را رونق می دهند.
افراد حرفه ای در مجاب کردن دیگران، تنها کسانی نیستند که از این قواعد اطلاع دارند و از آن در جهت ادامه ی راه خود کمک می گیرند. همه ی ما در تعاملات روزانه ی خود از این قواعد استفاده می کنیم و تا حدودی هم قربانی استفاده از آن ها توسط همسایه، دوست، معشوق و فرزند خود می شویم؛ اما درزمینه ی موارد کارساز، حرفه ای ها اطلاعاتی بسیار بیشتر از درکِ غیرحرفه ای و مبهم ما دارند. هنگامی که در مورد این موضوع فکر می کنم، درمی یابم که آن ها بوده اند که غنی ترین اطلاعات در این زمینه را در دسترس من گذارده اند. پس ازآن، برای مدت حدوداً سه سال، من در حال ادغام کردن مطالعات تجربی خود با برنامه ای بودم که به طورقطع، جنبه ی سرگرمی بیشتری داشت؛ من به شکلی اصولی خود را در دنیای حرفه ای های این مبحث غرق کردم-فروشندگان، جمع کنندگان اعانه، افراد فعال در عرصه ی تبلیغات و دیگران- هدف من از انجام این کار این بود که فن ها و استراتژی هایی که به صورت عمومی تر و موثرتر توسط قشر وسیعی از متخصصان مجاب گر مورداستفاده قرار می گیرد را از درون آنان مورد رصدیابی قرار دهم.
این برنامه ی رصد یابی گاهی در شکل مصاحبه با خود متخصصان بود و گاهی در شکل مصاحبه با دشمنان بالفطره ی آن ها؛ یعنی (افسران پلیس، دسته ی کلاه برداری و آژانس های حفظ حقوق مشتریان). در مواقع دیگر ، این رصد یابی شامل ارزیابی کامل موارد متنی می شد که فن های پذیرش را از نسلی به نسل دیگر منتقل می کنند-کتابچه های راهنمای فروش و چیزهایی شبیه به آن ها- اما بیش از همه، این رصدیابی به شکل مشاهدات محقق ارائه شده است. مشاهدات محقق، روش تحقیقی است که در آن محقق نقش جاسوس را در بین انواع گروه ها ایفاء می کند. او با هویت و انگیزه ای جعلی درزمینه ی موردعلاقه ی خود نفوذ می کند و تبدیل به یک شرکت کننده ی تمام عیار در گروه موردمطالعه می شود؛ درنتیجه برای اینکه درباره ی تاکتیک های پذیرش در تشکیلات مختلف فروش (جاروبرقی، عکاسی چهره ، آموزش رقص) اطلاعاتی کسب کنم، به آگهی روزنامه ها برای کارآموزی فروش جواب می دادم تا آن ها شیوه های خود را به من آموزش دهند. با استفاده از روش های مشابه؛ اما نه کاملاً یکسان من قادر بودم در آژانس های تبلیغاتی، بخش های روابط عمومی و موسسات جمع آوری اعانه نفوذ کنم و فن های آن ها را موردبررسی قرار دهم. بیشتر شواهدی که در این کتاب ارائه شده است، از تجارب من در نقش یک مجاب گر حرفه ای و یا به واقع، حرفه ای باانگیزه در تنوع گوناگونی از سازمان هایی سرچشمه می گیرد که خود را وقف گرفتن جواب «بله» از ما می کنند.
یک جنبه از این تجربه های سه ساله ی مشاهدات محقق بیش از بقیه آموزنده بود. باوجوداینکه هزاران روش مختلف وجود دارد که مجاب گران حرفه ای برای گرفتن جواب مثبت از مردم از آن ها استفاده می کنند؛ اما به واقع، اکثر این روش ها، در شش گروه طبقه بندی می شوند که بر هرکدام یک اصل روان شناسی که هدایت گر رفتار انسانی است حکم می رانند، اصولی که به این فن ها قدرت و صلابت می بخشند.
تدوین کتاب بر اساس این شش اصل صورت گرفته است و در هر فصل یکی از آن ها آورده شده است. هر یک از این قواعد شامل ثبات، مقابله، اثبات اجتماعی، صلاحیت، علاقه و کمیابی– ازلحاظ نقششان در جامعه و ازلحاظ اینکه چگونه ممکن است یک مجاب گر حرفه ای بتواند نیروی عظیمشان را به کار گیرد و با زبردستی آن ها را در جهت تقاضایش برای خرید، دهش، پذیرش، دادن رای و موافقت باهم ادغام کند-موردبحث قرارگرفته اند. ذکر این نکته ارزشمند است که من قانون ساده ی منفعت فردی را جزء این شش اصل قرار نداده ام - اینکه مردم دوست دارند برای آنچه خواهان آن هستند، هرچه کمتر پرداخت کنند و در مقابل، هر چه بیشتر به دست آورند- حذف این موضوع از بحث بدین معنا نیست که من عقیده دارم، تمایل برای کسب منفعت حداکثری در مقابل پرداخت هزینه ی حداقلی در تصمیم گیری های ما هیچ تاثیری ندارد؛ و به این معنا هم نیست که من شواهدی یافته ام که مبین این است که حرفه ای های مجاب گر قدرت این قانون را نادیده گرفته اند. درست برعکس؛ در بررسی هایم حرفه ای هایی را دیده ام که مکرراً (گاهی صادقانه و گاهی نه) شیوه ی «من می توانم ترتیب معامله ی پرسودی را برایتان بدهم.» را مورداستفاده قرار می دادند. من تصمیم گرفتم که قانون منفعت فردی را به صورت یک مبحث جداگانه در این کتاب مورد بحث قرار ندهم؛ زیرا ازنظر من این عامل محرک و مولفه ای بدیهی است که باید به وجود آن اذعان کرد؛ اما نیاز به توضیح مفصل ندارد و درنهایت، هر قاعده ازنظر توانایی اش در ایجاد یک نوع آشکار از تسلیم بدون تفکر و خودکار در مردم، به معنای تمایل به دادن جواب مثبت بدون تفکر، موردبررسی قرار گرفته است. شواهد گویای این مطلب هستند که سرعت رو به افزایش و انبوهی اطلاعات زندگی مدرن باعث رواج هرچه بیشتر استفاده از این شکل خاص تسلیم بدون تفکر در آینده خواهند شد؛ درنتیجه درک چگونگی و دلایل این اطاعت خودکار برای جامعه اهمیت رو به افزایشی پیدا خواهد کرد.

نشر هورمزد

نشر هورمزد، نشر جوان و پویایی است که با تیمی از جوان ترین های حوزه ی نشر، با ایده های بکر و خلاقانه، پا به عرصه ی کتاب نهاد و در این سال ها، به گواه مخاطبین حرفه ای و همچنین دست اندرکاران حوزه ی نشر، نسبت به هم قطاران خود، گام های متفاوتی برداشته و زیبایی ظاهر کتاب را، در کنار انتخابِ وسواس برانگیز کتب و مراحل ترجمه، ویرایش و سپس چاپ، ملاک کار خود قرار داده ایم.
ما در نشر هورمزد مدعی نیستیم که بهترین هستیم، اما سعی می کنیم با در اختیار گذاشتن بهترین کتاب های حوزه هایی که در آن ها فعالیت می کنیم، به مخاطبانمان کمک کنیم که زندگی و کسب وکار بهتری برای خود بسازند.
می کوشیم بهتر شویم و تلاش می کنیم مسیر خوب به عالی را، با در نظر گرفتن همه ی موانعی که پیش رویمان است، بپیماییم؛ تلاش می کنیم عالی شویم؛ و این بسته به رضایت مخاطبان هورمزد است.
بی صبرانه چشم براه پیشنهادات و انتقادات شما هستیم. تلفن تماس: ۶۶۱۲۵۱۲۶

EMAIL: INFO@HOORMAZD.COM

www.hoormazd.com

telegram/hoormazdpublication

instagram/nashr.hoormazdتکنولوژینزدیک ها از هم دور می شوند
و دورها، به هم نزدیک

یادمان باشد از تکنولوژی درست استفاده کنیم.

فصل اول ؛ سلاح های مورد استفاده در جهت تاثیرAlbert Einstein
باید هر چیزی را تا حد ممکن آسان ساخت؛ اما نه ساده تر از آن حد.

قاعده ی کلیک- ویژ                              

یک روز من تماس تلفنی از طرف دوستی داشتم که به تازگی در ایالت آریزونا یک مغازه ی فروش جواهرات هندی باز کرده بود. او خبری عجیب دریافت کرد که از شدت هیجان دچار گیجی شد؛ و فکر می کرد من به علت اینکه یک روان شناسم، بتوانم توضیحی برای این اتفاق عجیب داشته باشم. داستان درباره ی نتیجه ی فروش سنگ های فیروزه ای بود، سنگ هایی که مدت زیادی فروش نمی رفت تا اینکه در فصلی از سال، زمانی که اوج فصل توریستی بود، مغازه به شکلی غیرمعمول پر از مشتری شد -درگذشته، سنگ های فیروزه برای قیمتی که بر روی آن ها گذاشته شده بودند کیفیت خوبی داشتند، با وجوداین، به فروش نمی رفتند. دوست من برای رهایی از شر آن ها چند حقه ی معمولی فروش را به کار بسته بود. او سعی کرده بود که با تغییر مکان نمایش آن ها، به جایی که بیشتر در معرض دید بود، توجه مشتریان را جلب کند؛ اما موفق نشده بود. وی حتی به فروشندگان مغازه اش گفته بود که هر طور شده آن ها را به فروش برسانند؛ اما بازهم موفق به فروش آن ها نشده بود سرانجام، یک شب که فردای آن می خواست برای خرید جنس به سفر برود به امید خلاص شدن از دست این فیروزه های مزاحم تصمیم گرفت که آن ها را زیر قیمت به فروش برساند و به علت آنکه دچار ضرر می شد یادداشتی از سر خشم با خطی ناخوانا برای فروشنده ی ارشد مغازه اش با این مضمون گذاشت.
«محتوی این بسته، قیمت × ۱ /۲» با بازگشت از سفر و اطلاع یافتن از فروش فیروزه ها تعجب نکرد. تعجب او هنگامی بود که فهمید فیروزه ها به دو برابر قیمت اصلی خود فروخته شده بودند؛ چون فروشنده در نوشته ی خرچنگ قورباغه ی او ۲ /۱ را ۲ خوانده بود!
اینجا بود که وی با من تماس گرفت. به نظرم می دانستم که چه اتفاقی افتاده است؛ اما به او گفتم، اگر قرار است همه چیز را به صورت درست برایت شرح دهم، باید به داستانی گوش کنی که برایت تعریف می کنم. درواقع، این داستان درباره ی خود من نبود، درباره ی بوقلمون های مادر بود و در ارتباط با زمینه ی نسبتاً جدید علم رفتارشناسی -مطالعه ی حیوانات در زیستگاه طبیعی شان- بوقلمون های مادر، مادران خوبی هستند، آن ها با محبت، مراقب و حمایت کننده هستند. آن ها بیشتر وقت خود را صرف نگهداری، تمیز کردن و جمع کردن جوجه ها در زیر پروبال خود می کنند؛ اما چیز عجیبی در این نوع رفتارشان وجود دارد. در حقیقت، عامل انگیزه ِی به وجود آوردن این همه احساس مادری در بوقلمون یک چیز است: صدای «جیک جیک» جوجه های نورس. ظاهراً در فرآیند مادری آنان، دیگر ویژگی های هویتی جوجه ها؛ مانند بو، لمس و یا ظاهر، نقش ضعیفی را بر عهده دارند. اگر جوجه صدای «جیک جیک» درآورد، مادرش از او مراقبت می کند، اگر این صدا را درنیاورد، یا او را نادیده می گیرد و یا اینکه هلاکش می کند.
وابستگی افراطی حس مادری بوقلمون مادر به این صدا به طور عمده، توسط رفتارشناس حیوانات ام. دبلیو. فاکس،(۱) در یک کار تحقیقی بر روی یک بوقلمون مادر و یک موش خرمای بدلی نشان داده شده است.
موش خرما دشمن بالفطره ی بوقلمون مادر است و بوقلمون با طغیان جیغ و فریاد، نوک زدن و چنگ کشیدن به استقبالش می رود. درواقع، تجربیات این آزمایش آشکار کننده ی این بود که حتی نوع اسباب بازی موش خرما، هنگامی که به کمک یک رشته نخ به سمت بوقلمون مادر کشیده می شود با حملات خشمگینانه و فوری او مواجه می شود؛ اما هنگامی که در درون همان موش خرمای اسباب بازی یک ضبط صوت کوچک قرار داده شود که از آن صدای «جیک جیک» جوجه ی بوقلمون پخش می شود، بوقلمون مادر نه تنها این موش خرما که به سمت او می آید را می پذیرد؛ بلکه او را زیر پروبال خود جا می دهد. هنگامی که ضبط صوت خاموش می شود، موش خرمای بدلی دوباره شرورانه موردحمله قرار می گیرد.
در چنین شرایطی وضعیت یک بوقلمون مادر تا چه اندازه مسخره به نظر می آید: او یک دشمن بالفطره را در آغوش خود جا می دهد، فقط برای اینکه «جیک جیک» می کند؛ و با جوجه ی خود بدرفتاری می کند و یا او را می کُشد، فقط به خاطر ا ینکه جیک جیک نمی کند. بوقلمون مادر به مانند ماشینی عمل می کند که غرایز مادری اش تنها تحت کنترل خودکار این صداست. روان شناسان رفتاری معتقدند که این رفتار منحصر به بوقلمون نیست. آن ها شروع به تشخیص الگوهای اعمال غیرارادی منظم و کورکورانه در طیف وسیعی از گونه های حیوانی کرده اند.
این اعمال که به آن ها «الگوهای عمل ثابت»(۲) می گویند، هریک می توانند شامل رشته ای از رفتارهایی پیچیده مثل معاشقه و یا جفت گیری باشند. یکی از ویژگی های اصلی این الگوها این است که رفتارهایی که این الگوها را شکل می دهند در هر بار وقوع که به واقع، با یک شکل منظم انجام می شوند، به این می ماند که انگار این الگوها در درون حیوان بر روی نوارهای کاست ضبط شده باشند. هنگامی که موقعیت، معاشقه را می طلبد، نوار معاشقه به کار می افتد. هنگامی که موقعیت، حس مادری را می طلبد، نوار رفتار مادری شروع به کار می کند؛ یعنی انگار کلیک می کنیم و نوار مناسب به کار می افتد که صدای ویژ می دهد و چرخشی از رشته رفتارهای متعارف انجام می شود.
جالب ترین موضوع در این میان، روشی است که توسط آن نوارها به کار می افتند؛ برای مثال هنگامی که یک حیوان نر از قلمروی خود دفاع می کند، این ورود سرزده ی حیوانی دیگر از گونه ی خود اوست که نوار دفاع از قلمرو را با نشانه های رفتاری گوش به زنگی تمام عیار، تهدید و اگر لازم باشد، مبارزه در وی را به کار می اندازد؛ اما در این سیستم، تناقضی هم وجود دارد. این موجودیت کامل حیوان نر رقیب نیست که عامل موثر در به راه افتادن نوار است؛ بلکه ویژگی خاصی در او، به نام «ویژگی محرک»(۳) است که باعث بروز این رفتار می شود. غالباً ویژگی محرک، تنها یک وجه بسیار خُرد از کلیت مهاجمی است که در حال نزدیک شدن است. گاهی سایه ای از یک رنگ، ویژگی محرک است؛ برای مثال تجارب رفتارشناسان نشان داده است که سینه سرخ نر رفتارش به گونه ای است، مثل اینکه یک سینه سرخ رقیب وارد قلمرو اش شده است و حمله های شدید خود را به چیزی بیش از مشتی پر قرمز یک سینه سرخ که در آنجا قرارگرفته است، معطوف نمی کند. در همان زمان، این سینه سرخ واقعاً به سینه سرخ نر مصنوعی که در آنجا قرار داده شده است و برروی سینه پر قرمز ندارد، توجهی ندارد. همین نتایج در مورد گونه ی دیگری از پرندگان به نام گلوآبی به دست آمده است که ظاهراً در وی عامل برانگیزنده در دفاع از قلمرو، سایه ی خاصی از پرهای آبی رنگ روی سینه است.
قبل از اینکه، بسیار کوته بینانه به این موضوع بخندیم که این ویژگی های محرک می توانند به چه آسانی حیوانات را فریب بدهند و به واکنش هایی وا دارند که به کلی، در تناسب با موقعیت نیستند، باید به دو نکته توجه کنیم. اول اینکه؛ در اکثر مواقع، این الگوهای خودکار و ثابت هستند و بسیار خوب عمل می کنند؛ برای مثال ازآنجاکه تنها جوجه های طبیعی و سالم بوقلمون هستند که صدای خاص جوجه بوقلمون ها را از خود درمی آورند، واکنش مادرانه ی بوقلمون مادر تنها به جیک جیک آن ها، معقولانه به نظر می رسد. با واکنش به همان یک محرک، بوقلمون مادر به طور میانگین تقریباً همیشه رفتار درستی را از خود نشان می دهد و این نیرنگ یک دانشمند است که می تواند واکنش نوارمانند بوقلمون های مادر را احمقانه جلوه دهد. دومین نکته ی مهمی که باید بدانیم، این است که خود ما انسان ها هم دارای چنین نوارهای از پیش برنامه ریزی شده ای هستیم و اگرچه به کار افتادن آن ها معمولاً به نفع ماست؛ اما ویژگی های محرکی که آن ها را فعال می کنند، می توانند ما را گول بزنند و باعث شوند که در موقعیت های نامناسب آن ها را به کار اندازیم.
شکل مشابه این اعمال خودکار به طرزی ماهرانه در تحقیق روان شناس اجتماعی دانشگاه هاروارد آلن لانگر(۴) نشان داده شده است. قاعده ای معروف در رفتار انسانی وجود دارد که می گوید: در درخواست خود برای انجام لطفی از سوی دیگران بیشتر موفق خواهید بود، اگر برای آن دلیلی ذکر کنید. علت آن هم خیلی ساده است، اینکه مردم برای کاری که انجام می دهند، نیاز به دلیل دارند. لانگر، این واقعیت غیر شگرف را با درخواست برای انجام لطف کوچکی از سوی گروهی که در صف کپی گرفتن یک کتابخانه بودند، نشان داد:
«ببخشید من عجله دارم و تنها پنج صفحه می خواهم کپی بگیرم، می توانم از ماشین زیراکس پیش از شما استفاده کنم؟» تاثیر این درخواست به همراه دلیلی که برای آن ذکر شد، تقریباً مطلق بود؛ ۹۴ درصد از کسانی که این درخواست از آن ها شده بود، اجازه دادند که فرد درخواست کننده جلوی آن ها در صف قرار گیرد. این موفقیت را با موردی مقایسه کنید که در آن فرد، درخواست خود را بدین گونه ارائه می کند: «ببخشید من پنج صفحه دارم. می توانم از ماشین زیراکس پیش از شما استفاده کنم؟» در این وضعیت تنها ۶۰ درصد از کسانی که در صف بودند با درخواست او موافقت کردند. در نگاه اول چنین به نظر می آید که تفاوت اساسی این دو درخواست درباره ی اطلاعات اضافه ای باشد که توسط عبارت «عجله دارم.» ارائه شده است؛ اما درخواست نوع سومی که لانگی ارائه کرد، نشان داد که موضوع این نیست. ظاهراً این کل رشته کلمات نیست که باعث ایجاد تفاوت می شود؛ بلکه کلمه ی اول آن؛ یعنی «عجله» است. درخواست نوع سوم لانگر به جای آنکه شامل یک دلیل واقعی برای مجاب کردن طرف مقابل باشد، از کلمه ی «عجله» استفاده کرده است و بدون اضافه کردن نکته ی جدیدی همان بدیهیات را تکرار کرده است: «ببخشید، من پنج صفحه دارم. می توانم از ماشین زیراکس پیش از شما استفاده کنم؛ چون باید کپی بگیرم؟» در این درخواست جدید، نه دلیلی واقعی و نه اطلاعاتی جدید ارائه شده بود تا توجیهی برای تسلیم آن ها باشد؛ اما بار دیگر تقریباً ۹۳ درصد تمامی افراد بدان پاسخ موافق دادند. همان طور که صدای «جیک جیک» جوجه بوقلمون ها واکنشی مادرانه را در بوقلمون های مادر برمی انگیزد، حتی وقتی که این صدا از سوی یک موش خرمای بدلی باشد، همان طور هم استفاده از واژه ی «عجله» برانگیزاننده ی یک واکنش خودبه خودی تسلیم از سوی موارد تحت مطالعه ی لانگر بود، حتی در موردی که در جهت کسب موافقت آنان هیچ گونه دلیل ثانویه ای ارائه نشده بود. نمونه ای از قاعده ی کلیک - ویژ!

نظرات کاربران درباره کتاب تاثیر

سلام من فقط ۳۰ صفحه نمونه را خواندم مطالب کتاب قانع کننده است ولی به نظر من در کشور ایران کاربرد لازم را ندارد چون وقتی بگویی من عجله دارم برای کپی وادامه نوشته کتاب حتما از اکثریت این جواب را خواهی شنید که ما هم عجله داریم ، البته قسمت فروشنده فیروزه فرق میکند ودر ایران کاربرد ۱۰۰% خواهد داشت . من ضایعه نخاعی هستم واز ویلچر استفاده میکنم بچه ۳ ساله من که روی ویلچر در حالت نیمه بیهوشی بسختی نگه داشته بودم تا همسرم به دنبال کارهای دیگر باشد پسرم مبتلا به آسم شدید بود واون لحظه که ضمن بیماری آسم دچار پنو مونی ریه نیز شده بود دچار تشنج شد من با دو شب بیخوابی و عوض کردن دو بیمارستان در قائمشهر که در نهایت به بیمارستان کودکان امیرکلا بابل در اول وقت مراجعه کردم ، چون طول شب را اجبارا در ماشین بسر بردم ) خواستم با توضیحی شبیه کتاب حالت اورژانسی را تشریح کنم مرد تنومندی که بچه بزرگش را در بغل داشت درحالیکه بچه را با حالتی مصنوعی تکان میداد گفت بچه من هم تشنج دارد از بقیه حاضرین درآنجا فقط سکوت در میان بود. میدانید برای یک پدر که مجروح جنگی باشد وسالها روی ویلچر سپری کرده باشد وبخواهد یک شرایط اورژانسی را بطور منطقی توضیح دهد در آن لحظه چقدر سخت است. با این وجود من این کتاب را می خرم وخواهم خواند و قطعا از آن لذت خواهم برد
در 2 سال پیش توسط منوچهر عزیزخانی
کتاب بدی نیست ولی اگر واقعا میخواین مشتری هاتونو متقاعد کنید فتح قله های متقاعد سازی بهرامپور رو تو اینترنت سرچ کنین یه کم گرونه ولی مطالب باارزشی داره که هیچ کتابی نداره
در 2 سال پیش توسط نگار منصوری
دوستان این کتاب خوبیه که ارزش خوندن داره ولی انتظار کاربردی بودن اون یا هیچ کتاب دیگه ای تو این زمینه رو در ایران نداشته باشید. دوستانی که کشورهای مختلف دنیا سفر کردند میدونند که ایران واقعاً یکی از عجیب ترین کشورهای دنیاست. دلیلشم مشکلات فرهنگی کشور و جامعمونه که چون سالها حتی شاید نسلها با دروغ، ریا و تظاهر همراه بوده بسیار ریشه دار هست. متاسفانه اکثر مردم که درون ایران هستند مثل ماهی در آب متوجه دنیای دیگه ای نیستند و نمیدونند اگه شرایط بهتری از زندگی انتظار دارند باید تغیر رو از خودشون شروع کنند.
در 12 ماه پیش توسط احسان صاحب نظر
فقط نمونه رو دانلود کردم و توی همین نمونه کتاب حداقل دو مورد اشتباه در ترجمه وجود داره . مترجم محترم حتما در ترجمه های بعدی با تسلط بیشتری عمل خواهد کرد.
در 2 سال پیش توسط alc...o40
کسی نیست به هم کتاب هدیه بدیم؟
در 2 سال پیش توسط امیر صفری
یکی از بهترین کتابهایی که می تونه وجود داشته باشه. صدها نمونه توی کتاب اومده که دلیل اتفاق های اطرافمون و واکنش های مردم را توضیح می ده. صد در صد ارزش چند بار خوندن را داره. من که از خوندنش لذت بردم و به همه دوستان پیشنهاد می دم.
در 1 سال پیش توسط sar...316
اصول و نکاتی ناب اما ترجمه به شدت ضعیف(به نظر میاد در مواردی متن از مترجم گوگل کپی شده) و غلط های نگارشی زیادی داره. مترجم محترم و ناشر گویا فقط قصد چاپ عنوانی جدید رو داشتن
در 2 سال پیش توسط علی مظلومی
کتاب بسیار خوبیه و کاملا ارزش خوندن داره. ممکنه ترجمه در بعضی جاها ضعیف باشه ولی به نظرم به هیچ وجه تاثیر زیادی در فهم مطالب کتاب نداره و به چشم نمیاد.
در 3 ماه پیش توسط مهدي
ترجمه این کتاب خوب نیست. در بعضی قسمت ها، جملات کلا نامفهوم ترجمه شده.
در 2 سال پیش توسط Sattar Menbari
به نظرم کتاب تأثیر بهترین کتابیه که تا حالا تو زمینه قانع کردن دیگران نوشته شد. انتخاب خوب کتاب، ترجمه و چاپ و صفحه آرایی خوب کتابهای انتشارات هورمزد باعث می شه من بی صبرانه منتظر کتابهای بعدیشون باشم. تو نمایشگاه کتاب گفتن کتاب شرکت خلاقیت و تفکر سریع و آهسته رو هم ترجمه کردن. لطفا زودتر بذارین که من بخرم و بخونم و لذت ببرم. ممنون آقای فیدیبو.
در 2 سال پیش توسط ali...487