0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
تاثیر
٪50

معرفی، خرید و دانلود کتاب تاثیر

روانشناسی فنون قانع کردن دیگران

ناشر:
هورمزد
درباره تاثیر

چه چیزی باعث می‌شود فردی به فرد دیگر جواب «بله» بدهد و چه راهکارهایی وجود دارد تا بتوان تعداد این بله‌ها را تا جایی که می‌خواهیم افزایش دهیم، چیزی است که در این کتاب با آن آشنا می‌شوید. کتاب «تاثیرگذاری» اثری از «رابرت بی. سیالدینی» و یک راهنمای جامع و موثر برای تقویت مهارت مجاب کردن و تاثیرگذاری روی دیگران است. کتاب تاثیر با ترجمه‌ی «گیتی قاسم‌زاده» در سال 95 در انتشارات هورمزد منتشر شده است.

about book image

مروری بر فصل‌های کتاب تاثیر

فصل اول، سلاح‌های مورد استفاده در جهت تاثیر: باید همه چیز را آسان گرفت، اما نه خیلی زیاد.
فصل دوم، قانون مقابله: تمام دِین‌ها و بدهی‌هایی را که دارید پرداخت کنید.
فصل سوم، تعهد و ثبات: مقاومت در ابتدای یک مساله، خیلی راحت‌تر از مقاومت در پایان آن است.
فصل چهارم، اصل اثبات اجتماعی: جایی که همه یک جور فکر می‌کنند، کسی زیاد فکر نمی‌کند.
فصل پنجم، علاقه: کار اصلی یک وکیل مدافع این است که هیئت منصفه را وادار کند، موکل او را دوست داشته باشند.
فصل ششم، صلاحیت: از کسانی که متخصص و حرفه‌ای هستند تبعیت کنید.
فصل هفتم، کم‌یابی: هر چیزی را که به آن علاقه دارید، یک روز از دست می‌دهید.

درباره کتاب تاثیر

نویسنده به عنوان یک روان‌شناس اجتماعی، هنگامی که می‌بیند چگونه یک درخواست هنگامی که به شیوه‌ای خاص بیان می‌شود، پاسخ منفی یا مثبت می‌گیرد، تصمیم گرفت با روش‌های علمی وارد موضوع «روان‌شناسی اطاعت و پذیرش» شود و در این زمینه شروع به تحقیق کند. در شروع کار، تحقیق شکلی تجربی داشت و بخش زیادی از آن در آزمایشگاه و روی دانشجویان انجام می‌شد. او در پی این بود که بفهمد چه قواعد روان‌شناسی هست که بر تمایل فرد در جهت اجابت یک درخواست تاثیر می‌گذارد. هم اکنون روان‌شناسان اطلاعات زیادی درباره‌ی این قواعد دارند، این که این قواعد چه چیزهایی هستند و چطور کار می‌کنند. نویسنده این اصول و قواعد را سلاحی برای تاثیرگذاری روی دیگران می‌داند که تعداد آن‌ها کم نیست، اما در این کتاب تنها مهم‌ترین و کاربرد‌ترین این قواعد مورد بحث قرار گرفته‌اند.

طی سه سال مشاهده و تحقیق سیالدینی متوجه شد که در میان هزاران روش مختلف برای مجاب کردن دیگران، این روش‌ها به طور کلی در سه گروه طبقه‌بندی می‌شوند که بر هر کدام یک اصل روان‌شناسی حاکم است و به این فنون، قدرت و صلابت می‌بخشد. این کتاب بر اساس همین شش اصل تدوین شده است. هر یک از این قواعد شامل ثبات، اثبات اجتماعی، صلاحیت، علاقه و کم‌یابی از لحاظ نقش‌شان در جامعه مورد بحث قرار گرفته‌اند. همچنین از لحاظ این که چگونه ممکن است یک مجاب‌گر حرفه‌ای بتواند با استفاده از نیروی عظیم این اصول، در درخواست‌های مختلف جواب بله بگیرد، هم بررسی شده است.

ما دارای مغزی هستیم که در مقایسه با گروه‌های حیوانی دیگر در این مورد، دارای کارایی بسیار بیشتری است. ما در توانایی خود برای در نظر گرفتن موقعیت‌های چندگانه‌ی مرتبط با موضوع و در نتیجه گرفتن یک تصمیم خوب، بدون رقیب هستیم. در واقع می‌توان گفت، داشتن امتیاز پردازش اطلاعات در ما نسبت به دیگر گروه‌های حیوانی است که به ما کمک کرد تا این شکل برتر از زندگی روی کره‌ی زمین را به وجود آوریم.

با وجود این، ما هم در توانایی‌های خود محدودیت‌هایی داریم و به علت بهره‌وری، گاهی مجبور می‌شویم که از ویژگی‌ اختصاصی و پیچیده‌ی تصمیم‌گیری که نیاز به آگاهی کامل دارد، صرف نظر کنیم و همه چیز را در یک جواب کوتاه بله یا نه خلاصه کنیم. و این یکی از موضوعات فرعی این کتاب است، این که ریتم سریع و سبک زندگی مدرن حتی فرصت بررسی ساده‌ترین اطلاعات را هم به افراد نمی‌دهد. اینجاست که باید با شناخت اساسی‌ترین و کارآمدترین مهارت‌ها در تاثیر گذاشتن روی دیگران، آن‌ها را وادار کنیم تا به چیزهایی که می‌گوییم و درخواست داریم، فکر کنند و سپس پاسخ دهند.

about book image

در بخشی از کتاب تاثیر می‌خوانیم

یک روز من تماس تلفنی از طرف دوستی داشتم که به تازگی در ایالت آریزونا یک مغازه‌ی فروش جواهرات هندی باز کرده بود. او خبری عجیب دریافت کرد که از شدت هیجان دچار گیجی شد؛ و فکر می‌کرد من به علت این‌که یک روان‌شناسم، بتوانم توضیحی برای این اتفاق عجیب داشته باشم. داستان درباره‌ی نتیجه‌ی فروش سنگ‌های فیروزه‌ای بود، سنگ‌هایی که مدت زیادی فروش نمی‌رفت، تا این که در فصلی از سال، زمانی که اوج فصل توریستی بود، مغازه به شکلی غیرمعمول پر از مشتری شد. در گذشته، سنگ های‌فیروزه برای قیمتی که بر روی آن‌ها گذاشته شده بودند کیفیت خوبی داشتند، با وجوداین، به فروش نمی‌رفتند. دوست من برای رهایی از شر آن‌ها چند حقه‌ی معمولی فروش را به کار بسته بود. او سعی کرده بود که با تغییر مکان نمایش آن‌ها، به جایی که بیشتر در معرض دید بود، توجه مشتریان را جلب کند؛ اما موفق نشده بود. وی حتی به فروشندگان مغازه‌اش گفته بود که هر طور شده آن‌ها را به فروش برسانند؛ اما بازهم موفق به فروش آن‌ها نشده بود. سرانجام، یک شب که فردای آن می‌خواست برای خرید جنس به سفر برود، به امید خلاص شدن از دست این فیروزه‌های مزاحم تصمیم گرفت که آن‌ها را زیر قیمت به فروش برساند و به علت آنکه دچار ضرر می‌شد، یادداشتی از سر خشم با خطی ناخوانا برای فروشنده‌ی ارشد مغازه‌اش با این مضمون گذاشت: محتوی این بسته، 2/1 قیمت. با بازگشت از سفر و اطلاع یافتن از فروش فیروزه‌ها تعجب نکرد. تعجب او هنگامی بود که فهمید فیروزه‌ها به دو برابر قیمت اصلی خود فروخته شده بودند؛ چون فروشنده در نوشته‌ی خرچنگ قورباغه‌ی او ۲ /۱ را ۲ خوانده بود!
اینجا بود که وی با من تماس گرفت. به نظرم می‌دانستم که چه اتفاقی افتاده است؛ اما به او گفتم، اگر قرار است همه چیز را به صورت درست برایت شرح دهم، باید به داستانی گوش کنی که برایت تعریف می‌کنم.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
گوینده هوشمند (AI)
راوی
حجم
3.۲۷ مگابایت
تعداد صفحات
405 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۱۳:۳۰:۰۰
نویسنده رابرت بی سیالدینی
مترجم گیتی قاسم زاده
ناشرهورمزد
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۳۹۵/۱۲/۱۸
قیمت ارزی
6 دلار
قیمت چاپی
239,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
راوی
۳.۲۷ مگابایت
۴۰۵ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.2
از 5
براساس رأی 163 مخاطب
پربار 🌳 (1)
5
ستاره
62 ٪
4
ستاره
12 ٪
3
ستاره
14 ٪
2
ستاره
4 ٪
1
ستاره
6 ٪
85 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
3

سلام من فقط ۳۰ صفحه نمونه را خواندم مطالب کتاب قانع کننده است ولی به نظر من در کشور ایران کاربرد لازم را ندارد چون وقتی بگویی من عجله دارم برای کپی وادامه نوشته کتاب حتما از اکثریت این جواب را خواهی شنید که ما هم عجله داریم ، البته قسمت فروشنده فیروزه فرق میکند ودر ایران کاربرد ۱۰۰% خواهد داشت . من ضایعه نخاعی هستم واز ویلچر استفاده میکنم بچه ۳ ساله من که روی ویلچر در حالت نیمه بیهوشی بسختی نگه داشته بودم تا همسرم به دنبال کارهای دیگر باشد پسرم مبتلا به آسم شدید بود واون لحظه که ضمن بیماری آسم دچار پنو مونی ریه نیز شده بود دچار تشنج شد من با دو شب بیخوابی و عوض کردن دو بیمارستان در قائمشهر که در نهایت به بیمارستان کودکان امیرکلا بابل در اول وقت مراجعه کردم ، چون طول شب را اجبارا در ماشین بسر بردم ) خواستم با توضیحی شبیه کتاب حالت اورژانسی را تشریح کنم مرد تنومندی که بچه بزرگش را در بغل داشت درحالیکه بچه را با حالتی مصنوعی تکان میداد گفت بچه من هم تشنج دارد از بقیه حاضرین درآنجا فقط سکوت در میان بود. میدانید برای یک پدر که مجروح جنگی باشد وسالها روی ویلچر سپری کرده باشد وبخواهد یک شرایط اورژانسی را بطور منطقی توضیح دهد در آن لحظه چقدر سخت است. با این وجود من این کتاب را می خرم وخواهم خواند و قطعا از آن لذت خواهم برد

5

دوستان این کتاب خوبیه که ارزش خوندن داره ولی انتظار کاربردی بودن اون یا هیچ کتاب دیگه ای تو این زمینه رو در ایران نداشته باشید. دوستانی که کشورهای مختلف دنیا سفر کردند میدونند که ایران واقعاً یکی از عجیب ترین کشورهای دنیاست. دلیلشم مشکلات فرهنگی کشور و جامعمونه که چون سالها حتی شاید نسلها با دروغ، ریا و تظاهر همراه بوده بسیار ریشه دار هست. متاسفانه اکثر مردم که درون ایران هستند مثل ماهی در آب متوجه دنیای دیگه ای نیستند و نمیدونند اگه شرایط بهتری از زندگی انتظار دارند باید تغیر رو از خودشون شروع کنند.

2

به نظرم کتاب از گیرایی کافی برخوردار نیست، و همچنین مطالب رو زیادی طولانی کرده، خیلی میشد کوتاه تر مطالب رو تموم کرد بدون اینکه مشکلی برای کلیت به وجود بیاد!! یک مورد دیگه اینکه متاسفانه غلطهای نگارشی و کلمات اضافه که ناگهان معلوم نیست از کجا میاد ،توی کتاب زیاد هست. امیدوارم که کتاب فیزیکی اینجوری نباشه که ... از فیدیبو درخواست میکنم اشتباهات نگارشی که من احتمال میدم اشتباهات نرم افزاری هست رو برطرف کنه!

5

به نظرم کتاب تأثیر بهترین کتابیه که تا حالا تو زمینه قانع کردن دیگران نوشته شد. انتخاب خوب کتاب، ترجمه و چاپ و صفحه آرایی خوب کتابهای انتشارات هورمزد باعث می شه من بی صبرانه منتظر کتابهای بعدیشون باشم. تو نمایشگاه کتاب گفتن کتاب شرکت خلاقیت و تفکر سریع و آهسته رو هم ترجمه کردن. لطفا زودتر بذارین که من بخرم و بخونم و لذت ببرم. ممنون آقای فیدیبو.

5

من نسخه لاتین این کتاب رو خوندم قبلا و واقعا جزو کتابهای موندگار صنعت فروش , میتونین به راحتی با یک سرچ اینا متوجه شین , نظرات دوستان نخونده بودم که دانلود کردم و بعد دانلود همون چند صفحه اول که مطالع کردم واقعا ضعف ترجمه خیلی خیلی توش بارز هست, با احترام به مترجم عزیز ای کاش یکم با حوصله کار ترجمه رو انجام میدادین, فک کنم برم همون لاتین دوباره بخونم بهتر باشه

3

کتاب بدی نیست ولی اگر واقعا میخواین مشتری هاتونو متقاعد کنید فتح قله های متقاعد سازی بهرامپور رو تو اینترنت سرچ کنین یه کم گرونه ولی مطالب باارزشی داره که هیچ کتابی نداره

5

اگر کار فروش و بازاریابی انجام میدید حتما این کتاب رو مطالعه کنید. این کتاب درک درستی از رفتار های روانی انسان ها در زندگی و تجارت به شما نشون میده. به جرات میتونم بگم اگر این کتاب رو کامل مطالعه کنید در روابط اجتماعی یک سر و گردن از افرادی که این کتاب رو نخوندن بالاترید.

5

در کتاب تأثیر با شش اصل عمومی و طرز استفاده از آن‌ها به منظور تبدیل شدن به یک اقناع‌گر حرفه‌ای آشنا می‌شوید. همچنین درمی‌یابید که چطور از خودتان در برابر تاثیرگیری از دیگران دفاع کنید. من خوندم شما هم بخونین. به نظرم می ارزه خوندنش.

3

فقط نمونه رو دانلود کردم و توی همین نمونه کتاب حداقل دو مورد اشتباه در ترجمه وجود داره . مترجم محترم حتما در ترجمه های بعدی با تسلط بیشتری عمل خواهد کرد.

5

بعضی از دوستان میگن راهکار هاش تکراریه یا میگن تو ایران کاربرد نداره و ... اما به نظر من راهکار های خوب و عملی ارائه میده و حتی اگرم اینطور نباشه حداقلش اینه که دیدگاه آدم رو باز تر میکنه.

نمایش 75 نقد دیگر
4.2
(168)
پربار 🌳 (1)
91,000
٪50
45,500
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
تاثیر
٪50
تاثیر
روانشناسی فنون قانع کردن دیگران
هورمزد
4.2
(168)
پربار 🌳 (1)
91,000
٪50
45,500
تومان