فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کیاراد و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ۱۰۱  بازی نشاط آور برای کودکان از تولد تا ۱۰ سالگی

کتاب ۱۰۱ بازی نشاط آور برای کودکان از تولد تا ۱۰ سالگی

نسخه الکترونیک کتاب ۱۰۱ بازی نشاط آور برای کودکان از تولد تا ۱۰ سالگی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب ۱۰۱ بازی نشاط آور برای کودکان از تولد تا ۱۰ سالگی

در این کتاب تمام انواع ایده‌های انرژی‌زا را مشاهده خواهید کرد، بازی‌های مفرح، بازی آموزنده و… انرژی محصور شده و متراکم مهم‌ترین دلیل عصبی بودن، خستگی، رفتار تهاجمی و پس رفت و حالات روحی نامناسب در بچه‌ها است. بدون استفاده از هیچ‌گونه لوازم خاص یا گران­بها، بچه‌ها می‌توانند در بازی‌های این کتاب غرق شده و از آنها لذت ببرند و با کمک کنجکاوی طبیعی خود، هیجانات و خلاقیتشان، به خودشان و لذتی که از زندگی می‌برند کمک شایان توجهی کنند. تنوع برای بچه‌ها مسئله مهمی محسوب می‌شود و این بازی‌ها همه احساسات متنوع کودکان را درگیر کرده و طیف متنوعی از عواطف و واکنش‌ها را در اختیار آنان می‌گذارد.

ادامه...

بخشی از کتاب ۱۰۱ بازی نشاط آور برای کودکان از تولد تا ۱۰ سالگی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:پیش گفتار

معلمان عزیز و مربیان محترم، اگر هوا کم کم دارد روشن می شود و بچه ها دارند بیدار می شوند و خمیازه می کشند. ۲۸ جفت چشم خسته،کسل، اما منتظر مستقیماً به شما خیره خواهد شد. اگر می خواهید که آنها را از پرسه زدن در ماجراجویی های ذهنی ِفردی خود دور کنید، زمانش رسیده است که این کتاب را بخوانید. نکاتی که از این کتاب می آموزید را به کار ببندید تا فضای کسالت بار و پر رخوت کلاس خود را مثل جادوگران تغییر دهید.
در این کتاب تمام انواع ایده های انرژی زا را مشاهده خواهید کرد، بازی های مفرح، بازی آموزنده و… انرژی محصور شده و متراکم مهم ترین دلیل عصبی بودن، خستگی، رفتار تهاجمی و پس رفت و حالات روحی نامناسب در بچه ها است.
بدون استفاده از هیچ گونه لوازم خاص یا گران­بها، بچه ها می توانند در بازی های این کتاب غرق شده و از آنها لذت ببرند و با کمک کنجکاوی طبیعی خود، هیجانات و خلاقیتشان، به خودشان و لذتی که از زندگی می برند کمک شایان توجهی کنند. تنوع برای بچه ها مسئله مهمی محسوب می شود و این بازی ها همه احساسات متنوع کودکان را درگیر کرده و طیف متنوعی از عواطف و واکنش ها را در اختیار آنان می گذارد.
اگر معلم یا مربی هم در این بازی ها خودش شرکت داشته باشد، این کار نه تنها تاثیر مثبتی روی خود او خواهد گذاشت بلکه اثری مثبت بر جو و فضای کلی کلاس خواهد داشت. بازی کردن این بازی ها در قالب گروهی، حس "ما" بودن و کار گروهی انجام دادن بچه ها را تقویت کرده و بچه های بی حال و حوصله را به فعالیت وا می دارد. در واقع حس تجدید شده انرژی و فضای بهبود یافته کلاس بعد از هر یک از این بازی ها، زمینه را برای تمرکز بیش­تر و بهتر بچه ها روی درسی که باید در طول روز بیاموزند، مهیا می کند.
با این بازی ها بچه ها ترغیب می شوند که مشارکت فعالانه تری در امور آموزشی کلاس داشته باشند این کار هم متقابلاً تعاملات اجتماعی و بهره وری آنها را بهبود می بخشد.
هر یک از بازی های معرفی شده در این کتاب تنها چند دقیقه وقت می برند و می توان آنها را در هر زمانی انجام داد، در حین کلاس، هنگام زنگ تفریح و تنفس یا وقت آزاد.

مقدمه

در این کتاب شما با بازی های نشاط آور و مفرح و همچنین نکاتی عملی آشنا می شوید که در هر زمانی می توانید آنها را برای بچه های سنین پایین، به کار ببندید.
هر چه کتاب پیش می رود درجه سختی بازی ها هم به تدریج بیش­تر می شود و به جز چند استثناء، همه­ی بازی های آغاز کتاب به اندازه کافی آسان هستند تا هر یک از بچه ها بتوانند آنها را انجام دهند، در حالی که بازی های آخر کتاب بیش­تر برای سنین ۹ یا ۱۰ سال مناسب هستند.

روش های سودمند برای بهره وری بهتر از کلاس

بهترین روش برای اجتناب از خستگی و حفظ انرژی کلاس این است که تنوع زیادی در درس­هایتان داشته باشید، در این­جا به نکاتی چند اشاره می کنیم:

* هنگام آماده سازی درس، به خاطر داشته باشید که از انواع بازی های گروهی استفاده کنید مثلاً بازی های گروهی، گروه های کوچک، دوتایی و فردی.
* ترتیب نشستن بچه ها را گه­گاه عوض کنید، اما اغلب سعی کنید بچه ها به صورت دایره ای بنشینند.
* از معلمان و مربیان مهمان دعوت کنید تا بیایند و با کلاس صحبت کنند (مثل والدین، مادر بزرگ ها و پدربزرگ ها، افسران پلیس، شهردار یا هر کس دیگری که می تواند با حرف­هایش نکته مثبتی به بچه ها منتقل کند).
* لحظاتی از شگفتی و هیجان در طول کلاس ایجاد کنید. بچه ها از این لحظات لذت خواهند برد.
* هرگز بچه ها را با دادن اطلاعات بیش از حد خسته نکنید، بلکه بگذارید همیشه تشنه­ی بیش­تر دانستن باشند.

آیکن های استفاده شده برای بازی ها

برای این­که بتوانید با سهولت هر چه تمام­تر بازی های مناسب برای هر شرایطی را بیابید، در کنار هر بازی یک آیکن درج شده است که معنای خاصی دارد.
این آیکن ها حاوی اطلاعاتی از این قبیل هستند:

* تعداد و اندازه گروه مورد نیاز برای انجام بازی.
* آیا لوازمی برای انجام بازی مورد نیاز هست یا خیر.
* آیا موسیقی برای انجام بازی نیاز هست یا خیر.
* آیا فضای بزرگی برای انجام بازی نیاز هست.
* آیا این بازی نیاز به لمس و تماس فیزیکی دارد.

تعداد و اندازه گروه مورد نیاز برای انجام بازی: بیش­تر بازی های این کتاب را می توان به صورت گروهی انجام داد اما تعدادی هم هستند که باید به صورت گروه های کوچک یا دوتایی انجام شوند وبرخی هم به صورت فردی.

whole group = تمام افراد حاضر در کلاس می توانند بازی کنند.
any size = بازی را هم می توان فردی انجام داد و هم تا تعداد نامحدودی آن را بازی کرد.
small group = بازی در گروه های دو تا سه نفره انجام می شود.
pairs = بازی به صورت دو به دو انجام می شود.

آیا لوازمی برای انجام بازی مورد نیاز است: بسیاری از بازی های این کتاب به لوازم خاصی احتیاج ندارند و در برخی بازی ها، لوازمی مانند کاغذ، قلم، چشم بند یا وسایل دم دستی دیگری مورد نیاز است. بازی هایی که به لوازم خاصی احتیاج دارند با آیکن زیر مشخص شده اند.لوازمی برای انجام بازی مورد نیاز است.

آیا فضای بزرگی برای انجام بازی مورد نیاز است: فضای بزرگ تنها برای چند بازی در این کتاب مورد نیاز است (مثلاً هنگامی که قرار است کل بچه های کلاس یک دایره تشکیل دهند یا در طول اتاق راه بروند) آیکن این مورد به شکل زیر است:برای انجام بازی به فضای بزرگ احتیاج است.

آیا موسیقی لازم است:
تنها چند بازی در این کتاب هستند که نیاز به موسیقی دارند و همه­ی آنها با آیکن زیر، نشان دار شده اند.برای انجام بازی به موسیقی نیاز است.

آیا تماس فیزیکی باید برقرار شود: به معنای این است که در بازی هایی که این آیکن را دارند ممکن است نیاز به برقراری تماس فیزیکی باشد، تماس­هایی از قبیل گرفتن دست یگدیگر و…در این بازی نیاز به تماس فیزیکی می باشد.

آیا باید بازی را در محیط باز انجام داد: تعداد محدودی از بازی ها هم هستند که باید در محوطه یا یک محیط روباز انجام شوند.بازی باید در فضای روباز انجام شود.

بازی ۱: "بسیار خوب!"

روش انجام: بچه ها بی میل و بی توجه، کم انرژی و ناراحت هستند؟ اما دیگر نه، زیرا اکنون می خواهیم بازی "بسیار خوب" را بازی کنیم! مربی یکی از بچه ها را انتخاب می کند تا برخی از دستورالعمل ها را او بگوید: برای مثال "روی صندلی ها بایستید!" و بقیه هم پاسخ می دهند "بسیار خوب!" و این کار را انجام می دهند. و بعد او می گوید "حالا بیاین جامدادی هامونو بندازیم بالا!" یا "با بغل دستی هامون دست بدیم!" و هر بار قبل از انجام این دستورالعمل، تمام بچه می گویند" بسیار خوب! "بعد از دفعه سوم، مربی شخص دیگری را انتخاب می کند که دستورالعمل ها را اعلام کند، او می گوید"حالا، ماریا بهمون میگه که چی­کار کنیم" و دوباره بچه ها می گویند "بسیار خوب!"بازی ۲: تئاتر وارونه

روش انجام: برای انجام این بازی تئاتری مفرح، یک "بازیگر" روی "سن" می نشیند (که در این­جا می تواند یک نیمکت یا میز باشد) و تظاهر به ناراحتی و افسردگی می کند. بازیگر برای ۳ دقیقه خیلی جدی و در سکوت به تماشاگرها نگاه می کند. در همین حین تماشاگران هر کاری که می توانند انجام می دهند تا بدون لمس کردن بازیگر، او را بخندانند یا حداقل وادار کنند که لبخند بزند. آنها می توانند جُک بگویند، ادا در بیاورند و حرکات خنده دار انجام دهند.
آیا آنها می توانند در ۳ دقیقه کاری کنند که بازیگر بخندد؟ اگر او خندید یا وقت به پایان رسید، بازیگر، جایگزینی را انتخاب می کند تا دور بعد فرد دیگری جای او بازی کند.نظرات کاربران درباره کتاب ۱۰۱ بازی نشاط آور برای کودکان از تولد تا ۱۰ سالگی

توضیحات مربوط به کتاب واقعا گویای مطالب داخلش نیست. نمیدونم کی اینها رو مینویسه ولی بد نیست کمی هزینه کنید یکی براتون کتابها رو بخونه بعد زیر معرفی کتاب توضیحات را بنویسید. در مورد همه کتابهایی که دیدم اینجا این ضعف وجود داره. اگر خریدار قبلا از موضوع کتاب خودش اطلاع نداشته باشه ممکنه هزینه که میکنه بیخود باشه. حتی صفحات اولی که میذارید کافی نیست چون در مورد کتابی مثل این فقط وقتی کتاب را خریدی متوجه میشی بازی ها برای مهد کودک و بازیهای گروهیه. اگر همین یک جمله در معرفی کتاب باشه تکلیف خریدار مشخص میشد.
در 11 ماه پیش توسط کوثر موسوی
کتاب خوبی بود اما کاش مینوشتین که بازی های این کتاب مخصوص مهدکودک یا مدرسه ست
در 1 ماه پیش توسط elnaz .
بسیارخوب
در 1 سال پیش توسط sah...829
برای بازیهای کلاسی خوبه،چند تاشو با بچه ها امتحان کردم و خوششون اومد.
در 3 هفته پیش توسط فیروزه ن